جدید ترین اخبار سخت افزار و نرم افزار بازار PC

raminxxx

کاربر سایت
May 29, 2007
593
نام
Ramin
باتوجه به معرفی نسل بعدی ویرم طبق شایعه اخیر بنظرم کمه! اگر اینجوری بمونه خرید یه gpu 1100 دلاری رو میندازم برای سال ۲۰۲۱

8030v2

کاربر سایت
Oct 23, 2019
683
Vram کمه،،انویدیا همیشه تو زمینه vram خسیس بوده.
نسل بعد vram هشت و ده ،،صد در صد به مشکل بر میخورن ،دقیقا مثل بلایی که سر 680gtx و 770gtx اومد ،کارتهایی که از gpu کنسولها بسیار قویتر بودن ولی بخاطر vram پایین،، بازیها رو مجبوری با تنظیمات پایین باید بازی کرد.

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
Vram کمه،،انویدیا همیشه تو زمینه vram خسیس بوده.
نسل بعد vram هشت و ده ،،صد در صد به مشکل بر میخورن ،دقیقا مثل بلایی که سر 680gtx و 770gtx اومد ،کارتهایی که از gpu کنسولها بسیار قویتر بودن ولی بخاطر vram پایین،، بازیها رو مجبوری با تنظیمات پایین باید بازی کرد.

تا 1 کارت نخری بگی تا ته نسل با همین می رم:D
تازه بعدا هم 1 اپدیت مشتی می دم که کارت تبدیل به زباله بشه هیچ کسیم نتونه شکایت کنه

• Like
Reactions: 8030v2

8030v2

کاربر سایت
Oct 23, 2019
683
تا 1 کارت نخری بگی تا ته نسل با همین می رم:D
تازه بعدا هم 1 اپدیت مشتی می دم که کارت تبدیل به زباله بشه هیچ کسیم نتونه شکایت کنه
سیاست کثیفیه،،ولی 680gtx هم میتونه بازیهای این نسل رو اجرا کنه ولی medium به پایین روی 1080،،حالا حداقل وضع انویدیا بهتر از amd هست تو زمینه ساپورت درایور برای نسلهای قبلش،،یادمه سری 400و500 تا یه مدت تو این نسل ساپورت میشدن ولی amd سری hd6000و 5000زود از گود خارج کرد.

در کل نسل جدید تا یه مدت دیگه شروع میشه و با توجه به چیزی که از سخت افزار کنسولها اعلام کردن من رو یاد نسل قبل میندازه که مجبور شدم 3 دفعه pc رو اپگرید کنم تا بازیها رو با تظیمات خیلی خوب بازی کنم.
CPU به ترتیب،6400 core 2 duo بعدی amd phenom بعدی و اخری amd fx 8150
حالا کارت گرافیک nvidia 8600gts,, بعدی9600gtبعدی amd HD 4870 اخری 460gtx

نسل قبل با این پولی که خرج کردم چند تا کنسول میتونستم بخرم:D(البته هر دو تا رو داشتم)
نسل جدید دیگه با این وضعیت اقتصادی محال ممکنه بتونم 2 دفعه اپگرید کنم ،نظر شخصی خودم اول کار یه کنسول میگیرم و میزار 2 سالی بگذره و پردازندهای بهتر با قیمت مناسب بیان به بازار.
الان اپگرید کردن اشتباه بنظرم.

VahiD VFSDF

PC GAMER
کاربر سایت
Jul 19, 2010
279
نام
VahiD VFSDF
انویدیا و دیگر هیچ

http://uupload.ir/files/jd54_untitled.jpg

من فکر میکنم انویدیا خیلی از اینکه بازار کنسول کامل دست amd هست عصبانیه بجز نینتدو البته بهمین خاطر اگه یکی از این شرکت ها برای همکاری با انویدیا صحبت میکرد تخفیف خوبی میگرفت :D

بازار کنسولی برای انویدیا کمترین اهمیتو داره .هزینه انحصاری کردن تراشه های با کیفیت انویدیا بسیار بالاس. همون ای ام دی داغون برای سونی مایکروسافت بهتره

qwerty2

کاربر سایت
Mar 26, 2014
1,329
میگم این خبره که کارت جدید amd حدود 26 ترافلاپ قدرت داره دروغ اپریل بود ؟؟
خبری از معرفی و قدرت حدودی کارتهای جدید نیس؟

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
فعلا که خبری از انویدیا نیس. تازه کارت 1650 شو با GDDR6 تولید کرده به عنوانه آخرین حرکت :|
26 تای AMD هم که قاعدتا فیکه خبرش. البته ترافلاپ کلا ملاکی برای قدرت نیست. تعداد هسته در فرکانس ضبدر 2 میشه ترافلاپ که بدرد مقایسه دو کارت با یه معماری حداکثر میخوره. مثلا 5700 حدود 8 ترافلاپه اما VEGA 64 حدود 12.5 تا. اما 5700 عملکردش بهتره تو بازیا

• Like
Reactions: KavehFrootan

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162

یعنی هستن کسایی که این چیزا رو باور کنن؟ خیلی خبرش تابلو بود OPTANE BOOST هم خالی بندی بود.

• Like
Reactions: KavehFrootan

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
میگم هیچ حرفی راجع به کارت گرافیک های اینتل نزدید خبرش اومده قویترینش تا 36 ترافلاپ قدرت داره
حرفی سختی حدیثی..

اولا که فعلا حرفه دوم 12 ترافلاپسیش برای دکستاپ هست 36 تاییش می گن برای سرورها هست 500W هم مصرفشه سوم تا بیاد با این همه بهینه سازی و اپشن های جذابی که پنل NVIDIA بعد AMD دارن رقابت کنه جای کلی کار داره به نظرم بهتره اینتل همون CPU بزنه NVIDIA هم همون GPU قبلا هم NVIDIA از گنده... کرده بود CPU می زنم فلان اخرشم کنار کشید احتمالا برای اینتل هم همین می شه.
همین 10900T هم که بیسش 65W هست می گن تا بالای 200 تا می ره وای به حال سری Kش

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
میگم هیچ حرفی راجع به کارت گرافیک های اینتل نزدید خبرش اومده قویترینش تا 36 ترافلاپ قدرت داره
حرفی سختی حدیثی..
FLOPS برای مقایسه 2 تا GPU که معماری متفاوت دارن ذره ای ارزش نداره. اینی که می بینید PS5 و XSX رو اینطوری مقایسه می کنن به خاطر اینه که معماری دوتاشون یکسانه. تا داده های دنیای واقعی نیاد نمی شه حرفی در مورد خوب بودن یا نبودنشون زد.

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
FLOPS برای مقایسه 2 تا GPU که معماری متفاوت دارن ذره ای ارزش نداره. اینی که می بینید PS5 و XSX رو اینطوری مقایسه می کنن به خاطر اینه که معماری دوتاشون یکسانه. تا داده های دنیای واقعی نیاد نمی شه حرفی در مورد خوب بودن یا نبودنشون زد.

به هر حال شمایی از قدرت رو مشخص می کنه حالا درسته که 12 ممکنه در حد 10 معماری دیگه باشه اما اینطوری هم نیست که 12 در حد 20 یا 30 بشه یا برعکس
با نرم افزار AIDA هم می شه قدرت خام دقیق کارت رو فهمید یعنی سخت افزاری تستش می کنه برای 2080TI خودم با شرایط اورکلاک شده تا نزدیک 18 ترافلاپس رفت برای 1080TI هم 13.4 شد.

• Like
Reactions: saphire

qwerty2

کاربر سایت
Mar 26, 2014
1,329
اولا که فعلا حرفه دوم 12 ترافلاپسیش برای دکستاپ هست 36 تاییش می گن برای سرورها هست 500W هم مصرفشه سوم تا بیاد با این همه بهینه سازی و اپشن های جذابی که پنل NVIDIA بعد AMD دارن رقابت کنه جای کلی کار داره به نظرم بهتره اینتل همون CPU بزنه NVIDIA هم همون GPU قبلا هم NVIDIA از گنده... کرده بود CPU می زنم فلان اخرشم کنار کشید احتمالا برای اینتل هم همین می شه.
همین 10900T هم که بیسش 65W هست می گن تا بالای 200 تا می ره وای به حال سری Kش
والا چیزی که من خوندم نوشته قابل استفاده هم برای کاربر خانگی هم برای سرور
بهینه سازی و نرم افزار هم قطعا میاد براش اینتل یه شرکت چینی نیستش مطمئن فکر خیلی جاهاشو کردن و میکنن شاید اولش نتونه مثل انویدیا ظاهر بشه که حقم داره چون اندازه اون تجربه نداره ولی قطعا میتونه بهتر بشه و یه رقیب باشه ولی در کل اره جای کار داره موافقم
کلا دلیل این جبهه علیه اینتل رو نمیفهمم
چرا ترافلاپ اتفاقا میتونه متر و معیار خوبی باشه اینکه معماری تفاوت میزاره رو قبول دارم ولی نه اون حد که فک میکنی کلا ترافلاپ یه چیزی میمونه مثل اسب بخار تو ماشین حالا پراید 67 اسب بخار داره و مثلایه فراری 600 تا اسب، الان هر اسب بخار فراری معادل 10 اسب بخار پراید نیستش دیگه
پس نمیتونی بگی هر ترافلاپ انویدیا معادل 5 ترافلاپ مثلا اینتل هستش ولی خب شاید راندمان بهتری داشته باشه و چیزای این مدلی

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر