رسمی: ماکروسافت تمام دارایی ها شرکت Zenimax/Bethesda را خریداری کرد

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,158
نام
∂αнмα
167676

طبق توافقی که ماکروسافت با شرکت زنیمکس کمپانی مادر بتزدا انجام داده شرکت بتزدا و تمام حقوق و دارایی ها این شرکت که شامل استدیو Bethesda Softworks, Bethesda Game Studios, id Software, ZeniMax Online Studios, Arkane, MachineGames, Tango Gameworks, Alpha Dog, Roundhouse Studios و IP هایی مثل The Elder Scrolls, Fallout, Wolfenstein, DOOM, Dishonored, Prey, Quake, Starfield میشود را خریداری کرده است
رسمی :

Welcoming the Talented Teams and Beloved Game Franchises of Bethesda to Xbox - Xbox Wire

=========

اطلاعات تکمیلی :

- MS is paying $7.5 billion in cash for ZeniMax Media
- Game Pass has reached 15m subscribers and is growing
- Microsoft has now 23 studios
- Bethesda's future games will be on GP on launch day

=========================

انحصاری شدن بازی های بتزدا شامل قرار داد های قبلی این شرکت نمیشه یعنی عناوینی مثل Deathloop و GhostWire: Tokyo همچنان به صورت انحصار زمانی برا PS5 منتشر خواهند شد .

در مورد انحصاری شدن یا نشدن عناوین آینده بتزدا به صورت جداگونه برای هر IP تصمیم گیری خواهد شد .

تایید شده TESO همچنان مالتی پلتفرم خواهد ماند

بازی های بتزدا مثل سابق تحت برند خودش منتشر خواهد شد

آخرین ویرایش:

samijavid

کاربر سایت
May 15, 2010
4,200
نام
سامان
گفتم اتلوس و سگا جفتشون زیر مجموعه Sega Sammy اند
حرکتی که مایکروسافت سر بتسدا زد، خرید کلهم زنیمکس بود که عین بمب ترکید
برای سگا هم بخوان این کار رو کنن باید Sega Sammy رو بخرن. خرید سگا یا اتلوس به صورت تکی غیر ممکنه
سگا رو نمیخرن ولی کپکام خیلی محتمله

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,359
نام
محمد
سگا رو نمیخرن ولی کپکام خیلی محتمله
والا بین گزینه هایی که کلهم مرتبط با گیمینگ باشن اره واقعا اینا محتمل ترن.
چون بقیه اونا کمپانی مادرشون یا خودشون به مسائلی مرتبط ان که مایکرو علاقه ایی توشون نداره.
حتی اسکوئر انیکس تا جایی که یادمه توی کار تولید و نشر مانگا و اینا هم هست که مایکروسافت زیاد علاقه ایی به اینا نداره.

کونامی هم که اصلا به پاچینکو جماعت گره خورده.:)) ولی کپکام به حوزه های غیر گیمینگ چندان مرتبط نیست.
ایپی هاشم که غولن...و همین الان خیلی هاشون در بهترین حالت خودشون هم هستن. مثل DMC، RE ،MH و.... مخصوصا در غرب و در سطح جهانی سریع تر میتونه گیم پس رو بوست بده.

reydge

کاربر سایت
Feb 19, 2012
1,010
نام
محمد
نه حالا به طور کلی خیلیم چیز خوبیه این موضوع
یادش به خیر ۶ ماه پیش یه جا نوشتم اکس باکس داره خانه RPG تبدیل میشه، ریختن سرم که این چه حرفیه میزنی. ولی خب همه چی مشخصه. خانه شوتر و ریسینگ و rpg الان مایکروسافته.

اما این قضیه ابسیدین و بتزدا خب داستانش درازه دیگه. بتزدا نامردی بدی کرد در حق ابسیدین. :D

حالا گذشته ها گذشته. همین که فالوتو یه جوری بدن دست خالقین اصلیش تو ابسیدین یا اینگزایل کافیه.
همین جوریشم بعیده حالا حالا ها بتزدا وقت کنه سراغش بره دیگه.
منظور منو بد متوجه شدی.تلفات میده ولی از غیر خودی :Shrewd:
حرکت بتسدا واقعا حرکت زشتی بود ولی خوب بدجور چوبش رو خورد و داشت تو سری های NV رو می خورد که موضوع فعلا کنسله =))
ولی خوب دارم روزی رو می بینیم که فن های XB به دو گروه آبسیدین فن یا بتسدا فن تقسیم شدن و دارن به همدیگه می پرن مخصوصا بعد از Avowed و TES 8->:)>-

----------
میان این بحث خرید هاتون یه نیم نگاهی به راکستار هم داشته باشید بد نیست و به شدت هم توجیه پذیره :D

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
کونامی هم که اصلا به پاچینکو جماعت گره خورده.

کونامی فقط پاچینکو نیست. اینا تو صنایع دارویی هم نقش دارن.
تنها کمپانی ای که واقعا میتونه قورت داده باشه و اتفاقا همین امروز Maximilian Dood هم بحثش رو کرد همین کپکام ـه.
اینا اتفاقا 6 سال پیش قصد داشتن مالکیت شون رو به بازار عرضه کنن (موقعی که تو 2014 اوضاعشون خیلی خراب بود)
الان دیگه اون جوری نیستن ولی احتمالش هنوز از بین نرفته.
البته روابط بین سونی و کپکام خیلی قویتر از روابط بین مایکروسافت و کپکامه. اگه یهو اونا قاپیدن اینا رو غافلگیر نشید :D ولی در کل محتمل ترین گزینه واسه تصاحب اند تو ژاپن
بندای نمکو چطور؟ تنوع آی پی هاش خیلی زیاده. گزینه ی خوبی به نظر میرسه.

میدونی بندای نامکو چـــــــــــــقدر بزرگه :D
خروجی شون میدونی چقدره؟ :D
فقط هم ویدیو گیم شون نه ها. فعالیت های خارج از ویدیو گیم شون رو هم لحاظ کن. حق خلق اثر برای IP های بازار انیمه و مانگایی که دست ایناست اصن خودش یه مارکت دیگه ایه :D

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,749
به نظر من محتمل ترین خرید مایکروسافت در ژاپن کونامی هستش. البته صرفا بخش گیمینگ و IP هاش.
رویایی ترین هم قطعا کپکامه.
فرام سافتور رو بعید میدونم. چون استودیویی نیست که سونی نتونه بخره. پس اگر فروشی بود تابه حال سونی قطعا خریده بودتش.
البته تجربه ثابت کرده که همه چیز فروشی و قابل خریده. بستگی به این داره چقدر پول داشته باشی.

• Like
Reactions: dark souls

samijavid

کاربر سایت
May 15, 2010
4,200
نام
سامان
والا بین گزینه هایی که کلهم مرتبط با گیمینگ باشن اره واقعا اینا محتمل ترن.
چون بقیه اونا کمپانی مادرشون یا خودشون به مسائلی مرتبط ان که مایکرو علاقه ایی توشون نداره.
حتی اسکوئر انیکس تا جایی که یادمه توی کار تولید و نشر مانگا و اینا هم هست که مایکروسافت زیاد علاقه ایی به اینا نداره.

کونامی هم که اصلا به پاچینکو جماعت گره خورده.:)) ولی کپکام به حوزه های غیر گیمینگ چندان مرتبط نیست.
ایپی هاشم که غولن...و همین الان خیلی هاشون در بهترین حالت خودشون هم هستن. مثل DMC، RE ،MH و.... مخصوصا در غرب و در سطح جهانی سریع تر میتونه گیم پس رو بوست بده.

دقیقا! کونامی که اصلا بخش گیم براش مهم نیست ولی نمیفروشه بخششم یا مثلا باقی استودیوها مثل FS یه پرنت گنده نامربوط دارن محتمل ترین همین کپکام میتونه باشه بازیاشم طرفدار زیاد دارن بوست خوبی برای گیم پس میشه

Bax

کاربر سایت
Aug 16, 2009
1,235
نام
حمید
میان این بحث خرید هاتون یه نیم نگاهی به راکستار هم داشته باشید بد نیست و به شدت هم توجیه پذیره :D
بی خیال دیگه :D:D:D همین زنیمکس هم بهتر، هیچ شایعه ای ازش بیرون نیومد یهو رو کردنش. چون همین الانش هم قابل باور نیست. دیگه فکر کردن در مورد راکستار و غیره واقعا day dream هست.(ولی اگر یه روزی رخ داد میریم سر می زاریم بیابون خخخ)
غیر از این، راکستار به دردگیم پس شاید نخوره. یک نسل یک بازی میدن. درسته همیشه اون بازی پر فروش هست ولی اصولا با سیاست هر سه ماه یک aaa ماکروسافت نمی خونه. تو این فاز برن یوبی رو بخرن (عمرا پا بده!!!) خیلی منطقی تره. از اون طرف هم راکستار رسما داره برده داری می کنه توی استدیو هاش. واقعا ماکرو اینا رو بخره نمی تونه اون طوری ازشون کار بکشه. x_x
با این که یه سری صحبت های دیگه در نت هست که خبرای بیشتری در راهه ولی در این حد بمب دیگه نداریم عمرا. من فقط یه آسوبو رو هم بخرن میرم در افق محو میشم. تامااام.

reydge

کاربر سایت
Feb 19, 2012
1,010
نام
محمد
بی خیال دیگه :D:D:D همین زنیمکس هم بهتر، هیچ شایعه ای ازش بیرون نیومد یهو رو کردنش. چون همین الانش هم قابل باور نیست. دیگه فکر کردن در مورد راکستار و غیره واقعا day dream هست.(ولی اگر یه روزی رخ داد میریم سر می زاریم بیابون خخخ)
غیر از این، راکستار به دردگیم پس شاید نخوره. یک نسل یک بازی میدن. درسته همیشه اون بازی پر فروش هست ولی اصولا با سیاست هر سه ماه یک aaa ماکروسافت نمی خونه. تو این فاز برن یوبی رو بخرن (عمرا پا بده!!!) خیلی منطقی تره. از اون طرف هم راکستار رسما داره برده داری می کنه توی استدیو هاش. واقعا ماکرو اینا رو بخره نمی تونه اون طوری ازشون کار بکشه. x_x
با این که یه سری صحبت های دیگه در نت هست که خبرای بیشتری در راهه ولی در این حد بمب دیگه نداریم عمرا. من فقط یه آسوبو رو هم بخرن میرم در افق محو میشم. تامااام.
تو تاپیک XGS هم اشاره رفتم که خود من نظرم روی کرایتک ، آسوبو و بانجیه + آی پی POP :D
همینطور این رو هم اضافه کردم که با این خرید احتمال بسیار بالا کرایتک هیچ شانسی نداره و الان مونده آسوبو و بانجی
اما راکستار دقیقا همون چیزیه که باعث میشه گیم پس تبدیل بشه به یه غول بی شاخ و دم.مخصوصا الان که گیر سه پیچی دادن به محتوای آنلاین.اگه با فرم ماینکرفت به GTA نگاه کنی راکستار واقعا توجیه بسیار بالایی داره با تمام مشکلاتش.هر چند این بیبشتر یه فانتزی از روی سرخوشی بسیار بود ولی اگه من باشم به جای هزینه در ژاپن یا لهستان روی راکستار سرمایه گذاری می کنم
دوستان لطف کنن یه آمار بدن ببینم که کونامی و کپکام وضعشون در بخش دیوایس های قابل حمل چطوره.چون احتمالا حرکت بعدی احتالا برای XC فایده داشته باشه

• Like
Reactions: Bax

DFSHINNOK7

کاربر سایت
Dec 20, 2018
1,625
میدونی بندای نامکو چـــــــــــــقدر بزرگه :D
خروجی شون میدونی چقدره؟ :D
فقط هم ویدیو گیم شون نه ها. فعالیت های خارج از ویدیو گیم شون رو هم لحاظ کن. حق خلق اثر برای IP های بازار انیمه و مانگایی که دست ایناست اصن خودش یه مارکت دیگه ایه :D
درسته. من بیشتر منظورم بخش گیمشون بود که بعیده بخوان تنها بفروشن. پس یعنی عملا اگه زنیمکس چیزی غیر از بازی کار میکرد شاید مایکروسافت علاقه ای برای خریدش نشون نمیداد.

در مورد استودیوهای کوچیک تر ژاپنی اینم باید مد نظر داشته باشیم که خیلی از تک استودیوها احتمال زیاد اولویتشون با سونیه (به خاطر رابطه خوب). یعنی اگه مایکروسافت بخواد چیزی بخره باید بره درشتا رو سوا کنه که سونی نتونه تو خریدشون راحت باهاش رقابت داشته باشه.

در کل من شک ندارم بعد از قضیه bethesda، سونی فرام سافت یا یکی دو استودیو دیگه در این حد رو %100 در نظر داره.

jijabig23

کاربر سایت
Sep 25, 2015
648
نام
Ro.s
درسته. من بیشتر منظورم بخش گیمشون بود که بعیده بخوان تنها بفروشن. پس یعنی عملا اگه زنیمکس چیزی غیر از بازی کار میکرد شاید مایکروسافت علاقه ای برای خریدش نشون نمیداد.

در مورد استودیوهای کوچیک تر ژاپنی اینم باید مد نظر داشته باشیم که خیلی از تک استودیوها احتمال زیاد اولویتشون با سونیه (به خاطر رابطه خوب). یعنی اگه مایکروسافت بخواد چیزی بخره باید بره درشتا رو سوا کنه که سونی نتونه تو خریدشون راحت باهاش رقابت داشته باشه.

در کل من شک ندارم بعد از قضیه bethesda، سونی فرام سافت یا یکی دو استودیو دیگه در این حد رو %100 در نظر داره.
فرام خودش زیرشاخه Kadokawa هست.

kurosh900

کاربر سایت
Aug 10, 2014
225
نام
masoud
خرید بتزدا با این مبلغ و طبق گفته ها بیشتر از یکساله که داره روش کار میشه، از اون طرف همین دو سه ماه پیش هم مایکروسافت آماده خرید wb به مبلغ 4 میلیارد دلار بوده و کنسل شده. به نظرم اون 4 میلیارد رو بده نینتندو یه نسخه زلدا و ماریو واسه xbox بسازه :D
@Z-fan لطفا رسیدگی بشه!

پ. ن: ترکیب فرام سافتور + آیپی های کونامی رو هم میپسندیم!

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر