رسمی: ماکروسافت تمام دارایی ها شرکت Zenimax/Bethesda را خریداری کرد

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,149
نام
∂αнмα
167676

طبق توافقی که ماکروسافت با شرکت زنیمکس کمپانی مادر بتزدا انجام داده شرکت بتزدا و تمام حقوق و دارایی ها این شرکت که شامل استدیو Bethesda Softworks, Bethesda Game Studios, id Software, ZeniMax Online Studios, Arkane, MachineGames, Tango Gameworks, Alpha Dog, Roundhouse Studios و IP هایی مثل The Elder Scrolls, Fallout, Wolfenstein, DOOM, Dishonored, Prey, Quake, Starfield میشود را خریداری کرده است
رسمی :

Welcoming the Talented Teams and Beloved Game Franchises of Bethesda to Xbox - Xbox Wire

=========

اطلاعات تکمیلی :

- MS is paying $7.5 billion in cash for ZeniMax Media
- Game Pass has reached 15m subscribers and is growing
- Microsoft has now 23 studios
- Bethesda's future games will be on GP on launch day

=========================

انحصاری شدن بازی های بتزدا شامل قرار داد های قبلی این شرکت نمیشه یعنی عناوینی مثل Deathloop و GhostWire: Tokyo همچنان به صورت انحصار زمانی برا PS5 منتشر خواهند شد .

در مورد انحصاری شدن یا نشدن عناوین آینده بتزدا به صورت جداگونه برای هر IP تصمیم گیری خواهد شد .

تایید شده TESO همچنان مالتی پلتفرم خواهد ماند

بازی های بتزدا مثل سابق تحت برند خودش منتشر خواهد شد

آخرین ویرایش:

reydge

کاربر سایت
Feb 19, 2012
1,010
نام
محمد
دوست عزیز البته مایکروسافت فن‌ها هم همچین دست کمی از سونی فن‌ها ندارن ...

همین حدودای یک ماه پیش بود که بخاطر انحصاری شدن کاراکتر «مرد عنکبوتی» در بازی «مارول اونجر» برای برند پلی‌استیشن، مایکروفن‌های سراسر دنیا فریاد وااسفا سر داده بودن و اینترنت و فضای مجازی رو تبدیل کرده بودن به انواع و اقسام تحلیل‌ها در مورد اینکه : « ای وای این کار سونی توهین به میلیون‌ها گیمر بود، این کار توهین به جامعه گیمری بود و توهین به طرفداران مرد عنکبوتی و فلان و فلان....» ....

قصد جسارت نداشتما. فقط خواستم بگم طرفدارای مایکروسافت هم دست کمی از سونی فن‌ها ندارن و البته تا بوده همین بوده .

پ.ن: قبل اینکه بعضی از دوستان بخوان بهم برچسب سونی فن بودن بزنن عرض کنم که بنده یه گیمر دیزلی قدیمی هستم که هنوز که هنوزه دارم با بازی‌های ایکس باکس ۳۶۰ و پلی‌استیشن ۳ قدیمی خودم بازی میکنم و حتی کنسول‌های این نسل رو هم ندارم و مطمئنا با این وضعیت گرونی برنامه‌ای هم برای تهیه کنسول‌های نسل بعد ندارم ;)
فکر می کنم بد متوجه ماجرای انحصار شدی
اسم قوانین ضد انحصار زمانی از سمت سونی فن ها داره شنیده میشه که مایکروسافت دوره افتاده تا استودیو و ناشر بخره در همون موضوعی که در این نسل شده بود یکی پایگاه های دائمی ترول در سطح نت و مدیا.سونی و فن هاش که اگه کلمه ی انحصار و کلمات هم معنیش در زیان زبان های مختلف حذف بشن به ثانیه میرن در افق و پشت سرشون رو هم نگاه نمی کنن چی شده که یهویی یاد قوانین ضد انحصار افتادن؟
علاوه بر اون ماجرای بتسدا دقیقا چه جوری به انحصاری بودن اسپایدرمن ربط پیدا می کنه؟
سونی فن ها نباید بیان حرف از قوانین ضد انحصار بزنن در حالی که سونی حتی به پچ RT هم رحم نکرده

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,713
نمیخام جو بدم. ولی شدیدن مشکوک میزنه. بیش از اینکه ناامید کننده باشه، امیدوار کنندس.
همینکه اشاره کردن به یک خرید جدید و اینکه تو شو خبری ازش نیست، یعنی اینکه خبرایی هست.:D
البته فقط منم نیستم. تقریبن اکثر کامنت ها به این موضوع اشاره کردن. به هرحال فکر میکنم خیلی زود مشخص بشه...

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,713
نمیشه گفت تقصیر مردمه.نامگذاریشون خیلی بده چون اومدن میدل نیم محصول رو عضو کردن.xbox "one" s و xbox "one" x تبدیل شدن به xbox "series" s و xbox "series" x.به خصوص اینکه خود واژه "سری" تو اسم یه کالا هم عجیبه و اینکه همه فکر کنن سری اکس یه خانوادست که وان اکس هم یکیشونه طبیعیه ( البته در واقعیت هم اینطوریه).خلاصه آدم سرگیجه میگیره واقعا!من یادم نمیاد جایی دیگه همچین نامگذاری عجیبی کرده باشه.خودمم اول فکر میکردم اون "سری" اسم موقته و برام جالبه که مثلا نسل بعد قراره اسمش چی باشه؟ new xbox series x؟:D یکی از دلایل شکست wiiu تو ابتدای کارش همین بود که اسمش شبیه یه وسیله جانبی wii بود و هنوزم فکر کنم خیلی ها فکر کنن wiiu اسم اون تبلتست:D
این میتونه یه دلیل باشه. یکی از دلایلی دیگه هم میتونه سیستم جستجوی به شدت تاریخ مصرف گذشته، مسخره و توهین آمیز آمازون باشه.
من خودم بعد از اتمام پیش فروش رفتم آمازون رو چک کردم، وقتی xbox series x رو سرج میکنی، هیچ خبری ازش نیست. تو نتایج فقط xbox one x نمایش داده میشه.
نمیدونم این حرکت عمدیه یا سهوی ولی خب به راحتی متونستن تو نتایج جستجو xbox seies x رو نشون بدن و ملت هم بفهمن که اوت او استاک شده.
گیم اسپات هم یه مقاله راجع به همین موضوع رفته ولی من متاسفانه از صبح نمیتونم گیم اسپات رو باز کنم. حالا اگر شما دسترسی داری یه نگاه بنداز ببین اونا چی میگن.
در کل که به احتمال نود درصد کسایی که اشتباهی خرید کردن میتونن مرجوع کنن....
gamespot

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: richard92

darksider666

کاربر سایت
Mar 8, 2016
1,049
نام
رضا قاسمی
من خودم رو یک بازیباز میدونم بیش از 25سال بازیبازم و سالها به نگارش نقد و بررسی و تحلیل بازی های رایانه ای پرداختم و در فروم ها و سایت ها ی مختلف نمونه کارهم موجوده و دیگه با این همه کوله بارتجربه اصلا بحث فن بازی برام مهم نیست هر جا بهتره میگم بهتره هرجا بد بوده گفتم بده و به همه پلتفرم ها احترام میزارم و اکثرا پلتفرم ها رو هم تجربه کردم و دسترسی دارم منتهی ایکس باکس این نسل برای من خیلی خوب بود. شما الان ببینید نمیخوام بحث فن بازی و این داستان ها باشه میخوام منطقی صحبت بشه الان شایع شده بلادبورن داره ریمستر میشه این خوبه ولی خوب الان سونی میاد باز 60دلار میخواد بفروشه به من که دلارم احتمالا 30تومن شده تا اونموقع! من قصد بی احترامی ندارم و یک سری از بازی های سونی رو خیلی دوست دارم و دلیل خرید ps4proفقطGod of warبود. منتهی من مثلا به قیمت گزافی بازی بلاد بورن رو خریدم کامپلت ادیشن الان باز سونی شروع کرده ریمستر ! من فکر نمیکنم این ریسمتر هارایگان باشند. ای کاش پچ نکست جن رایگان باشند در حالی که مثلاGears قسمت سوم 360رو من 4کا روی ایکس بازی کردم یعنی حتی بازی دو نسل پیش با این نسل روبرو رایگان اپدیت شد برام. بعد بازی که همین نسل خریدم باز باید برم بخرم امیدوارم لایبراری من هم رایگان باشه در پلتفرم سونی اگر قراره ریمستری چیزی بدن بیرون . یک عدد بازی ایکس باکس وان یا سیصد شصت نبود که جهت ریمستر پول تقاضا کنه. امیدوارم سونی هم کمی مشتری مداری کنه و اجازه بده من که نسخه کامپلت ادیشن یک بازی رو در اکانتم دارم دیگه مجبور به پرداخت مجدد گزاف برای یک بازی که هرچقد هم خوب باشه با شرایط مالی من جور نیست نکنه. از اون طرف فیل اسپنسر جایی میگفت این بیماری پندمی وضعیت اقتصادی خیلی ها رو خراب کرده طرف نمیتونه بازی بخره یا کنسول مایکروسافت واقعا دست و دل بازانه داره بازی رایگان واقعا رایگان به همه میده هرجور نگاهش کنم این خدمات و قیمت ها ارزشمند هستند.

البته مجددا جا دارد بگویم سیاست های مالی یک شرکت نبایددلیلی بشه که بهش بی احترامی بشه اینها شرکت هایی بوده اند که تمام خاطرات دوران کودکی و بزرگسالی ما گیمر ها رو ساخته اند به همه پلتفرم ها احترام بگذاریم. IMG_20200228_134416.jpg
❤?

آخرین ویرایش:

darksider666

کاربر سایت
Mar 8, 2016
1,049
نام
رضا قاسمی
167676

طبق توافقی که ماکروسافت با شرکت زنیمکس کمپانی مادر بتزدا انجام داده شرکت بتزدا و تمام حقوق و دارایی ها این شرکت که شامل استدیو Bethesda Softworks, Bethesda Game Studios, id Software, ZeniMax Online Studios, Arkane, MachineGames, Tango Gameworks, Alpha Dog, Roundhouse Studios و IP هایی مثل The Elder Scrolls, Fallout, Wolfenstein, DOOM, Dishonored, Prey, Quake, Starfield میشود را خریداری کرده است
رسمی :

Welcoming the Talented Teams and Beloved Game Franchises of Bethesda to Xbox - Xbox Wire

=========

اطلاعات تکمیلی :

- MS is paying $7.5 billion in cash for ZeniMax Media
- Game Pass has reached 15m subscribers and is growing
- Microsoft has now 23 studios
- Bethesda's future games will be on GP on launch day

=========================

انحصاری شدن بازی های بتزدا شامل قرار داد های قبلی این شرکت نمیشه یعنی عناوینی مثل Deathloop و GhostWire: Tokyo همچنان به صورت انحصار زمانی برا PS5 منتشر خواهند شد .

در مورد انحصاری شدن یا نشدن عناوین آینده بتزدا به صورت جداگونه برای هر IP تصمیم گیری خواهد شد .

تایید شده TESO همچنان مالتی پلتفرم خواهد ماند

بازی های بتزدا مثل سابق تحت برند خودش منتشر خواهد شد
دو نکته یکی اینکه این بازی ها روز لانچ در گیم پس خواهند بود و خریدشون روی هر پلتفرمی دیگه باید 70دلار هزینه بشه براش پس اگر هم مولتی بمانن احتمال بسیار زیاد تایم اکسکلوسیو خواهد بود و یا نباشه هم رایگان روی گیم پس موجوده. یکی دیگر اینکه قبل از نمایش اسم بتسزدا Microsoft game studios رو خواهیم دید?

EAST2WEST

کاربر سایت
Jul 31, 2009
1,569
نام
Danial
من خودم رو یک بازیباز میدونم بیش از 25سال بازیبازم و سالها به نگارش نقد و بررسی و تحلیل بازی های رایانه ای پرداختم و در فروم ها و سایت ها ی مختلف نمونه کارهم موجوده و دیگه با این همه کوله بارتجربه اصلا بحث فن بازی برام مهم نیست هر جا بهتره میگم بهتره هرجا بد بوده گفتم بده و به همه پلتفرم ها احترام میزارم و اکثرا پلتفرم ها رو هم تجربه کردم و دسترسی دارم منتهی ایکس باکس این نسل برای من خیلی خوب بود. شما الان ببینید نمیخوام بحث فن بازی و این داستان ها باشه میخوام منطقی صحبت بشه الان شایع شده بلادبورن داره ریمستر میشه این خوبه ولی خوب الان سونی میاد باز 60دلار میخواد بفروشه به من که دلارم احتمالا 30تومن شده تا اونموقع! من قصد بی احترامی ندارم و یک سری از بازی های سونی رو خیلی دوست دارم و دلیل خرید ps4proفقطGod of warبود. منتهی من مثلا به قیمت گزافی بازی بلاد بورن رو خریدم کامپلت ادیشن الان باز سونی شروع کرده ریمستر ! من فکر نمیکنم این ریسمتر هارایگان باشند. ای کاش پچ نکست جن رایگان باشند در حالی که مثلاGears قسمت سوم 360رو من 4کا روی ایکس بازی کردم یعنی حتی بازی دو نسل پیش با این نسل روبرو رایگان اپدیت شد برام. بعد بازی که همین نسل خریدم باز باید برم بخرم امیدوارم لایبراری من هم رایگان باشه در پلتفرم سونی اگر قراره ریمستری چیزی بدن بیرون . یک عدد بازی ایکس باکس وان یا سیصد شصت نبود که جهت ریمستر پول تقاضا کنه. امیدوارم سونی هم کمی مشتری مداری کنه و اجازه بده من که نسخه کامپلت ادیشن یک بازی رو در اکانتم دارم دیگه مجبور به پرداخت مجدد گزاف برای یک بازی که هرچقد هم خوب باشه با شرایط مالی من جور نیست نکنه. از اون طرف فیل اسپنسر جایی میگفت این بیماری پندمی وضعیت اقتصادی خیلی ها رو خراب کرده طرف نمیتونه بازی بخره یا کنسول مایکروسافت واقعا دست و دل بازانه داره بازی رایگان واقعا رایگان به همه میده هرجور نگاهش کنم این خدمات و قیمت ها ارزشمند هستند.
البته مجددا جا دارد بگویم سیاست های مالی یک شرکت نبایددلیلی بشه که بهش بی احترامی بشه اینها شرکت هایی بوده اند که تمام خاطرات دوران کودکی و بزرگسالی ما گیمر ها رو ساخته اند به همه پلتفرم ها احترام بگذاریم. View attachment 168636
❤?

دو نکته هست که در گفته‌ی شما مشکل داره : 1- سازندگان بازی مثل جان رومرو و میاماتو خاطرات گیمینگ را برای ما شکل دادن نه یک مشت ناشر میلیون دلاری که کارشون فقط کسب درآمد هست 2- شما برای همه ی عناوینی که خریدی هزینه کردی ، مجانی که هدیه نگرفتی

بازی ها را و به عنوان مشتری از شرکت سونی یا مایکروسافت ، والو و ...خریدی ، اون شرکت ها هم در عوض وظیفه دارن تا آخرین حد فضای راحتی شما را فراهم کنند و اگر جایی به سرشون زد که سیاست‌های ضد مشتری مداری ( anti-consumerism) اتخاذ کنند این حق مسلم

شماست که اعتراض کنی

darksider666

کاربر سایت
Mar 8, 2016
1,049
نام
رضا قاسمی
دو نکته هست که در گفته‌ی شما مشکل داره : 1- سازندگان بازی مثل جان رومرو و میاماتو خاطرات گیمینگ را برای ما شکل دادن نه یک مشت ناشر میلیون دلاری که کارشون فقط کسب درآمد هست 2- شما برای همه ی عناوینی که خریدی هزینه کردی ، مجانی که هدیه نگرفتی

بازی ها را و به عنوان مشتری از شرکت سونی یا مایکروسافت ، والو و ...خریدی ، اون شرکت ها هم در عوض وظیفه دارن تا آخرین حد فضای راحتی شما را فراهم کنند و اگر جایی به سرشون زد که سیاست‌های ضد مشتری مداری ( anti-consumerism) اتخاذ کنند این حق مسلم

شماست که اعتراض کنی
یک نکته در نوشته های شما مشکل داره و نینتندو وسونی و مایکروسافت یک مشت نیستند ( انتخاب تون در لغت جالب نیست با عرض پوزش) این ها ناشر نیستند بالاترند پلتفرم هولدر هستند بدون اینها نه ناشری بود نه میاموتویی نه رومرویی نه کوجیمایی نه میکامی . من از دید سخت افزار ی گفتم کنسول های 360 و ps2 و ps3 و .... اینها خاطره انگیز بوده اند و یک پلتفرم با دستگاه اصلیش قابل شناسایی و یا آوری است همین الان طرف میگه God ofwar یادش بخیر ps2 بود چه دورانی یا من میگم PGR 3 ماشین سواری عالی بود یادش بخیر 360 .این داستان است شما زود یک مشت ناشر میلیون دلاری رو بی احترامی نکنید به هرحال همه محترم هستند. همونطور که دید من عکس سخت افزار گذاشتم منظورم پلتفرم بو، د پس نه خیر PS1 برای من خاطره انگیزه به خاطر یک پلتفرم خاص بودن کاری با Developer ندارم. بله اونا هم احترامشون به جاست . ولی الان مایکروسافت داره این تصمیمات رو میگیره مثلا آیا تاد هاوارد با اینکه من احترام خاصی براش قائلم آیا میاد الدر اسکرول بزاره کرایه ای در سیستم نت فیلیکس گونه؟ نه 70 دلار میفروشه به ما. پس مایکرو به عنوان یک پلتفرم هولدر اینجا شایسته احترامه. من عاشق بازی هستم game pass هم نباشه برام مهم نیست بازی رو میخرم و اکانت های پلتفرم هام مملو از بازی های دیجیتالی است من اعتراض نمیکنم فقط بازی میکنم. سپاس از شما که در بحث شرکت کردید .

EAST2WEST

کاربر سایت
Jul 31, 2009
1,569
نام
Danial
یک نکته در نوشته های شما مشکل داره و نینتندو وسونی و مایکروسافت یک مشت نیستند ( انتخاب تون در لغت جالب نیست با عرض پوزش) این ها ناشر نیستند بالاترند پلتفرم هولدر هستند بدون اینها نه ناشری بود نه میاموتویی نه رومرویی نه کوجیمایی نه میکامی . من از دید سخت افزار ی گفتم کنسول های 360 و ps2 و ps3 و .... اینها خاطره انگیز بوده اند و یک پلتفرم با دستگاه اصلیش قابل شناسایی و یا آوری است همین الان طرف میگه God ofwar یادش بخیر ps2 بود چه دورانی یا من میگم PGR 3 ماشین سواری عالی بود یادش بخیر 360 .این داستان است شما زود یک مشت ناشر میلیون دلاری رو بی احترامی نکنید به هرحال همه محترم هستند. همونطور که دید من عکس سخت افزار گذاشتم منظورم پلتفرم بو، د پس نه خیر PS1 برای من خاطره انگیزه به خاطر یک پلتفرم خاص بودن کاری با Developer ندارم. بله اونا هم احترامشون به جاست . ولی الان مایکروسافت داره این تصمیمات رو میگیره مثلا آیا تاد هاوارد با اینکه من احترام خاصی براش قائلم آیا میاد الدر اسکرول بزاره کرایه ای در سیستم نت فیلیکس گونه؟ نه 70 دلار میفروشه به ما. پس مایکرو به عنوان یک پلتفرم هولدر اینجا شایسته احترامه. من عاشق بازی هستم game pass هم نباشه برام مهم نیست بازی رو میخرم و اکانت های پلتفرم هام مملو از بازی های دیجیتالی است من اعتراض نمیکنم فقط بازی میکنم. سپاس از شما که در بحث شرکت کردید .

منم دارم میگم ما به اندازه کافی داریم با خریدمون و پولی که میدیم احترام میزاریم ، فرقی نمیکنه platform-holders باشن یا هر گل سر سبد دیگه تهش همون billion-dollar corporations هستن. البته من نمیگم تعریف نکنید فقط میگم به اندازه تعریف کنید اسطوره سازی نکنید

و همیشه جای نقد را بزارین ، مایکروسافت هم تا وقتی که بازار را نباخت به خودش نیومد الان همین وضعیت به صورت کم رنگ‌تر در Sony و Nintendo که مدل‌های تجارتی شون بیشتر به نفع خودشون هست تا مشتری دیده میشه. این حس نوستالژی هم مثل یه تیغ دو لبه است

و خیلی از این شرکت ها دارن ازش به عنوان یه برگ برنده استفاده می‌کنن ولی اجاز ندین این حس باعث بشه نواقص یا نقاط قوت را نبینید.

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین

Musician

کاربر فعال
Dec 16, 2006
1,263
اگه یکی چشم های قوی ای داره بره چک کنه ببینه تو قفسه فیل چیا هست :D
به درد میخوره بعدا :>
برای من از همه جالبتر اون حسی که تو قیافه تاد هاواراد با پیت هاینس تو کل 24 دقیقه مصاحبه نقش بسته بود، احساس میکنم ته دلشون زیاد خوشحال نیستن از این خرید:D بالاخره هرچی باشه بالای 30 سال مستقل بودن. خوبیه مایکروسافت اینه آزادی عمل میده به استدیوهای بازی سازیش و عملا تغییری تو روند و استراتژی بازی سازیشون ایجاد نمیشه به اون شکل.

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,260
نام
محمد
برای من از همه جالبتر اون حسی که تو قیافه تاد هاواراد با پیت هاینس تو کل 24 دقیقه مصاحبه نقش بسته بود، احساس میکنم ته دلشون زیاد خوشحال نیستن از این خرید:D بالاخره هرچی باشه بالای 30 سال مستقل بودن. خوبیه مایکروسافت اینه آزادی عمل میده به استدیوهای بازی سازیش و عملا تغییری تو روند و استراتژی بازی سازیشون ایجاد نمیشه به اون شکل.
فک کنم تاد بیشتر نگران اینکه چون الان بالاسری زیاد داره، دروغ زیاد بگه براش شاید دردسر بشه:D

Ehsan95_76

Let The Dawn Of Love Survive
کاربر سایت
Jun 3, 2010
2,239
نام
احسان
حالا هرچه قدر تاد هاوارد گند زده باشه این چند وقت، ولی خدایی وزنه خیلی بزرگیه :D
مصاحبه رو ببینید، فیل چه احترامی براش قائله
طرف جایزه و افتخاری نبوده که نبرده باشه دیگه تو این صنعت، و خب یکی از سهام دارای بتزدا هم هست درهرصورت :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر