شایعه سونی نسل بعد را با عرضه PS5 Pro در کنار مدل پایه آغاز خواهد کرد

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
PS5-1480x833.jpg
براساس گزارش ژورنالیست مشهور ژاپنی Zenji Nishikawa کمپانی سونی نسل نهم را از سال دیگه با عرضه دو کنسول در کنار همدیگر اغاز خواهد کرد. کنسول Playstation 5 در کنار مدل Pro از ابتدای نسل دردسترس خواهند بود. به تایید این ژورنالیست سونی از علاقه جامعه بزرگ گیمرها به مدل های رده بالا اگاه است و به همین دلیل از ابتدا میخواهد کاربران به خواسته خود برسند.

فردی که این اطلاعات را لو داده است پیش تر قبل از معرفی رسمی نینتندو سوییچ لایت اطلاعات را برای عموم اشکار کرده بود.

منبع:

PlayStation 5 Pro To Release Together With Base Model - Rumor

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
چه بهتر ، ۴۰۰ دلار کانفیرم ، من که کنسول پایه رو میگیرم ، پول این لاکچری بازیا رو ندارم!
من همون ۴۰۰ دلارم در اون زمان ندارم احتمالا دلار ۱۵ تومن پس با همون ps4 امون حال میکنیم شاید ps4 pro گرفتیم نسل بعدس

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
من همون ۴۰۰ دلارم در اون زمان ندارم احتمالا دلار ۱۵ تومن پس با همون ps4 امون حال میکنیم شاید ps4 pro گرفتیم نسل بعدس
برا من همه چیز بستگی داره به ابعاد بکوارد ! اگه بیشتر از ps4رو ساپورت کنه که حتی شاید day 1 گرفتم ! اما کی ۴۰۰ دلار میده! من ps4رو هم گرفتم ۷۰۰! Ps3 کپی خورم رو با موو گرفتم ۴۲۰ فروختم ۹۰۰، رفتم یه اوریج گرفتم با چهار تا دسته ۵۰۰!

• Smile
Reactions: mohsenebrahimi

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
به احتمال زیاد شایعه هست ولی شایعه هم نباشه قطعا مدل بین نسلی توی برنامه شون هست، والا توی این دوسال اخیر یه شایعه در مورد اینکه سونی دوتا کنسول نسل بعدی داره نبوده فقط از مایکرو بوده که فیل توی E3 تکذیب کرد و گفت باعث سردرگمی مخاطب میشه

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
اگه PS5 Pro بتونه از نسل های گذشته Playstation پشتیبانی کنه بنظرم فروش خیلی بهتری رو نسبت به PS4 Pro تجربه خواهد کرد.

پ.ن: نمیدونم کجا بود یه عزیزی گفت سونی برای اینکه فروش PS3 بالا بره اجازه کپی خور شدنش رو داد! یعنی سونی بازی میساخت که ما بریم مفتی از نت دانلودش کنیم بزنیم تو رگ! عجب:D
البته این فرضیه هنوز به طور 100 در 100 رد نشده :D

شنیده بودم واسه کشورها جهان سوم like us این کار رو انجام میدن تا کنسول از کشورهای دیگه بیشتر قاچاق بشه به این طرف و قشر ضعیف هم بتونن کنسول رو تهیه کنن و در نتیجه آمار فروش کنسول بالا میره
(از آمار فروش کنسول منظورم اون کشور مبدا هست که دلال ازش خریداری میکنه)

به هر حال صحتو سقم قضیه اونقدزم مشخص نیست

• Like
Reactions: vaan 2

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
از همون اول بیان یک کنسول ۶۰۰ دلاری بدن دیگه پرو و.. بزارن حداقل ۴ سال کنار این پرو و one x تو نسل فعلی فقط برای افزایش فریم و 4k کارایی داشت در حالی که بازی ها رو بز تستس کنیول های پایه میساختن و اگه حداقل بازی ها بر اساس کنیول های ارتقا یافته ساخته میشد با فاصله ای که بین کارت گرافیک هاشون بود وضعیت بازی ها حداقل تفاوت بیشتری میکرد نیل بعدم احتمالا همینه بشه 4k و ۶۰ برای پرو ..

SepehrR

کاربر سایت
May 23, 2006
1,684
نام
Sepehr
البته این فرضیه هنوز به طور 100 در 100 رد نشده :D

شنیده بودم واسه کشورها جهان سوم like us این کار رو انجام میدن تا کنسول از کشورهای دیگه بیشتر قاچاق بشه به این طرف و قشر ضعیف هم بتونن کنسول رو تهیه کنن و در نتیجه آمار فروش کنسول بالا میره
(از آمار فروش کنسول منظورم اون کشور مبدا هست که دلال ازش خریداری میکنه)

به هر حال صحتو سقم قضیه اونقدزم مشخص نیست
این فرضیه ۱۰۰٪ رد میشه. قضیه فقط خود سونی و ضرر سونی نیست. قضیه ضرر کپکام، اوبی سافت، EA و ... هم هست که بازی‌هاشون پایرت میشه. سونی بخواد چنین کاری کنه همونا خشتک سونی رو می‌کشن سرش!

• Like
Reactions: Metal Gear

NaRiiMaN

Equality is a Utopian Fantasy
ناظم انجمن
Jun 5, 2010
5,780
نام
نریمان
کنسول میان نسلی خیلی خوبه، باعث میشه عمر کنسول ها بیشتر بشه.
الان پرو و X چه نقشی تو افزایش عمر کنسول ها داشتن؟
عمر PS3 هفت سال بود، PS4 هم همونه دیگه. 360 عمرش بیشتر بود از One حتی.

• Like
Reactions: mohsenebrahimi

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
این پاسخ رسمیِ سونی هست:

و در ادامش هم اینو اشاره کرده:

چطوری سونی بهشون اجازه هک(به فرض کشورهای جهان سوم) میده و همزمان بیانیه رسمی صادر میکنه هک کردن کنسول من نقض قوانین بین المللی کپی رایتِ که میتونه به تجربه آنلاین مصرف کنندگان قانونی آسیب بزنه و باید استفاده از چنین دستگاههایی رو متوقف و کلیه نرم افزارهای هک شده رو از روش پاک کنند"همچنین در صورت شناسایی چنین دستگاههایی بن میشن:Dاونوقت اگه چنین چیزی حقیقت داشته باشه و به گوش رسانه هایی مانند Kotaku برسه, سونی رو از سقف آویزون نمیکنن با خبرش!:D

لینک معتبری داری برای اون شنیده ها؟:-?
این فرضیه ۱۰۰٪ رد میشه. قضیه فقط خود سونی و ضرر سونی نیست. قضیه ضرر کپکام، اوبی سافت، EA و ... هم هست که بازی‌هاشون پایرت میشه. سونی بخواد چنین کاری کنه همونا خشتک سونی رو می‌کشن سرش!
نه متاسفانه اصلا لینک معتبری ندارم
ولی دوتا مساله هست:
مساله اول به نظر من اینه که سونی نمیاد رسما همچین چیزی رو اعلام بکنه (با این فرض اگه حقیقت داشته باشه)
و اینکه سونی برشش داخل کشورهایی هست که قانون کپی رایت در اونا وجود داره.
نه کشورهایی مثل ما

و مساله دوم
EU study finds piracy doesn’t hurt game sales, may actually help

فروش بازی‌ها پایرت نه تنها به بازار فروش بازی‌ها بزرگ صدمه ای وارد نمیکنه بلکه کمکشون هم میکنه ولی به روش‌های متفاوت مثل:
استریم کردن که به نوعی تبلیغ بازی میشه-
صحبت داخل محافل گیمینگ که اشخاص رو ترغیب میکنه به خریدن بازی-
و مهمتر از همه نگه داشتن گیمر ها بی بضاعت داخل این چرخه هست به طوری که اگه گیمر از بی پولی گیم رو ترک کنه و از این چرخه بره کنار، به جاش میتونه به نحوی مهره تبلیغاتی بشه و اون بازی رو روی زبونا بنداره

Ps:نسله قبل 360 از همون اول هک شد ولی فروش بازی‌ها مولتی روی اون بیشتر بود.

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
خب این یه فرضیس بازم که حتی توی اون لینک چیزی دربارش گفته نشده که خود شرکتهای بازیسازی اجازه میدن چنین امری انجام بشه و مربوط به تحقیق از چند کشور اروپاییه.دوم اینکه یه پرسش پیش میاد:
اگه شرکت سونی براش مهم نیست تو کشورهایی مانند ایران کنسولش هک شده استفاده بشه چرا در صورت فهمیدن چنین موضوعی کنسولشون رو بن میکنه؟ اون که میدونه به هر حال اینجا قانون جنگل که هیچی بربریت حاکمه:D
اون لینکی که دادم واسه تاثیر پایرسی رو صنعت گیم بود.
ولی واسه اون فرضیه که شما میگی لینکی ندارم
و البته اصلا هم پافشاری روی صحت این مساله نمیکنم چون امکان ثابت کردنش وجود نداره.

و به احتمال زیاد حرفه شما درست باشه.

ولی واسه اون قضیه بن کردن کنسول باید بگم که اگه اشتباه نکنم کنسول‌های که هک میشن دیگه نمیشه باهاشون به راحتی آنلاین بازی کرد و دلیله دیگه این که حرفه من این بود که سونی زیر پوستی داره این کار رو انجام میده و رسما مخالفه این قضیه هست و مجبوره واسه اینکه کارش شکله موجه بگیره بزنه بن کنه که سوال بر انگیز نشه:D

هرچند اینا همه فرضیه هست و دلیلی دال بر وجود این قضایا نیست، پس به نظرم بهتره بحث به بی راه نره و تاپیک منحرف نشه

تشکر دوسته عزیز

Rezahajizadegan

کاربر سایت
Oct 1, 2005
2,578
امیدوارم زودتر یه قیمت بدن حداقل که ما تکلیفمون مشخص بشه من هشتصد یورو پس انداز کردم و واقعا اگر از بکوارد PS4 پشتیبانی بکنه همون روز اول میخرم.
این که ماکروسافت و سونی به طرف PC اومدن نقیض این حرف که از نرم افزار پول درمیارن نیست ، بلکه تایید این حرف هستش اینکه هیچ سخت افزاری نفروشه و حتی از نظر فیزیکی هم بازی رو نفروشه یعنی فقط دیتا بازی رو ، روی نت به مردم میفروشن یعنی سود خالص پس ازش چشم پوشی نمیکنن ولی در مورد اجرا استریم بازیها روی PC در حال حاضر شاید 30 درصد کل کشورهای جهان آمادگی و زیرساخت چنین چیزی رو دارند علاوه بر اون دردسر خود شرکتها برای متعهد بودن برای سرورها و هزینه سرورهاشون هم حساب هستش پس فعلا تمام استریم منتفی هستش و حداقل نسل بعد کنسول و نسل بعدترش رو خواهیم دید و احتمالا بعد اون شرکتها به استریم روی بیارن همین الان هم بازیهایی مثل Need for speed و Mortal kombat 11 با اینکه میشه آفلاین اجرا بشن ولی اصرار برای آنلاین بودن نشون از این داره که شرکتها دارن سعی میکنن ذائقه مردمو عوض بکنن و تو بلند مدت و دو نسل دیگه احتمال زیاد این اتفاق می افته.
-----------------
نکته بعد شرکتها مثل سونی میان از نرم افزارشون حمایت میکنن تا هک نشه و روش فروش داشته باشن و نهایتا سود کنن و برای این سود سیاستهای پشت پرده مثل خریدن هکرها و... هستش ولی وقتی که آخرهای نسل میشه و یا نسل تموم میشه قاعدتا یه سری کنسول تو انبارها دارند و دیگه حساسیت نشون نمیدن روی نرم افزارشون هکر هم اونو منتشر میکنه و چون نسل عوض میشه تا اوایل نسل بعد ، نسل قبل هنوز نفس میکشه مشتری ها به سمت کنسول نسل قدیم برای تجربه بعضی بازیا یا کلکسیون کردن کنسول میرن که این وسط شرکت سازنده مثل سونی هم انبارهاشو خالی میکنه و سود میکنه ، معامله دوسر برد هستش.نه اینکه خود سونی ، ماکروسافت یا نینتندو بیان هک رو منتشر بکنن ولی دیگه جلوگیری از انتشار هک یا سختگیری هم نمیکنن.اینه که میگن جهت انتشار یا عدم انتشار هک شرکت پشت قضایا هستش.
فقط قیمت رو زودتر بگن راحت بشیم کنسول 1000 دلاری کابوس من شده

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
امیدوارم زودتر یه قیمت بدن حداقل که ما تکلیفمون مشخص بشه من هشتصد یورو پس انداز کردم و واقعا اگر از بکوارد PS4 پشتیبانی بکنه همون روز اول میخرم.
این که ماکروسافت و سونی به طرف PC اومدن نقیض این حرف که از نرم افزار پول درمیارن نیست ، بلکه تایید این حرف هستش اینکه هیچ سخت افزاری نفروشه و حتی از نظر فیزیکی هم بازی رو نفروشه یعنی فقط دیتا بازی رو ، روی نت به مردم میفروشن یعنی سود خالص پس ازش چشم پوشی نمیکنن ولی در مورد اجرا استریم بازیها روی PC در حال حاضر شاید 30 درصد کل کشورهای جهان آمادگی و زیرساخت چنین چیزی رو دارند علاوه بر اون دردسر خود شرکتها برای متعهد بودن برای سرورها و هزینه سرورهاشون هم حساب هستش پس فعلا تمام استریم منتفی هستش و حداقل نسل بعد کنسول و نسل بعدترش رو خواهیم دید و احتمالا بعد اون شرکتها به استریم روی بیارن همین الان هم بازیهایی مثل Need for speed و Mortal kombat 11 با اینکه میشه آفلاین اجرا بشن ولی اصرار برای آنلاین بودن نشون از این داره که شرکتها دارن سعی میکنن ذائقه مردمو عوض بکنن و تو بلند مدت و دو نسل دیگه احتمال زیاد این اتفاق می افته.
-----------------
نکته بعد شرکتها مثل سونی میان از نرم افزارشون حمایت میکنن تا هک نشه و روش فروش داشته باشن و نهایتا سود کنن و برای این سود سیاستهای پشت پرده مثل خریدن هکرها و... هستش ولی وقتی که آخرهای نسل میشه و یا نسل تموم میشه قاعدتا یه سری کنسول تو انبارها دارند و دیگه حساسیت نشون نمیدن روی نرم افزارشون هکر هم اونو منتشر میکنه و چون نسل عوض میشه تا اوایل نسل بعد ، نسل قبل هنوز نفس میکشه مشتری ها به سمت کنسول نسل قدیم برای تجربه بعضی بازیا یا کلکسیون کردن کنسول میرن که این وسط شرکت سازنده مثل سونی هم انبارهاشو خالی میکنه و سود میکنه ، معامله دوسر برد هستش.نه اینکه خود سونی ، ماکروسافت یا نینتندو بیان هک رو منتشر بکنن ولی دیگه جلوگیری از انتشار هک یا سختگیری هم نمیکنن.اینه که میگن جهت انتشار یا عدم انتشار هک شرکت پشت قضایا هستش.
بکوارد ps4 که چندین بار تایید کردن، ما منتظر خبر ps3 و ویتا هستیم !

کنسول هم مطمئن باش گرون تر از ۶۰۰ دلار نیست !

• Like
Reactions: Rezahajizadegan

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
پ.ن: نمیدونم کجا بود یه عزیزی گفت سونی برای اینکه فروش PS3 بالا بره اجازه کپی خور شدنش رو داد! یعنی سونی بازی میساخت که ما بریم مفتی از نت دانلودش کنیم بزنیم تو رگ! عجب:D
این مزخرف ترین چیزی بود که تو این چند وقته خوندم! از سری توهمات یه سری معلوم الحال بوده. لعنتی اجازه کپی خور شدنش رو داد بعد اون هکرشو انداخت زندان و کنسولای کپی خور شده رو هم بن کرد!:))

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
خواهش میکنم.چرا تاپیک منحرف بشه داریم مُتِمَدنانه دربارش گفتگو میکنیم:Dمن آخرسر متوجه نشدم این فرضیه رو از کجا شنیدی؟:Dتو سرچ گوگل یا شبکه های اجتماعی یه لحظه به چشمت خورده؟تو انجمن ایرانی یا خارجی چنین دیدگاهی دیدی؟ خودت با حساب کتاب این نتیجه گیری رو کردی؟:D(که خیلی هم خوب به هر حال اینم نظریه مگه ما از Michael Pachter کمتریم که نتونیم ایده پردازی کنیم:D)
من که لذت میبرم از هم صحبتی با شما ولی از منحرف شدن منظورم بیشتر بحث در رابطه با تاپیک بود :D

ولی خب اگه حافظم درست یاری کنه زمانه هک ps3 این موضوع خیلی بولد شد (داخل همین BC خودمون).

و دلایلی هم که میاد وسط به نظر من زیاد دور از منطق نیست.

اگه اواخر نسل کنسول هک بشه سونی هم یه نفع هایی میبره مثل:

فروش کنسول به کشورها جهان سوم و به طبع خالی شدن اتبارهاش- سال‌های آخر هزینه ساخته کنسول بسیار کاهش پیدا میکنه و کنسول‌ها رو با سود های بسیار بالا میفروشن- اضافه شدن فن بیس بیشتر (همین 360 اگه داخل ایران به صورت هکی وجود نداشت الان تعداد فنهاشون هم نصفه این نبود) و تبلیغ بازی به واسطه همین گیمرها.

mikammi

کاربر سایت
Feb 9, 2014
455
نام
shahab
من هشتصد یورو پس انداز کردم
هوووم؟! داداش انگار خیلی دوس داری نسل بعدم حتما کنسول داشته باشی خواب و خوراکتو گرفته. یکم پنیک‌ و وسواسی نشدی؟:D اینشکلی تو ۵هزارتام پس انداز کنی باز کابوس می‌بینی یوشیدا اومده رو استیج اعلام کرده کنسول ۵هزار و نود و نه دلار قیمت گذاری شده:D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر