فروش 360 و خرید PS3؟ ( لطفا فن بوی بودنتون رو دم در بذارین و بعد داخل شوید!)

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
سلام

"خواهشا اینجا رو به battlefieldه fanboy بازی تبدیل نکنین."

چند وقته دارم در مورد فروش 360 فکر میکنم و میخواستم نظر شماها رو در مورد خرید PS3 و فروش 360 جویا بشم.

360 به نظر من چنتا عیب بزرگ داره:
1- سه چراغ. مشکلی که اونطور که من خوندم با کولینگ هم حل نمیشه و اگه کنسولتون کیفیت ساخت پایینی داشته باشه بالاخره اتفاق میفته و باعث میشه کنسول از بین بره.

2- بن شدن. همونطور که پارسال هم دیدیم, خیلی از بچه هایی که حتی از بازی های full stealth هم استفاده میکردن بن شدن. اسم نمیبرم که ناراحت نشن.

3- پولی بودن LIVE. گفته میشه که بالاخره مایکروسافت لایو رو مجانی میکنه ولی من با شناختی که ازش دارم بعید میدونم.

حالا خوبی های 360 چیه:

1- Piracy. بازی 3000 تومن رو دیسک تقریبا خوب.
2- کنترلر. "من" با دسته 360 خیلی راحت ترم تا دسته PS3. (لطفا در این مورد جنگ راه نندازین, هرکی نظری داره)

یه سری بازی اختصاصی هم هست که خوب هر کنسول داره و "تقریبا" سر به سر میشن تو این موضوع و بازیها الان برعکس سالهای پیش برای هردو کنسول میان.

دیگه ننوشتم خوبی های PS3 چیه, میشه برعکس بدی های 360: بن شدن نداره, مولتی پلیر توش مجانیه, خیلی خیلی به ندرت خراب میشه.

بدی های PS3 هم همون گرون بودن بازیهاش و کنترلرش هستش.

با این اوصاف به نظر شما, خرید PS3 به جای 360, بهتر نیست؟

برای بار دوم خواهش میکنم بدور از تعصب با هم صحبت کنین و مد نظر داشته باشین که پستی بدین که به تاپیک مریوط باشه و صرفا جهت اثبات اینکه نفر قبلی اشتباه میکنه, کیبورد عزیز رو رنجور نکنید.

-مخلصیم.

Mamad Ripper

کاربر سایت
Aug 19, 2008
2,368
نام
محمد
سلام!
خوب شما برا همون نکاتی که گفتی میخوای سیستم عوض کنی؟
تقریباً همش حل شدن...
به غیر از بحث بن شدن و پولی بودن لایو که دوستان متخصص باید نظر بدن ولی اکثر نکاتی رو که گفتی حله و دیگه مشکلی تو این مایه ها نیست(بعضی از دوستان 360 با برد جسپر برای کلوپ استفاده میکنن،بدون هیچ مشکلی).

only_crysis

کاربر سایت
Apr 21, 2009
1,693
نام
مازیار
خدایی نمیخوام پنکه:biggrin1:بازی در بیارما.چون خودم طرفدار PCام.ولی خدایی فکر کنم PS3 بهتر باشه.
خودم چند وقت پیش 400-300 چوق پول داشتم.با خودم فکر کردم دیدم PS3 بهتره.چون هم بازیای انحصاری بهتری داره هم اینکه خود دستگاه نسبت به رقیبش باکیفیت تره.
واسه گرون بودن بازی ها هم چند تا راه حل داری.یکی اینکه بازی ها رو تعویض کنی.هرچند ضرر میکنی ولی خب یه راه حلیه دیگه.
دوم اینکه میتونی بازی های دسته دو بگیری با قیمت پایین تری نسبت به نوش....سوم اینکه هر بازی مزخرفی رو بازی نکرد و بازی های واقعا خوب رو گرفت.
مشکل دسته هم واسه بازی کردن احتمال بسیار زیاد باهاش عادت میکنی.ولی خودم به شخصه فرق خاصی بین این دوتا ندیدم.اتفاقا اگر دوستان انگ فن بوی رو به من نزنن به نظرم دسته PS3 بهتر هم هست.چون خودم دسته X360 دارم(واسه PC عزیز) بعد از یه مدت که بازی میکنی دستت عرق میکنه و در نتیجه دسته کثیف میشه.حالا بماند که واسه باتری هاش هم مصیبت داری.(که اگر 4تا شارژی بخری حله).
حالا این نظرات یه دوست بود.امیدوارم هر کاری میخوای بکنی ازش راضی باشی.
موفق باشی.

Mamad Ripper

کاربر سایت
Aug 19, 2008
2,368
نام
محمد
خودم چند وقت پیش 400-300 چوق پول داشتم.با خودم فکر کردم دیدم PS3 بهتره.چون هم بازیای انحصاری بهتری داره هم اینکه خود دستگاه نسبت به رقیبش باکیفیت تره.
:biggrin1:...
در عالی بودن KZ2 و MGS 4 هیچ شکی نیست،ولی نشد دیگه دوست عزیز!!:biggrin1:
مشکل دسته هم واسه بازی کردن احتمال بسیار زیاد باهاش عادت میکنی.ولی خودم به شخصه فرق خاصی بین این دوتا ندیدم.اتفاقا اگر دوستان انگ فن بوی رو به من نزنن به نظرم دسته PS3 بهتر هم هست.چون خودم دسته X360 دارم(واسه PC عزیز) بعد از یه مدت که بازی میکنی دستت عرق میکنه و در نتیجه دسته کثیف میشه.حالا بماند که واسه باتری هاش هم مصیبت داری.(که اگر 4تا شارژی بخری حله).
با هم رو راست باشیم!خدا وکیلی این حرفی که زدی چند درصد بهش اعتقاد داری؟
کنترلر PS3 در یه مورد بهتر از 360 ه اونم بازی های Fighting وجداناً بازی های 3rd-Person Shooter و Firs Person Shooter (که مورد علاقه ی بیش از 90% گیمرهای وطنیه)رو کدوم کنترلر بهتره؟و اون بحث کثیف شدن تقریباً میتونم بگم یه چیزی در حد بنی اسرائیل بود!!
یا یه مقایسه ی دیگه مثلاً FIFA 09 رو با کنترلر 360 بازی کن بعد یهو برو با PS3 ببین تفاوت حس میکنی یا نه؟ یا Stick های PS3 که برآمده اند برای کنترل بازی کن واقعاً قبلش باید فاتحه بخونی بعد حرکت کنی!!چون به شدت سخته...
البته این نکات ربطی نداره که من بگم 360 بهتره ولی اینطور که به نظر میرسه اصلی ترین مشکل 360 یعنی همون RROD بدمصب حل شده که فکر کنم بهترین دلیل برا خرید 360 حداقل توی ایران که قربونش برم Piracy اساسی داره باشه...

sadmanman

کاربر سایت
Jun 18, 2007
660
نام
Saeed
اگه برای شما 50 تومن پوله بازی با 3 تومن فرقی نداره و به بی بازی ای می تونی عادت کنی چرا که بهتر نیست.

HamidoOs

کاربر سایت
Jun 28, 2007
1,073
نام
حمید
اگه گیمهای XBox Live Arcade و PSN برات مهم هستن، XBLA بهتره، چون گیم‌های بیشتر و بهتری داره.

619

مدیر انجمن
Nov 23, 2007
6,178
نام
كسري
چرا سرت درد مياري ؟
1- Piracy. بازی 3000 تومن رو دیسک تقریبا خوب.
تموم شد رفت. بعدشم در مورد بن خب بازي كپي ميري انلاين بازي مي كني اگه PS3 هم كپي خور شده بود همين بود. كلا بحث سره كنسول نيست اما از لحاظ اقتصادي بدون شك X360 خيلي خيلي با صرفه تره.

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
بن شدن. همونطور که پارسال هم دیدیم, خیلی از بچه هایی که حتی از بازی های full stealth هم استفاده میکردن بن شدن. اسم نمیبرم که ناراحت نشن.
این یه مورد رو فقط جواب می دم من. کلاً تو سایت، در آخرین سری بن (که کمترین تعداد نسبت به سال های پیش، بن شدن) 2-3 نفر بودن که مطمئن بودن همه بازی هاشون full stealth بوده و بن شدن که من همانطور که همون موقع هم گفتم و الان هم می گم احتمال خیلی زیاد می دم که این افراد در یک یا دو بازی اشتباه کردن و سهواً زا بازی مشکل دار استفاده کردن و متوجه نشدن.

در مورد Xbox Live هم (کاری به خوب یا بد بودن و مقایسه ندارم) منتظر مجانی شدن live نشین چون ممکنه هیچ وقت رخ نده. به دلیل اینکه، سرویسی به این شکل وقتی مجانی می شه که شرکت ببینه استقبال از سرویس کم هست و افراد حاضر نیستن هزینه کنن و رقیب در حال جذب مخاطبانش هست. (درست مثل Live for Windows که بعد از یه مدت مجانی شد) وقتی به گزارش خود مایکروسافت سهم بسزایی از استفاده کنندگان live از اشتراک gold استفاده می کنند، یعنی خواهان این سرویس هستند و قطعاً مایکروسافت هم هیچ وقت از چنین سودی نخواهد گذشت.

B!G_BosS

کاربر سایت
Jan 25, 2008
3,568
من خودم هم چند وقت پیش همین کار رو کردم،360 رو فروختم PS3 خریدم،چون واقعاً بازیهای انحصاری توپی براش میاد.درضمن PSN مجانی هم سرگرم کنندست یه بازی داشته باشی که آنلاین قوی ای داشته باشه مثل Killzone 2 میشه با اون یه بازی تو PSN خیلی سر کرد.
البته شاید بعداً یه آرکید خریدم واسه Alan Wake.

veryhigh

کاربر سایت
Jan 8, 2009
3,987
نام
احمد
سلام...

من میگم بهتره x360 رو نفروشی و بری یه ps3 بگیری اینطوری بازیهای مولتی و انحصاری x360 رو واسه ایکس باکس میگیری بازیهای انحصاری ps3 رو هم واسه ps میگیری اینجوری کمتر ضرر میکنی نه اینکه واسه یه بازی مولتی هم 60-70 تومن بدی....

البته اگه پول خرید ps3 رو داری......

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
من یه نظری دارم! شما که تا الان 360 داشتی و تا آبان و آذر هم بازیهای اصلی نمیان! فعلا بفروش ps3 بخر بعد زمستون یا اواخر پاییز هم که کنسول دوباره ارزون شده پول بزار دوباره 360 بخر!
یه مزیتی هم که داره اینه که 360 ات نو شده:biggrin1:
ولی انصافا بعد این مدت که ps دارم بازم میبینم برتریی به live نداره به غیر از سرورای قویش! یعنی امکاناتی که داره لایو میده عمرا psn بهت نمیده!

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,151
نام
ماکان
به نظر من که اگه تو ایران باشی و فقط هم قدرت خرید یک کنسول رو داشته باشی بدون شک 360 بهترین گذینه هست.

PS3 خیلی کنسول خوبی هست منتها به این شرط که یا پولت واقعا از پارو بالا بره و بتونی هر بازی که میخوای رو بخری و یا یک 360 هم داشته باشی و قصد داشته باشی بازی های انحصاری PS3 رو بازی کنی.

الان واقعا خیلی از بازی های انحصاری PS3 رو نمیشه از دست داد اما چه میشه کرد که هر کدومشون 70 80 تومن برات خرج ورمیدارن...

یعنی تکلیفت مشخصه: اگه $ به مقدار کافی هست PS3 بخر، اگه نه که بشین سرجات!!:biggrin1:

bruce

کاربر سایت
Nov 6, 2005
656
نام
مهران
Xbox360 VS PS3

من خودم Xbox360 دارم ولی زیاد باهاش حال نمیکنم زیادم بازی نمیکنم فقط داداشم بازی میکنه اخه من خودم از طرفدارای PS3 هستم ولی بازی هاش خیلی گرونه:eek::eek::eek:
ولی Xbox هم بازی های خوبی داره . کسانی که میگن PS3 بازی های انحصاری بهتری داره( KZ2 و
MGS4 ) خوب Xbox هم GEOW و ALan Wake و Splinter Cell Conviction و خیلی چیز های دیگه داره .

S.N.M

کاربر سایت
Oct 4, 2007
155
دوست عزیز
به نظر من دسته های 360 خیلی خیلی از دسته های ps3 بهتر هستن و همچنین چون بازیهاش ارزونن مشکلی در خرید بازی پیدا نمیکنی!!
ولی در عوض ps3 بازیهای اختصاصی خیلی خیلی بهتری داره نسبت به 360(از نظر من) و به دستش هم بعد از مدتی عادت میکنی ودیگه اذیتت نمیکنه , واسه بازیهاش هم میتونی تعویض کنی(که من به شخصه از این کار خوشم نمیاد)
با این همه اگه وضع مالیت خوبه و میتونی ماهی 70 , 80 تومن بدی بابت یک بازی من بهت پیشنهاد میکنم ps3 بخری ولی اگه نه بهترین گزینه همون 360 هست

KHASTE -TANHA

کاربر سایت
Apr 25, 2009
1,012
نام
محمد
این واقعا از اون سوالهاییه که هیچوقت جواب مشخصی نداره.اگه میتونی از gt5/uncharted/heavy rain/mgs4/kz2/gow3 و خیلی بازیهای دیگه چشم پوشی کنی 360 بخر.
اگر میتونی از halo/geow/alan wakwe/forza/sc conviction و خیلی بازیهای دیگه چشم پوشی کنی ps3 بخر.
اگرم وضع مالیت اجازه خرید ps3 میده که حتما بخر.در مورد دسته هم که دوستان اطلاعات کافی دادن.دسته 360 واقعا یه سروگردن برای بازی مناسبتره.
به همین سادگی.حالا تصمیم با خودته.

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر