طراحی بخشی از Uncharted 3 و یک بازی مسابقه ای با موتورCryEngine 3 چه نتیجه ای می دهد

T1SHTΛЯ

کاربر سایت
Dec 10, 2007
1,296
61193256799087994696.jpg

شما هم در مورد قدرت CryEngine 3 شنیده اید، موتور پایه ای قدرتمند و جالب. این موتور نیرومند می تواند تصاویری بسیار تماشایی را برای ما خلق کند اما هنوز هم توسعه دهندگان از مزایای آن بی بهره اند.
شرکت Crytek حساب ویژه ای برای دادن مجوز استفاده از CryEngine 3 باز کرده است، در غیر اینصورت چه دلیلی برای استفاده نکردن از آن باید پیدا کرد. از طرفی هم طبق وعده های شرکت Crytek می توان بازیهایی که با این موتور پایه طراحی شده اند را بر روی کنسول PlayStation 4 مشاهده کرد.

یک طراح حرفه ای که علاقه به بازی آنچارتد استودیو Naughty Dogs دارد تصاویری خیره کننده از یک نقشه مربوط به مرحله صحرای بازی Uncharted 3 که با این موتور گرافیکی طراحی شده، منتشر کرده است.

طراح دیگری نیز تصاویری زیبا از یک بازی مسابقه ای که بوسیله موتور CryEngine 3 طراحی شده، به نمایش گذاشته است.

تصویری زیبا که توسط طراح دیگری به نمایش گذاشته شده است.

دیدگاه شما چیست؟

1

پ.ن: بیشتر کامنت ها را که می خواندم کاملاً دودستگی مشاهده میشد.عده ای معتقد بودند تصاویر خلق شده بسیار زیبا هستند، عده ای نیز گفته بودند نسخه اصلی آنچارتد3 هم در همین حد بوده و طراحی GT5 از تصاویر این ماشینها خیلی بهتر است!

AghaReza

کاربر سایت
Nov 14, 2007
1,261
نام
آقا رضا
من نمیدونم چرا اینجا هیچکس نمیتونه با دلیل حرف بزنه و همه فقط هرچی‌ دوست دارن میگن.
عزیزی که میگی‌ گرفیک تکنیکی این کار از uncharted بهتره و قابلیتهای توش هست که از /dx ۱۱ استفاده کرده.
خواهشاً بجای اینکه ادای آدمهای مطلع را در بیاری برای ماهم توضیح بده از چه لحاظ بهتره و چه قابلیتهای dx ۱۱ توش استفاده شده. بلکه ماهم یه چیزی یاد بگیریم.
مثلا تعداد polygon‌ها بیشتره؟ سیستم پارتیکلش قوی تره؟ سایه دینامیک داره؟ خوب بگین دیگه.
هی‌ من میگم با یه عکس هیچیو نمی‌شه مقایسه کرد دوستانه فن بوی میگن نه ما حرف تکنیکی می‌زنیم.
ما از روی این عکسها فقط می‌تونیم بگیم کدوم قشنگ تره که هیچ بحثی‌ در اینکه uncharted قشنگ تره وجود نداره. تمام.

yeke

کاربر سایت
Jun 30, 2013
502
اصلا کاری با U3 شما نداشته باش هدف از این عکسها قدرت CE3 بوده که حالا از U3 الهام گرفته بعضی از تکنیکهای که گرافیکی که تو این تصویر میبینیم از DX11 سرچشمه میگیره و این به کل در PS3 غیر قابل اجرا هست..
من نمیگم ND ضعیف هست یا بلد نبوده دارم میگم سخت افزار PS3 این قابلیت رو نداره که بتونه بعضی از تکنیک های این عکس رو اجرا کنه..

این بابا صرفا خواسته توان تکنیکی رو نشون بده اگر میبینید صخره و درخت اضافه کرده به طرح U3 به خاطر همین هست که توان اونها رو هم نشون بده وگرنه به همون صحرا بسنده میکرد..
با این که به شما میگند غول اخر موافقم

AghaReza

کاربر سایت
Nov 14, 2007
1,261
نام
آقا رضا
بعضی از تکنیکهای که گرافیکی که تو این تصویر میبینیم از DX11 سرچشمه میگیره و این به کل در PS3 غیر قابل اجرا هست..

من خواهش می‌کنم شما یدونه از اون تکنیک هارو نام ببر و بگو از کجا فهمیدی توی این عکسها هست و تو آنچارتد نیست.

ps3 00

کاربر سایت
Jul 29, 2013
2
سلام به همه دوستان کاملا مشخصه موتور کرایتک بهتر عمل کرده . سایه تفنگ در هر دو تصویر نشون میده که نورپردازی موتور کرایتک خیلی بهتر هست . همچنین آسمان هم زیبا تر هست . جزئیات صحرا هم تو موتور کرایتک بیشتر هست . شاید دوستان ماسه بادی صحرا رو از فاصله نزدیک ندیدن . البته وجود درختان گرمسیری هم چیزی از ارزش موتور و کار طراح کم نمیکنه . چون یک پارامتر فرعی محسوب میشه . tlou هم من بازی کردم خوب باید بگم در محیط های تیره گرافیک خوبی داره ولی تو محیط های روشن خیلی کیفیت تکسچر هاش پایین میاد ! همچنین طراحی ماشین ها هم خیلی خوب هست . یه چیز دیگه هم می خواستم بگم . یادمه یک تاپیک مشابه در سال 2006 ( فکر کنم ) یک فرد با موتور کرای انجین تونسته بود دموی کیلزون e3 2005 رو باز سازی کنه . کاری که تیم سازنده گوریلا نتونسته بود انجام بده ، یک طراح با موتور کرای انجین انجام داده بود .

siamkogames

کاربر سایت
May 25, 2009
485
نام
Ashkan
سلام چون تخصصم اینه گفتم چیزی بگم....این تصاویر یک تصویر شبیه انچارتد هست و کیفیت هم در حد متوسط روبه خوب هستش اما Uncharted 3 تصاویرش فوق العاده و بسیار باکیفیت تر هستن با تکنولوژی سال 2011 که به نظر من

5 سال جلوتر از همه ی بازی ها موجود هستش و این یعنی قدرت گرافیکی موتور بازی نسبت به همین الان cryengine 3 اون روی سخت افزاری با 256 مگ رم کارت گرافیک و محدودیت های خاص کنسول که همه چیز رو به قدرت

برنامه نویسی خیلی قوی موتو انحصاری بر پایه ریاضیات فوق پیشترفته میکنه که همین الان هم با cry3 نمیشه اون گرافیک رو روی PS3 خروجی گرفت.خود متور Cry دموهای گرافیکی خیلی قوی داره که به این بچه بازی های یه

ناشی نیازی نیست...

به نظر من این کار بالا فقط برای اینیه که میلون ها دلار هزینه شده برای بهبود متور Cry Engine3 امادرصد درامد و فروش مجوز کمتر از هزینه بوده الان هم که دارن شیفت میکنن به CryEngine 4 و هزینه های رقابت اون

با سایر متورها میخوان با این کارهای تبلیقاتی نظر همه رو به خریدش جلب کنن و بخشی از ضررهای مالی جبران شده برگرده...تمام ...

ps3 00

کاربر سایت
Jul 29, 2013
2
سلام چون تخصصم اینه گفتم چیزی بگم....این تصاویر یک تصویر شبیه انچارتد هست و کیفیت هم در حد متوسط روبه خوب هستش اما Uncharted 3 تصاویرش فوق العاده و بسیار باکیفیت تر هستن با تکنولوژی سال 2011 که به نظر من 5 سال جلوتر از همه ی بازی ها موجود هستش و این یعنی قدرت گرافیکی موتور بازی نسبت به همین الان cryengine 3 اون روی سخت افزاری با 256 مگ رم کارت گرافیک و محدودیت های خاص کنسول که همه چیز رو به قدرت برنامه نویسی خیلی قوی موتو انحصاری بر پایه ریاضیات فوق پیشترفته میکنه که همین الان هم با cry3 نمیشه اون گرافیک رو روی PS3 خروجی گرفت.خود متور Cry دموهای گرافیکی خیلی قوی داره که به این بچه بازی های یه ناشی نیازی نیست... به نظر من این کار بالا فقط برای اینیه که میلون ها دلار هزینه شده برای بهبود متور Cry Engine3 امادرصد درامد و فروش مجوز کمتر از هزینه بوده الان هم که دارن شیفت میکنن به CryEngine 4 و هزینه های رقابت اون با سایر متورها میخوان با این کارهای تبلیقاتی نظر همه رو به خریدش جلب کنن و بخشی از ضررهای مالی جبران شده برگرده...تمام ...
بعدش برای فروش موتور نسل بعدشون امدن بازی 2011 رو برای تبلیغات باز سازی کردن ؟ شما در جریان سود و زیان کرایتک هم بودید ؟ بعدش u3 5 سال از بازی هایی که با ce3 ساخته شده جلوتر ؟ آقای متخصص ریاضیات پیشرفته در برنامه نویسی چی هست ؟ من میدونم دوستان عزیز این کار طراح برای خیلی هاتون سنگین بود . تصور اینکه یک فرد بتونه این تصویر رو درست کنه که کار 200 نفر nd رو زیر سوال ببره یه خورده سخته ولی خوب بیایید صادقانه حرف بزنیم .

AghaReza

کاربر سایت
Nov 14, 2007
1,261
نام
آقا رضا
سلام به همه دوستان کاملا مشخصه موتور کرایتک بهتر عمل کرده . سایه تفنگ در هر دو تصویر نشون میده که نورپردازی موتور کرایتک خیلی بهتر هست . همچنین آسمان هم زیبا تر هست . جزئیات صحرا هم تو موتور کرایتک بیشتر هست . شاید دوستان ماسه بادی صحرا رو از فاصله نزدیک ندیدن . البته وجود درختان گرمسیری هم چیزی از ارزش موتور و کار طراح کم نمیکنه . چون یک پارامتر فرعی محسوب میشه . tlou هم من بازی کردم خوب باید بگم در محیط های تیره گرافیک خوبی داره ولی تو محیط های روشن خیلی کیفیت تکسچر هاش پایین میاد ! همچنین طراحی ماشین ها هم خیلی خوب هست . یه چیز دیگه هم می خواستم بگم . یادمه یک تاپیک مشابه در سال 2006 ( فکر کنم ) یک فرد با موتور کرای انجین تونسته بود دموی کیلزون e3 2005 رو باز سازی کنه . کاری که تیم سازنده گوریلا نتونسته بود انجام بده ، یک طراح با موتور کرای انجین انجام داده بود .
بعدش برای فروش موتور نسل بعدشون امدن بازی 2011 رو برای تبلیغات باز سازی کردن ؟ شما در جریان سود و زیان کرایتک هم بودید ؟ بعدش u3 5 سال از بازی هایی که با ce3 ساخته شده جلوتر ؟ آقای متخصص ریاضیات پیشرفته در برنامه نویسی چی هست ؟ من میدونم دوستان عزیز این کار طراح برای خیلی هاتون سنگین بود . تصور اینکه یک فرد بتونه این تصویر رو درست کنه که کار 200 نفر nd رو زیر سوال ببره یه خورده سخته ولی خوب بیایید صادقانه حرف بزنیم .
سلام خیلی لطف کردین که برای نوشتن این کامنت های گوهر بار یه اکانت جدید ساختین.
شما اگه فکر میکنی اون تصویر خیلی خفنه. پول دو روز کارو به من بده من برات یدونه بهتر از اون با دیتیل بیشترو میسازم. اونوقت میتونی به دوستات نشون بدی و بگی من با 500 هزار تومن کاری کردم که تیم 200 نفره nd با ملیون ها دلار نتونست و حال همشونم میگیری و برنده میشی!:d
اگه خواستی همین شنبه یک شنبه انجامش میدم.
فقط تکسچر خشاب تصویر آنچارتد بیشتر از کل اونیکی تصویر کار روش انجام شده

siamkogames

کاربر سایت
May 25, 2009
485
نام
Ashkan

این نظر اثبات شده نه شخصی.......

اول عزیز شما نیمده اتیشت خیلی تنده ها هرچند شاید چند یوزره هستی اما از بحت اصلی دور نشیم مگه گیم برات ران کردن که شگفت زده شدی شما کیفیت بافه (Texture) ضعیف بیابون رو ببین معلومه این کار خیلی پیش پا افتاده و حول حولی بوده

حتی (Normal ) انچارتد رو هم نداره پس یه بچه بازی که خودت هم میدونی که خود تو هم میتونی با sandbox یا همون کرای تو خونه این رو دروست کنی میتونی بریتوی انجمن های فارسی گیم سازی من انقدر الاف نیستم ادرس بدم بهت.....

شما و من میدونیم ریاضیات چیه اما وقتی توی The last of us کارشناسان گیم سازی USA میگن توجه کن میگن: دانشمندان برنامه نویس ND شاهکار قرن رو پدید اوردن با محدودیت های ps3 پس ببند و حرف بی مورد نزن....

اون عکسای بالا روی یه کامپیوتر خیلی قوی i7 با 8 هسته و رم 4 یا 8 گیگ با کارت گرافیک روز 2 یا 4 گیگ رم اون تصویر رو اورده نه با ps3 عزیز برای فریب مردم و بازار کار بیشتر خوبه نه ما که گول نمیخوریم اول به فهم بد حرف بزن من رشتم سخت افزاره و هم نرم افزار بوده........

با تشکر بحث تمام.......:bighug:

bob_omniscient

کاربر سایت
Apr 23, 2010
174
نام
babak
در بهترین حالت یه شبیه یه کپی چینی از آنچارتده
در مورد تکنیک ها و ...هم که دوستان اشاره کردن میتونم بگم تو خروجیش که این تصویره چیزه فوق العاده ای به چشم نمیاد...حداقل به چشم من

Justice.

کاربر سایت
Jun 4, 2013
97
ملت یه چیزی یاد گرفتن .. سخت افزار 10 سال پیش 5 سال پیش !
یعنی چی این حرفا

اگه همه میتونستن روی PC و سخت افزار نا محدود گرافیک خوب خلق کنن الان اسم Crysis به عنوان بهترین بازی در زمینه گرافیک سر زبون ها نبود

نمونش Rage !
که خودش رو جر داد اخرش هم انگشت کوچیکه Crysis نشد و با کله خورد زمین
پس فکر نکنید اگه سخت افزار نا محدود باشه میشه هر گرافیکی رو روش پیاده کرد

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر