جدید ترین اخبار سخت افزار و نرم افزار بازار PC

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
View attachment 181241

فکر کنم باید منتظر نتایج بیشتری با فیک تریسینگ از سمت AMD باشیم!

واقعیت چندتا بازی مثل Tomb Raider و Metro و Control وقتی همه چیز دو طرف On هستش نگاه می کنم ، ماله AMD خیلی کیفیت نسبت به Nvidia تاره و کلا کیفیت پایینتری داره !

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
دقت کنید این ری ها همگی کار مهندس های انویدیا بوده یا با تیم همکاری مستقیم داشتن با این بازم 6800xt در حد 3070 ظاهر شده غیر از کنترل یا ماین کرفت که داستانشون فرق داره اما از اون طرف dirt 5 توی ری از 3080 هم بالا زده احتمالا god fall هم همین می شه اما amd بهتره سریع تر فکری به حال dlss بکنن چون ری بدون اون 1 جورایی نشدنیه

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,765
زوتک آشغاله؟
این حرفو جای دیگه نزنی حالا ما خودی هستیم به روت نمیاریم:D
زوتک یکی از کم فروش ترین و معمولن ارزونترین پرتنر nvidia بوده و هست. گزارش مشکلاتش هم همیشه نسبت به فروشش بالا بوده. شاید آشغال نباشه ولی همیشه جزو ضعییف ترین ها بوده.

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,371
نام
Majid
بنظرم این سری دقیقا میشه مثل سری اول یا دوم رایزن، جهش خیلی گنده اما هنوز تو همه چیز قابل رقابت نیست، گرچه اگه طرف دنبال RT/Dlss یا پرفورمنس تو رندرینگ نباشه هنوز انتخاب خیلی خوبیه.
لاینسم گفت AMD هر چیزیو که شب رونمایی نشون دادو بدون استثنا ارائه کرد اگه فک میکردین امیدی هست یک دفعه چیز جدید تری ازش بزنه بیرون قطعا ناامید میشین :D همون شبم معلوم بود وقتی حرف خاصی از ری تریسینگ یا وضعیتش تو نرم افزارای سه بعدی نزدن یعنی هنوز کار داره برسن به انویدیا.

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
بنظرم این سری دقیقا میشه مثل سری اول یا دوم رایزن، جهش خیلی گنده اما هنوز تو همه چیز قابل رقابت نیست، گرچه اگه طرف دنبال RT/Dlss یا پرفورمنس تو رندرینگ نباشه هنوز انتخاب خیلی خوبیه.
لاینسم گفت AMD هر چیزیو که شب رونمایی نشون دادو بدون استثنا ارائه کرد اگه فک میکردین امیدی هست یک دفعه چیز جدید تری ازش بزنه بیرون قطعا ناامید میشین :D همون شبم معلوم بود وقتی حرف خاصی از ری تریسینگ یا وضعیتش تو نرم افزارای سه بعدی نزدن یعنی هنوز کار داره برسن به انویدیا.

نکته جالب اینکه ، اکثر یوتوبر ها و تکنسین ها ، اول که Nvidia معرفی شد گفتن خوب خیلی خفنه ، حالا صبر کنید ببینیم AMD چی میده بازم نخرید به نظر ما ، زمانی که AMD معرفی کرد کارتاشو کلی هایپ به وجود آمد وای چقدر خفنه چه چیزیه و فلان (Linus , J2C , GN , Bit etc ...) ، وقتی کارتا رسید دست خودشون و تست کردن و بنچمارک گرفتن ، حالا باز اکثرشون دارن Nvidia پیشنهاد میدن و میگن AMD رو این نسل هم بهتره سراغش نرین ! نمی دونم پس این همه هایپ قبلش برای چی بود که یک سری خیلی داشتن ! :D :))

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,921
نام
محمد حسین
2020-11-19_12-35-56.jpg

درت تحت اسپانسرینگ amd هست و گادفال اول برا amd میده ریتریس و بعدا انویدیا
Godfall now has ray tracing on the PC: Radeon only now, GeForce later
حتی ریتریس برا انویدیا ندادن و با آپدیت اضافه میکنند
واقعیت چندتا بازی مثل Tomb Raider و Metro و Control وقتی همه چیز دو طرف On هستش نگاه می کنم ، ماله AMD خیلی کیفیت نسبت به Nvidia تاره و کلا کیفیت پایینتری داره !
2020-11-19_12-19-01.jpg

وقتی اینو میبینی همون انعکاس اجسام منحنی رو نمیبینی .فقط مشکل به تاری محدود نیست ویک سری از تکنیکهای ری رو پشتیبانی میکنه
2020-11-19_12-20-41.jpg

و حتی ضعف تکسچرها هم دیده میشه.یه چیزی تو مایه ری تریس کنسولی هست که از کیفیت زدن تا پرفورمنس بگیرن.
و اینکه
AMD Helped Godfall and Dirt 5 Devs Implement Ray-Traced Shadows, Though It's Barely Noticeable

2020-11-19_12-58-55.jpg 2020-11-19_12-58-27.jpg

2020-11-19_12-58-05.jpg

وقتی تو یه کمپانی مثل یوبی اسپانسر باشی تو 4kبرتریش میشه 8 درصد وقتی نباشی مثل واچ داگز میشه 8 درصد ضعف.این معنی اسپانسرینگه بازیه.وقتی اسپانسر برعکس باشه میشه اینجوری

2020-11-19_13-06-09.jpg

که 3070 از 6800xt هم 10-12 درصد قویتر میشه.اسپانسرینگ یعنی این،گند بزن تو بنچمارک طرف مقابل و تا حد ممکن منو ببر بال. برا همینه میانگین فریم میدن ناقدها.
نکته جالب اینکه ، اکثر یوتوبر ها و تکنسین ها ، اول که Nvidia معرفی شد گفتن خوب خیلی خفنه ، حالا صبر کنید ببینیم AMD چی میده بازم نخرید به نظر ما ، زمانی که AMD معرفی کرد کارتاشو کلی هایپ به وجود آمد وای چقدر خفنه چه چیزیه و فلان (Linus , J2C , GN , Bit etc ...) ، وقتی کارتا رسید دست خودشون و تست کردن و بنچمارک گرفتن ، حالا باز اکثرشون دارن Nvidia پیشنهاد میدن و میگن AMD رو این نسل هم بهتره سراغش نرین ! نمی دونم پس این همه هایپ قبلش برای چی بود که یک سری خیلی داشتن ! :D:))
اونا منطقی بودن ولی تو اینجا یکسری گواهی فوت و جواز دفن انویدیا صادر کردن.هنوز هست اگه ببینی که amd انویدیا را با خاک یکسان کرد و ......

آخرین ویرایش:

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,371
نام
Majid
نکته جالب اینکه ، اکثر یوتوبر ها و تکنسین ها ، اول که Nvidia معرفی شد گفتن خوب خیلی خفنه ، حالا صبر کنید ببینیم AMD چی میده بازم نخرید به نظر ما ، زمانی که AMD معرفی کرد کارتاشو کلی هایپ به وجود آمد وای چقدر خفنه چه چیزیه و فلان (Linus , J2C , GN , Bit etc ...) ، وقتی کارتا رسید دست خودشون و تست کردن و بنچمارک گرفتن ، حالا باز اکثرشون دارن Nvidia پیشنهاد میدن و میگن AMD رو این نسل هم بهتره سراغش نرین ! نمی دونم پس این همه هایپ قبلش برای چی بود که یک سری خیلی داشتن ! :D:))
فک کنم همه کورسوی امیدی داشتن الان که پرفورمنس غیر ری تریسینگش شده رقیب جدی انویدیا تو بقیه جهات هم یک دفعه سورپرایز کنه که نکرد :D بماند بعد لانچ داغون انویدیا انتظار داشتن AMD بیاد بازارو جمع کنه که گویا AMD ـم گند زده =))
کلا همشون باید یک سال تاخیر میزدن، یک لانچ درست داشتیم امسال؟ :D

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد

من حدس میزنم قدرت AMD توی پردازنده و رقابتش با اینتل باعث شده روی نظرشون راجع به کارت گرافیک های AMD هم تاثیر بزاره. فکر میکردن انویدیا همون اینتله. بعد که کارتا اومد هایپشون خوابید.

Gwynbleidd

کاربر سایت
Sep 9, 2015
300
181346

محصولات خوبی امسال معرفی کرد اما از نظر قیمت گذاری با توجه به ذهنیتی که مصرف کنندگان دارند فکر کنم یکم زوده براش تا مسیر بزرگان رو در پیش بگیره!:D

• Like
Reactions: just_p30

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
View attachment 181346

محصولات خوبی امسال معرفی کرد اما از نظر قیمت گذاری با توجه به ذهنیتی که مصرف کنندگان دارند فکر کنم یکم زوده براش تا مسیر بزرگان رو در پیش بگیره!:D

آره ، محصولاتشون خوبه ولی نه با این قیمت ! باید همون مدل سری 5xxx قیمت گذاری میکردن ، زود بود برای این قیمت گذاری که کردن.
راستی دیشب داشتم استریم Shroud میدیدم ، سیستم جدید سفارش داده ، CPU آمده AMD گذاشته ، گرافیک Nvidia ! ازش پرسیدن ممکنه بری سمت گرافیک های AMD گفت نه هنوز خیلی کار دارن ! چندتا استریمر دیگم تازگیا سیستم عوض کردن نسل جدید اکثرا آمدن روی سی پی یو های AMD ولی خوب گرافیک روی Nvidia موندن ، جالب میشه اگر AMD بتونه به Nvidia برسه یا اینکه Nvidia بیاد بعد از خرید شرکت Arm وارد صنعت CPU بشه :D دیگه کامل میشه قرمز و سبز !

آخرین ویرایش:

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
من خودم انویدیا فن هستم همیشه هم از AMD نقد کردم اما دیگه اینقدرا هم نکوبینش

اکثر نقدعا ازش تعریف کردن در ری هم می گم اول کاره و بازم اول کارش در ری هم قد 3070 وارد شده گفتم از 2 تا بازی تبلیغاتی انویدیا بگذرید
ضمن اینکه انویدیا خودش 2 سال طول کشید تا توی ری به 1 جایی برسه همین الانم بدون DLSS برای اکثرا غیر قابل بازی هست پس باید صبر کرد دید AMD در اینده ش چه می کنه اما همین کارت 1080TI توی همین ایرانش هنوز داره 17 18 تومن فروش می ره یعنی خیلی ها براشون ری اهمیتی نداره یا اصلا نمی دونن چی هست.
هایپ AMD هم اصلا نخوابیده هر چی گرافیک با CPU داشته فروخته پیش فروش ها هم تموم شده
اما اینکه شرایط مشابه با اینتل براش می شه نه هنوز خیلی زوده انویدیا خیلی بیشتر از اینا داره و رو نمی کنه سیاست هاشم اصلا شبیه اینتل غیر منطقی نیست کارش بلده
فکر کنم اینتل 1 عدد بالمبر شده همه کارش کدام در حال گند زدن یا ماله کشیدنه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر