شش دلیل برای آمدن FFVXIII بر روی Xbox 360

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
screenshot_22678_thumb_wide300.jpg

Final Fantasy Versus XIII بر روی 360 خواهد آمد. این را باور کنید. چنگ زنی های PlayStation برای در اختیار داشتن جواهر زرین سری های JRPG ژاپنی بتدریج و در 5 سال گذشته از کار افتاده و رو به تباهی رفته است، ابتدا با Final Fantasy XIII و در ادامه با تأیید شدن دنباله آن که از دستان Sony خارج شد. Versus XIII احتمالاً آخرین سنگر است، آخرین حلقه دفاعی است، اما گفته های موجود چیز دیگری میگویند.

چه بصورت یک پورت دیر هنگام و چه بصورت ریلیز همزمان، شما میتوانید انتظار دیدن این بازی بر روی داشبورد خودتان را داشته باشید. به این دلایل :

1. تیم Versus در حال استخدام افرادی با سابقه کار بر روی Xbox 360 هستند
شما نمیتوانید درباره کارهای لیست شده در آگهی آنها بحث کنید، نه هنگامی که آنها بصورت کاملاً آشکار خواستار استخدام افرادی با سابقه کار بر روی " یک عنوان Xbox 360 " شده اند. متشکریم، Kotaku.

2. آنها با این کار نسخه های بیشتری از بازی خود را خواهند فروخت
دو جمعیت 40 میلیون نفری گیمرها را با هم جمع کنید، و شما جمعیتی بیش از 40 میلیون نفر را خواهید داشت. با ریاضیات هم نمیتوانید مشاجره کنید.

3. با این کار آنها DLC های بیشتری خواهند فروخت
Final Fantasy XIII-2 اولین عنوان از سری Final Fantasy است که محتویات قابل دانلود پس از زمان انتشار را دارد، که شامل دشمن ها، سلاح ها و کاستوم های جدید میشود. دلیلی ندارد که این کار دوباره صورت نگیرد. پس Versus XIII نیز دارای DLC خواهد بود. و Xbox Live بزرگترین پلتفرم دیجیتالی بر روی کنسولها است. سرنخ ها را به هم وصل کنید.

4. دارندگان Xbox 360 وارد دنیای Final Fantasy XIII شده اند
نزدیک به 2 میلیون دارنده Xbox 360 اکنون با دنیای Pulse و Cocoon آشنا شده اند، و یک عنوان دیگر با روکش درخشان فانتزی دیگر در راه اتاق های نشیمن آنهاست. اگر Square Enix واقعاً قصد تبدیل کردن Final Fantasy XIII به یک زیر مجموعه آراسته از این سری را دارد، محصور کردن یکی دیگر از نسخه های [کنسولهای] خانگی این زیر مجموعه [ و راه ندادنش بر روی Xbox 360 ] به هیچ وجه منطقی نیست. Versus XIII، انصافاً، یک داستان منحصر بفرد [در داخل سری] است، اما این عنوان در همان دنیا رخ میدهد. انتظار کریستال های بیشتری را داشته باشید.

5. ابزارهای Crystal یک موتور مولتی پلتفرم است
چرا باید کمپانی خلاق خودتان را متحمل زحمات ساختن یک تکنولوژی وسیع 3D که با کنسولهای فراوانی سازگاری دارد بکنید، اگر که شما به دنبال ساختن یک عنوان مولتی پلتفرم نیستید ؟

6. Sony پولی برای نگه داشتن این سری به صورت exclusive نخواهد داد
همه در قبال نسل آینده کنسولها سکوت کرده اند، اما شما میتوانید شرط ببندید [ تفاوت ارزش ارز ها را نیز وارد معادله کنید ] که تولید کنندگان جنگ مخفیانه ای را بر سر جلب توجه سازندگان 3rd Party دارند. سونی چیزی را که در حال حاضر و پس از صرف مخارج سنگین PS3 در چند وقته اخیر بدست آورده است برای انحصاری سازی های نسل بعد کنار خواهد گذاشت. ما بعید میدانیم که آنها خودشان را چندان بخاطر آخرین وارد شوندگان به این نسل اذیت کنند، مگر عناوین با فروش میلیونی مانند Call of Duty و Battlefield .

منبع

• Like
Reactions: Loghman

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
قرن ها قبل از گذاشتن این خبر به اصطلاح PS شکنتون از طرف FF فن ها بیان شد که این بازی رو روی 360 خواهیم دید :D
ولی اون تیکه ی خبر که کلی غش و ضعف رفتی و بولد کردی :
چنگ زنی های PlayStation برای در اختیار داشتن جواهر زرین سری های JRPG ژاپنی بتدریج و در 5 سال گذشته از کار افتاده و رو به تباهی رفته است، ابتدا با Final Fantasy XIII و در ادامه با تأیید شدن دنباله آن که از دستان Sony خارج شد. Versus XIII احتمالاً آخرین سنگر است، آخرین حلقه دفاعی است
چرتی بیش نیست :
1-360 توی ژاپن به F رفته :D
2-معمولاً جای دیگه ای به اندازه ی ژاپن FF نمیزنن و بیشتر توجه به بازی توی ژاپنه مگه چی باشه :D (FF XIII گویای همه چیز هست :D) در ضمن روی 360 فروش به چند هزار تا هم نمیرسه چه برسه به میلیون :D
3-خودتونم 90% ـتون به 50% بازیم نمیرسید و ولش میکنید :D
ولی خدا رو شکر دشمناش کمتر میشه دل جماعت FF دوست هم شاد میشه در هر دو جبهه :D که همین کافیه
-----------
اینم اضافه کنم که اون جواهر زرین FFVII Remake ـه که سونی باید براش چنگ بزنه نه این :D
آن قسمت بولد شده در متن اصلی خبر بولد شده بود و بنده فقط تبعیت کردم. جاهایی که لینک داده، لینک گذاشتم و جاهایی را که بولد کرده، بولد کرده ام. غش و ضعف و دندان شکن هم ... شایسته من نیست ! اینها را به بنده نسبت ندهید لطفاً ! درصد هایی را هم که ارائه کردید جالب بود، بسی خندیدیم ! با تشکر !
اون درصد از بین امثال یه عده بود ! می خوای به کل فروم بسطش بدی ؟! >:d<
با ابراز علاقه ها یی که در ادامه ی تاپیک میاد بیشتر هم خواهید خندید :D

آخرین ویرایش:

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
قرن ها قبل از گذاشتن این خبر به اصطلاح PS شکنتون از طرف FF فن ها بیان شد که این بازی رو روی 360 خواهیم دید :D
ولی اون تیکه ی خبر که کلی غش و ضعف رفتی و بولد کردی :

چرتی بیش نیست :
1-360 توی ژاپن به F رفته :D
2-معمولاً جای دیگه ای به اندازه ی ژاپن FF نمیزنن و بیشتر فروشش توی ژاپنه معمولاً مگه چی باشه :D (FF XIII گویای همه چیز هست :D) در ضمن روی 360 فروش به چند هزار تا هم نمیرسه چه برسه به میلیون :D
3-خودتونم 90% ـتون به 50% بازیم نمیرسید و ولش میکنید :D
ولی خدا رو شکر دشمناش کمتر میشه دل جماعت FF دوست هم شاد میشه در هر دو جبهه :D که همین کافیه

آن قسمت بولد شده در متن اصلی خبر بولد شده بود و بنده فقط تبعیت کردم. جاهایی که لینک داده، لینک گذاشتم و جاهایی را که بولد کرده، بولد کرده ام. غش و ضعف و دندان شکن هم ... شایسته من نیست ! اینها را به بنده نسبت ندهید لطفاً ! درصد هایی را هم که ارائه کردید جالب بود، بسی خندیدیم ! با تشکر !

Silent Dream

In madness you dwell
کاربر سایت
Jan 3, 2010
1,831
بازی هایی مثل ff رو ps3 بیشتر حال میده چون میتونه آدم 7,8 ساعت بشینه پاش و بازی کنه بدون اینکه ps3 آخ بگه.
اما به هر حال من خوشحال میشم که 360 بازها هم میتونند این بازی زیبا رو تجربه کنند.

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,503
نام
محمد
2-معمولاً جای دیگه ای به اندازه ی ژاپن FF نمیزنن و بیشتر توجه به بازی توی ژاپنه مگه چی باشه :biggrin1: (FF XIII گویای همه چیز هست :biggrin1:)
فروش FF XIII در نقاط مختلف جهان:
Japan 1.85 Million
US 1.79 Million
Europe 1.77 Million
منبع

در ضمن روی 360 فروش به چند هزار تا هم نمیرسه چه برسه به میلیون :biggrin1:
نزدیک به 2 میلیون دارنده Xbox 360 اکنون با دنیای Pulse و Cocoon آشنا شده اند
من اینجوری استنباط میکنم که که FF XIII روی 360 نزدیک به 2 میلیون نسخه فروش داشته، شاید هم نتیجه گیری من مشکل داشته باشه البته :D

سازندگان علاقه ای برای این کار ندارند
تجربه ثابت کرده ناشر مذکور جهت رضای خدا بازی نمیسازه :D (البته همه همین کار رو میکنن و محدود به SE نیست)

آخرین ویرایش:

Zack_Fair

کاربر سایت
Mar 16, 2010
1,745
دليل اصلی نيومدن Versus برای 360:
حجم اين بازی و CG هاش به طورم حتم نزديك 50 گيگ می شه+وقتی آخر تريلرهای بازی می نويسه PS3 يعنی دست استديوهای سونی هم تو كاره و به هيچ وجه نبايد اميد آنچنانی داشت...
ضمنا FF Versus: XIII درسته نه FFVXIII كه می شه فاينال فانتزی VXIII.

Panther_X

کاربر سایت
May 31, 2011
1,204
بازی هایی مثل ff رو ps3 بیشتر حال میده چون میتونه آدم 7,8 ساعت بشینه پاش و بازی کنه بدون اینکه ps3 آخ بگه.
اما به هر حال من خوشحال میشم که 360 بازها هم میتونند این بازی زیبا رو تجربه کنند.

اون وقت 360 اخ میگه!؟!ما که ندیدیم گیرزو یسره نشستیم پاش اخم نگفت

---------------------------------------------------------------------------------------

دلایل خوب و جالبی بود ...اینم در نظر داشته باشین هیچ چیز غیر ممکن نیست!!!!!!

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
Japan 1.85 Million
US 1.79 Million
Europe 1.77 Million
منبع

من اینجوری استنباط میکنم که که FF XIII روی 360 نزدیک به 2 میلیون نسخه فروش داشته، شاید هم نتیجه گیری من مشکل داشته باشه البته :D

تجربه ثابت کرده ناشر مذکور جهت رضای خدا بازی نمیسازه :D (البته همه همین کار رو میکنن و محدود به SE نیست)
فکر نمی کنم این بازی فروش چندان جالبی کرده باشه روی 360
اینکه 360 توی آمریکا بیشتر هست دلیل نمی شه که فروش آمریکا هم مختص 360 باشه. نسبت 360 به PS3 توی امریکا یک به دو هست.
من دقیق یادم نمیاد کدوم اپیزود IW بود که آمار های NPD روش داشت بحث می شد و نسخه PS3 این بازی توی لیست بود ولی خبری از 360 نبود! حتی صحبت هم سر این موضوع شد و همه اکثرا می گفتن که ماها نسخه PS3 رو گرفتیم چون این بازی یه جورایی ماله این کنسول هست و همه فاینال فانتزی رو روی پلی استیشن تجربه کردن برای همین اکثر طرفداراش مشخصا کسایی هستن که PS3 دارن
حتی زمانی که XIII 2 تایید شد من تعجب کردم که چرا اسکویر بازی رو برای 360 هم تایید کرده با وجود اینکه بازی فروش خوبی روی این کنسول نداشته. بیشتر به نظرم این کار اسکویر بخاطر این هست که میخواد توی بازار غرب سهم بیشتری داشته باشه و خوب 360 کنسول اصلی آمریکایی ها محسوب میشه

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
Japan 1.85 Million
US 1.79 Million
Europe 1.77 Million
منبع
اونوقت می خوام بدونم این فروش هایی که زدی همش روی 360 بود ! جل الخالق ! تمام چیزایی هم که گفتم در راستای تفاوت فروش 360 و PS3 ـیش توی نقاط مختلف بود ! دیگه خیلی روشن بود ! تازه این مربوط به XIII ـه که پورتش براتون شاهانه بوده :D
راستی این آماری که گذاشتی کجاش حرف منو نقض میکنه که فروش بیشتر و توجه بیشتر توی ژاپنه :D از هر دو فروش دیگه بیشتره عزیزم دقت کن :D
نخیر اطلاعات شماست که مشکل داره ! Versus با موتور اختصاصی در حال ساخته و پورتش روی 360 از XIII-2 هم فاجعه بار تر خواهد بود :D خودت تا تهش برو :D
برای همه روشنه :D
----------------
آماری که من گذاشتم فقط خواستم بگم فروش FF فقط مختص ژاپن نیست و اینکه رو کدوم کنسول چقدر فروخته رو کاری ندارم
biggrin1.gif
راجع به اینکه فروشش رو 360 خوب نبوده هیچ منبعی که آمار کامل از فروش نسخه 360 گذاشته باشه نیست ولی تو منبع خبر گفته نزدیک 2 میلیون نفر از دارندگان 360 با دنیای FF XIII آشنا شده اند. OXM هم منبع درپیتی نیست که بگیم خبرش الکی هست
biggrin1.gif
اگه یه نفر بتوانه یه منبع دقیق و معتبر از آمار فروش نسخه 360 این عنوان بده خیلی خوب میشه ولی تنها آمار رسمی نشون میده تو آمریکا نسخه 360 در ماه اول 493.000 واحد فروش داشته که به نظر من آمار قابل قبولی هست.
این که یه امر بدیهیه ! مگه ژاپن همش چقدر جمعیت داره نسبت به کل دنیا :D اگه آمار فروش FF VI و FVII رو خارج از ژاپن ببینی چی میگی :D

شما برای چی به فروش بین 360 و PS3 کاری نداری ؟! :D اصلاً بحث سر همینه :D که اگه اون طوری که توی متن اشاره شد سونی بال بال نزنه و چنگ نندازه (:D) و نخواد بازی رو انحصاری نگه داره بازی روی PS3 کماکان به صورت هلو براش میفروشه :D همون XIII توی ژاپن 1 به 3 بود فروشش :D
سفسطه بازی دیگه حدی داره ؛ بازی رو 360 نزدیک دو میلیون نسخه فروخته ... اینو قبول کنید اول تا بعد .
قبوله عزیزم :D ادامش ؟! :D

آخرین ویرایش:

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,503
نام
محمد
فکر نمی کنم این بازی فروش چندان جالبی کرده باشه روی 360
اینکه 360 توی آمریکا بیشتر هست دلیل نمی شه که فروش آمریکا هم مختص 360 باشه. نسبت 360 به PS3 توی امریکا یک به دو هست.
من دقیق یادم نمیاد کدوم اپیزود IW بود که آمار های NPD روش داشت بحث می شد و نسخه PS3 این بازی توی لیست بود ولی خبری از 360 نبود! حتی صحبت هم سر این موضوع شد و همه اکثرا می گفتن که ماها نسخه PS3 رو گرفتیم چون این بازی یه جورایی ماله این کنسول هست و همه فاینال فانتزی رو روی پلی استیشن تجربه کردن برای همین اکثر طرفداراش مشخصا کسایی هستن که PS3 دارن
حتی زمانی که XIII 2 تایید شد من تعجب کردم که چرا اسکویر بازی رو برای 360 هم تایید کرده با وجود اینکه بازی فروش خوبی روی این کنسول نداشته. بیشتر به نظرم این کار اسکویر بخاطر این هست که میخواد توی بازار غرب سهم بیشتری داشته باشه و خوب 360 کنسول اصلی آمریکایی ها محسوب میشه
آماری که من گذاشتم فقط خواستم بگم فروش FF فقط مختص ژاپن نیست و اینکه رو کدوم کنسول چقدر فروخته رو کاری ندارم :D راجع به اینکه فروشش رو 360 خوب نبوده هیچ منبعی که آمار کامل از فروش نسخه 360 گذاشته باشه نیست ولی تو منبع خبر گفته نزدیک 2 میلیون نفر از دارندگان 360 با دنیای FF XIII آشنا شده اند. OXM هم منبع درپیتی نیست که بگیم خبرش الکی هست :D اگه یه نفر بتوانه یه منبع دقیق و معتبر از آمار فروش نسخه 360 این عنوان بده خیلی خوب میشه ولی تنها آمار رسمی نشون میده تو آمریکا نسخه 360 در ماه اول 493.000 واحد فروش داشته که به نظر من آمار قابل قبولی هست.

اونوقت می خوام بدونم این فروش هایی که زدی همش روی 360 بود ! جل الخالق ! تمام چیزایی هم که گفتم در راستای تفاوت فروش 360 و PS3 ـیش توی نقاط مختلف بود ! دیگه خیلی روشن بود ! تازه این مربوط به XIII ـه که پورتش براتون شاهانه بوده
biggrin1.gif
والا شما گفتید بیشترین توجه به FF تو ژاپن هست، من فکر کردم دارید به صورت کلی صحبت می کنید، البته الان هم که باز کامنتتون رو خوندم دقیقا همین تصور واسم بوجود میاد :D در ضمن گفتید فروشش رو 360 به چند هزار تا هم نمیرسه!!! حداقل فروش اولیه ـش تو آمریکا این صحبت شما رو رد میکنه. البته امیدوارم نگید منظورتون فروش تو ژاپن بوده فقط، چون مشخصا وقتی راجع به فروش یه بازی صحبت میکنم فروش کلی مهمه.

نخیر اطلاعات شماست که مشکل داره ! Versus با موتور اختصاصی در حال ساخته و پورتش روی 360 از XIII-2 هم فاجعه بار تر خواهد بود
biggrin1.gif
خودت تا تهش برو
biggrin1.gif
خب الان دقیقا این چه ربطی به اون چیزی که من گفتم داشت؟ تو منبع خبر گفته نزدیک 2 میلیون نفر از دارندگان 360 با دنیای FFXIII آشنا شدن حالا ربطش به فاجعه بار بودن پورت بازی رو 360 چیه خدا عالمه!

شما برای چی به فروش بین 360 و PS3 کاری نداری ؟!
biggrin1.gif
اصلاً بحث سر همینه
biggrin1.gif
که اگه اون طوری که توی متن اشاره شد سونی بال بال نزنه و چنگ نندازه (
biggrin1.gif
) و نخواد بازی رو انحصاری نگه داره بازی روی PS3 کماکان به صورت هلو براش میفروشه
biggrin1.gif
همون XIII توی ژاپن 1 به 3 بود فروشش
biggrin1.gif
2-معمولاً جای دیگه ای به اندازه ی ژاپن FF نمیزنن و بیشتر توجه به بازی توی ژاپنه مگه چی باشه
biggrin1.gif
(FF XIII گویای همه چیز هست
biggrin1.gif
) در ضمن روی 360 فروش به چند هزار تا هم نمیرسه چه برسه به میلیون
biggrin1.gif

شما خودت این متنی که قرمز کردم رو بخونی چه نتیجه ای میگیری؟ :D دقیقا دارید میگید تو سایر جاها به اندازه ژاپن FF بازی نمی کنن، نه حرفی از 360 زده شده و نه PS3. در ضمن توجه دارید که بازی موقع لانچش تو ژاپن اصلا نسخه 360 نداشته و معلومه که دارندگان 360 تو ژاپن اصلا نمی توانستند اینو بازی کنند :D

آخرین ویرایش:

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
یک مقدار سرچیدن و بعد حرفیدن کار چندان بدی نیست !

http://www.gogaminggiant.com/2010/04/16/final-fantasy-xiii-sales-numbers/

فروش نسخه 360 در آمریکا ( به تنهایی ) 60% فروش نسخه PS3 بوده ! حالا اگر 60% فروش نسخه PS3 برای کنسولی که اولین تجربه FFـی خودش رو تجربه میکنه کم هست ... 1,322,100 فروش 828,200 روی PS3 و 493,300 برای 360 در ماه مارچ ( ماه عرضه ! 9 مارچ عرضه شده ) رکورد زده در تاریخ لانچ FF توی آمریکای شمالی برای SE بی سابقه بوده این فروش در زمان لانچ یک FF اون هم در آمریکای شمالی، در عرض 5 روز این رکورد رو زده، بدون 360 این رکورد رو نمیزد !

--------------------------
خب برگردیم به روال منطقی تاپیک :

اما من فکر نمیکنم این بازی فروش چندان جالبی روی 360 کرده باشه، نمیدونم چرا علی رغم فروش ناموفق این بازی SE تصمیم گرفته نسخه بعدیش رو هم برای این کنسول بزنه ! 50% بازی رو هم تموم نکردن 90% کسایی که این بازی رو برای 360 خریدن، نمیدونم چرا SE موتور بازیش رو مولتی پلتفرم ساخته ولی عمراً برای 360 نسازتش ! عمراً !

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر