رسمی: ماکروسافت تمام دارایی ها شرکت Zenimax/Bethesda را خریداری کرد

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,149
نام
∂αнмα
167676

طبق توافقی که ماکروسافت با شرکت زنیمکس کمپانی مادر بتزدا انجام داده شرکت بتزدا و تمام حقوق و دارایی ها این شرکت که شامل استدیو Bethesda Softworks, Bethesda Game Studios, id Software, ZeniMax Online Studios, Arkane, MachineGames, Tango Gameworks, Alpha Dog, Roundhouse Studios و IP هایی مثل The Elder Scrolls, Fallout, Wolfenstein, DOOM, Dishonored, Prey, Quake, Starfield میشود را خریداری کرده است
رسمی :

Welcoming the Talented Teams and Beloved Game Franchises of Bethesda to Xbox - Xbox Wire

=========

اطلاعات تکمیلی :

- MS is paying $7.5 billion in cash for ZeniMax Media
- Game Pass has reached 15m subscribers and is growing
- Microsoft has now 23 studios
- Bethesda's future games will be on GP on launch day

=========================

انحصاری شدن بازی های بتزدا شامل قرار داد های قبلی این شرکت نمیشه یعنی عناوینی مثل Deathloop و GhostWire: Tokyo همچنان به صورت انحصار زمانی برا PS5 منتشر خواهند شد .

در مورد انحصاری شدن یا نشدن عناوین آینده بتزدا به صورت جداگونه برای هر IP تصمیم گیری خواهد شد .

تایید شده TESO همچنان مالتی پلتفرم خواهد ماند

بازی های بتزدا مثل سابق تحت برند خودش منتشر خواهد شد

آخرین ویرایش:

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
خبر خوبی بود bethesda حالا میتونه یک سری سیاست های مسخرش کنار بزاره شاید بتونن اون Fallout یا Skyrim جدید مثل بچه ادم عرضه کنن .

کلا دوتا کمپانی بزرگ بایستی این وسط خریداری میشدن یکی bethesda یکی WB به نظر من خریداری شدن این استدیو ها توسط ماکروسافت خیلی بهتر تا یکی مثل Google یا حتی شرکت مثل Amazon یا ... خریداری بشه .

Tenecent هم به شخصه ازش خوشم نمیاد قدرت بگیره همینقدر که تا الان استدیو ها خریده کافی .

در کل شاید الان خیلی ها ناراحت باشن یا شکه اما خریدای شدن bethesda توسط یکی مثل ماکروسافت خیلی بهتر از اون کمپانی های دیگه هستش حداقلش اینکه بیشتر بازی های که میسازه به سبک کاری ماکروسافت میخوره جز حالا یکی دوتاش که میخواد سرویس محور باشه .

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,940
نام
احمد
امیدوارم تک تک بازی های بتزدا انحصاری کامل مایکروسافت بشن، و مایکروسافت هیچ رحم و مشقتی نشون نده در مولتی پلتفرم کردنشون:D
یک قرنه یک بلادبورن رو از سونی خواستیم بیا رو PC نیومد که نیومد حقشه همین کاری سرش بیاد ، که برای بازی های خودش میکنه!:D
در کل دم مایکروسافت گرم.

DFSHINNOK7

کاربر سایت
Dec 20, 2018
1,618
امیدوارم تک تک بازی های بتزدا انحصاری کامل مایکروسافت بشن، و مایکروسافت هیچ رحم و مشقتی نشون نده در مولتی پلتفرم کردنشون:D
یک قرنه یک بلادبورن رو از سونی خواستیم بیا رو PC نیومد که نیومد حقشه همین کاری سرش بیاد ، که برای بازی های خودش میکنه!:D
در کل دم مایکروسافت گرم.

اگه یادتون باشه وقتی اعلام کردن rise of the tomb raider انحصاری xbox هست، صدای همه دراومد که وااااااای آقا این چه کاریه دارید میکنید. که چند روز بعد مجبور شدن بگن انحصاری زمانی هست. ولی وقتی به سونی میرسه هیچ ایرادی نداره و انحصار اون بازی حق مسلم سونی بوده و هست. واقعا بچه‌گانه تر از این نمیشه.

the batman

کاربر سایت
May 25, 2013
375
ولی خوب دارم روزی رو می بینیم که فن های XB به دو گروه آبسیدین فن یا بتسدا فن تقسیم شدن و دارن به همدیگه می پرن مخصوصا بعد از Avowed و TES 8-:)-
بازیavowed اگه بخاد تو پرستیژ outer worldsباشه اصلا در حدی نمیشه که بخاد با tes vi هم تراز شه

CAP\MortezA63

کاربر سایت
Mar 13, 2009
1,653
نام
MortezA
اگر قرار باشه شرکت ژاپنی بخره، بنظرم باید بازیهاش ژاپنی پسند باشن و توی اون مارکت محبوب باشن. کونامی بیشتر تو غرب محبوبه
من میگم اگر قراره بخره بیاد Fromsoftware رو یه پوله مشتی بده بخره دیگه کلا میریم تو مریخ:D:Dمیگم نکنه یه وقتی پیش بیاد.؟؟!!!:D:D

reydge

کاربر سایت
Feb 19, 2012
1,010
نام
محمد
بازیavowed اگه بخاد تو پرستیژ outer worldsباشه اصلا در حدی نمیشه که بخاد با tes vi هم تراز شه
نگفتم
هنوز نیومده میشه سرشون دعواها شکل بگیره :Victory:

این وولف و کوئیک بدبخت رو هم به حساب بیارید مخصوصا دومی.درسته در اوج نیست ولی می تونه با یه کامبک خفن خوشحالمون کنه

مدت ها بود مستر چیف تنها در مقابل لشگر دشمن تو خط مقاومت می کرد ولی خوب اسپنسر براش دو سه تا نیروی کمکی گرفت تا چهارتایی برن تو کار لشگر دشمن :Shrewd::Victory:

prey هم هست که بنا به دلایل بسیار زیاد اونو قاطی این چهارتا نمی کنم

آخرین ویرایش:

DFSHINNOK7

کاربر سایت
Dec 20, 2018
1,618
چه ربطی داره؟ بلاد کلا آیپی سونی هست و از اول با هدف انحصاری ساخته شد، جریانش با انحصاری زمانی فرق داره.
منظورم بلادبورن نبود. منظورم دید بعضی از گیمرها بود. بعضیا با انحصاری third party روی پلی استیشن موافقن، ولی با انحصاری first party روی xbox مخالف.

{mobile-GAMER-117}

کاربر سایت
Jul 16, 2020
2,275
نام
علیرضا
و در این جا بود که جنگ داخلی اکسباکس فن‌ها سر بهترین استودیو و بازی RPG تاریخ آغاز شد.
اکس باکسی ها جنگ راه انداختند.
پی سی گیمرها بی توجه جفت عناوین را درو کردند. به معنای کلمه یعنی پایان خوب بد متوسط تلخ شیرین بعدش که همه پایان ها رو رفتن حال نداشتن یه عالم ماد می‌سازند میریزند سر دو تا بازی‌

اوه بله psفنها هم میگن یه گوشه نشستن دارن با خودشون بحث میکنند سر چی واقعا نمدونم. فقط یه عدد ناواضح میتونم لبخانی کنم نمدونم حالا ۷۰ یا ۸۰.

• Smile
Reactions: dark souls

CAP\MortezA63

کاربر سایت
Mar 13, 2009
1,653
نام
MortezA
چه ربطی داره؟ بلاد کلا آیپی سونی هست و از اول با هدف انحصاری ساخته شد، جریانش با انحصاری زمانی فرق داره.

اگه قرار بود بلاد رو بقیه پلتفرم ها بیاد، از همون اول ساخته نمیشد که شما تو کف بمونید:D
یادش بخیر Horizon هم تگه Only on playstation روش خورده بود انحصار کامله سونی بود.اینقدر قاطع نگو :Dیکدرصد احتمال بده یهو برای پلتفرمهای دیگه هم بیاد اون وقت خیلی ضایعست دیگه.......:Dاز من گفتن بود اینجا دوستانی هستن که گفتهای آدم رو ماله سال 2007 بولد میکنن میارن جلو چشم آدم:D:Dاینجا hunter زیاد نشسته:D:D 168142

bahramffx

دو حلقه
کاربر سایت
Nov 11, 2006
540
نام
bahram
به نظر من با اینکه خرید خیلی خوبی بود ولی وقتی شما میتونی همه این بازیها رو توی pc داشته باشی.
پس واسه یکی مثل من که pc رو دارم خرید ps5 گزینه بهتری هست.
کاش سونی هم این ps now رو گسترش بده دیگه بیخیال کنسول خریدن بشیم.
کلا به نظرم اینده گیم همین game pass و ps now هستش

jarrodrandich

کاربر سایت
Oct 5, 2019
86
یادش بخیر Horizon هم تگه Only on playstation روش خورده بود انحصار کامله سونی بود.اینقدر قاطع نگو :Dیکدرصد احتمال بده یهو برای پلتفرمهای دیگه هم بیاد اون وقت خیلی ضایعست دیگه.......:Dاز من گفتن بود اینجا دوستانی هستن که گفتهای آدم رو ماله سال 2007 بولد میکنن میارن جلو چشم آدم:D:Dاینجا hunter زیاد نشسته:D:DView attachment 168142
:D من خودم از خدامه همش رو Pc بیان دیگه هزینه اضافی نکنم واسه کنسول، ولی سونی با این انحصاریهاش زندست و میتونه کنسول بفروشه، عرضه بازیهاش رو پلتفرم های دیگه مثل خودکشیه.
درکل اگر قرار باشه آیپی های سونی روی بقیه پلتفرم ها بیان سونی از همون اول روشون سرمایه گذاری نمیکنه، انحصاری ها حکم کنسول سلر رو دارن واسه سونی.

• Like
Reactions: CAP\MortezA63

omid0

کاربر سایت
Jun 14, 2020
1,157
به نظر من با اینکه خرید خیلی خوبی بود ولی وقتی شما میتونی همه این بازیها رو توی pc داشته باشی.
پس واسه یکی مثل من که pc رو دارم خرید ps5 گزینه بهتری هست.
کاش سونی هم این ps now رو گسترش بده دیگه بیخیال کنسول خریدن بشیم.
کلا به نظرم اینده گیم همین game pass و ps now هستش
مایکروسافت مشکل خودزنی نداره که به بازار خودش ضربه بزنه
شما وقتی کنسول سونی می خری داری بهش ضرر می زنی و بعد باید بازیای انحصاری ش رو بخری تا جبران شه
ولی وقتی بازی مایکروسافت فروش می ره ضرری جبران نمی شه
عرضه بازی روی ،pc با عرضه بازی روی کنسول رقیب فرق می کنه!
و من به نظرم گیم پس رو به خاطر گیم پس نمی فروشه!آینده صنعت گیم هم فک می کنم فقط گیمه!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر