سونی در GDC کنفرانسی به مدت 4 ساعت برای Project Morpheus خواهد داشت

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
sonyvr.0.JPG

سونی اعلام کرد که در Game Developers Conference که در 3 مارس در سانفرانسیسکو برگزار خواهد شد، کنفرانسی به مدت تقریبا 4 ساعت با تمرکز بر روی دوربین واقعیت مجازی جدید PS4 یعنی Project Morpheus ارائه خواهد داد. دموهای Hands-On از این سیستم و همچنین توضیحات از هدف ها و پلان های شرکت برای واقعیت مجازی ارائه می شود.

فعلا جزئیات زیادی از اینکه چه چیزی در کنفرانس رونمایی یا نمایش داده خواهد شد وجود ندارد.

Shuhei Yoshida رئیس استودیوهای جهانی سونی در June 2014 اعلام کرده بود که Project Morpheus هنوز برای عرضه Retail آماده نیست.
ما سیستم خوبی داریم. مردم از دموی مورفیوس لذت میبرند ولی این برای ایجاد یک تجربه واقعی و حس واقعی حضور کافی نیست.
شما واقعا باید این حس را داشته باشید که خودتان در لبه ی یه صخره ایستاده اید. از نظر تکنیکی چند چیز وجود دارد که ما باید اضافه کنیم تا واقعا از نقطه نظر سخت افزار و نرم افزار سیستم کامل باشد.

و در آخر ویدیو ای از تجربه سایت پالیگان از مورفیوس و همچنین حضور آنها در مراسم GDC خبر داده شد.

===
Sony hosting Project Morpheus event during Game Developers Conference | Polygon

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
4 ساعت کنفرانس که چی بشه به نظر من به جای این 4 ساعت باید بازی های مناسب با این وسلیه معرفی کنه کلا اینجور وسیله ها رو باید خود آدم تست کنه و به همراه چندین بازی وگرنه فکر میکنم اینم یه چند وقتی میاد ملت جو زده میشن میره مثل همون موشن ها و... .;)

Masood_Matin

کاربر سایت
Mar 13, 2006
863
نام
مسعود
بنظر میاد سونی در نسل هشتم قراره «واقعیت مجازی» رو بعنوان برگ برنده روکنه.
در نسل پنجم با پلی استیشن، مدیای CD رو بعنوان مدیای برتر در مقابل کارتریج مطرح کرد.
در نسل ششم با پلی استیشن 2 ، مدیایDVD رو همه گیرکرد
در نسل قبل هم که با پلی استیشن 3 بلوری رو در برابر HD-DVD
پیروز کرد.
بنظر میرسه در این نسل و با پلی استیشن 4 قراره فراتر از مدیا عمل کنه و «واقعیت مجازی» رو به جایگاه اصلیش برسونه ;)

YAKUZA_2

کاربر سایت
Nov 3, 2008
1,387
تا الان که هیچ کدوم از وسایل واقعیت مجازی نتونستن واقعا گیمرها رو به استفاده ازشون ترغیب کنن.ولی به احتمال 80% به بالا این یکی میتونه داستان واقعیت مجازی بازیها رو دگرگون کنه و سازنده ها توی این عرصه یک رقابت جدی رو شروع کنن

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,001
نام
آریا
حدود 6 ساعت دیگه مراسم شروع میشه و اینجا Liveblog داره. البته Liveblog که بعیده خیلی طولانی باشه و احتمالاً یه بخش مختصری مربوط به کنفرانس باشه و بعدش اهل فن بتونن سراغ دموها و این جور چیزا برن.
از اونجایی که هایپ خاصی در کار نبوده، بعیده چیز خیلی خفنی رو شاهد باشیم. ولی به نظرم سونی برای معرفی بهتر Project Morpheus باید از Gran Turismo استفاده کنه. :D این دم و دستگاه های VR جون میدن برای ریسینگ و چی بهتر از GT؟! سونی قبلاً برای نمایش های 3D خودش توی CES 2009 سراغ GT رفته بود و بعدش هم برای معرفی تلویزیون های 4K از GT استفاده کرد (4 تا PS3 چسبونده بودن به همدیگه تا بازی به شکل 4K اجرا بشه! :D) الآن هم نوبت Project Morpheus هست و یه دموی تکنیکی مختصر (نه لزوماً GT7) میتونه تأثیر خوبی داشته باشه.

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
حدود 6 ساعت دیگه مراسم شروع میشه و اینجا Liveblog داره. البته Liveblog که بعیده خیلی طولانی باشه و احتمالاً یه بخش مختصری مربوط به کنفرانس باشه و بعدش اهل فن بتونن سراغ دموها و این جور چیزا برن.
از اونجایی که هایپ خاصی در کار نبوده، بعیده چیز خیلی خفنی رو شاهد باشیم. ولی به نظرم سونی برای معرفی بهتر Project Morpheus باید از Gran Turismo استفاده کنه. :D این دم و دستگاه های VR جون میدن برای ریسینگ و چی بهتر از GT؟! سونی قبلاً برای نمایش های 3D خودش توی CES 2009 سراغ GT رفته بود و بعدش هم برای معرفی تلویزیون های 4K از GT استفاده کرد (4 تا PS3 چسبونده بودن به همدیگه تا بازی به شکل 4K اجرا بشه! :D) الآن هم نوبت Project Morpheus هست و یه دموی تکنیکی مختصر (نه لزوماً GT7) میتونه تأثیر خوبی داشته باشه.

آریا جایی live پخش نمیکنه ؟

یه تریلر جدید از Summer Lesson لطفاً
biggrin1.gif

احسان نابودم کردی .
yahoo_4.gif
من تا دیروز اصلا یادم نبود TGS ندیدم به خاطر همین اصلا این بازی ها رو ندیده بودم یکی از دوستام بد تو کف Project Morpheus بود بهم گفت میگیری گفتم ولمون کن بابا بعد ویدیو معرفی بهم نشونم داد یک دفعه با دیدن تریلر و قیافه katsuhiro harada به صف خریداران این دستگاه پیوستم .:d

آخرین ویرایش:

majidsnake

کاربر سایت
Oct 22, 2013
243
نام
MAjID
اتفاقا یکی از دلایل خرید ps4 بعد از U4 همین واقعیت مجازی بود، ویدیوهایی که ازش دیدم با اینکه هنوز ناقص بود اما فوق العاده جذابه و خدا میدونه تکنولوژی با این سرعتی که داره پیشرفت میکنه قراره به کجا برسه!
یکی از فانتزی هام اینه یه تریلر از Silent Hills پخش بشه و تهش بنویسه با پشتیبانی از PM و Only on PS4. یعنی میشه؟ :d

NEXT GEN GAMER

کاربر سایت
Oct 29, 2007
1,023
خب مثکه لایو بلاگ شروع شد (از لینکی که اریا داد...)

به احتمال زیاد تاریخ عرضه و قیمت تعیین بشه...
ویرایش - - -

IMG_0039%20(1).JPG

IMG_0042%20(1).JPG

- - -ویرایش - - -

IMG_0058%20(1).JPG
IMG_0060%20(1).JPG
IMG_0062%20(1).JPG

- - -ویرایش - - -

بازیه جدید London Heist از London Studio

پی اس موو و صدای 3D هم پشتیبانی می کنه!

IMG_0093%20(1).JPG

- - -ویرایش - - -

تاریخ ریلیز نیمه اول 2016 و اطلاعات بیشتر در E3...

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,252
نام
امیر حسین
تاریخ ریلیز نیمه اول 2016 و اطلاعات بیشتر در E3...
15-20 دیقه از کنفرانس رو باید با این حالت بشینیم ببینیم : " :| :| :| "
رسما نمایشش هیچ جذابیت خاصی نخواهد داشت...امیدوارم فقط بازی هاش رو نشون بدن! اونم به صورت نمایش زنده نباشه! :-"
چون جذابیتش از دیدن کتاب توهم و گلف و بسکتبال با Move هم کمتره به نظرم! :| :-" (جذابیت دیدنش! )

NEXT GEN GAMER

کاربر سایت
Oct 29, 2007
1,023
رسما نمایشش هیچ جذابیت خاصی نخواهد داشت...امیدوارم فقط بازی هاش رو نشون بدن! اونم به صورت نمایش زنده نباشه! :-"
چون جذابیتش از دیدن کتاب توهم و گلف و بسکتبال با Move هم کمتره به نظرم! :| :-" (جذابیت دیدنش! )

نه اینجور که گفته میشه اطلاعات تکمیلی (به احتمال زیاد قیمت ) و بازی ها مد نظره ! البته امیدوارم کسل کننده نباشه:d

یه سری اطلاعات دیگه :
اندازه صفحه 5.7 اینجه (رزوولوشن 1920 در 1080)
عمق دید 100 درجه و زاویه چرخش 360 درجه
صفحه نمایش O-LED با رفرش ریت 120 هرتزه که ps4 از اون پشتیبانی می کنه (اینو قبلا در مورد کنسول نگفته بودن!)
سازگاری کامل با move ( خوبه این موو به یه دردی بخوره در آینده حیفه با این دقتش :d)

آخرین ویرایش:

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,177
نام
ماکان
مشخصات سخت افزاری PM واقعا خوب و هیجان انگیزه. نمایش ها هم با توجه به تجربه فوق خاص VR قاعدتا نمیتونه جذابیت اصلی رو منتقل کنه و دقیقا جزو چیزهایی هست که باید هرکسی شخصا تجربه کنه تا ببینه باحاله یا نه. البته یوشیدا هیچی نشون نداد و گفت بازی ها بمونه برای E3. تاریخ عرضه هم که خیلی بده و نیمه اول 2016 خیلی دور و دیر بنظر میاد. در مورد قیمت هم حرفی نزدن که دو معنی میده. یا خیلی گرونه نمیخوان صداش رو در بیارن، یا خیلی مناسبه و میخوان به شکل یه سورپرایز توی E3 خرجش کنن.

در هر صورت من شخصا فکر میکنم از VR خوشم بیاد. حس خفنیت به آدم میده! (lol) اما اینکه PM خوبه یا نه چیزی هست که تا تجربه نکنی مشخص نمیشه. ولی درکل اگه قیمت خوب داشته باشه میخرمش!:D

pouryaps3

کاربر سایت
Aug 29, 2009
576
نام
پوریا
مشخصات سخت افزاری PM واقعا خوب و هیجان انگیزه. نمایش ها هم با توجه به تجربه فوق خاص VR قاعدتا نمیتونه جذابیت اصلی رو منتقل کنه و دقیقا جزو چیزهایی هست که باید هرکسی شخصا تجربه کنه تا ببینه باحاله یا نه. البته یوشیدا هیچی نشون نداد و گفت بازی ها بمونه برای E3. تاریخ عرضه هم که خیلی بده و نیمه اول 2016 خیلی دور و دیر بنظر میاد. در مورد قیمت هم حرفی نزدن که دو معنی میده. یا خیلی گرونه نمیخوان صداش رو در بیارن، یا خیلی مناسبه و میخوان به شکل یه سورپرایز توی E3 خرجش کنن.

در هر صورت من شخصا فکر میکنم از VR خوشم بیاد. حس خفنیت به آدم میده! (lol) اما اینکه PM خوبه یا نه چیزی هست که تا تجربه نکنی مشخص نمیشه. ولی درکل اگه قیمت خوب داشته باشه میخرمش!:D

مال سونی رو امتحان نکردم اما Oculus Rift رو چرا؛ عالیه. کلاً دیدت رو نسبت به محیط عوض می‌کنه.

hbmss

کاربر سایت
Aug 24, 2012
1,312
نام
hosein
امیر من این کتاب تخیل رو دارم بد نیستا اما بچه کوچولو ها ازش میترسن :| :)
من توی بازی هایی که داشت یه بازی کاراگاهی بود از اون خوشم اومد با اینکه هیچ کدوم رو بازی نکردم اما در حدی جالب بود اگه این کتاب با مورفیس ترکیب بشه قول میدم یه چیز عالی میشه چون توی حالت قبل شما تخیل رو توی تی وی میدیدین و کتاب تغیری نمیکرد اما اگه این هدست با کتاب ترکیب بشه شما این کتاب رو یه کتاب جادویی میبینید مخصوصا" اگه دور تا دورتون یه جنگل یا خونه یا..... رو شبیه سازی کنن :)
موو به عنوان یه کنترلر حرکتی بد نبود ولی به اندازه ویی نو آورانه نبود و .... اما دقت و کارایش خوب بود ! حداقل من که تجربش برام لذت بخش هست

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر