لپ تاپ های جدید توشیبا, سه بعدی بدون عینک

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
toshiba3dlaptop1-1294020128.jpg

امروزه تلویزیون ها, کنسولها و دستگاههای مختلفی همانند nVidia 3D Vision به بازار آمده اند که در فیلم ها و بازی ها به شما حس سه بعدی بودن تصاویر را منتقل می کنند. ولی به عقیده ی خیلی ها, وجود عینک مانع از لذت بردن کامل و بی نقص بودن آنها شده.

اما شرکت توشیبا در حال کار کردن یر روی نمایشگرهاییست که امکان دیدن تصاویر سه بعدی بدون عینک را فراهم کرده و این شرکت تصمیم دارد این تکنولوژی را در لپ تاپ های جدید خود موسوم به Qosmio, به کار گرفته و برای همیشه شما را از شرّ آن عینکهای مضحک, خلاص کند. b-) این لپ تاپ ها دارای دو صفحه ی LCD موازی و یک وب کم مخصوص است که این وب کم با دنبال کردن خط چشم شما, تصاویر را طوری به دو چشم می فرستد تا سه بعدی به نظر آیند.

سایت Engadget که بطور آزمایشی با این لپ تاپ ها کار کرده میگوید:" این تکنولوژی هنوز به تکامل نرسیده زیرا شما مجبورید که کاملا روبروی مانیتور قرار بگیرید و با کوچکترین چرخش و جابجایی به چپ یا راست, شاهد تصاویری مات خواهید بود."

توشیبا تصمیم دارد که این لپ تاپ ها را پس از تکمیل و رفع مشکلات, تا قبل از پایان سال 2011, به بازار عرضه کند.

منبع :

• Like
Reactions: aliatlas

mahdi_mafia

کاربر سایت
May 9, 2010
602
این تکنولوژی هنوز به تکامل نرسیده زیرا شما مجبورید که کاملا روبروی مانیتور قرار بگیرید و با کوچکترین چرخش و جابجایی به چپ یا راست, شاهد تصاویری مات خواهید بود."
خب هنوز ایراداتی داره.اما واسه شرع خوبه.
سونی و دل و.... هنوز اینا دس به کار نشدن؟فکر کنم اونا این مشکلم حل کنن.

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
به نظر من اگه ازش استقبال بشه شرکت بعدی سونی هست که بره طرفش طبق سوابق :D

یک سوالی که هست این مگه همون 3ds نیست ؟؟؟

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
خب هنوز ایراداتی داره.اما واسه شرع خوبه.
سونی و دل و.... هنوز اینا دس به کار نشدن؟فکر کنم اونا این مشکلم حل کنن.
سونی جونم که فقط با عینک کار میکنه،اینا خوب نیستن،همین با عینک بهتره:x

Paranormal

کاربر سایت
Jan 9, 2010
936
نام
علی
از همون روش برجسته کردن تصاویر استفاده کردن انگار... . روشهای Parallax Barrier یا Lenticular lens. یک صفحه نمایش راه راه معمولاً که دو یا چند فریم از یک تصویر رو ارائه میده. هر تصویر در یک زاویه قابل دیدنه که با استفاده از تکنیک پارالاکس به راحتی تصویر سه بعدی به نظر میرسه. حالا انگار اینا دوباره با شکست نور تصویر رو به وسط هدایت کردن!
مشکلش هم همینه که نمیشه هر جایی بشینی و تصویر رو به صورت سه بعدی ببینی. باید در مکان خاصی نسبت به نمایشگر بشینیم.
How_a_lenticular_lens_works.png

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر