ساختن باطری با سوییچ برای حالت پاندورا (مخصوص PSP Slim )

sAsAn.K

کاربر سایت
Jun 2, 2006
1,240
نام
ساسان
سلام دوستان عزیز .
ممکنه بعضی هاتون بخواید یه باطری ای داشته باشید که به راحتی با یه دکمه به پاندورا تبدیل بشه !
از روش سخت افزاری تقریبا ساده ی زیر بهتون آموزش داده میشه که چطور بتونید این کار رو انجام بدید .

هشدار : تمامی عواقب کار که بر اثر انجام نا درست مراحل اتفاق میفته مربوط به خودتون میشه ، پس کاملا با دقت انجام بدید و یا بدید به تعمیر کار موبایل براتون انجام بده و یا هر تعمیر کار حرفه ایه دیگه .

چیزی که شما احتیاج دارید یدونه باطری اصل PSP Slim هست ( همونی که روی خود PSP هست ) .

باطری رو توسط یه پیک گیتار باز کنید ( و یا هر چیز غیر فلزی دیگه که ضربه ای به برد باطری وارد نکنه و باعث خراب شدنش نشه ) ، پیشنهاد می کنم اول با یه پیش گوشتی یه قسمت لبه رو بدید بالا ( اصلا پیش گوشتی رو داخل نکنید که به برد نخوره ) ، و بعد پیک گیتار رو بکنید داخل و دور تا دورش رو باز کنید طوری که در رویی باطری باز شه کلا .

همون طور که توی عکس زیر هم میبینید شما برد دستگاه رو مشاهده می کنید :

i4399_Step1.2.jpg

توجه : برد باطری توسط دو قسمت باریک فلزی به خود باطری وصل شده پس مواظب باشید این دو قسمت پاره نشه به هیچ وجه .

دو قطعه سیم بسیار نازک ( در این آموزش از سیم یه کابل IDE 80-conductor استفاده شده ) به دو قسمت مشخص شده در عکس لحیم کنید .
دو سر دیگر سیم ها رو به یه میکرو سوییچ خیلی کوچیک و نازک وصل کنید ( میتونید از فروشگاه های الکترونیکی بخرید ، و یا از کلید Write Protection یدونه USB Flash Memory خراب استفاده کنید ) .

i4400_Step21.jpg

دو قسمت مشخص شده در عکس زیر رو با هر چی میدونید تمیز در میاد از روی این قسمت پلاستیکی در بیارید ( منظور دو قسمت مشخص شده با رنگ قرمز هست ) .

i4402_Step3.jpg

بعد سوییچ رو روی قسمت بریده شده قرار بدید مثل عکس زیر :

i4403_Step4.jpg

بعد یه چسب مجکم بچسبونید روی سوییچ که سوییچ احیانا تکون نخوره مثل عکس زیر:

i4404_Step5.jpg

بعد دو قسمت پلاستیکی باطری رو روی هم قرار بدید و هر قسکت پلاستیکی اضافه ای که مانع بسته شدن در باطری میشه رو از بین ببرید و در آخر هم با دو قطعه چسب سمت چپ و راست باطری رو ببندید که درش دیگه باز نشه مثل عکس زیر :

i4405_Step6.jpg

شما تونستید یه باطری Switchable پاندورا برای PSP Slim خودتون درست کنید !

دوستان باز هم میگم اگر خودتون مراحل رو انجام میدید کاملا با دقت و حوصله انجام بدید .

با تشکر ویژه از دوست بسیار عزیزم ،کیهان جان .

موفق باشید . ;)

منبع : انجمنهای تخصصی PCNetwork

karizma

کاربر سایت
Apr 22, 2006
335
نام
karizma
خیلی چیزه جالبیه ولی فکر نکنم کار من باشه :D
بعد یک چیزی ! اگه اینجوری کنیم باتری رو ، اگه پی اس پی بریک شد بازم به یه پی اس پی دیگه برای پاندورا کردن نیاز هست ؟

keihan550

کاربر سایت
Mar 4, 2008
205
نام
کیهان
خیلی چیزه جالبیه ولی فکر نکنم کار من باشه :D
بعد یک چیزی ! اگه اینجوری کنیم باتری رو ، اگه پی اس پی بریک شد بازم به یه پی اس پی دیگه برای پاندورا کردن نیاز هست ؟
خیر دیگه لازم نیست !

چون مجیک مموری کارت رو با PSP GarDer مجیک کنید !

Lolo!

کاربر سایت
May 26, 2008
84
نام
شروین
salam

من منظورم همون قسمت بعدش هست.میشه به جای کلید فقط اون دوتا رو به هم وصل کرد.
چه جوری کپی خور میشه؟
این مال نرمال بریکه دیگه؟
ممنون

sAsAn.K

کاربر سایت
Jun 2, 2006
1,240
نام
ساسان
برای اینکه سوییچ رو نخواید بزارید ، سیم ها رو به هم وصل کردن رو تست نکردم ولی باید بشه ، اما راه مطمئن تر اینه :

slim.jpg

sAsAn.K

کاربر سایت
Jun 2, 2006
1,240
نام
ساسان
اگر دقیقا نمیدونید کجاها رو باید وصل کنید به کلید این عکس رو ببینید :

route.jpg

ضمنا کسایی که PSP Fat دارن اگه همچین روشی رو میخوان ، بگن تا آموزش اونو توی تاپیک جدا بزارم .

.ALEX.

کاربر سایت
Dec 2, 2007
1,044
نام
I'm Still stable
این روش رو میتونیم برای باطری FAT به کار ببریم ...؟

ضمنا کسایی که PSP Fat دارن اگه همچین روشی رو میخوان ، بگن تا آموزش اونو توی تاپیک جدا بزارم .

ساسان جان اگر این کارو کنی ممنونت میشیم.

sAsAn.K

کاربر سایت
Jun 2, 2006
1,240
نام
ساسان
خواهش می کنم دوست عزیز ، البته احتیاجی به زدن تاپیک مثل اینکه نیست ، چون فقط جاهاش روی برد باطری فرق داره برای Fat ، ببینید :

phat.jpg

دو قسمت مشخص شده رو به کلید وصل کنید .

موفق باشید .

rpg 8

کاربر سایت
Jun 29, 2008
98
یه سوال!
باطریهای غیر اصلی از روش سخت افزاری هم قابلیت پاندورا ندارن؟
من یه باطری بریک شده!! رودستم باد کرده نمیدونم کاریش میتونم بکنم یا نه!از طریق نرم افزاری که نشد. امیدم به لحیم کاریه!!

k_jal

کاربر سایت
Jul 4, 2008
191
آقا از همتون شرمندم که تاپیک قدیمی رو آپ کردم.ولی یه سوال داشتم:
اگه باتری رو اینجوری کنیم به هیچ برنامه ای برای پاندورا کردن نیاز نیست؟یعنی خودش وقتی که ساختیم و سوییچ رو زدیم پاندورا میشه یا برای بار اول باید برنامه ای بریزیم؟

Piano black

کاربر سایت
Sep 3, 2008
143
آقا از همتون شرمندم که تاپیک قدیمی رو آپ کردم.ولی یه سوال داشتم:
اگه باتری رو اینجوری کنیم به هیچ برنامه ای برای پاندورا کردن نیاز نیست؟یعنی خودش وقتی که ساختیم و سوییچ رو زدیم پاندورا میشه یا برای بار اول باید برنامه ای بریزیم؟

فقط کافی سوییچ را بزنی اون طرف تا باطری پاندورا بشه.

k_jal

کاربر سایت
Jul 4, 2008
191
piano black جان ممنون از جوابت.ولی یه سوال دیگه هم داشتم:
برای ساختن مجیک مموری باید رم اورجینال داشته باشم؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر