سریال Game Of Thrones [ اسپویل تا آخرین اپیزود پخش شده آزاد میباشد ]

بهترین فصل از نظر شما دوستان

• مجموع رای دهنده‌ها
    164
  • نظرسنجی بسته شده است .

Durance

کاربر سایت
Jan 19, 2014
560
چه اهمیتی داره خط داستان کتاب؟خود مارتین زنده و سلامت بالا سرشون هست.این اونجا باشه یا نباشه مهمه؟آخرش که یکیه و خود مارتین هم نظارت داره به همه چیز.اینکه داستان بدتر شده نسبت به کتاب قبول ولی در کل بد که نیست.هنوز هم سریال قشنگه.
بالاخره مارتین هم کتاباشو تموم نکرده و اینا مجبور بودن خط داستانیشونو تغییر بدن تا راحت تر به آخر داستان برسن.
من خودم هرچقدر که انتقاد میکنم، اما حداقل روی یک نکته میتونم با شما به توافق برسم و اون هم این هست که سطح سریال به نسبت از باقی سریال های هم سبک یک سر و گردن بالاتر هست و باعث علاقه مندی مردم به ژانر fantasy شده. اما فکر نمیکنم که کلیت comment قبلی من نامرتبط باشه.
پیرو جمله آخر شما هم، قبلا اگر اشتباه نکنم گفته شده بود که D&D در جریان اتفاقات The Winds of Winter و ساختار کلی داستان تا جلد آخر A Dream of Spring قرار گرفتن.
این هم بی انصافی هست که توقع داشته باشیم که تمام شخصیت های کتاب در سریال قرار بگیرن بخاطر محدودیت زمان، اما تغییر دادن اتفاقات از جمله اون چندتایی که ذکر کردم واقعا مورد قبول نیست.
درکل، حداقل یک نفر دیگه هم پیدا شد که کتاب رو خونده باشه تا بشه بحث با جزئیات بیشتر انجام بشه. :D

aminmoradi

کاربر سایت
Dec 4, 2012
218
نام
امین
دنریس به معنای واقعی کلمه چرته. از اولم گفتم دو نفر تو این سریال Cheat زدن یکی دنریس یکی Ramsey. اون همه گردن کلفت یکی نپرید بگیره بزنه دنریسو؟ هر جا گیر میکنه سریع لخت میشه یا علی ... تو زندگی واقعی از این چیز بازیا باید بکشیم تو سریالم که اینجوری... :(

worm

کاربر سایت
Jul 12, 2012
626
نام
Amir
کتاب ها رو باید به ترتیب از چه شماره ای شروع کرد؟از کدوم کتابه که داستان سریال از کتاب جدا میشه؟از روی این لیست: دانلود - اولین مرجع فارسی نغمه ای از یخ و آتش
پ.ن:آقا انقدر از کتاب اسپویل نکنید, چرا هیچ برخوردی صورت نمی گیره

• Like
Reactions: arash1996

Marketing

کاربر سایت
May 3, 2015
83
آخه چرا روند سریال اینقد مثبت شده!!!؟؟؟مثل سوپر من همشون میذنن همه رو نابود می کنن و همه ی مشکلات یکی یکی حل میشه.....بهترین نکته ی مثبت این سریال نقش های منفیش بود که الان دارن مث هویج می میرن:-??
.....................................................
در جواب اون دوستانی که میگن نسبت به کتاب عوض شده:چی انتظار دارید؟کتابو نقل قول کنن؟؟شخصیت پردازی و روند داستان واقعا تا فصل 5 فوق العاده بود ولی این فصل شیش ری*د به کل سریال!
...................................................
این دنریسم خیلی رو اعصابه...این چندمین باره اینجوری ؟2 3 فصل اژدهاش،دو سه بار لخت شدن!:-?=P~ اینم از ارتش الانش!!واقعا روند قدرت رسیدن دنریس خیلی مسخره و مضحکه،هر فصل یجارو فتح می کنه~X(

_hedayat_

کاربر سایت
Sep 14, 2008
177
نام
هدايت
آخه چرا روند سریال اینقد مثبت شده!!!؟؟؟مثل سوپر من همشون میذنن همه رو نابود می کنن و همه ی مشکلات یکی یکی حل میشه.....بهترین نکته ی مثبت این سریال نقش های منفیش بود که الان دارن مث هویج می میرن:-??
.....................................................
در جواب اون دوستانی که میگن نسبت به کتاب عوض شده:چی انتظار دارید؟کتابو نقل قول کنن؟؟شخصیت پردازی و روند داستان واقعا تا فصل 5 فوق العاده بود ولی این فصل شیش ری*د به کل سریال!
...................................................
این دنریسم خیلی رو اعصابه...این چندمین باره اینجوری ؟2 3 فصل اژدهاش،دو سه بار لخت شدن!:-?=P~ اینم از ارتش الانش!!واقعا روند قدرت رسیدن دنریس خیلی مسخره و مضحکه،هر فصل یجارو فتح می کنه~X(
دقیقا برعکس. از فصل ۵ خراب شد به نظرم. کلا الان خیلی سطحی شده سریال نسبت به فصل های ۱ تا ۴. فصل های اول شخصیت پردازی انقدر خوب بود که اوبرین مثلا اومد توی داستان و آخر فصل که کشته شد همه توی شوک بودن. ولی الان آقای برادر رمزی هر قسمت حداقل یک نفر رو می کشه، اصلا شخصیت منفی که فقط به آدم کشتن نیست که :D جافری مستقیما شخص خاصی رو نکشت ولی خیلی خیلی منفور تر بود از رمزی به نظر من. نه این که رمزی منفور نباشه، ولی آدم کشتن هاش دیگه طبیعی میشه وقتی هر اپیزود یکی رو سلاخی می کنه و تاثیری که باید داشته باشه رو نداره.
به نظرم ریکان هم کشته میشه. یک حس خیلی خیلی بدی دارم که اصلا اون جسدی که توی تریلر فصل 6 داره میسوزه جسد ریکان هست
--------------------------

یک مساله ای از دوستان کتاب خون که گفتن دنی ضد آتیش نیست و سوختن مو های دنریس توی A Dance With Dragons رو مثال زدن، اون جوری که یادمه وقتی که دنریس با جسد کال دروگو و تخم های اژدها :D میره توی آتیش هم توی کتاب ها موهاش کامل میسوخت و از اول هم مو هاش ضد آتیش نبودن ولی توی سریال این تغییر کرده بود. البته خوب واضحه که همه ی تارگرین ها ضد آتیش نیستن :D

پ.ن: اون قسمتی که بولد کردم هم خوب میشه لطفا بگین چرا باید همچین تغییرات فاجعه آمیزی بوجود بیارن؟ :|:|:|

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,234
نام
Mohammad
در مورد سریال که خب هر کسی نظر خاص خودشو داره
منم به شخصه با روند کتاب بیشتر موافق بودم تا روند سریال و خیلی از انتقاد هایی که به سریال وارد میشه رو قبول دارم مثل داستان دورن که واقعا تو سریال به خوبی کتاب نیست اما بعضی ایرادات واقعا دیگه یکم زیادی سخت گیرانست ! دوست عزیز شما هیولا هم که باشی وقتی اطرافت آتیش میگیره دیگه هیچی دست خودت نیست ، کنترل رفتارت رو کاملا از دست میدی !
خیلی وقتا تو فیلم های واقعی دیدم افرادی که تو آتیش گیر کردن و دارن میسوزن دست به کارایی میزنن که پیش خودمون میگیم یارو عجب احمقیه ولی خب واقعیت اینه که تو آتیش واقعی بودن با از پشت تلویزیون منظره رو تماشا کردن خیلی فرق میکنه. تازه این که واقعیت بود مثال زدم این سریال فقط یه فیلمه ! پس انتظار نداشته باشید اون کال محترم وقتی داره برگر میشه یدفعه تبدیل شه به هرکول بزنه دنریس رو از وسط به دو نیم تقسیم کنه اینم فراموش نکنید علاوه بر اینکه وحشت آتیش و درد ناشی از سوزش وجود داره بدبخت اون وسط کپ کرده که این دختره چرا هیچیش نمیشه !‌

faru

کاربر سایت
Jun 27, 2012
75
چقد شما سخت میگیرین ! یه سریاله فقط برا لذت بردن ، داستانم خوب پیش رفته استایل دنریس کلن اینجوره ، فقظ داستان دارن اروم پیش میبرن ! در تعجبم بعضی از دوستان انقد سخت میکنن قضیه رو برا خودشون،فضل 1 تا 4 دیگه تکرار نمیشه تو این فیلم چون روند داستان فرق میکرد با الان!

• Like
Reactions: leonk13

Rhodes

کاربر سایت
Mar 29, 2009
704
نام
محمد صادق
به عنوان کسی که فعلا فقط سریال رو میبینه و بعضی از نکات رو از دوستانی که کتاب خوندن میگیرم به عنوان یه سریال کاملا منو راضی میکنه.هر چقدر هم که کتابش بهتر باشه ( و هر فصل هم این قضیه بین دوستان یه دور از اول تکرار میشه ) بازم سریالش هیچی کم نداره.نه جایی داستانش بی سرو ته مونده,نه چیزای اضافه یا چرت نشون میده.
همه چی دقیق و خوب.

Coffee Addicted

Better be careful The killer might be near
کاربر سایت
Dec 19, 2006
1,278
خود من از کسایی بودم که از شروع فصل اول نگاه میکردم هنوز اینقدر خز نشده بود اینقدر طرفدار نداشت :D
این فصل خیلی سطحی و اماتوری به نظر میرسه در حد قبل نیست فکر نمیکنم کسی بتونه این موضوع رو رد کنه خود من هیچ توجهیی رو نمیپذیرم حالا طرف هر چی می خواد بگه
این فصل چندتا اتفاق خوب افتاده که منتظرش بودم و فکر نمیکردم دیگه همچین اتفاقی بیوفته چون بعضی کاراکتر ها یکجوریایی از اهدف اصلی زندگی خودشون دور شده بودن
تئون گریجوری تونستن فرار کنه و برگرده
جان اسنو عقلش اومد سر جاش فهمیده خانواده ای هم داره و می خواد شمال رو پس بگیره !
دورن ها یک قدم اساسی برای انتقام انجام دادن و قصد انتقامی خونین رو دارند

• Like
Reactions: _hedayat_

.SamueL.

کاربر سایت
Dec 9, 2012
1,481
خود من از کسایی بودم که از شروع فصل اول نگاه میکردم هنوز اینقدر خز نشده بود اینقدر طرفدار نداشت :D
این فصل خیلی سطحی و اماتوری به نظر میرسه در حد قبل نیست فکر نمیکنم کسی بتونه این موضوع رو رد کنه خود من هیچ توجهیی رو نمیپذیرم حالا طرف هر چی می خواد بگه
این فصل چندتا اتفاق خوب افتاده که منتظرش بودم و فکر نمیکردم دیگه همچین اتفاقی بیوفته چون بعضی کاراکتر ها یکجوریایی از اهدف اصلی زندگی خودشون دور شده بودن
تئون گریجوری تونستن فرار کنه و برگرده
جان اسنو عقلش اومد سر جاش فهمیده خانواده ای هم داره و می خواد شمال رو پس بگیره !
دورن ها یک قدم اساسی برای انتقام انجام دادن و قصد انتقامی خونین رو دارند

جان خودتون انقدر فکت از خودتون صادر نکنین : ))
---
علامه دهر(؟! ) شدن حالا همه ، آقا این سریال داره عالی جلو میره من نمیدونم چه مشکلی داره که انقدر عیب میگیرین ، هدفش سرگرم کردم مخاطبه .
برید یوتیوب ببینید مردم از کشور های مختلف دارن رو کلی نقد و بررسی تئوری کار میکنن ، ملت دارن حالشونو میبرن از سریال ، اونوقت ما که هیچ پولی نمیدیم(نه فقط ایرانیا ) همین جاا راحت هر هفته مفت مفت سریال دان میکنم ایراد بنی اسراییلی میگیریم...

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,959
نام
آریا
خوشم اومد از این قسمت. با اینکه یه سری لحظات خسته کننده داشت، ولی در مجموع چیز جالبی بود.
اون تیکه ای که رمزی برای جان اسنو نامه فرستاد چقدر خوب بود از نظر تأثیرگذاری! :| قشنگ یه جوری حرص آدم رو درمی آورد که برای یه جنگ جانانه بین این ها لحظه شماری میکنیم. امیدوارم جان اسنو بتونه یه لشکر خفن ترتیب بده و با بروبچ رمزی رو جوری ادب کنه که اشک ـمون براش دربیاد!
دخترک اژدهاسوار هم که ... بقیه کاراکترها انواع سختی ها رو میکشن و شکنجه میشن و آخرش با کلی بدبختی به یه جایی میرسن، این هی میره این طرف اون طرف یه لبخندی میزنه و مشکلاتش حل میشه. :| والا هر کی دیگه بود با این همه امکانات و لشکر و اژدها میتونست توی یه هفته دنیا رو فتح کنه، ولی این بیشتر به درد باز کردن خیریه میخوره تا فتح دنیا! :D به نظرم به جای حکمرانی باید یه سیرک سیار درست کنه و در شهرهای مختلف خودش رو آتیش بزنه و لخت بیاد بیرون و برای یتیمان پول جمع کنه! :D
بهترین تیکه این قسمت اینجا بود! =))

Coffee Addicted

Better be careful The killer might be near
کاربر سایت
Dec 19, 2006
1,278
جان خودتون انقدر فکت از خودتون صادر نکنین : ))
---
علامه دهر(؟! ) شدن حالا همه ، آقا این سریال داره عالی جلو میره من نمیدونم چه مشکلی داره که انقدر عیب میگیرین ، هدفش سرگرم کردم مخاطبه .
برید یوتیوب ببینید مردم از کشور های مختلف دارن رو کلی نقد و بررسی تئوری کار میکنن ، ملت دارن حالشونو میبرن از سریال ، اونوقت ما که هیچ پولی نمیدیم(نه فقط ایرانیا ) همین جاا راحت هر هفته مفت مفت سریال دان میکنم ایراد بنی اسراییلی میگیریم...
=))
بیا بزن منو خودتو راحت
knife.jpg

االان اینا رو گفتی من قانع بشم؟قانع نشدم

• Like
Reactions: .SamueL.

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,761
خیر، شما اشتباه میکنی، کاملا!
تا پایان A Dance with Dragons، برخلاف سریال، Sansa در Vale هست و قاعدتا نمیتونه از جنوب Neck بطور اتفاقی سر از Winterfell و دیوار دربیاره.
اون ماجرای r.pe بجای Sansa برای Jeyne Pool، دوست صمیمی Sansa اتفاق افتاد که Ramsay به اشتباه فکر می کنه Arya هست بخاطر اطلاعاتی که از Winterfell می دونه.
Stannis هم کاملا زنده هست و حتی 1% هم اتفاق نداره توسط Brienne بطور اتفاقی(!) که در Vale هست کشته بشه.
نقشه Vale، واقع شده در جنوب Neck:
The_Vale.jpg
دختر خودش رو هم زنده زنده آتش نمیزنه و وصیت میکنه که درصورت مرگ درنبرد با Bolton ها، دخترش به تخت پادشاهی برسه، کاری که سازنده های احمق سریال انجام دادن تا داستان به مسخره ترین روش ممکن تاریک بشه و در آخر فصل هم، Stannis، یکی از قوی ترین فرمانده های جنگی Westros رو بی دلیل به کشتن بدن.
بازهم، خط داستانی Davos فرق میکنه چراکه برای متحدکردن Manderly ها با Stannis، مجبور میشه که Rickon از جزیره بدنام Skagos نجات بده.
بازهم روند اتفاقات برای شخصیت های دیگه فرق میکنه کاملا. پس میشه گفت کتاب ششم جهت کاملا متفاوتی با اثر اقتباسی(!!!) D&D خواهد داشت.
پایان کتاب و سریال یکی هست، اما لزوما مسیرهای رسیدن دلیل نمیشه یکی باشند چون D&D قطعا نویسنده های بهتری هستن تا Martin.
lol

چه عجب بالاخره یکی پیدا شد که به مرگ مضحک استنیس اعتراض کنه ! :|

در مورد دنریس، نمیدونم این اتفاقی که الان افتاد تو کتاب هست یا نه اما به هر حال خیلی مسخرس.
حالا کاری ندارم که چرا نسوخت، چرا کال ها هیچکدوم بهش حمله نکردن، چرا مردم بهش سجده کردن ...
فقط سوالم اینجاس دنریس فیلم "نسوزه" اوکی. ولی تو فیلم دیدیم که موقع آتیش سوزی یه سری الوار داشت میریخت پایین. یعنی هیچ کدوم از اینام به دنریس برخورد نکرد که بیفته بمیره؟ :)) بعد در هم خود به خود باز شد؟
هر جور حساب کنین تخیلیه.
البته به قول یه دوستی D&D عاشق دنریس (و احتمالا Nudityش!) هستن. شمام اگه تهیه کننده بودین و عاشق استنیس، جان یا هر کس دیگه ای بودین ازش یه کاراکتر لوس و "شاخ" میساختین.

• Like
Reactions: Durance

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر