شروع دوباره با سرباز شجاع| Halo 4 Frist Look

BigMafiaBoy

همه چیز آرومه :D
کاربر سایت
Mar 3, 2011
608
نام
رضا محمد میرزائی



Halo 4
سازنده : 343 Industries
ناشر : Microsoft Games Studios
تاریخ عرضه : TBA
سبک بازی : Frist –Person Shooter
ماد های بازی : Campaign/ Co oP/ Multiplayer
درجه بندی سنی : RP
پلتفرم : Xbox 360





شروع دوباره.......

یکی از بزرگترین بازی Xbox360 سری بازی های Halo است که همواره در سالهای گذشته درخشش وصف ناپذیری داشته و انتظار می رود که این روند رو به رشد ادامه پیدا کند. فرانچیز هیلو از همان ابتدای عرضه طرفداران خاصی را به خود جذب کرده بود که باعث می شد هر نسخه از بازی با توجه به انتقادات و پیشنهادات طرفداران بهتر و کامل تر از نسخه های پیشین طراحی و ساخته شود. تمام نسخه های این فرانچیز توسط استودیویی ساخته شده است که در ساخت چهارمین نسخه از این فرانچیز هیچ نقشی ایفا نمی کند. طبق گفته های سازنده بازی و ماکروسافت این نسخه می تواند در مقابل تمام نسخه های منتشر شده فرانچیز قرار بگیرد و با تمام آنها رقابت کند. داستان سرایی که برای این نسخه در نظر گرفته شده است از Trilogy یا همان تراژدی نسخه های پیشین مجزاست به گونه ای که در کنفرانس شرکت ماکروسافت این نسخه با عنوان Reclaimer Trilogy معرفی شد. ازهمان ابتدا که این نوشته در معرفی بازی به نمایش گذاشته شد اکثر طرفداران انتظار ظهور شخصیت و یک قهرمان دیگر را داشتند با این وجود ماکروسافت با معرفی Master Chief یا همان John -117 همه را سورپرایز کرده و هیجان وصف ناپذیری مابین طرفداران به پا کرد. حال باید دید که شخصیت همیشگی فرانچیز هیلو در این بازی چگونه و با چه استایلی وارد می شود.



داستان دوباره نوشته می شود ...

اگر از علاقه مندان و طرفداران فرانچیز هیلو باشید حتما" با پروژه های مخفی و مرموز که برای آماده سازی سربازان برای مبارزه با دشمنان صورت می گرفت آشنا هستید. در همین راستا یکی از بهترین و شاید بزرگترین سربازان دوران هیلو به نام John-117 موفق به سپری کردن تمام آزمایشات می شود و در نهایت به عنوان تنها سرباز آماده برای جنگ وارد ارتش مبارزین می شود. وی که مهارت و قدرت بالاترین نسبت به افراد عادی دارد با تمام شجاعت به جنگ با دشمنان می رود و به دلیل پیروزی ها و مهارتی که در اثر آزمایشات به دست آورده است لقب Master Chief را به یدک می کشد. از زمانی که نام John-117 به MC تغییر پیدا کرده داستان ها و مبارزات گوناگون همواره MC را به چالش می کشاند تا اینکه بزرگترین مبارزه خود را در Halo 3 تجربه می کند. حال باید گفت داستان Halo 4 به گونه ای تغییر پیدا کرده است ولی ریشه هایی از نسخه های پیشین در آن یافت می شود. یکی از عجیب ترین نکاتی که در مورد هیلو 4 وجود دارد بازگشت به ریشه هاست. به گونه ای که John -117 دوباره بر اساس همین نام طراحی و ساخته می شود و از اصول خاصی پیروی می کند که در نسخه های پیشین کمترین توجه به آنها شده بود. تا به اکنون دو شخصیت کلی برای شماره 4 تایید شده است که هر کدام داستان و روایتگری خود را خواهند داشت. یکی از آنها John-117 و دیگری Cortana است. ارتباط بین این دو کاراکتر یکی از دو خط داستانی بازی را تشیکل می دهد. البته در مجله Xbox 360 شماره مربوط به ماه نوامبر نکته ای در مورد بازی ذکر شد که گفتن آن خالی از لطف نیست. درمجموعه اطلاعاتی که از این بازی در مجله ذکر شده بود گفته شده است که جا و زمانی که بازی در آن جریان پیدا می کند با اسم رمز 2553 مشخص شده است. یکی از نکات جالب این است که علاوه بر اینکه داستان بازی در همین سال اتفاق می افتد مکانی وجود دارد که دارای مختصاتی بر همین اساس است.




نشانه هایی از موفقیت دوباره ......

طبق گفته های 343 ‘S داستان بازی به گونه ای روایت خواهد شد که شخصیت های مختلف با رویکرد های مجزا بتوانند با گیمر و طرفداران ارتباط برقرار کنند. داستان بازی به شکلی روایت می شود که چندین بعد از داستان را به خود اختصاص دهد. ابعادی که می تواند راز های بسیاری از اتفاقات مختلف را فاش کند. طبق تریلری که در معرفی بازی به نمایش گذاشته شده بود بیشتر اتفاقات و روایت داستان بازی داخل کشتی های فضایی انجام می شود و احتمال اینکه از بین افراد مستر جیف افرادی به او جیانت کرده باشند وجود دارد و شاید همین عامل باعث شده است که داستان بازی به شکلی مختلف روایت شود. سلاح های مختلف و جدیدی در بازی تعبیه شده اند. از سلاح های موجود در بازی می توان به یک جت پک ( وسیله ای برای پرواز) اشاره کرد که در بازی و برای عبور از مکان های مختلف فضایی بسیار کارآمد است. علاوه بر آن سلاح های جدید و قدرتمندی هم در بازی وجود دارد که هر کدام بسته به شرایط و موقعیت کارایی متفاوتی از خود نشان می دهند. در طول تریلر به نمایش گذاشته شده از بازی Ester Egge از بازی فاش شد که بیشتر به Halo Ring شباهت دارد. همواره یکی از بهترین راه های معرفی بازی های جدید معرفی مختصر یا قرار دادن نشانه هایی از بازی جدید در بازی های پیشین است. به طور مثال در COD;MW2 همواره از جنگی بزرگ در آمریکا و حمله روس ها به کل جهان هشدار هایی داده می شد که در نهایت نشان از این بود که MW3 به این امر می پردازد در Halo 3 هم John -117 قبل از آنکه وارد Cyro-Chamber شود با Contana صحبتی کوتاه داشته و در این صحبت و گفتوگو جمله ای که J.117 به Contana می گوید :" من را بیدار کن وقتی به من نیاز داشتی" ( Wake Me, When You Need Me). جمله ای همانند این در تیزر معرفی بازی توسط Contana به J.117 گفته می شود این جمله که در تیزر گفته می شود اینگونه است " Chief !! I Need You !".
در داستان کلی یا همان Halo Legend زمانی که اتفاقات داستان در جریان است سال 2556 است که این تاریخ فاصله 3 ساله با جریانات Halo 4 دارد.( می توان گفت این بازی زمینه ای برای معرفی نسخه بعدی است که در سال 2556 اتفاق می افتد). یکی از نکات جالب در مورد Halo 4 استفاده از کاور و Art هیلو Cryptum و Halo :Primordium است که باعث می شود شایعاتی درباره اینکه احتمال دارد این دو نسخه از Halo در بازی شماره 4 تاثیر گذار باشند.به وجود آید، در کل باید منتظر ماند و دید که نمایش های آتی بازی در نمایشگاه ها چگونه خواهد بود.
 

Zack_Fair

کاربر سایت
Mar 16, 2010
1,757
ممنون...
به نظرم اون يه عكسی كه ازش منتشر شده اصلا حال و هوای آخر هيلو 3 رو نداره...مدل كورتانا هم دقيقا شبيه هيلو 3 نيست.
به هر حال اميدوارم شروع خوبی باشه تا به اين ترتيب Halo 5 و Halo 6 رو تو نسل بعد ببينيم.
ضمنا مسترچيف اسپارتانه نه سرباز:D
 

BigMafiaBoy

همه چیز آرومه :D
کاربر سایت
Mar 3, 2011
608
نام
رضا محمد میرزائی
دادا منظورم از سرباز سرباز واقعی نبود. بلکه به عنوان نیرویی برای مبارزه با دشمنان بود. درسته اسپارتان بود. ممنون
 

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 0, مهمان: 1)

Top
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟