سایلنت هیل 3 | تاریخچه و بررسی داستان

BaziCenter

Administrator
Mar 28, 2016
130
یک سال پس از عرضه نسخه دوم، نسخه سوم نیز عرضه گشت. همان طور که انتظار میرفت این شماره ادامه دهنده داستان مبهم نسخه اول بود. مطابق قبل بازی ابتدا بر روی PS2 عرضه گشت و بعد از یک ماه برای PC پورت شد. هر دو قهرمان نسخه های قبلی افرادی عادی بودند که که با مشکلات و حوادث پیش رویشان دست و پنجه نرم می کردند. ولی تغییر قابل ملاحظه ای در نسخه سوم صورت پذیرفته بود. هرچند هر دو کاراکتر نسخه های پیشین افراد عادی بودند ولی بالغ و توانا بودند؛ به عبارت دیگر می توان گفت از نظر روانی تا حدی برای بازیکنان قابل اتکا بودند! حال نظرتان در مورد دختری 17 ساله چیست؟! آیا فردی با این خصوصیات شانسی برای زنده ماندن و توانایی غلبه کردن بر مشکلات، در این شهر سرکش و بی رحم را دارد؟! اجازه دهید پاسخ این سوالات را در قسمت "شرح داستان بازی" جستجو کنیم.

خواندن مطلب در سایت
????

سایلنت هیل 3 | تاریخچه و بررسی داستان

176655

ویدیو در کانال یوتوب
???
برای مشاهده داستان بازی سایلنت هیل 3 در یوتوب کلیک کنید

jujutala

کاربر سایت
Apr 27, 2011
195
قسمت سوم داستان جالبی نداشت, ادامه داستان قسمت اول بود ولی انقدر افتضاح بود که آبروی قسمت اول رو هم برد! ولی از نظر قدرت ترساندن مخاطب، اتمسفر و گیم پلی, عالی بود

• Like
Reactions: residen

Pyramid Head

کاربر سایت
Jun 15, 2011
2,478
نام
محمد
قسمت سوم داستان جالبی نداشت, ادامه داستان قسمت اول بود ولی انقدر افتضاح بود که آبروی قسمت اول رو هم برد! ولی از نظر قدرت ترساندن مخاطب، اتمسفر و گیم پلی, عالی بود
مطمئنی داری راجع به سایلنت هیل حرف می زنی اونم سایلنت هیل تیم سایلنت ؟ حالا داستان شماره سوم به نسبت دو شماره قبلی معمولی تر بود ولی افتضاح ؟ افتضاح به داستان سایلنت هیل هوم کامینگ میگن نه سایلنت هیل 3
حالا از اینا گذشته سه تا قسمت سایلنت هیل 3 بیشتر از همش تو ذهنم مونده و بدجور یادمه 1-گرافیک فنی فوق العاده اش بود که قشنگ از بقیه بازی های اون سالا یه سر و گردن بالاتر بود 2-عروسک معروف خرگوش که تبدیل به یکی از نماد های سایلنت هیل هم شد 3-معمای شکسپیر روی آخرین درجه سختی واقعا سخت بود به جرات می تونم بگم از معمای پیانوی سایلنت هیل 1 هم سخت تر بود رسما بازی شما رو یه استاد زبان انگلیسی فرض می کرد و باید یه شعر که حتی خود انگلیسی زبون ها هم با فهمیدنش مشکل دارن رو تفسیر می کردیم
کلا سایلنت هیل 3 بازی خیلی خاطره انگیزی برام بود مسلمه که به پای نسخه 1 و 2 نمی رسید ولی بازم بازی فوق العاده ای بود خیلی وقته بازیش نکردم ولی این مقاله رو دیدم هوس کردم دوباره برم سراغش

آخرین ویرایش:

jujutala

کاربر سایت
Apr 27, 2011
195
مطمئنی داری راجع به سایلنت هیل حرف می زنی اونم سایلنت هیل تیم سایلنت ؟ حالا داستان شماره سوم به نسبت دو شماره قبلی معمولی تر بود ولی افتضاح ؟ افتضاح به داستان سایلنت هیل هوم کامینگ میگن نه سایلنت هیل 3
حالا از اینا گذشته سه تا قسمت سایلنت هیل 3 بیشتر از همش تو ذهنم مونده و بدجور یادمه 1-گرافیک فنی فوق العاده اش بود که قشنگ از بقیه بازی های اون سالا یه سر و گردن بالاتر بود 2-عروسک معروف خرگوش که تبدیل به یکی از نماد های سایلنت هیل هم شد 3-معمای شکسپیر روی آخرین درجه سختی واقعا سخت بود به جرات می تونم بگم از معمای پیانوی سایلنت هیل 1 هم سخت تر بود رسما بازی شما رو یه استاد زبان انگلیسی فرض می کرد و باید یه شعر که حتی خود انگلیسی زبون ها هم با فهمیدنش مشکل دارن رو تفسیر می کردیم
کلا سایلنت هیل 3 بازی خیلی خاطره انگیزی برام بود مسلمه که به پای نسخه 1 و 2 نمی رسید ولی بازم بازی فوق العاده ای بود خیلی وقته بازیش نکردم ولی این مقاله رو دیدم هوس کردم دوباره برم سراغش
من هم عرض کردم، شماره ۳ از لحاظ فنی و طراحی محیط و تاثیر گذاری و ایجاد وحشت در مخاطب عالی بود، ولی داستانش به نظرم جالب نبود. پدر هیدر (هری میسن) که قهرمان بلامنازع شماره ۱ بود، توی خانه اش توسط یک جانور به راحتی به قتل میرسه و دخترش که تاحالا یه ناخنگیر هم دستش نگرفته بوده، میره اون جانور قاتل رو قصاص میکنه! به همین راحتی و به همین مسخرگی پرونده هری میسن رو بستند. کلاً داستان شماره ۳ مسخره بود، بهتر بود یک داستان خارج از فرانشیز براش میساختند. با اینحال به خاطر گیم پلی و اتمسفر فوق‌العادش که مختص سری سایلنت هیل است، نمره قبولی میگیره. این بازی برای من هم خاطره انگیزه ولی قرار نیست ایراداتش رو نگیم. اتفاقا هوم کامینگ داستانش بهتر از شماره ۳ بود، ولی چون توسط تیم سایلنت ساخته نشده بود کیفیت خوبی نداشت.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: residen

Pyramid Head

کاربر سایت
Jun 15, 2011
2,478
نام
محمد
من هم عرض کردم، شماره ۳ از لحاظ فنی و طراحی محیط و تاثیر گذاری و ایجاد وحشت در مخاطب عالی بود، ولی داستانش به نظرم جالب نبود. پدر هیدر (هری میسن) که قهرمان بلامنازع شماره ۱ بود، توی خانه اش توسط یک جانور به راحتی به قتل میرسه و دخترش که تاحالا یه ناخنگیر هم دستش نگرفته بوده، میره اون جانور قاتل رو قصاص میکنه! به همین راحتی و به همین مسخرگی پرونده هری میسن رو بستند. کلاً داستان شماره ۳ مسخره بود، بهتر بود یک داستان خارج از فرانشیز براش میساختند. با اینحال به خاطر گیم پلی و اتمسفر فوق‌العادش که مختص سری سایلنت هیل است، نمره قبولی میگیره. این بازی برای من هم خاطره انگیزه ولی قرار نیست ایراداتش رو نگیم. اتفاقا هوم کامینگ داستانش بهتر از شماره ۳ بود، ولی چون توسط تیم سایلنت ساخته نشده بود کیفیت خوبی نداشت.
احتمالا مرگ هری تو شماره سه رو خیلی خوب نفهمیدی اصلا از تمام شواهد و قرائن مشخص بود هری تو خواب کشته شده بعد شما میگی یکی میاد قهرمان شماره اولو راحت می کشه در حالی که دخترش که تا حالا ناخون گیر دستش نگرفته میره قصاص می گیره ؟اول از همه اون جونور نیست هدر اونو جونور می بینه (هیولا) . یه سوال به جز شخصیت اصلی سایلنت هیل هوم کامینگ که برای خودش ترمیناتوری بود کدوم شخصیت اصلی سایلنت هیل رو یادت میاد که جنگجوی افسانه ای باشه خود هری ؟ جیمز ساندرلند؟ یا هنری ؟ هنری تو ارتباط برقرار کردن درست هم مشکل داشت طبق نظریه شما اصلا چطوری تونست از پس والتر سالیوان و اون آیین عجیب و غریبش بربیاد ؟ اتفاقا داستان در خور و کاملا شایسته ای داشت و به زیبایی داستان هری و دختر تازه متولد شدش رو روایت کرد و ادامه داد. همون شخصیت Valtiel و حضورش به کل سایلنت هیل هوم کامینگ می ارزه (اصلا باورم نمیشه تو هوم کامینگ پیرامید هد وجود داشت :))=)) قشنگ مشخص بود سازنده هاش با خودشون گفته بودن پیرامید هد خیلی محبوبه بیایید زورکی بچپونیمش تو بازی بدون اینکه اصلا بدونیم این شخص کی هست و چرا مقابل جیمز ظاهر میشه )
ولی اینو یادت باشه سایلنت هیل هیچوقت قصد کشتن تو رو نداره سایلنت هیل میخاد عذابت بده عذابی که باعث بشه حقیقت رو ببینی و قبول کنی و سایلنت هیل 3 توی این قضیه محشر بود روایتش عالیه شخصیت هاش عالین و داستان جمع و جور و زیبایی داره شاید به بزرگی شاهکار هایی مثل شماره اول و دوم نباشه ولی هنوزم اونقدر عظیمه که برای فهمیدنش به بار ها و بار ها تموم کردن بازی و دقت به ریز ترین اتفاقات بازی دارید

residen

کاربر سایت
Apr 28, 2014
467
داستان سایلنت هیل سه با حضور افرادی چون هری و هدر و سرنوشت غم انگیزشون در کنار شخصیت با حال و با مرامی چون داگلاس خیلی زیباست .
نوع روایت داستان هم خیلی خوبه و جلوه های ویژه بازی هم در بهترین شرایط ممکن بود .
عالی بود دوستان ، ممنون

SillenTHill3.jpg
وقتی داگلاس و هدر دارن با ماشین به سمت سایلنت هیل حرکت میکنن و خیلی دوست دارم ، باهاش زندگی کردم ، هنوزم برام اون حس عجیب و حالتهای هدر و داگلاس وقتی باهم صحبت میکنن مثل حالت نگاهشون و اون موسیقی و دوست دارم ، بعد از اتفاقی که برای هری میفته این قسمت از بازی یه جون تازه ای به آدم میده ولی خب مکان های ترسناک و موسیقی های ترسناک تر هم بعد از این آرامش قبل طوفان در انتظارشون و انتظارمون هست !

mohsenmj

عضو جدید
Sep 3, 2021
1
نام
محسن میرشاه جعفر
سایلنت هیل ۳ بعد سایلنت هیل ۲ بهترینه

Persona.Q

Don't Listen To Ondore's Lies
کاربر سایت
Jun 8, 2014
788
نام
محمد
من بتازگی دوباره 3 رو بازی کردم..آخرین بار روی ps2 بازی کرده بودم 15 سال پیش یا بیشتر..واقعا با هدست بازی کردنش جرات میخواد مخصوصا اون قسمت بیمارستان ... بنظرم یه بازیی هستش که هرچند وقت یکبار ارزشش رو داره که ادم تکرارش کنه .. و صد البته قابل مقایسه با بازیای مثل دانپور و هوم کامینگ نیست ...

یه چیز دیگه بالاخره بعد سالها اون آدم غیبی تو زندان سایلنت هیل دو رو زدم کشتم..در پوست خود نمیگنجم :D

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
1,660
نام
milad
من 2 3 سال پیش دوباره بازیش کردم و موفق شدم تمومش کنی برخلاف 8 9 سال ه قبلش که تو اوایلش مونده بودم
یکی از شاهکار هایی بود که هیچوقت تکرار نمیشه
حیف که اینا ریمیک نمیشن کونامی چه گندی زد ........

• Like
Reactions: Persona.Q

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر