رسمی: ماکروسافت تمام دارایی ها شرکت Zenimax/Bethesda را خریداری کرد

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,156
نام
∂αнмα
167676

طبق توافقی که ماکروسافت با شرکت زنیمکس کمپانی مادر بتزدا انجام داده شرکت بتزدا و تمام حقوق و دارایی ها این شرکت که شامل استدیو Bethesda Softworks, Bethesda Game Studios, id Software, ZeniMax Online Studios, Arkane, MachineGames, Tango Gameworks, Alpha Dog, Roundhouse Studios و IP هایی مثل The Elder Scrolls, Fallout, Wolfenstein, DOOM, Dishonored, Prey, Quake, Starfield میشود را خریداری کرده است
رسمی :

Welcoming the Talented Teams and Beloved Game Franchises of Bethesda to Xbox - Xbox Wire

=========

اطلاعات تکمیلی :

- MS is paying $7.5 billion in cash for ZeniMax Media
- Game Pass has reached 15m subscribers and is growing
- Microsoft has now 23 studios
- Bethesda's future games will be on GP on launch day

=========================

انحصاری شدن بازی های بتزدا شامل قرار داد های قبلی این شرکت نمیشه یعنی عناوینی مثل Deathloop و GhostWire: Tokyo همچنان به صورت انحصار زمانی برا PS5 منتشر خواهند شد .

در مورد انحصاری شدن یا نشدن عناوین آینده بتزدا به صورت جداگونه برای هر IP تصمیم گیری خواهد شد .

تایید شده TESO همچنان مالتی پلتفرم خواهد ماند

بازی های بتزدا مثل سابق تحت برند خودش منتشر خواهد شد

آخرین ویرایش:

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
سر این قضایای مالی من تازه امروز فهمیدم ارزش مالی نینتندو حقیقتا 85 میلیارد دلاره و سومین کمپانی بزرگ ژاپن اند از این لحاظ :|
به عنوان سهامدارشون نمیدونستم جدا همچین چیزی رو.... WTF :)) من همیشه فکر می کردم اینا کلا از سونی کوچیک ترن اورآل
والا ای پی های نینتندو مگاip ان از حیث ارزش گذاری
و برندشم تو بازار خودش بی رقیبع برخلاف دو تا شرکت دیگه.
ارزش ای پی زلدا یا ماریو فک کنم به تنهایی یهو اندازه الکترونیک ارتز باشن :))
حالا پوکمون و ... بماند.

Tolkien

Glory Glory Man United
کاربر سایت
Jun 16, 2015
2,930
نام
مرتضی
View attachment 168292

نکته : از لفظ کمپانی استفاده کرده نه استدیو !! ناشر خریدن همچنان ادامه خواهد داشت !!!!
این همه خرج برای رقابت با سونی نیست قطعا ... سونی نهایت 200 میلیون واحد PS5 شو بفروشه .... همونطور که نادلا تو توییتر گفت هدفشون 1 بیلیون گیمر هستش ، پس این همه خرج منطقی هستش ...
رقبای سنتی مایکروسافت الآن امازون و اپل و گوگل هستند که هرکدوم یجوری وارد مدیوم سرگرمی شدند ...آمازون با پرایم ویدئو ... گوگل با استادیا و اپل تی وی پلاس ...

darksider666

کاربر سایت
Mar 8, 2016
1,049
نام
رضا قاسمی
از چند منظر میشه به این خرید نگاه کرد یکی اینکه مایکروسافت میخواد چه کنه با این همه بازی که حالا انحصاری هستند ؟ ایا انحصاری نگه میداره فقط روی پلتفرم های خودش؟ یا انحصاری زمانی ارائه میده ؟ که بازم با توجه به کالیبر عناوین همه عالم میخوان روز یک مثلا الدر اسکرولز بعدی یا فالوت بعدی رو روز لانچ بازی کنند . مایکرو با توجه بزرگی ابعاد ای پی ها میتونه بازی ها رو روی همه پلتفر م ها عرضه کنه و فقط حق انتشار بگیره و حتی همین هم کافی خواهد بود اینقدر برخی از این بازی های زیرمجموعه زینهمکس پرفروش هستند همین هم کافی خواهد بود.
بخش مهم دیگر موضوع game pass است که اینقدر قدرتمند خواهد شد با این همه بازی های انحصاری که دیگه بحث عدم حضور باز یهای AAA بجز عناوین خود مایکر و بحث بیهوده ای خواهد بود . game pass که ماهانه 10 دلار شارژ میشه یعنی میشه 120 دلار در سال و با توجه به افزایش قیمت باز یهای نسل بعد به 70 دلار یعنی شارژ سالانه گیم پس به اندازه دو تا خرید بازی نسل بعدهم نیست این نشون میده که ارزش گیم پس غیر قابل توصیفه از دید مصرف کننده ها و بی نظیر ترین سرویس دنیای بازی خواهد بود .
در واقع برگ برنده مایکرو در نسل بعد اصلا میزان فروش x یا s یا توان سخت افزاری آنها یا میزان بازی های انحصاری یا میزان فروش کل بازی ها نیست بلکه نسل بعد برای مایکروسافت Gamepass خواهد بود . یک موضوع مهمه دیگر در این میان این است که بتسزدا و بقیه استودیو های قدرتمند حالا قدرت دوبل گرفتند چون ساپورت مالی چون مایکروسافت پشتشون است درسته خود بتسزدا گیمز استودیو یعنی خالاقان الدر اسکرولز و فالوت 3 و 4 کلاً قدرتمند بوده اند ولی دیگه ریسک مالی براشون مفهومی نداره همنطور که الان ابسیدن داره avowed رو توسعه میده که میگن چند برابر اسکایرم است خوب این ابسیدن با این که یکی از بهترین RPG سازان غربی است هرگز نمی تونه تنهایی چنین تولیدی انجام بده حالا همه شرکت های زیر مجموعه از آرکین خالقان dishonored تا ID اربابان شوتر و خود بتسزدا و تانگو گیمز و همه و همه به هزینه های عظیم تولید بازی های AAA دسترسی دارند و این میتونه به این تیم های خلاق کمک بزرگی بکنه.
از طرفی حالا مایکروسافت مرکز RPG های غربی شده و صاحب بزرگترین عنوان های تاریخ RPGغربی. از الدر اسکرولز و فالوت و بازی های ابسیدن مثال pillars of eternity و fable و استارفیلدز و ... کلا قدرت بی پایانی در مانور دهی به مایکروسافت گیم استودیوز داده شد با این خرید عظیم که دومین خرید عظیم تاریخ بازی های رایانه ای است بعد از تنسنت و خود مایکروسافت برای خرید ماین کرافت در کل مایکرو بیشتر از خرید دیزنی برای استاروارز پول داد این نشون میده چقدر صنعت بازی قدرتمند تره و چقدر Ip های بتسزدا از استاروارز حتی با ارزش تر هستند.

مایکرو با این کار تقریبا مفهوم بازی های انحصاری رو براحتی داره حذف میکنه و تغییر میده چون ساختار عرضه و تقاضای بازی های رایانه ای داره کم کم تغییرمیکنه. حالا دیگه با این همه بازی ها و استودیو های خریداری شده دیگه من خیلی مفهوم انحصاری رو درک نمیکنم میشه با گیم پس همه بازی ها رو داشت بدون اینکه انها رو خرید هر چند من بازی های زیادی در گیم پس بازی کردم ولی به دلیل علاقه زیاد بهشون خریدم نسخه های کامپلت شون رو. مانستر هانتر ورلد فورزا ها و... در کل این خرید پیغام عظیمی است برای
اینده کل صنعت بازی و تغییراتش شگفت اور خواهند بود.
جالبه که از دید یک بازیباز ادم این تغییرات رو تجربه کنه و ببینه.
ضمنا حالا ابسیدن و بتسزدا و فالوت زیر یک چتر هستند کسی فالوت نیو وگاس جدید نمی خواد؟؟

آخرین ویرایش:

Bax

کاربر سایت
Aug 16, 2009
1,235
نام
حمید
بخش مهم دیگر موضوع game pass است که اینقدر قدرتمند خواهد شد با این همه بازی های انحصاری که دیگه بحث عدم حضور باز یهای AAA بجز عناوین خود مایکر و بحث بیهوده ای خواهد بود . game pass که ماهانه 10 دلار شارژ میشه یعنی میشه 120 دلار در سال و با توجه به افزایش قیمت باز یهای نسل بعد به 70 دلار یعنی شارژ سالانه گیم پس به اندازه دو تا خرید بازی نسل بعدهم نیست این نشون میده که ارزش گیم پس غیر قابل توصیفه از دید مصرف کننده ها و بی نظیر ترین سرویس دنیای بازی خواهد بود .
کاملا درست می گی. یه نکته هم بهش دقت بکنید. ماکروسافت استدیو هایی گرفته که همشون توی جامعه pc خیلی محبوب هستن. با توجه به این که جامعه گیمینگ pc خیلی وسیع هست و بر خلاف کنسول ها نسل نه یا هشت هم نداره و اکثرشون ساپورت میشن، دست یافتن به همچین بازی برای ماکروسافت مثل طلا می مونه.
یه آماری قبلا بود که اون سالی که پلی استیشن یا ایکس باکس رو هم نزدیک 10 15 میلیون فروش داشتن، فروش کامپیوتر های گیمینگ حدود 40 میلیون در سال بود.
این قشنگ می تونه نشون بده که خرید های آینده ماکروسافت هم فقط خرید کمپانی نیست بلکه باید تو راستای گسترش بازار های جدید برای ایکس باکس باشه.
شخصا از خرید سگا واقعا استقبال نمی کنم (اگر همچین چیزی اصلا وجود خارجی داشته باشه) اما باید نگاه کرد که ip های سگا برای بازار ژاپن طرفدارای ویژه داره و شاید از این طریق ماکروسافت بتونه توی بازار cloud ژاپن از همین اول دست بالا رو داشته باشه، حتی اگر در نظر بگیریم خرید کپکام به مراتب خرید بهتر و ارزان تری هست برای ماکروسافت اما کاری که سگا می تونه تو گسترش بازار شرق xbox بکنه رو احتمالا کپکام نکنه.

purslaniac

کاربر سایت
Jun 4, 2020
90
:D
اینا همونایی بودن که یه زمانی شماره 1 رو کامنت میکردن تا چراغ ماشین روشن بشه

View attachment 168295
نمیشه گفت تقصیر مردمه.نامگذاریشون خیلی بده چون اومدن میدل نیم محصول رو عضو کردن.xbox "one" s و xbox "one" x تبدیل شدن به xbox "series" s و xbox "series" x.به خصوص اینکه خود واژه "سری" تو اسم یه کالا هم عجیبه و اینکه همه فکر کنن سری اکس یه خانوادست که وان اکس هم یکیشونه طبیعیه ( البته در واقعیت هم اینطوریه).خلاصه آدم سرگیجه میگیره واقعا!من یادم نمیاد جایی دیگه همچین نامگذاری عجیبی کرده باشه.خودمم اول فکر میکردم اون "سری" اسم موقته و برام جالبه که مثلا نسل بعد قراره اسمش چی باشه؟ new xbox series x؟:D یکی از دلایل شکست wiiu تو ابتدای کارش همین بود که اسمش شبیه یه وسیله جانبی wii بود و هنوزم فکر کنم خیلی ها فکر کنن wiiu اسم اون تبلتست:D

Cj_sa

کاربر سایت
Jul 5, 2007
3,261
نام
مهرداد
اره اره خرید بتسدا مهم نبود اونقدرا هم:D

After 24h since Amazon Pre-Orders unlock and as we speak Xbox Series X is:

#1 Best Seller in Amazon France, surpassing PS5

#1 Best Seller in UK

#1 Best Seller in Italy

#1 Best Seller in Spain

#1 Best Seller in Germany

#1 Best Seller in USA

#1 Best Seller in Canada

An incredible feat managed by Microsoft, especially with the final Bethesda-nuke drop.

رسمیه : )) ؟
نه فن میده

reydge

کاربر سایت
Feb 19, 2012
1,010
نام
محمد
اره اره خرید بتسدا مهم نبود اونقدرا هم:D

After 24h since Amazon Pre-Orders unlock and as we speak Xbox Series X is:

#1 Best Seller in Amazon France, surpassing PS5

#1 Best Seller in UK

#1 Best Seller in Italy

#1 Best Seller in Spain

#1 Best Seller in Germany

#1 Best Seller in USA

#1 Best Seller in Canada

An incredible feat managed by Microsoft, especially with the final Bethesda-nuke drop.
اینا همش توطئه ی غرب و مایکروسافت جهانخواره
اینا مغایر با قانون ضد انحصاره(سونی فن جماعت داره از قانون ضد انحصار حرف میزنه و ازش بالا میره =))=)))
اینا همش باعث پسرفت صنعت گیمه
بستدا چیه ؟اینا مگه بازیسازن؟

گوشه ای از سخنان گوهربار دوستان سونی فنمون در این یکی دو روز

Masood_Matin

کاربر سایت
Mar 13, 2006
863
نام
مسعود
اینا همش توطئه ی غرب و مایکروسافت جهانخواره
اینا مغایر با قانون ضد انحصاره(سونی فن جماعت داره از قانون ضد انحصار حرف میزنه و ازش بالا میره =))=)))
اینا همش باعث پسرفت صنعت گیمه
بستدا چیه ؟اینا مگه بازیسازن؟

گوشه ای از سخنان گوهربار دوستان سونی فنمون در این یکی دو روز
دوست عزیز البته مایکروسافت فن‌ها هم همچین دست کمی از سونی فن‌ها ندارن ...

همین حدودای یک ماه پیش بود که بخاطر انحصاری شدن کاراکتر «مرد عنکبوتی» در بازی «مارول اونجر» برای برند پلی‌استیشن، مایکروفن‌های سراسر دنیا فریاد وااسفا سر داده بودن و اینترنت و فضای مجازی رو تبدیل کرده بودن به انواع و اقسام تحلیل‌ها در مورد اینکه : « ای وای این کار سونی توهین به میلیون‌ها گیمر بود، این کار توهین به جامعه گیمری بود و توهین به طرفداران مرد عنکبوتی و فلان و فلان....» ....

قصد جسارت نداشتما. فقط خواستم بگم طرفدارای مایکروسافت هم دست کمی از سونی فن‌ها ندارن و البته تا بوده همین بوده .

پ.ن: قبل اینکه بعضی از دوستان بخوان بهم برچسب سونی فن بودن بزنن عرض کنم که بنده یه گیمر دیزلی قدیمی هستم که هنوز که هنوزه دارم با بازی‌های ایکس باکس ۳۶۰ و پلی‌استیشن ۳ قدیمی خودم بازی میکنم و حتی کنسول‌های این نسل رو هم ندارم و مطمئنا با این وضعیت گرونی برنامه‌ای هم برای تهیه کنسول‌های نسل بعد ندارم ;)

آخرین ویرایش:

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,362
نام
Majid
نمیشه گفت تقصیر مردمه.نامگذاریشون خیلی بده چون اومدن میدل نیم محصول رو عضو کردن.xbox "one" s و xbox "one" x تبدیل شدن به xbox "series" s و xbox "series" x.به خصوص اینکه خود واژه "سری" تو اسم یه کالا هم عجیبه و اینکه همه فکر کنن سری اکس یه خانوادست که وان اکس هم یکیشونه طبیعیه ( البته در واقعیت هم اینطوریه).خلاصه آدم سرگیجه میگیره واقعا!من یادم نمیاد جایی دیگه همچین نامگذاری عجیبی کرده باشه.خودمم اول فکر میکردم اون "سری" اسم موقته و برام جالبه که مثلا نسل بعد قراره اسمش چی باشه؟ new xbox series x؟:D یکی از دلایل شکست wiiu تو ابتدای کارش همین بود که اسمش شبیه یه وسیله جانبی wii بود و هنوزم فکر کنم خیلی ها فکر کنن wiiu اسم اون تبلتست:D
سر همین قضیه دیشب بابام پرسید میگه الان کنسول جدید داره میاد؟ اسماشم تغییر میکنه؟
میگم آره پلی استیشن که از 1 شروع شد الان رسیده به 5 ایکس باکسم از ... یکم با خودم فک کردم دیدم اگه ادامه بدم بیشتر گیج میشه کلا بحث عوض کردم :-"

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر