فیل اسپنسر: بازی های بتزدا در انحصار پلتفرم های مایکروسافت خواهند بود

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
فیل اسپنسر در طی مصاحبه ای با کوتاکو، علنا انحصاری بودن بازی های بتزدا برای پلتفرم های مایکروسافت را تایید کرد.
در پی سوال خبرنگار کوتاکو پیرامون آینده بازی ای بتزدا، اسپنسر تاکید کرد که هدف از این خرید، دور کردن بازی های این کمپانی از گیمر ها نبوده است. وی هدف از این خرید را این موضوع عنوان کرد که گیمر های بیشتری به بازی های بتزدا دسترسی داشته باشند و این امر با توجه به راحتی دسترسی به پلتفرم های مایکروسافت، محقق خواهد شد.
وی با اشاره به گستردگی دامنه پلتفرم های مایکروسافت، اشاره کرد که با وجود کنسول های اکس باکس، کامپیوتر های خانگی، گیم‌پس و سرویس ابری اکس کلاود، آنها نیازی برای انتشار بازی برای سایر پلتفرم هایی که به طور مستقیم تحت ساپورت مایکروسافت قرار ندارند، نمیبینند.
با این صحبت ها و برخلاف گمانه زنی های برخی مراجع صنعت گیم، باید فرنچایز هایی نظیر Fallout, Doom, The elder scrolls, Dishonored, Prey, Wolfenstein, The Evil Within و همینطور فرنچایز جدید Starfield را جزو مجموعه های "انحصاری" مایکروسافت به حساب آورد

منبع خبر:

آخرین ویرایش:

mikammi

کاربر سایت
Feb 9, 2014
455
نام
shahab
که یعنی کلا فقط یدونه بازی داریم!
من حتی ماینکرفت هم در نظر میگیرم به خاطر کل جریان گیمرهایی که پشتشن
فورتنایت F2P ـه و کلا بحثشون یه چیز دیگس

منتها جفتشون از قاعده "این قدر بزرگن که نمیشه یه جا بندشون کرد" تبعیت می کنن
هر کدوم انحصاری شه حتی برای مدت کوتاه یه جامعه ای به هم می ریزن. (در مورد ماینکرفت این جامعه هیچ حضوری تو این انجمن ندارن، نگردید دنبالشون :D)
RDR2 که تازه اندازه GTA الان گنده نیست، دیرتر اومد برای PC دهنشو قبل و موقع و بعد عرضه و حتی موقع عرضه نچندان محشرش رو PC سرویس کردن. سرویس ها!

حرفی که هست اینه که جدا تو اون ابعاد هیچی وجود نداره. حتی از همین دو تا بازی، یکیش رسما دست مایکروسافته و باز رو هر چی بتونه میدتش طبق همون قاعده.

با TES قرار نیست یهو جریان عوض شه. کلا بعیده همون جور که گفتم بازار رو با یه بازی بگیره دستش.
ولی کل هیکل Zenimax دامنه پلیری که دارن واسه خودش رسما یه بخشی از بازار ویدیو گیمه. اینا همینایی اند که Run & Gun های تاریخی Doom و Wolfenstein رو احیا کردن. این خودش الان پلیر بیسه. ترکیب inxile و آبسیدین و BGS دوباره خودش به پلیر بیس ـه. ترکیب Turn 10 و PG یه پلیر بیس ـه. تیم شفر به کل یه پلیر بیس ـه (هر چند Niche). اگه دست بذارن رو بازار Simulator ها به صورت جدی، اونم باز یه پلیر بیس ـه.

این جریان روی همه که بزرگه.
یه تیم EPD که زلدا رو میزنه یا ناتی داگ نیستند که جریان رو عوض می کنن. مجموعه تیم هایی که EPD نینتندو رو تشکیل میدن و ترکیب ناتی داگ با مابقی استدیوهای سونیه که جریان سازن.

چیزی که خرید BGS رو این قدر خفن می کنه، تاثیر عظمیش رو این جریان ـه. اینو نمیشه نفی کرد. مگه این که خروجی شون بد باشه.

این ربطی به چیزی که گفتم نداره
تو اون ده سال اینا هیچ TES ـی بیرون ندادن... (به غیر از TES Onilne که کار یه استدیوی دیگس)
TES قبلی هنوزم TES V: Skyrim ـه و هیچ کسی این جا نمیتونه میراث شو زیر سوال ببره.

خوب شد گفتی ولی
شما یادتون نمیاد، ولی گیم اسپات سال 2013 بود یا 2012، یه نظرسنجی گنده چند مرحله ای گذاشت برای بهترین فرنچایز تاریخ ویدیو گیم (تو فاز X vs Y خودمون. خیلی هم تلاقی داشتن یادمه :D)
خیلی بزرگ شد نظرسنجی اش. کلی رای خورد و اینا
فینالیست هاش GTA و The Elder Scrolls بودن و من باورم نمی شد وقتی The Elder Scrolls برد.
این اون بحث فن بیس ـه که اون بالا خودت گفتی

مبنای فن بیس رو نمیدونم چی در نظر میگیری، ولی فن بیس TES واقعا گنده است. واقعا ذوق شو دارن و کلا به موقعش خیلی بروز میدن خودشون رو
بازیسنتر که هیچی
حتی محیط عمومی اینترنت هم اکثر اوقات تصویر درستی از عظمت فن بیس بعضی فرنچایزها رو نشون نمیده (بهار امسال اگه سر قضیه لانچ ACNH بهتون این قضیه ثابت نشد، دیگه مثال بهتر ندارم. قبل اون بازی آخرین محصول فرنچایز انیمال کراسینگ، یه بازی پارتی با متای 40 و خورده ای بود.)

من به شخصه حتی اگه BGS رو بتونم داون پلی کنم که آره اینا خراب شدن و دیگه عمرا بتونن بازی متای +90 بزنن و...
نمیتونم عظمت یه فرنچایز و پلیر بیس مثل چیزی که TES هست و داره رو برحسب آشناییم باهاشون زیر سوال ببرم.
من خودم جزوشون نیستم و این قدر با TES دلبستگی ندارم. ولی کسایی که دلبستگی دارن رو خوب میشناسم. خوب میدونم تو چه دنیایین و اسکایریم واسشون چقدر ارزش داره و بعیده حتی اصن اسم F76 به گوششون خورده باشه و هنوزم TES VI بمب خبریه براشون. عجیب به نظر میرسه. ولی خب گفتم اینترنته که همچین تصویری از گیمرها بهتون میده که از همه چی خبر دارن و همه چی روشون تاثیر میذاره.

اگه BGS واقعا بتونه یه TES در حد چیزی که فرنچایز تا الان بوده، درست، گیم چنجر نیست، ولی خیلی عدد بزرگی تو این معادله است

شما داری با دید Skyrim به قضیه نگاه می‌کنی. اون فن بیسم مال Skyrimه. الان فک کن BGS بیاد همون‌طور که بایوور فرنچایزو با andromeda خراب کرد ناموفق بود اینم همین بشه. اون فن بیس و فروش اون موقع هم هست؟ یا چون یه اسکایریمی وجود داشته به صدقه سر اون اینم می‌خرن؟
خود مایکرو هیلو رو از چی به چی رسوند؟
واقعا اینجاشو نمی‌فهمم چطور در نظر می‌گیرین TES بعدی قراره همون تاثیر اسکایریم رو داشه باشه اونم با وضعی که استودیوش داره. و البته بازار و مخاطب و رقبا.

• Like
Reactions: Arashmalkian

Arashmalkian

کاربر سایت
Sep 23, 2020
221
شما داری با دید Skyrim به قضیه نگاه می‌کنی. اون فن بیسم مال Skyrimه. الان فک کن BGS بیاد همون‌طور که بایوور فرنچایزو با andromeda خراب کرد ناموفق بود اینم همین بشه. اون فن بیس و فروش اون موقع هم هست؟ یا چون یه اسکایریمی وجود داشته به صدقه سر اون اینم می‌خرن؟
واقعا اینجاشو نمی‌فهمم چطور در نظر می‌گیرین TES بعدی قراره همون تاثیر اسکایریم رو داشه باشه اونم با وضعی که استودیوش داره. و البته بازار و مخاطب و رقبا.
این بتسدا اون بتسدا زمان اسکایریم نیست خیلی نیرو و مهره هاشون عوض شده از اون نسخه هم الان تقریبا دیگه داره می‌ره تو ده سال یک قرن گذشته آخرین بازیشون همون Fallout 4 که اونم نسبت به ۳ افت زیادی کرده بود و بخوای مثلا با ۳ مقایسه کنی ولی خوب این دو تا ip اسمشون هم بزرگه و همیشه مخاطبین خودشون داشتن و دارن و مردم هیجان دارن برای Fallout یا TES

• Angry
Reactions: IMANOKA

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
واقعا اینجاشو نمی‌فهمم چطور در نظر می‌گیرین TES بعدی قراره همون تاثیر اسکایریم رو داشه باشه اونم با وضعی که استودیوش داره.

اسکایریم که یه شبه اون همه آدم جمع نکرد. قضیه حداقل از زمان Mirrowind شروع میشه. اسکایریم اوجشه.

و این که تو داری دیگه خیلی Low میگیری قضیه رو :D
حتی بعد Halo 5 که من نمیدونم ولی کل فن بیس اش بهش میگن فاجعه، این همه هایپ واسه Halo: Infinite هست

با این لول بدبینی من میتونم بگم GTA بعدی هم میتونه خراب کنه حتی... :|
خو حداقل بذا یه چی از این بازی ها معلوم شه بعد همچین احتمالاتی بدید.
یه مثال دیگه، رچت اند کلنک که آخر نسل هفت وضعش همچین خوب نبود و الان فن بیسش این قدر احیا شده
زلدا هم یه مثال دیگه است تو این قضیه.

حتی اگه واقعا به هم بریزه بعدش قابل احیان.

واقعا اینجاشو نمی‌فهمم چطور در نظر می‌گیرین TES بعدی قراره همون تاثیر اسکایریم رو داشه باشه اونم با وضعی که استودیوش داره.
چون نمیدونیم هنوز چی ساختن.
بازی قبلی شون تو این سبک هم در حد "وضعی که استدیوش داره" نبوده که پرونده شون رو ببندیم

اگه یه استدیو تو 4 سال از اسکایریم برسه به فالوت 4، نمیتونه دوباره تو 6 سال بعدش به یه جای بهتر برسه.
روند کاری یه استدیو این جوری نیست که یا همش تو سقوط باشن یا همش رو به رشد که :|
خیلی وقته اینا یه بازی درست درمون نساختن

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,403
نام
محمد
وقتی یه تیزر این مقدار بازدید داره یعنی خیلی‌ها منتظر نسخه بعدی TES هستن:

y762155_.jpg

جهت مقایسه باید بگم که تیزر Starfield یه مقدار کمتر از ۳ میلیون بازدید داشته!

به نظرم شما متوجه عظمت سری TES نشدی، بحث کیفیت به کنار، از نظر تأثیرگذاری روی بازار، TES VI به راحتی می‌تونه پرفروش‌ترین بازی تاریخ BGS بشه و یکی از سیستم‌سلرترین بازی‌های نسل بعد. به صورت کلی هم احتمال اینکه بازی موفق بشه خیلی بیشتر از اینه که خراب کنه. در ضمن وقتی مجموعه بازی‌های این کمپانی رو در نظر بگیریم، خیلی بیشتر از اون چیزی که شما میگی روی بازار نسل بعد تاثیر می‌زاره.

mikammi

کاربر سایت
Feb 9, 2014
455
نام
shahab
اسکایریم که یه شبه اون همه آدم جمع نکرد. قضیه حداقل از زمان Mirrowind شروع میشه. اسکایریم اوجشه.

و این که تو داری دیگه خیلی Low میگیری قضیه رو :D
حتی بعد Halo 5 که من نمیدونم ولی کل فن بیس اش بهش میگن فاجعه، این همه هایپ واسه Halo: Infinite هست

با این لول بدبینی من میتونم بگم GTA بعدی هم میتونه خراب کنه حتی... :|
خو حداقل بذا یه چی از این بازی ها معلوم شه بعد همچین احتمالاتی بدید.
یه مثال دیگه، رچت اند کلنک که آخر نسل هفت وضعش همچین خوب نبود و الان فن بیسش این قدر احیا شده
زلدا هم یه مثال دیگه است تو این قضیه.

حتی اگه واقعا به هم بریزه بعدش قابل احیان.

چون نمیدونیم هنوز چی ساختن.
بازی قبلی شون تو این سبک هم در حد "وضعی که استدیوش داره" نبوده که پرونده شون رو ببندیم

اگه یه استدیو تو 4 سال از اسکایریم برسه به فالوت 4، نمیتونه دوباره تو 6 سال بعدش به یه جای بهتر برسه.
روند کاری یه استدیو این جوری نیست که یا همش تو سقوط باشن یا همش رو به رشد که :|
خیلی وقته اینا یه بازی درست درمون نساختن

میگی بدبین منم تریگر می‌شم در واکنش بیش از حد نرم می‌شم. چون اینطوری نیست واقعا.
من نگفتم قراره خراب کنن. من فقط در جواب دوستانی که یقین دارن الدر بعدی قرار یه وزنه‌ای اندازه اسکایریم باشه و طبق اون دارن گمانه زنی می‌کنن خواستم اشاره کنم با توجه به واقعیات موجود اینقدام هلو برو تو گلو نیست دیگه. خراب کردن جایی نگفتم.
طرف اومده یه جیزایی می‌گه تو مایه‌های اینکخ این ور چون الدر هست اصلا دیگه همه‌چی تموم. این خبراس واقعا؟ این خبرام نیست دیگه! حداقل بذارین ببینیم چی ساختن.

mikammi

کاربر سایت
Feb 9, 2014
455
نام
shahab
وقتی یه تیزر این مقدار بازدید داره یعنی خیلی‌ها منتظر نسخه بعدی TES هستن:

y762155_.jpg

جهت مقایسه باید بگم که تیزر Starfield یه مقدار کمتر از ۳ میلیون بازدید داشته!

به نظرم شما متوجه عظمت سری TES نشدی، بحث کیفیت به کنار، از نظر تأثیرگذاری روی بازار، TES VI به راحتی می‌تونه پرفروش‌ترین بازی تاریخ BGS بشه و یکی از سیستم‌سلرترین بازی‌های نسل بعد. به صورت کلی هم احتمال اینکه بازی موفق بشه خیلی بیشتر از اینه که خراب کنه. در ضمن وقتی مجموعه بازی‌های این کمپانی رو در نظر بگیریم، خیلی بیشتر از اون چیزی که شما میگی روی بازار نسل بعد تاثیر می‌زاره.

۱۰۰ میلیون بازدید اوکی؟ حالا بازی اومد در حد انتطار نبود. کی می‌خره؟
فرنچایزا فرصت اشتباه ندارن شما صدتا شاهکا بساز شماره صد و یکم در حد انتطار نباش باز میان به خاطر گل روت می‌خرن؟

اینکه عظپت فرنچایزو بشناسم ربطی به این نداره که چشم بسته قبول کنم قراره همیشه تو اوج باشه. بذار یه گیم‌پلی روی کنسولای جدید نشون بدن بعد در مورد تاثیرگذاریش روی نسل بعدم بهتر می‌شه صحبت کرد.

GGK

کاربر سایت
Sep 21, 2020
467
نام
وحید
مگه هیلو به کجا رسیده:|:| یه توضیح بده این حرفی که زدی رو

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,403
نام
محمد
۱۰۰ میلیون بازدید اوکی؟ حالا بازی اومد در حد انتطار نبود. کی می‌خره؟
فرنچایزا فرصت اشتباه ندارن شما صدتا شاهکا بساز شماره صد و یکم در حد انتطار نباش باز میان به خاطر گل روت می‌خرن؟

اینکه عظپت فرنچایزو بشناسم ربطی به این نداره که چشم بسته قبول کنم قراره همیشه تو اوج باشه. بذار یه گیم‌پلی روی کنسولای جدید نشون بدن بعد در مورد تاثیرگذاریش روی نسل بعدم بهتر می‌شه صحبت کرد.
گفتم که فروش TES VI هیچ ارتباطی به کیفیتش نداره، اگه بازی خراب کنه اونوقت تاثیرش رو روی شماره‌های بعدی می‌زاره. همون جور که Halo 4 در حد سه گانه اصلی نبود و پرفروش‌ترین شماره Halo شد، یا حتی همین Fallout 4 که مثال زدی هم از نظر فروش کاملا موفق عمل کرده.

Mazi_z

کاربر سایت
May 14, 2008
366
از دید یه ناظر بیرونی که کاری با دعواهاتون نداره و براش فرقی نداره چه کنسولی بخره و هرکدوم بهتر باشه میخره کل تاپیک رو خوندم و واقعا از بعضی نظرات متعجب و شگفت زده شدم./

7.5 میلیارد مثلا فکر کردید برای امپراطوری مایکروسافت پولی هست که انتظار دارید چون اینقدر پول داده حتما برای فروش بیشتر بازی ها میاد روی PS هم منتشرش میکنه که سود بیشتری بکنه؟! نه خیر هیچ احتیاجی نداره که هیچ بلکه مخصوصا هم اینکارو نمیکنه که افرادی که بازی ها رو میخوان بیان کنسول خودش رو بخرن تا هم کنسول امارش بره بالا هم خریدبازی ها و گیم پس و الباقی موارد مرتبط.

اصلا فکر کنید این پول رو گزاشته تا خاری باشه تو پای سونی...لزومی نداره حتما انقدر به فکر سود کوتاه مدت باشه...نتایج اش در دراز مدت مثلا 5 سال 7 سال دیگه فوق العاده بیشتر و گسترده تر هست تا 1-2 سال اینده/ هر چند برای همون 1-2 سال هم سود خوبی داره ولی مساله سود نیست فقط /وابستگی گیمر و ادامه اکوسیستم از سود لحظه ای و یک بار خرید خیلی مهم تره

همین کاری که اپل با استور خودش داره سالها میکنه و افرادی که به اون اکوسیستم وابسته هستن ناگزیر هستن از خرید اپل و اجرای قوانین اپل./

-------------
سونی هم خب از اونطرف دست و پا بسته نیست که خب بشینه فقط تماشا کنه...کلی عنوان انحصاری عالی داره با کلی استدیو عالی تر....مشخصا سونی هم از تمام ظرفیت هاش استفاده میکنه و دلیلی نداره که بگیم بازنده میدون هست. کاملا مشخصه که اونم خودش رو حاضر کرده و تمام سعی اش رو میکنه

حالا این وسط اگر شما یه گیمر هاردکور تو یه کشوری باشید که سرش به تنش میارزه خب پول میدید هردو کنسول رو میخرید....اگر یه گیمر معمولی هستید خب باید انتخاب کنید که کدوم طرف وزنه اش برای شما سنگین تره و برید اونطرف....

اگر هم تو یه کشوری مثل ایران هستید که نه تو امار جهانی جایی داره نه کسی به حساب میارتش و نه براش برنامه ریزی میکنن پس در واقع شما اصلا اهمیت ندارید برای سونی یا مایکروسافت توی برنامه ریزی ها و افرهاشون....باید خودتون به زور و بدبختی 20-25 میلیون جور کنید یدونه از کنسولا رو بخرید و برای بازی ها هم فکری بکنید که با این وضع دلار که در جریان هست همون کلا خرید کنسول هم برای عده زیادی دیگه کنسله چه برسه به بازی ها و پلاس یا گیم پس/

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,403
نام
محمد
از کی تاحالا بازی که متاش 87 شده بد حساب میشه؟؟ واقعا این تلاش ها برای پایین کشیدن بتسدا خیلی خنده داره.
جالبه همون سال از بازی‌های با متای ۹۲ و ۹۳ هم بیشتر GOTY گرفته! یعنی حتی با وجود افتی که داشته، بعد از TW3، بیشترین جوایز رو تو سال ۲۰۱۵ گرفته.

REZA TAEL

کاربر سایت
Mar 25, 2007
4,136
نام
طائل
بنظر من نباید عجیب باشه، چون اصلا عمده فن بیس الدر اسکرولز مال یوزرهای مایکروسافته. دو شماره اولش انحصاری PC بودن. شماره سوم انحصاری PC/Xbox و شماره چهارم انحصاری زمانی PC/X360. اتفاقا شماره پنجمش یعنی اسکایریم هم یک باگ فست غیرقابل بازی بود رو PS3 و بازم درصد خیلی زیاد فروشش مال PC و Xbox بود.

پس همونطور که انحصاری شدن فاینال فانتزی یا متال گیر روی PS خیلی عادیه برای جوامع گیم، اینم باید عادی باشه:D دیگه حالا از لحاظ کیفی انقدر قویه و این شرایط رو داره تقصیر ما نیست:-??بنظرم مردم این تفکر که همه عناوین گنده رو PS هم باید عرضه بشن رو کم کم بزارن کنار:D

به نظر میاد مالتی بودن الدر اسکرول تا به حال سوتفاهمی بیش نبوده :D

SepehrR

کاربر سایت
May 23, 2006
1,684
نام
Sepehr
مایکروسافت از ظرفیت بازی‌های بتسدا کمال استفاده رو خواهد برد!
قبلا گفته بودند کیس به کیس برررسی می‌کنند. الآن هم داستان چندان تغییری نکرده. کیس به کیس بررسی کردن دیدن که انحصاری کنیم معقول‌تره :D حداقل الآن اینو میگن که خرید XSX|S جذاب‌تر و وسوسه‌انگیزتر باشه. شاید بعضی بازی‌ها به خصوص بازی‌های سرویس محور رو بعدا روی PS هم بدن، شاید ندن، شاید با تاخیر ۶ ماهه یا یکسال بدن(بعد از اینکه تب بازی روی Xbox خوابید برای سود بیشتر از اثر روی PS بدن).

• Like
Reactions: Bax

{mobile-GAMER-117}

کاربر سایت
Jul 16, 2020
2,275
نام
علیرضا
مایکروسافت از ظرفیت بازی‌های بتسدا کمال استفاده رو خواهد برد!
قبلا گفته بودند کیس به کیس برررسی می‌کنند. الآن هم داستان چندان تغییری نکرده. کیس به کیس بررسی کردن دیدن که انحصاری کنیم معقول‌تره :D حداقل الآن اینو میگن که خرید XSX|S جذاب‌تر و وسوسه‌انگیزتر باشه. شاید بعضی بازی‌ها به خصوص بازی‌های سرویس محور رو بعدا روی PS هم بدن، شاید ندن، شاید با تاخیر ۶ ماهه یا یکسال بدن(بعد از اینکه تب بازی روی Xbox خوابید برای سود بیشتر از اثر روی PS بدن).
دیگه آقا بازی مثل الدراسکرولز آنلاین و اینجور بازی های آنلاین هرچی پلتفرم هدف بیشتر کاربر بیشتر سود بیشتر .
اتفاقا من یه فکر فوق مریضی دارم!
بیاد چند سال دیگه دووم جدید معرفی شه، بعد بخش داستانیش انحصاری باشه بخش مولتیش روی همه بیاد! هم به سود هم حرکت مریضیه
هم رو بخش مولتی یه بتل پس خوب بذارن خوب ازش میکروترنسنشن بکشن.
البته در حد اسکین کاراکتر و گان.
بعد بیان کاراکتر مسترچیف و assault rifle معروف هیلو رو انحصاری کنن.
یک چیز مریضیه

{mobile-GAMER-117}

کاربر سایت
Jul 16, 2020
2,275
نام
علیرضا
دیگه آقا بازی مثل الدراسکرولز آنلاین و اینجور بازی های آنلاین هرچی پلتفرم هدف بیشتر کاربر بیشتر سود بیشتر .
اتفاقا من یه فکر فوق مریضی دارم!
بیاد چند سال دیگه دووم جدید معرفی شه، بعد بخش داستانیش انحصاری باشه بخش مولتیش روی همه بیاد! هم به سود هم حرکت مریضیه
هم رو بخش مولتی یه بتل پس خوب بذارن خوب ازش میکروترنسنشن بکشن.
البته در حد اسکین کاراکتر و گان.
بعد بیان کاراکتر مسترچیف و assault rifle معروف هیلو رو انحصاری کنن.
یک چیز مریضیه
کاراکتر هم می‌تونه هر فصل یه اسکین مریض بذاره.
مثلا دوم گای زامبی! یک فصل دوم گای بدون کلاهخود. یک فصل دوم گای آبی مثلا! یا اسکین برا دیمن ها و.....

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,087
نام
مــاکــان
کاراکتر هم می‌تونه هر فصل یه اسکین مریض بذاره.
مثلا دوم گای زامبی! یک فصل دوم گای بدون کلاهخود. یک فصل دوم گای آبی مثلا! یا اسکین برا دیمن ها و.....
برو ناهارتو بخور، دیگه داره دیر میشه :D
===========

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر