جدید ترین اخبار سخت افزار و نرم افزار بازار PC

Gwynbleidd

کاربر سایت
Sep 9, 2015
300

این چی بود AMD به اسم RT Demo داده بیرون از بس هوا ابری بود نمیشد خورشید رو ببینیم جدی این دمو اصلا RTRT داشت؟:D
این دمو هم مثله Dirt 5 اومده %99.99 رستر زده بقیه رو RT استفاده کرده بگه دیدید پرفورمنس نزدیک انویدیاست:D

• Like
Reactions: Natural Killer

amir_amd

Loyal Member
Oct 5, 2005
1,517
نام
امیر
بررسی های سایت techpowerup هم اومد که من خیلی قبولشون دارم اومد :

اول میانگین fps بدون Raytracing
average-fps_1920_1080.png

average-fps_2560_1440.png

average-fps_3840-2160.png

میانگین توان مصرفی :
power-gaming-average.png

بعد هم دو بازی METRO و CONTROL را با ری تریسینگ که من فقط METRO را میزارم :
metro-exodus-rt-1920-1080.png

metro-exodus-rt-2560-1440.png

metro-exodus-rt-3840-2160.png

عملکرد 3080 و 6800XT همچنین 3070 و 6800 بدون Raytracing خیلی نزدیک هست
6800XT به وضوح توان متوسط کمتری لازم دارم 279 در مقابل 339
وقتی Raytracing روشن میشه افت عملکرد AMD خیلی بیشتره و توی 4K عملا غیر قابل استفاده میشه.گرچه 3080 هم توی بازی CONTROL و 4K خیلی جالب نیست ولی برتری مشهودی داره.

با وجود DLSS کارت 6800XT عملکردش تا حد 3070 پایین میاد و تا AMD نتونه یگ جایگزین برای اون معرفی کنه عملا با این قیمت ارزش خرید نداره.

تنها موردی که از کارتهای NVIDIA اذیت میکنه اول از همه مقدارم حافظه پایین هست - که البته فعلا کم نیومده - و در درجه کمتر اهمیت توان مصرفی هست.
اگر NVIDIA یک 3070ti با حافظه 16 و با قیمت نزدیک به 6800 عرضه کنه اون میتونه انتخاب طلایی باشه.

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,736
من خودم انویدیا فن هستم همیشه هم از AMD نقد کردم اما دیگه اینقدرا هم نکوبینش

اکثر نقدعا ازش تعریف کردن در ری هم می گم اول کاره و بازم اول کارش در ری هم قد 3070 وارد شده گفتم از 2 تا بازی تبلیغاتی انویدیا بگذرید
ضمن اینکه انویدیا خودش 2 سال طول کشید تا توی ری به 1 جایی برسه همین الانم بدون DLSS برای اکثرا غیر قابل بازی هست پس باید صبر کرد دید AMD در اینده ش چه می کنه اما همین کارت 1080TI توی همین ایرانش هنوز داره 17 18 تومن فروش می ره یعنی خیلی ها براشون ری اهمیتی نداره یا اصلا نمی دونن چی هست.
هایپ AMD هم اصلا نخوابیده هر چی گرافیک با CPU داشته فروخته پیش فروش ها هم تموم شده
اما اینکه شرایط مشابه با اینتل براش می شه نه هنوز خیلی زوده انویدیا خیلی بیشتر از اینا داره و رو نمی کنه سیاست هاشم اصلا شبیه اینتل غیر منطقی نیست کارش بلده
فکر کنم اینتل 1 عدد بالمبر شده همه کارش کدام در حال گند زدن یا ماله کشیدنه

توی 5xxx هم پیش فروشا تمام شد ، توی وگا هم جفتشون 56 و 64 پیش فروشا تمام شد و الی آخر اکثرا همیشه پیش فروشا تمام میشن چیزه جدیدی نیست ! سره معیار تمام شدن پیش فروش نیست که بزرگوار :D معیار اینکه بعد از 1-2 سال یا پایان اون سری نسل چقدر فروختن که خوب باید ببینیم چی میشه.

_____

با این همه داستان و سری توی Steam Survey توی سال 2014-2015 نزدیک به 95 درصد سی پی یو ها اینتل بودن و 5 درصد ای ام دی ، الان شده نزدیک به 25 درصد ای ام دی و باقی اینتل ، به شدت ای ام دی داره میره جلو ، ولی توی گرافیک ده ساله که سهم ای ام دی از 10% بیشتر نرفته (نزدیک 6 درصد هم برای APU هاشه میشه کلا 16 درصد)

181670

توی این 4 سال AMD دقیقا هر سال حدود 5% روی CPU هاش آمده و اگر همینطوری پیش بره تا حدود 5 سال بیشتر ، می تونه از Intel توی میزان کاربر استیم (نزدیک 150 میلیون نفر) بزنه جلوتر ، باید ببینم توی گرافیک هم میتونه همین راه و پیش بره ؟!
در نهایت همه اینا ، به نفعه من و شما مصرف کننده و خریدار هست :)

آخرین ویرایش:

amir_amd

Loyal Member
Oct 5, 2005
1,517
نام
امیر
مقایسه 6800xt و 3080 توی بازی Shadow of the Tomb Raider به همراه Ray Tracing
دو نکته :
1-کیفیت هیچ تفاوتی نداره.من خیلی نگران کیفیت بودم مخصوصا که کنسولها هم سخت افزار مشابه دارند.
2-نرخ فریم هم متفاوته ولی اختلاف زیاد نیست. حدود 10%

حالا باید بنچمارکهای و تست های دیگه هم بیاد

Sarvior

کاربر سایت
Feb 13, 2016
998
نام
Ali
خوب حالا که نتایج اومدن بیرون میشه یه نظر منصفانه داد
کارت های amd عالین ولی اگر دنبال ری تریسینگ و dlss نباشید
Amd داره از این دو جهت ضربه میخوره وگرنه قدرت خامش از کارت انویدیا بیشتر نباشه کمتر نیست
تو چارتهای منتشر شده هم این قضیه مشخصه که بدون فعال کردن dlss کارتهای amd کاملا در حد و اندازه nvidia هستن ، چیزی که تو چند نسل اخیر شاهدش نبودیم و این یه نکته خوب برای همه خریدار ها هست

درنهایت ... برای میان رده و بالا رده با اومدن سری ti انویدیا به شرطی که قیمت گذاری های تخیلی نداشته باشن بنظر انتخاب بهتری میاد

امیدوارم تو نسل بعد که میشه 2022 amd بتونه rt رو کامل و در حد nvidia اجرا کنه
و یه رقیب برای قابل dlss ارائه بده

بنظرم الان nvidia باید شعار شرکت رو به ``ما اینتل نیستیم `` تغییر بده
-انویدیا سر نسل 2000 واقعا تنبل بازی دراورد اما این نسل نشون داد هنوز یکی دوتا حقه برای رو کردن داره
-Amd نشون داد بالاخره توان مالی و مهندسی یه پرچمدار بیرون دادن رو داره
-هردو شرکت نشون دادن توانایی همکاری در قیمت گذاری برای سرکیسه کردن گیمر رو با بالا بردن قیمت دارن
-اقای جنسن هوانگ نشون داد آشپزخونه قشنگی داره :D
-خانوم لیزا سو نشون داد اون حرف روز اولش که اومد تو amd الکی نبود ، اینکه هر نسل باید نسبت به نسل قبل حتما شاهد پیشرفت باشیم ، شاید بگید این یه شعار خیلی بدیهی برای یه شرکت حوزه الکترونیک هست، من در جواب میگم واقعا ؟ واقعا همه شرکت ها این شعار رو سرلوحه خودشون قرار دادن ؟ اینتل چندین ساله داره عملا درجا میزنه متاسفانه !

امیدوارم شرایط جوری بشه که همه عزیزان بتونن بهترین کارت رو با قیمت معقول بخرن

آخرین ویرایش:

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,736
خوب حالا که نتایج اومدن بیرون میشه یه نظر منصفانه داد
کارت های amd عالین ولی اگر دنبال ری تریسینگ و dlss نباشید
Amd داره از این دو جهت ضربه میخوره وگرنه قدرت خامش از کارت انویدیا بیشتر نباشه کمتر نیست

تو چارتهای منتشر شده هم این قضیه مشخصه که بدون فعال کردن dlss کارتهای amd کاملا در حد و اندازه nvidia هستن ، چیزی که تو چند نسل اخیر شاهدش نبودیم و این یه نکته خوب برای همه خریدار ها هست

درنهایت ... برای میان رده و بالا رده با اومدن سری ti انویدیا به شرطی که قیمت گذاری های تخیلی نداشته باشن بنظر انتخاب بهتری میاد

امیدوارم تو نسل بعد که میشه 2022 amd بتونه rt رو کامل و در حد nvidia اجرا کنه
و یه رقیب برای قابل dlss ارائه بده

بنظرم الان nvidia باید شعار شرکت رو به ``ما اینتل نیستیم `` تغییر بده
-انویدیا سر نسل 2000 واقعا تنبل بازی دراورد اما این نسل نشون داد هنوز یکی دوتا حقه برای رو کردن داره
-Amd نشون داد بالاخره توان مالی و مهندسی یه پرچمدار بیرون دادن رو داره
-هردو شرکت نشون دادن توانایی همکاری در قیمت گذاری برای سرکیسه کردن گیمر رو با بالا بردن قیمت دارن
-اقای جنسن هوانگ نشون داد آشپرخونه قشنگی داره :D
-خانوم لیزا سو نشون داد اون حرف روز اولش که اومد تو amd الکی نبود ، اینکه هر نسل باید نسبت به نسل حتما قبل شاهد پیشرفت باشیم ، شاید بگید این یه شعار خیلی بدیهی برای یه شرکت حوزه الکترونیک هست، من در جواب میگم واقعا ؟ واقعا همه شرکت ها این شعار رو سرلوحه خودشون قرار دادن ؟ اینتل چندین ساله داره عملا درجا میزنه متاسفانه !

امیدوارم شرایط جوری بشه که همه عزیزان بتونن بهترین کارت رو با قیمت معقول بخرن

فقط این نیست ، یک بخش دیگه هم که AMD ازش بی بحره هست حالا جدای درایور خوب که چندین بار گفتیم دیگه ، امکانات جانبی دیگه ای هست که واقعا توش لنگه ، مثلا Smart Boardcasting که شما دیگه حتما نمی خواد پرده سبز وصل کنی پشت وبکم/کمرا و موقع استریم یا هر چیزی می تونی پشت رو تغییر بدی به هر چیزی که خواستی یا اضافه نشدن اشیا به محیط و ... !!!! یا مثلا NVEC که برای انکودینگ هست و خیلی کیفیت بالایی داره و همین الان خیلی ها ازش استفاده می کنن ، یا حتی مادربورد هایی که بیشتر SLI هستند تا Crossfire و و و کلی چیزه دیگه !

یعنی جدای قدرت که شما بهش اشاره فرمودین ، بازم واقعا از همه لحاض ، امکانات و چیزای جانبی ، RT , DLSS و ... واقعا Nvidia چندین سال جلوتره از AMD و به نظرم تنها و تنها دلیلی که شخصی براش خرید AMD توضیح پذیر میکنه ، اینکه فقط می خواد بازی کنه !!! نه می خواد با DLSS کاری بکنه یا فریمی بگیره ، نه می خواد RT آن بکنه ، نه میخواد استریم بکنه یا ویدئو ظبط کنه ، نه می خواد چندتا گراف بذاره آپشناش بیشتر باشه ، نه میخواد از همه برنامه ها استفاده بکنه و نه خیلی کارای دیگه :D فقط بشینه بازی کنه !
آهان یک چیز دیگه ، ماین :D الان ماین با کارت های AMD خیلی بهتره هنوزم که هنوزه !

آخرین ویرایش:

Saeedrz70

کاربر سایت
Oct 9, 2014
282
مقایسه 6800xt و 3080 توی بازی Shadow of the Tomb Raider به همراه Ray Tracing
دو نکته :
1-کیفیت هیچ تفاوتی نداره.من خیلی نگران کیفیت بودم مخصوصا که کنسولها هم سخت افزار مشابه دارند.
2-نرخ فریم هم متفاوته ولی اختلاف زیاد نیست. حدود 10%

حالا باید بنچمارکهای و تست های دیگه هم بیاد
ری تریسنگ فرم/افکت های مختلفی داره که گیمها ممکنه از یکی یا از چندتاشون استفاده کنند.کم هزینه ترین شون برای بهبود سایه هست که این بازی "فقط" از این استفاده میکنه
باید بازیهایی با افکتهای سنگینتر مثل رفلکشن رو مقایسه کرد، یا سنگین تر از اون Path tracing که مثلن توی ماینکرافت استفاده شده
هرچی افکت سنگین تری استفاده بشه نیاز به محاسبات RT بیشتری هست و اونجاست که تفاوت بیشتر شتاب دهنده های سخت افزاری اینا بهتر معلوم میشه

182023

آخرین ویرایش:

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
بابا برای شماها اینقدر ری ترسینگ مهمه اکثرا یا براشون مهم نیست یا نمی دونن چی هست اصلا

همین ایران 1080TI الان بذاری 17 تومن روی هوا دست دوم بدون گارانتیش می برن اما سری 2000 سمتش نمی رن

کلا دنیای عجیبی شده

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,339
نام
Majid
فقط این نیست ، یک بخش دیگه هم که AMD ازش بی بحره هست حالا جدای درایور خوب که چندین بار گفتیم دیگه ، امکانات جانبی دیگه ای هست که واقعا توش لنگه ، مثلا Smart Boardcasting که شما دیگه حتما نمی خواد پرده سبز وصل کنی پشت وبکم/کمرا و موقع استریم یا هر چیزی می تونی پشت رو تغییر بدی به هر چیزی که خواستی یا اضافه نشدن اشیا به محیط و ... !!!! یا مثلا NVEC که برای انکودینگ هست و خیلی کیفیت بالایی داره و همین الان خیلی ها ازش استفاده می کنن ، یا حتی مادربورد هایی که بیشتر SLI هستند تا Crossfire و و و کلی چیزه دیگه !

یعنی جدای قدرت که شما بهش اشاره فرمودین ، بازم واقعا از همه لحاض ، امکانات و چیزای جانبی ، RT , DLSS و ... واقعا Nvidia چندین سال جلوتره از AMD و به نظرم تنها و تنها دلیلی که شخصی براش خرید AMD توضیح پذیر میکنه ، اینکه فقط می خواد بازی کنه !!! نه می خواد با DLSS کاری بکنه یا فریمی بگیره ، نه می خواد RT آن بکنه ، نه میخواد استریم بکنه یا ویدئو ظبط کنه ، نه می خواد چندتا گراف بذاره آپشناش بیشتر باشه ، نه میخواد از همه برنامه ها استفاده بکنه و نه خیلی کارای دیگه :D فقط بشینه بازی کنه !
آهان یک چیز دیگه ، ماین :D الان ماین با کارت های AMD خیلی بهتره هنوزم که هنوزه !
همه اینایی که گفتی به کنار، اگه کسی بخواد یکم کار سه بعدی انجام بده دنبال Gpu rendering با سرعت بالا یا رندر ریل تایم باشه اصلا سمت کارتای AMD نمیره حالا اصلا RT و DLSS ـم داشته باشه و پرفورمنسشم بهتر باشه از انویدیا.
برام جالبه وقتی رایزن اولین بار معرفی کردن یکی از اهداف بزرگشون Content Creator ـا و کسایی بودن که کار غیر گیمینگ هم انجام میدن در کنار گیم، یکی از دلایلی که رایزنم گرفتم همین بود چون پرفورمنسی که تو زمینه غیر گیمینگ مقابل اینتل میداد برام مهم تر بود تا چند فریم بالاتر تو گیم اما تو زمینه گرافیک دقیق دارن برعکس عمل میکنن، رسما باید چشماتو ببندی بگی پرفورمنس کلیش که برابری میکنه پس خوبه دیگه انشالا یک چیزی مثل Dlss میدن انشالا RT ـشون بهتر میشه انشالا امکانات درایوراش بیشتر میشه و ... :D
لیسا سو اینتلو اگه تو سه چهار نسل زد برا انویدیا حداقل دوبرابر باید زحمت بکشه.

Skuul

کاربر سایت
Mar 18, 2007
2,986
نام
Milad

گفتی ماینینگ اوضاع بدیه...واسه گیم هنوز بنظرم انویدیا باید گرفت چون اینجوری که معلومه تو اتر کارت 6800 معمولی ۱۵۰ درصد بهتر از 3090 هست برای ماین!!! یعنی عمرا دست گیمر برسه به این کارتا....

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر