شایعه کپ‌کام در حال کار بر روی بازسازی Resident Evil 4 است

WonderMahdi

کاربر سایت
Mar 21, 2020
609
نام
مهدی قربان‌زاده
طبق گزارش VGC، کپ‌کام دستور ساخت بازسازی Resident Evil 4 را برای عرضه در سال 2022 داده است.
RE4PC-2-1024x570-1.jpg

این بازی توسط استودیو M-Two ساخته میشود و از سال 2018 آماده توسعه این بازسازی شده‌اند. استودیو M-Two توسط اعضای سابق Platinum Games تاسیس شده است. همچنین همانند روند توسعه Resident Evil 3 Remake، استودیوهای زیر نظر کپ‌کام به M-Two کمک خواهند کرد. شینجی میکامی کارگردان نسخه‌ی اصلی بازی نیز از ساخت این بازسازی حمایت کرده ولی درخواست رهبری پروژه را رد کرده است و فقط در طول مدت ساخت مشاوره خواهد داد. M-Two به تازگی در ساخت Resident Evil 3 Remake نقش داشته است ولی تمرکز اصلی خود را برروی بازسازی قسمت چهارم قرار داده‌اند.
بازی Resident Evil 4 سال 2005 برای PlayStation 2 و GameCube عرضه شد، مدتی بعد نیز برای PC و نسل هفتم و هشتم کنسول‌های Xbox و PlayStation نیز به بازار آمد. در سال 2007 نیز این بازی برای...

Continue reading...

آخرین ویرایش:

residen

کاربر سایت
Apr 28, 2014
467
خود میکامی به اشتباهش سر نسخه 4 اعتراف میکنه اینم اشاره میکنه که سیکوئل ساختن برا سری اشتباه بوده ولی خوب بسوزه پدر پول که این چیزا رو نمیشناسه
حالا اگر ایشون انسان متواضعی هستن دلیل نمیشه که کار اعجاب آورشون زیر سوال بره ، اتفاقا همینی که از اشتباهات حرف میزنن یعنی قرار بوده در آینده ( رزیدنت پنج ) با چیزی بیشتر از اویل چهار قافل گیر بشیم ! نه ایشون نه من و نه هیچکس دیگه نمیگه پدر پول نسوزه ! انتقاد من نوع استفاده کردن از هر منبعی برای رسیدن به پوله و نه خود رسیدن به پول ، رزیدنت چهار برای مقاصد زیادی ساخته شد که به بیشترشون هم رسید و مهمترینش از نظر بنده رضایت تعداد زیادی از طرفداران قدیمی بود اما این مدل از شرکت کپ کام اگر ذره ای احترام برای طرفداران قدیمی بازی قائل میشد موسیقی متن بازی اویل دو ریمیک و جدا عرضه نمیکرد !
نمیدونم منظور شما از ریمیک نادرست و نا بجا چی هست ولی اگه منظورت صحنه های ثابت و از قبل رندر شده در RE 2 و 3 نسخه اصلی هست از نظر من خیلی حالت بدی بود، فاجعه بود! (خودم اون زمان گیمر بودم فکر نکنی تازه به دوران رسیده ام) .از نظر شما شاید خوب باشه ولی خود کمپانی اون روش رو برای فایق آمدن بر ضعف سخت افزاری ps1 انجام داده بود و دلیلی نداره که اون وضعیت رو ادامه بده. برای نمونه میتونم همین RE4 رو میتونم خاطر نشان کنم، اولین شماره در سری رزیدنت اویل بود که از دوربین آنلاک و رندر لایو استفاده کرد و دیدید که چقدر مورد استقبال واقع شد
ریمیک نادرست یعنی حذف و تغییر یک قسمت یا تمام یک بازی ، ریمیک نا بجا یعنی وقتی آینده بازی در قسمت هفتم به نابودی کامل مفهوم رزیدنت اویل ختم شد حالا دیگه باید مسیر درست و فهمیده باشه و با سرعت و دقت فراوان قسمت هشت و تحویل بده نه ریمیک جدید ! مشکل من نبود دوربین ثابت نیست ، انتظار من پیش گرفتن یه مسیر ثابته که هی دچار ضعف و حس نا امیدی نشه ، من رزیدنت چهار و اوج بلوغ این بازی میدونم که میشد بعد از اون تا چندین شماره اصلی و فرعی از بازی و در همون اوج ساخت و عرضه کرد ! با اینکه قسمت پنجم و رولیشن یک تا حدودی از این بلوغ استفاده کردن ولی در قسمت ششم و بقیه به شدت کاهش پیدا کرد تا جایی که در قسمت هفتم کلا بازی عوض شد و یه بازی دیگه ای با الهاماتی از رزیدنت اویل ساخته شد !

ChampionOfLight

کاربر سایت
Jul 21, 2016
1,147
به نظرم کاملا احتمالش هست مرچنت رو به بهانه رئالیسم از بازی حذف کنند و یه سیستمی مثل شاپ RE3 یا RE5 جایگزینش کنند. ساختار مرحله ای هم احتمالاً به خاطر اینکه به اون روند و جریان بازی صدمه میزنه حذف و بازی رو یکپارچه کنند. چون احتمالا مثل RE3 با کوتاه تر شدن کمپین، بازی خطی تر بشه و ست پیس هایی بیشتری پیدا کنه. هرچند امیدواریم اشتباه کنم.
الان تنها چیزی که من رو برای ریمیک هیجان زده می کنه، دیدن دوباره بعضی از کاراکتر ها توی RE Engine و با گرافیک نسل بعد هست. مخصوصاً سالازار با اون کلاه ناپلئونیش خیلی دوست دارم بدونم باهاش چکار کار می کنند و چه طراحی جدیدی براش در نظر میگیرند.

فرستاده شده از BKK-LX2ِ من با Tapatalk

• Like
Reactions: gamer1998y

jujutala

کاربر سایت
Apr 27, 2011
234
شما اگه از گیمرهای دوران PS1,PS2 باشی پس احتمالا این بازی ها که همشون دوربین ثابتن برات فاجعه بوده:
Resident Evil 0, 1, 2, 3, Code Veronica
Dino Crisis 1, 2
Fatal Frame 1, 2
Parasite Eve 1, 2
Alone in the Dark the new nightmares
Onimusha 1, 2

البته اینها بازی هاییه که من یادمه. اگه قدیمی هستی و از نظرت اینها فاجعن گیمر نیستی ...
واقعا گرخیدم, از کجا فهمیدی گیمر نیستم؟ چون گفتم منظره های از پیش رندر شده برای غلبه بر ضعف سخت افزاری بوده و الان دیگه توجیهی نداره؟ :|
انگار بنده گفتم اویل ۲ و ۳ یا Dino crisis بازیهای بدی بودن! خیر، از بهترینهای ps1 بودن (داستان زیبا اتمسفر خوب موسیقی خوب) اما منظره های از قبل رندر شده در سال ۲۰۲۰ و با سخت افزارهای قوی دیگه معنی نداره.

آخرین ویرایش:

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
یه جوری میگن ایول 4 گراف نداره انگار روی nes اجرا شده، بابا کپکام همین شماره 4 رو داره هر نسل منتشر میکنه نسل هفتم که روی ps3 و 360 اومد نسل هشتم روی ps4 و xbone نسل بعد هم ریمیک، کلا محبوب ترین سری رزیدنت نسخه چهارمه محبوب ترین کارکتر هم کسی نیست جز
لیون اسکات کنّدی

• Like
Reactions: AmirPXP and IMANOKA

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
یه جوری میگن ایول 4 گراف نداره انگار روی nes اجرا شده، بابا کپکام همین شماره 4 رو داره هر نسل منتشر میکنه نسل هفتم که روی ps3 و 360 اومد نسل هشتم روی ps4 و xbone نسل بعد هم ریمیک، کلا محبوب ترین سری رزیدنت نسخه چهارمه محبوب ترین کارکتر هم کسی نیست جز
لیون اسکات کنّدی
چرا همه به لیان میگید لیون؟

ChampionOfLight

کاربر سایت
Jul 21, 2016
1,147
لیون اسکات کنّدی

شاید خیلی ها ندونن اما RE4 یک visual novel هم داره که البته خب فن میده :D

138762

کلا RE4 برای پلتفرمی نیست که پورت نشده باشه و فن ها هم کاری نیست که باهاش نکرده باشند. که البته اره بخاطر محبوبیت زیاد بازی و لیون هست.
کپکام میخواد با این ریمیک یه سرمایه گذاری دراز مدت بکنه تا مثل بازی اورجینال ریمیک رو برای هر پلتفرم ممکن تا بیست سال اینده پورت کنه :))

• Like

Un_Tlou

کاربر سایت
Jul 27, 2019
1,285
کلا RE4 برای پلتفرمی نیست که پورت نشده باشه و فن ها هم کاری نیست که باهاش نکرده باشند. که البته اره بخاطر محبوبیت زیاد بازی و لیون هست.
کپکام میخواد با این ریمیک یه سرمایه گذاری دراز مدت بکنه تا مثل بازی اورجینال ریمیک رو برای هر پلتفرم ممکن تا بیست سال اینده پورت کنه :))
RE4 برای تمام پلتفرم ها پورت شد چون یه شاهکار برای همه زمان هاست ولی آیا ریمیکش یه شاهکار برای همه زمان هاست ؟
نخیر یک بازی یک بار مصرف و بدرد نخور خواهد بود

• Like

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,354
نام
مــاکــان
ربطی نداره ولی خواستم بگم که یکی کل RE1 رو توی RE4 بازسازی کرده :-t :

چقدر خوب و خوش ساخته، آفرین.

جای سوال پیش میاد که کپکام با این یکی میخواد چکار کنه؟
چه بهانه ای میتونه داشته باشه برای توقف ساخت اون.

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,732
نام
علی
ربطی نداره ولی خواستم بگم که یکی کل RE1 رو توی RE4 بازسازی کرده :-t :

پ.ن :

View attachment 140277
باحال بود ولی زامبی ها عملا فقط نگاه میکنند :D یه جا 10 تا بودن باز فقط نگاه میکردن تا بزنیشون
قشنگ درست کرده بود ولی بازم خیلی کار داره

ChampionOfLight

کاربر سایت
Jul 21, 2016
1,147
چقدر خوب و خوش ساخته، آفرین.

جای سوال پیش میاد که کپکام با این یکی میخواد چکار کنه؟
چه بهانه ای میتونه داشته باشه برای توقف ساخت اون.
شخصی که روی پروژه کار می‌کنه داره از طریق patreon پول جمع می‌کنه و از asset های بازی های دیگه کپکام مثل Umbrella Chronicles استفاده می‌کنه. کپکام خیلی راحت می‌تونه ادعای مالکیت و پروژه رو c&d کنه.
با این حال تا مادامی که نخواد روی کار تموم شده قیمتی بزاره و به هر طریقی بفروشه، فکر نکنم کپکام باهاش کاری داشته باشه، چون معمولا کپکام با این پروژه های فن مید خوب تا می‌کنه و حتی بعضی از اونها مثل پروژه RE4 HD رو ساپورت می‌کنه.

فرستاده شده از BKK-LX2ِ من با Tapatalk

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر