راهنمایی قدم به قدم برای هک Wii میخوام و سوال زیاد دارم

Gears-Of-War

کاربر سایت
Aug 15, 2007
579
5 شنبه Wii م میرسه دستم یه Wii Ntsc-UC که خیلی جدیده و احتمالا Firmware اش 4.0 باید باشه

سوال هامو مطرح میکنم اگر هم لازم بود توضیحات لازم رو بدید

دستگاه رو فقط میخوام برای اجرای بازی Wii و Gamecube در Region های مختلف هک کنم جنگولک بازی اضافی دوست ندارم در واقع میخوام حدالمکان چه داخل Wii منظورم Nand اشه و چه ظاهری منظورم Channel هاشه تغییر نکنه و اضافه نشه

مراحل کار :
1 - Homebrew Channel رو باید نصب کنم با Bannerbomb و Bootmii . بعد نصبش میتونم فایل های Bannerbomb و Bootmii رو پاک کنم ؟؟؟ و همینطور Folder Private
2 - softchip , neogamma , gecko رو باید نصب کنم ؟؟؟ اینا همیشه تو Folder App باید باشن ؟؟؟
3 - IOS ها رو باید نصب کنم . اگر همه رو نصب کنم چی میشه حافظه داخلیش پرمیشه ؟؟؟ یا اتفاق بدی می افته ؟؟؟؟ پیشنهاد شما چیه و کدوم ها لازم هستند

حتما میخوام بعد اینکارا Firmware ام رو آخرین نسخه کنم 4.1 و راه های Offline هم به دلم نمیشینه گفتم که حدالمکان می خوام کمتر دستکاری هکی کنم پس میمونه Internet ی

میخوام از Nand ام Backup بگیرم bootmi همراه با Homebrew channel نصب میشه ؟؟؟
boot2 نیاز به نصب که نداره ؟؟؟؟؟ چی جوری Boot2 رو فعال کنم ؟؟؟

در رابطه با NUS Downloader این Key.bin اش رو ازهمین جا گرفتم از آموزش فارسی نمیدونم چی چی همون درسته یا باید خودم بسازمش وقتی Key.bin رو میریزی تو Folder NUSD یه گزینه فقط اضافه میشه که Checkbox اش غیر فعال برای چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟

اگر توضیحات بیشتری لازمه بگید

dani8gb

کاربر سایت
Jan 15, 2009
2,142
نام
دانیال
سلام
در اول کار با پوزش فراوان چقدر وسواس دارید;)
پس اگه WII رو فقط برای بازی کردن میخوای و دیگر هیچ خوب گوش کن(برای GC باید دستشو داشته باشی)

1-بعد از نصب HBC میتونی تمام فایل هایی رو که تو SD ریختی پاک کنی اما اگه BOOTMII رو نصب کنی یه فلدر هم اضافه میشه که برای اینکه هنگام روشن کردن BOOTMII رو بوت کنه قبل از سیستم منو و اگر هم بکاپ بگیری یه فایل 540 مگی که همون NAND سیستمت هست هم به روت SD اضافه میشه

2-اگه چنلشون رو نصب کنی میتونی فایل هایی که مربوط به اونا میشه رو پاک کنی چون رو سیستمت نصبه اما اگه از HBC بخوای اجراشون کنی نباید پاک کنی چون از SD لود میشن

3-- همونطور که تو PM ها بهتگفتم نباید همه رو نصب کنی اینا کافی هست 16و36و38و50و55و60
افلاین بهتره چون شاید به یه سری چیزایی که نصب کردی گیر بده و یا بپاکه و از اون بدتر اگه وست کار اینترنت قطع شه WII هم BYE BYE میشه
بوت می و HBC فایل اینستالشون تو یه پکیچ به نام HACK MII INSTALER هست که هر کدوم رو باید جدا نصب کنی خیلی هم راحت هست بعد از لود کردن پکیج رو هر کدوم بزنی نصب میشه یه چندتا YES هم میخواد که باید برنی
BOOTMII از چند حالت قابل نصب هست.1 از حالت BOOT2و2 از حالت IOS که بهترینش BOOT2 هست اگه کنسولت BOOT2 ساپرت نکنه همون اول اجرا پکیج مینیویسه که دیتکت نشده و به نظرمن اگه BOOT2 رو دیتکت نکرد اصلا برو سراغ PRELOADER
اقا لازم نیست KEY.BIN بسازی شما همونی که تو تایپک TERUCHA هست رو دانلود کن کافی هست

alimami

کاربر سایت
Feb 13, 2008
3,028
نام
علی
کپی خور کردن فقط نصب کردن Homebrew Channel نیست. شما باید بعد نصب HBC چندتا از IOS هایی که تو خود وی از قبل نصب بوده رو تعمیر کنید همینطور برای Cios ها.
این کارها با Trucha Bug Restorer انجام میشه ولی ریسکش از هر کار دیگه ای بیشتره.
درمورد Bootmii هم فکر کنم وقتی ویت برسه نتونی بصورت Boot2 نصبش کنی.(چون خودت گفتی خیلی جدیده)
مگه دستکاری هکی بشه چی میشه؟؟همین نصب IOS دستکاری هکیه دیگه.اگه نخوای دستکاری هکی بکنی که نباید اصلا Cios یا همون Custom IOS نصب کنی.
Key.bin برای NUSD لازمه بعدا دچار مشکل میشی.

dani8gb

کاربر سایت
Jan 15, 2009
2,142
نام
دانیال
اصلا CIOS که خطری دستکاریش
بابا شما با برنامه های تایپک کپی خور نرم افزاری میتونی بدون نصب هر گونه IOS و بدون هر گونه دستکاری همه ی بازی ها رو اجرا کنی
این کارا برای اینه که از خود دیسک چنل اجرا کنی که هیچ فرقی نداری
شما فقط HBC رو نصب کن بعدمsoftchip , neogamma , gecko اینا رو هم بریز تو APPS تو SD ت و بازی ها رو مثل هولو اجرا کن
دیگه لازم نیست هیچ کاری که ریسک داره انجام بدی

BYE

alimami

کاربر سایت
Feb 13, 2008
3,028
نام
علی
شما وقتی HBC رو نصب کنی بعدش که خواستی با سافت چیپ بازی رو بیاری نمی تونه دیسک رو بخونه.من خودم چندتا وی رو کپی خور کردم فقط نصب HBC نیست.

Gears-Of-War

کاربر سایت
Aug 15, 2007
579
ببینید بچه ها من برام مهم نیست حالا 4 تا بازی ام نیاره

بعدم بلاخره IOS Original هارو نصب کنم دیگه اینا original ان دیگه ؟؟؟
ببینید بازی جدید Xbox 360 وقتی میذاری تو Console یه Update یی میده که Dashboard اش رو Update نمیکنه اما برا اجرا بازی لازمه در واقع ISO هم همینه وقتی همش رو بریزی انگار همه Game هارو گذاشتی تو Wii
اما سوالم رو جواب ندادید همه رو نصب کنم طوری میشه ؟؟؟؟؟
و این توضیحاتی که دادم درسته ؟؟؟؟
برا نصب wad بهترین برنامه چیه ؟؟؟؟؟

یکی ام این که اصلا نمیخوام CIOS بریزم
بعدم وقتی HBC رو نصب کنم Bootmii هم باهاش نصب میشه ؟؟؟؟؟ Boot 2 رو نمیتونم درک کنم توضیح بیشتر میخوام

alimami

کاربر سایت
Feb 13, 2008
3,028
نام
علی
آقا شما هر IOS ی که لازم داری نصب کن نیازی نیست همرو نصب کنی.
برای نصب WAD همون Wad Manager از همه بهتره ماله خود Wainkoko هست.
نه با HBC بوت می نصب نمیشه باید خودت نصب کنی.Boot2 حالتی از Bootmii هست که وقتی وی رو روشن کنی خودش میاد (اگه SD تو دستگاه باشه)
برای بعضی از وی های جدید Boot2 نصب نمیشه باید بصورت IOS نصب کرد که اونم برای اجراش به Preloader احتیاجه.

Gears-Of-War

کاربر سایت
Aug 15, 2007
579
آقا شما هر IOS ی که لازم داری نصب کن نیازی نیست همرو نصب کنی.
برای نصب WAD همون Wad Manager از همه بهتره ماله خود Wainkoko هست.
نه با HBC بوت می نصب نمیشه باید خودت نصب کنی.Boot2 حالتی از Bootmii هست که وقتی وی رو روشن کنی خودش میاد (اگه SD تو دستگاه باشه)
برای بعضی از وی های جدید Boot2 نصب نمیشه باید بصورت IOS نصب کرد که اونم برای اجراش به Preloader احتیاجه.

من تصورم از boot 2 مثل کامپیوتره ما Rom داریم که همیشه نصب ـه اما وقتی میخواییم تنظیمات Bios رو دستکاری کنیم Del رو میزنیم

Bootmii هم نصب میکنیم و هر موقع هم که میخواییم یه کاری میکنیم Wii رو که روشن میکنیم Boot 2 بالا بیاد در واقع Boot 2 یه قابلیت از Bootmii ـه درسته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اینی هم که شما میگی دستگاه جدیدا مشکل دارن منظوت اینه که من شاید نتونم Bootmii رو نصب کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

alimami

کاربر سایت
Feb 13, 2008
3,028
نام
علی
من تصورم از boot 2 مثل کامپیوتره ما Rom داریم که همیشه نصب ـه اما وقتی میخواییم تنظیمات Bios رو دستکاری کنیم Del رو میزنیم

Bootmii هم نصب میکنیم و هر موقع هم که میخواییم یه کاری میکنیم Wii رو که روشن میکنیم Boot 2 بالا بیاد در واقع Boot 2 یه قابلیت از Bootmii ـه درسته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اینی هم که شما میگی دستگاه جدیدا مشکل دارن منظوت اینه که من شاید نتونم Bootmii رو نصب کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
درست فهميدي.
من مي گم شايد نتوني Boot2 نصب كني.خود Bootmii كه نصب ميشه.

Gears-Of-War

کاربر سایت
Aug 15, 2007
579
بچه‌ها موقع نصب HBC این DVDX چیه و کارش چیه ????

و سوال بعدی اینکه وقتی‌ میخوایم Bootmii رو نصب کنیم یه گزینه میده که از طریقه Boot2 نصب بشه یه گزینه میده که از طریقه IOS نصب بشه و یه گزینه دیگه هست مربوط به SD Card اون برا چیه‌ ؟؟؟Prepare SD Card

و اگر از طریقه IOS نصب بشه چی‌ می‌شه چه فرقی‌ می‌کنه ???

بدم این که Bootmii به SD نیز داره برا این که بالا بید ??

یه سوال دیگه این ایکون ‌های App های مختلف مثل Gecko OS Softchip یه عکس با پسوند png ـه که معمولا زشت هستن و با کیفیت بد می‌شه خودم درستشون کنم Size و Dpi اشون رو بیشتر کنم ؟؟؟

آخرین ویرایش:

alimami

کاربر سایت
Feb 13, 2008
3,028
نام
علی
بچه‌ها موقع نصب HBC این DVDX چیه و کارش چیه ????
DVDX برای دیدن دی وی دی Video رو وی هست.
و سوال بعدی اینکه وقتی‌ میخوایم Bootmii رو نصب کنیم یه گزینه میده که از طریقه Boot2 نصب بشه یه گزینه میده که از طریقه IOS نصب بشه و یه گزینه دیگه هست مربوط به SD Card اون برا چیه‌ ؟؟؟Prepare SD Card
اول بزن Boot2 نصب کنه بعد هم Prepare SD Card رو بزن تا وقتی که اون SD رو بزاری تو دستگاه Bootmii خودش بیاد.
و اگر از طریقه IOS نصب بشه چی‌ می‌شه چه فرقی‌ می‌کنه ???
از طریق IOS به Preloader احتیاجه.
بدم این که Bootmii به SD نیز داره برا این که بالا بید ??
بله.
یه سوال دیگه این ایکون ‌های App های مختلف مثل Gecko OS Softchip یه عکس با پسوند png ـه که معمولا زشت هستن و با کیفیت بد می‌شه خودم درستشون کنم Size و Dpi اشون رو بیشتر کنم ؟؟؟

اون عکسه مشکلی ایجاد نمی کنه.

Gears-Of-War

کاربر سایت
Aug 15, 2007
579
یعنی‌ باید اون SD فقط برای BOOT2 بمونه و کار دیگه یی‌ باهاش نکنم و وقتی‌ دستگاهو روشن می‌کنم اول Bootmii میاد بالا بد می‌تونم برم تو Channel هام?????

اون عکسارو خودم درست کردم اما اندازشون بزرگه بخاطر این که کیفیت داره حالا تست می‌کنم ببینم میشناسه Wii یا نه اگر شناخت برا شما هم میزارم

بعد یه سوال دیگه Wad Manager 1.4 یه Channel ـه یا میره تو HBC چون من فایلش رو که باز کردم فقط Boot.dol داشت نه Icon داشت نه اون فایل Xml رو داشت ?????

Wad Maneger بهتره یا Wad Installer ????

اگر Bootmii رو از طریقه IOS نصب کنم بعدش که نصب کردم فرقی‌ می‌کنه با Boot2 ??? یعنی Bootmii بازم به SD نیز داره ??????????

برای DL IOS ها Last version رو بزنم ؟؟؟؟؟

IOS ها رو که DL کردم فقط اون File .wad ـه به درد بخوره دیگه بقیه آشغال هستند ؟؟؟

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر