رسمی: ماکروسافت تمام دارایی ها شرکت Zenimax/Bethesda را خریداری کرد

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,157
نام
∂αнмα
167676

طبق توافقی که ماکروسافت با شرکت زنیمکس کمپانی مادر بتزدا انجام داده شرکت بتزدا و تمام حقوق و دارایی ها این شرکت که شامل استدیو Bethesda Softworks, Bethesda Game Studios, id Software, ZeniMax Online Studios, Arkane, MachineGames, Tango Gameworks, Alpha Dog, Roundhouse Studios و IP هایی مثل The Elder Scrolls, Fallout, Wolfenstein, DOOM, Dishonored, Prey, Quake, Starfield میشود را خریداری کرده است
رسمی :

Welcoming the Talented Teams and Beloved Game Franchises of Bethesda to Xbox - Xbox Wire

=========

اطلاعات تکمیلی :

- MS is paying $7.5 billion in cash for ZeniMax Media
- Game Pass has reached 15m subscribers and is growing
- Microsoft has now 23 studios
- Bethesda's future games will be on GP on launch day

=========================

انحصاری شدن بازی های بتزدا شامل قرار داد های قبلی این شرکت نمیشه یعنی عناوینی مثل Deathloop و GhostWire: Tokyo همچنان به صورت انحصار زمانی برا PS5 منتشر خواهند شد .

در مورد انحصاری شدن یا نشدن عناوین آینده بتزدا به صورت جداگونه برای هر IP تصمیم گیری خواهد شد .

تایید شده TESO همچنان مالتی پلتفرم خواهد ماند

بازی های بتزدا مثل سابق تحت برند خودش منتشر خواهد شد

آخرین ویرایش:

CAP\MortezA63

کاربر سایت
Mar 13, 2009
1,653
نام
MortezA
:D من خودم از خدامه همش رو Pc بیان دیگه هزینه اضافی نکنم واسه کنسول، ولی سونی با این انحصاریهاش زندست و میتونه کنسول بفروشه، عرضه بازیهاش رو پلتفرم های دیگه مثل خودکشیه.
درکل اگر قرار باشه آیپی های سونی روی بقیه پلتفرم ها بیان سونی از همون اول روشون سرمایه گذاری نمیکنه، انحصاری ها حکم کنسول سلر رو دارن واسه سونی.
حرفت درسته ولی دنیا دنیای رقابت شدید و اقتصادی که به مو بنده شده..!! یک اشتباه جلوی حریف کیش و مات..!!! مطمئن باش سونی هم برنامه های خودش رو داره ولی از اونور هزینه ی ساخت بازی و چی و چی دیگه شوخی بردار نیست باید با برنامه برن جلو خیلی باید بازار رو بسنجن که به فنا نرن(هم سونی هم ماکرو هم نینتدو)الان باید فقط به بازاری فکر کنن که درآمد زا باشه و به قول خودمون پول توش باشه.الان سونی به عقل اومده(تا حدودی)که داره یه سری از بازیهاش رو برای PC پورت میکنه مطمئن باش فکر همه چیو کرده.

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,992
نام
آریا
a0a1_sonic.jpg

kcns_sega.jpg

شوخی شوخی این هم داره جدی میشه. :|
فکر کنین سگا رو بخره و کل این IPها انحصاری بشه، بعدش عجیب‌ترین اتفاق تاریخ صنعت بازی رو می‌بینیم یعنی صف کشیدن ژاپنی‌ها برای خرید ایکس‌باکس! :))
قشنگ می‌تونه اوج اتفاقات خفن سال ۲۰۲۰ باشه! :D
البته از اونجایی که ژاپنی‌ها اهل وسایل همراه هستن و مایکروسافت هم داره روی xCloud سرمایه‌گذاری می‌کنه، شاید بیشتر از خرید ایکس‌باکس برن سمت این سرویس روی گوشی‌هاشون. یا حتی چمیدونم یه پلتفرم همراه مخصوص برای بازار ژاپن طراحی کنن که هدفش همین باشه! :D
کلاً بعد از ماجراهای زنیمکس انتظار هر چیزی رو میشه داشت.

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,645
نام
سهيل
سگا تعداد استدیوهاش کمه ولی نفری بعضیاشون جدی بزرگن.

مثلا CA الان 700 نفره. یعنی اندازه سه تا استدیو خوب تو این صنعت هست. یا مثلا ATLUS الان گویا 300 نفره. یک ساختمون زدن تو ژاپن 4700 نفر کارمند داره. پارسالم بزرگترین استدیو موشن کپچر ژاپن را احداث کردن. یا Marza Animation مثلا زیر مجموعه سگاست که CG های خیلی از بازیهای ژاپنی مثل Mario Kart اینا رو ساخته (همچنین فیلم آخر RE).

و اینکه با توال وار و فوتبال منیجر و... خیلی تو مارکت PC قوی ان.

ماکرو لامصب زیاد پول داره بخاد خرج کنه معادلی نیست تو صنعت گیم جلوش وایسته. هرچند من خودم مخالف خرید ناشرها بودم و هستم. :D

پ.ن : Atlus زیرمجوعه مستقیم Sega Games Co هست.

Tolkien

Glory Glory Man United
کاربر سایت
Jun 16, 2015
2,930
نام
مرتضی
سگا تعداد استدیوهاش کمه ولی نفری بعضیاشون جدی بزرگن.

مثلا CA الان 700 نفره. یعنی اندازه سه تا استدیو خوب تو این صنعت هست. یا مثلا ATLUS الان گویا 300 نفره. یک ساختمون زدن تو ژاپن 4700 نفر کارمند داره. پارسالم بزرگترین استدیو موشن کپچر ژاپن را احداث کردن. یا Marza Animation مثلا زیر مجموعه سگاست که CG های خیلی از بازیهای ژاپنی مثل Mario Kart اینا رو ساخته (همچنین فیلم آخر RE).

و اینکه با توال وار و فوتبال منیجر و... خیلی تو مارکت PC قوی ان.

ماکرو لامصب زیاد پول داره بخاد خرج کنی معادلی نیست تو صنعت گیم جلوش وایسته. هرچند من خودم مخالف خرید ناشرها بودم و هستم. :D

پ.ن : Atlus زیرمجوعه مستقیم Sega Games Co هست.
داشتن Atlus خودش یه برد محسوب میشه واقعا

mostafawarcraf

کاربر سایت
Aug 26, 2011
2,026
نام
مصطفی

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر