سوال : فقط FSD کار میکند ... NXE بوت نمیشود

abbas-h

کاربر سایت
Dec 9, 2009
38
با سلام .
من XBOX رو به صورت جی تگ شده خریداری کردم و هیچ مشکلی نداشت ... FSD 2.2 روش نصب یود و NXE هم بدون مشکل بوت میشد .
برای اجرای بازی های جدید با J-runner داشبورد 15 رو روی nand پچ کردم و nanad پچ شده رو با xell فلش کردم و بازی به خوبی اجرا شد ... ولی از اون موقع به بعد دیگه به هیچ وجه NXE بوت نمیشه ...
وقتی از FSD گزینه system performance رو میزنم برای چند ثانیه صفحه سیاه میشه و بعد دوباره FSD بوت میشه (NXE کرش میکنه)
موقع روشن شدن وقتی RB رو نگه میدارم روی لوگوی XBOX میمنوه و NXE بوت نمیشه ولی Profile لاگین میشه .. با زدن دکمه X و Y دوباره FSD بوت میشه ...
یک فیلم هم گرفتم از این مشکل اگه زحمتی نیست ببینید
امکان باز کردن و فلش با پروگرامر رو ندارم ولی Xell یا Nand programmer دارم .. یعنی به صورت نرم افزاری میتونم nand فلش کنم .
ممنون میشم راهنمایی کنید.

دانلود فیلم : WP_20121026_174959Z(2).mkv

m s

کاربر سایت
Jan 24, 2008
63
نام
مهدی
xexmenu و داش لانچو پاک کن -فریبوت 16 اومده با xeBuild درستش کن بعد بریز-باxexmenu زیاد ور نرو بیشتر کرشها مربوط به همینه و در نهایت داش لانچ جدیده رو بریز- اگه نشد باید هاردتو فرمت کنی-من فکر میکنم بازیهاتو با xexmenu اجرا میکنی یا نه

x23are

میروم تا این تاریکی را از دل بیرون کنم......
کاربر سایت
Oct 2, 2010
1,241
نام
علیرضا
همون فری بوت بریز درست میشه احتمالا یکی از فایل های ناندفلشت خرابه یا مورد داره.موقع ریختن فری بوتم داشلانچو غیر فعال کن.

abbas-h

کاربر سایت
Dec 9, 2009
38
شما دوباره فری بوت بریز درست میشه
xexmenu و داش لانچو پاک کن -فریبوت 16 اومده با xeBuild درستش کن بعد بریز-باxexmenu زیاد ور نرو بیشتر کرشها مربوط به همینه و در نهایت داش لانچ جدیده رو بریز- اگه نشد باید هاردتو فرمت کنی-من فکر میکنم بازیهاتو با xexmenu اجرا میکنی یا نه
همون فری بوت بریز درست میشه احتمالا یکی از فایل های ناندفلشت خرابه یا مورد داره.موقع ریختن فری بوتم داشلانچو غیر فعال کن.
ممنون ولی انجام دادم نشد ... شاید جایی رو اشتباه انجام میدم .. روش کارم اینجوری بود :
اولجدیدترین نسته Freeboot رو از سایت bestpig گرفتم و با nand اصلی و CPU KEY یه nanad freeboot ساختم ... بعد با xell فلش کردم ... ولی باز همونجوریه ...
با j-runner و xebuild هم دوباره ساختم ولی باز همین جوریه :(
اگه روش خاص دیگه ای داره لطفا راهنمایی کنید

mkh-n71

کاربر سایت
Jul 16, 2009
473
نام
محمد
آخه اینجوری که نمیشه شاید مشکل از داش لانچ باشه. شما بزن داش لانچ رو پاک کن یا اون فایل text داش لانچ که توش تنظیمات رو ذخیره کرده رو پاک کن ببین بازم اینجوریه؟

m s

کاربر سایت
Jan 24, 2008
63
نام
مهدی
اگه همه کاری کردی درست نشده باید هاردتو فرمت کنی

abbas-h

کاربر سایت
Dec 9, 2009
38
آخه اینجوری که نمیشه شاید مشکل از داش لانچ باشه. شما بزن داش لانچ رو پاک کن یا اون فایل text داش لانچ که توش تنظیمات رو ذخیره کرده رو پاک کن ببین بازم اینجوریه؟
بله باز هم اینجوریه ... حتی از روی nand یه freeboot بدون أاشلانچ ساختم باز هم اینجوریه

اگه همه کاری کردی درست نشده باید هاردتو فرمت کنی
چجوری فرمت کنم ؟ من دسترسی به NXE ندارم

Squall*

کاربر سایت
Mar 13, 2009
539
نام
فرید
هارد و فلش مموری رو از دستگاه جدا بکن بعد دستگاه رو روشن بکن ببین چی میشه. اگه درست بوت بشه یعنی مشکل از فایل launch.ini هست. با استفاده از فایل منجر FSD داخل مموری و هارد رو نگاه بکن ببین launch.ini پیدا میکنی. اونو پاک بکن.

abbas-h

کاربر سایت
Dec 9, 2009
38
هارد و فلش مموری رو از دستگاه جدا بکن بعد دستگاه رو روشن بکن ببین چی میشه. اگه درست بوت بشه یعنی مشکل از فایل launch.ini هست. با استفاده از فایل منجر FSD داخل مموری و هارد رو نگاه بکن ببین launch.ini پیدا میکنی. اونو پاک بکن.
انجام دادم .. روی صفحه بوت اول گیر میکنه و فقط mininxe که با زدن X میاد کار میکنه ...

Squall*

کاربر سایت
Mar 13, 2009
539
نام
فرید
به نظر میاد مشکلت نرم افزاری نیست و سخت افزاری هست و باید دستگاه باز بشه. بهتره ببری بدی به یه نفر که وارد هست تا یه نگاهی بهش بندازه.

abbas-h

کاربر سایت
Dec 9, 2009
38
به نظر میاد مشکلت نرم افزاری نیست و سخت افزاری هست و باید دستگاه باز بشه. بهتره ببری بدی به یه نفر که وارد هست تا یه نگاهی بهش بندازه.
با FSD هیچ مشکلی ندارم ... دستگاه تا زمانی که nanad با کرنل آپدیت شده روش نزده بودم سالم بود ... بعد از اون کار اینجوری شد ... nanad اصلی و دست نحورده من 3 تا bad block داره .. ممکنه از اون باشه که من هرچی nanad پچ شده ازش میسازم این مشکل رو داره ؟ :-؟

Squall*

کاربر سایت
Mar 13, 2009
539
نام
فرید
اره احتمال داره که از بد بلاک باشه. قبل از ساختن فری بوت بد بلاک هاش رو با x nand healer ریمپ بکن. بد بلاک ها توی کدوم آدرس هستن؟

آخرین ویرایش:

abbas-h

کاربر سایت
Dec 9, 2009
38
اره احتمال داره که از بد بلاک باشه. قبل از ساختن فری بوت بد بلاک هاش رو با x nand healer ریمپ بکن. بد بلاک ها توی کدوم آدرس هستن؟
از این برنامه یکم ترسیدم یه بار bad block نشون میده یه بار نمیده ... تنظیماتش خیلی مشخص نیست چی به چیه ... من به هیچ وجه دیگه ا مکان باز کردن دستکاه و پروگرام کردن سخت افزاری ندارم برای همین خیلی میترسم Xell بپره دیگه XBOX رو باید بندازم دور ...

این چیزیه که J-runner نشون مبده

• Bad Block ID @ 0x1B5 [Offset: 0x70AA00]
• Bad Block ID @ 0x320 [Offset: 0xCE4000]

• Bad Block ID @ 0x1B5 Found @ 0x3FF[Offset: 0x107BE00]
• Bad Block ID @ 0x320 Found @ 0x3FE[Offset: 0x1077C00]
خیلی از nand عوض کردن میترسم اگه Xell بپره دیگه باید XBOX رو بندازم دور ... الان دارم بازی میکنم و مشکلی از این بابت ندارم .. اگر راه قطعی وجود نداره ترجیه میدم همینجوری بمونه ...
بازم از راهنمایی هات ممنونم .. منتظر راه حلت هستم

Constantine

کاربر سایت
Apr 5, 2006
542
از این برنامه یکم ترسیدم یه بار bad block نشون میده یه بار نمیده ... تنظیماتش خیلی مشخص نیست چی به چیه ... من به هیچ وجه دیگه ا مکان باز کردن دستکاه و پروگرام کردن سخت افزاری ندارم برای همین خیلی میترسم Xell بپره دیگه XBOX رو باید بندازم دور ...

این چیزیه که J-runner نشون مبده

خیلی از nand عوض کردن میترسم اگه Xell بپره دیگه باید XBOX رو بندازم دور ... الان دارم بازی میکنم و مشکلی از این بابت ندارم .. اگر راه قطعی وجود نداره ترجیه میدم همینجوری بمونه ...
بازم از راهنمایی هات ممنونم .. منتظر راه حلت هستم

من رو ۳ تا دستگاه همین مشکل رو داشتم ...هر کار بگی کردم اخر فهمیدم مشکل از فری استایل هست فقط میریختمش حتی تو دش لانچ ادش نمیکردم باز موقع رفتن به دش هنگ میکردن با autogg دانلود کردم ریختم حل شد ولی بازم جای دیگه ریپ میزنه

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 0, مهمان: 1)

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟