راهنمایی در امر خرید موبایل

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,483
آقا ما یه ایفون 7 داریم خیلی دیگه مرخص شده
redmi note 11 pro چشمو گرفته
اول اینکه علاقه ی ندارم خرج زیادی برای اندروید کنم ماکسیموم 7 م
اولویت هم باتری و دوربینه ( اهل گیم موبایل نیستم)
خواستم ببینم کدومو بگیرم اوکی 4g یا 5g
پردازنده مدیا تک 4g جوابه؟
و لین که redmi note 12 pro چشمو گرفته کی میاد و قیمتش باید چند باشه
بعد صفحش oled مثله تیوی احتمال burn in شدن داره یا نه
super amoled با oled چه فرقی داره
گوشی دیگه چی پیشنهاد میدید

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,421
نام
امین

با توجه به اینکه ایفون داشتی و میخوای سوییچ کنی رو اندروید با 7 تومن قطعن گوشی جالبی گیرت نمیاد و اذیت میشی.
مدیاتک تو گوشی پایین رده برابر با کندی و لگ هست بعد از یه مدت استفاده
اولد تو گوشی مثل تی وی نیست و نمیسوزه.
با حدود 9 تومن میشه Xiaomi 11 Lite 5G NE خرید.

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,808
نام
مهراد
به شما پیشنهاد میکنم سمت اندروید نیای که پشیمون میشی، آیفون بفروش پولتم بزار روش یه آیفون X یا XR بگیر چند سالی جوابه تا ببینیم شرایط کشور چی میشه.
یا اینکه بیا و Poco X3 Pro بگیر حداقل لگ و اینا نداشته باشه. کلا سمت مدیاتک زیر دامینسیتی نرو که بدرد نمیخوره

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,483
با توجه به اینکه ایفون داشتی و میخوای سوییچ کنی رو اندروید با 7 تومن قطعن گوشی جالبی گیرت نمیاد و اذیت میشی.
مدیاتک تو گوشی پایین رده برابر با کندی و لگ هست بعد از یه مدت استفاده
اولد تو گوشی مثل تی وی نیست و نمیسوزه.
با حدود 9 تومن میشه Xiaomi 11 Lite 5G NE خرید.
به شما پیشنهاد میکنم سمت اندروید نیای که پشیمون میشی، آیفون بفروش پولتم بزار روش یه آیفون X یا XR بگیر چند سالی جوابه تا ببینیم شرایط کشور چی میشه.
یا اینکه بیا و Poco X3 Pro بگیر حداقل لگ و اینا نداشته باشه. کلا سمت مدیاتک زیر دامینسیتی نرو که بدرد نمیخوره
مسئله اینه که ایفون محاله دیگه بتونم بگیرم تا 4 سال
الان هم این اندروید رو برای 2 سال میخوام
از گوشی جز وب گردی و عکس هیچ انتظاری ندارم
redmi note 11 pro 5g هم میدن 64 رم 6 هم میدن که اسنپدراگونه و 7100
redmi note 11 معمولی با پردازنده اسنپدراگون میدن
بیشتر از 7 نمیخوام خرج کنم تازه بعدش باید ایفونمو بفروشم که انگار عملا 3-4 تومن پول گوشی میدم برای 2 سال

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,808
نام
مهراد
مسئله اینه که ایفون محاله دیگه بتونم بگیرم تا 4 سال
الان هم این اندروید رو برای 2 سال میخوام
از گوشی جز وب گردی و عکس هیچ انتظاری ندارم
redmi note 11 pro 5g هم میدن 64 رم 6 هم میدن که اسنپدراگونه و 7100
redmi note 11 معمولی با پردازنده اسنپدراگون میدن
بیشتر از 7 نمیخوام خرج کنم تازه بعدش باید ایفونمو بفروشم که انگار عملا 3-4 تومن پول گوشی میدم برای 2 سال
این نوت 12 هایی که اومده نسخه چین هست با گلوبال فرق میکنه معلوم نیست گلوبال کی معرفی بشه و کی وارد بشه و صد البته متفاوت هم خواهند بود یعنی همون مشخصات نیست یه چیز دیگه س! یهو میبینی مثلا Note 12 Pro میشه Poco M6!

mohammadl021

کاربر سایت
May 26, 2011
2,757
نام
محمد امین
آقا سلام
من چند وقته رفته تو مخم گوشی با کیبورد qwerty بگیرم مثل asha210 یا e71 به عنوان گوشی دوم استفاده کنم قطعا که دیگه اکبندشون پیدا نمیشه
به نظرتون علاالدین بگرم دست دوم تمیز پیدا میشه ؟
دیوار اصلا نمیشه اعتماد کرد

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,421
نام
امین
آقا سلام
من چند وقته رفته تو مخم گوشی با کیبورد qwerty بگیرم مثل asha210 یا e71 به عنوان گوشی دوم استفاده کنم قطعا که دیگه اکبندشون پیدا نمیشه
به نظرتون علاالدین بگرم دست دوم تمیز پیدا میشه ؟
دیوار اصلا نمیشه اعتماد کرد
بی خیالشو بنظرم
چون این کلیدها عمرشونو کردن
یکی از رفقام گرفت سر دو ماه سه چهارتا از دکمه ها از کار افتادن و هیچ جا دیگه قطعه ش پیدا نشد.

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,376
با سلام دوستان قصد خرید موبایل apple iphone se 2022 رو دارم خودم مدنظرمه که 64 گیگیشو بگیرم چون هم ارزون تره و هم ادمی نیستم که زیاد عکس بگیرم و زیاد و تلگرام و واتساپ و اینستاگرام برم بیشترین استفاده ام همون زنگ زدنه باهاش و چون با قیافه و ابعادش حال میکنم میخوام بخرمش وگرنه اگر گوشی اندرویدی با این سایز و قیافه وجود داشت مثل htc one mini 2 حتما اندرویدی میگرفتم تا انقدر پول پیاده نشم چند تا سوال دارم ممنون میشم جواب بدید بهم
1 من با این که بیشتر مدنظرمه مدل 64 گیگشو بگیرم ولی یکی از دوستام که اپل بازه بهم گفت که 128 گیگش رو بگیر و ایفون زود حافظه پر میکنه به نظرتون چکار کنم 64 بگیرم یا 128 گیگ؟
2 ایا این فلشا که سوکت lightning دارن میشه وصل کرد به ایفون و به عنوان حافظه جانبی ازشون استفاده کرد؟ مثلا از طریق فلش رو گوشی فیلم پخش کرد یا عکسا رو از هارد گوشی به فلش انتقال داد؟
3 ایا گوشیه iphone se 2022 خرابی سخت افزاری حادی نداره؟ مثل بد بودن باتری یا انتن نداشتن یا خرابی دوربین و ...؟
4 ایا ایفون هم مثل اندروید میشه کش تلگرام و بقیه برنامه ها رو پاک کرد منظورم اینه که فیلما و عکسای تو این برنامه ها حذف بشن تا حجم هارد ازاد بشه؟
5 موقعه خرید گوشی به چه چیزایی توجه کنم مثل گارانتی و ...؟

آخرین ویرایش:

Batsy

“Tots Units Fem Força” «Més que un club»
کاربر سایت
Apr 29, 2008
3,238
دوستان این گوشی ناتینگ فون 1 کسی خریده؟
من برام رابط کاربری خیلی مهمه و از رابط کاربری شیائومی و سامسونگ خوشم نمیاد ، تا الان موتورولا داشتم و رابط کاربری اندروید خام گوگل بود.
هر چی این چند روز سرچ کردم گوشی باب دلم پیدا نشد ، کلا از ظاهر گوشی های جدید ک 100 تا دوربین دارن خوشم نمیاد ، این ناتینگ هم فقط از ظاهرش(غیر از ال ای دی های پشتش) خوشم اومده
ک ساده و شیک هستش و اینکه رابط کاربریش هم جالب بود اینجوری ک دیدم ، فقط یسری مشکلات دیدم داره ، میخواستم ببینم کسی خریده تا الان ؟ مشکلی چیزی نداشته؟

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,421
نام
امین
من برام رابط کاربری خیلی مهمه و از رابط کاربری شیائومی و سامسونگ خوشم نمیاد ، تا الان موتورولا داشتم و رابط کاربری اندروید خام گوگل بود.
هر چی این چند روز سرچ کردم گوشی باب دلم پیدا نشد ، کلا از ظاهر گوشی های جدید ک 100 تا دوربین دارن خوشم نمیاد ، این ناتینگ هم فقط از ظاهرش(غیر از ال ای دی های پشتش) خوشم اومده
ک ساده و شیک هستش و اینکه رابط کاربریش هم جالب بود اینجوری ک دیدم ، فقط یسری مشکلات دیدم داره ، میخواستم ببینم کسی خریده تا الان ؟ مشکلی چیزی نداشته؟
وان پلاس و تست کن البته اگه قصد خرید پرچمدار داری و رابط سبک مد نظرته.

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,808
نام
مهراد
با سلام دوستان قصد خرید موبایل apple iphone se 2022 رو دارم خودم مدنظرمه که 64 گیگیشو بگیرم چون هم ارزون تره و هم ادمی نیستم که زیاد عکس بگیرم و زیاد و تلگرام و واتساپ و اینستاگرام برم بیشترین استفاده ام همون زنگ زدنه باهاش و چون با قیافه و ابعادش حال میکنم میخوام بخرمش وگرنه اگر گوشی اندرویدی با این سایز و قیافه وجود داشت مثل htc one mini 2 حتما اندرویدی میگرفتم تا انقدر پول پیاده نشم چند تا سوال دارم ممنون میشم جواب بدید بهم
1 من با این که بیشتر مدنظرمه مدل 64 گیگشو بگیرم ولی یکی از دوستام که اپل بازه بهم گفت که 128 گیگش رو بگیر و ایفون زود حافظه پر میکنه به نظرتون چکار کنم 64 بگیرم یا 128 گیگ؟
2 ایا این فلشا که سوکت lightning دارن میشه وصل کرد به ایفون و به عنوان حافظه جانبی ازشون استفاده کرد؟ مثلا از طریق فلش رو گوشی فیلم پخش کرد یا عکسا رو از هارد گوشی به فلش انتقال داد؟
3 ایا گوشیه iphone se 2022 خرابی سخت افزاری حادی نداره؟ مثل بد بودن باتری یا انتن نداشتن یا خرابی دوربین و ...؟
4 ایا ایفون هم مثل اندروید میشه کش تلگرام و بقیه برنامه ها رو پاک کرد منظورم اینه که فیلما و عکسای تو این برنامه ها حذف بشن تا حجم هارد ازاد بشه؟
5 موقعه خرید گوشی به چه چیزایی توجه کنم مثل گارانتی و ...؟
نسخه 64 با توجه اینکه رم روش نمیخوره توصیه نمیشه همون 128 رو بگیر شما

بله میشه otg آیفون خرید و داخلش ویدئو و عکس ذخیره کرد یا از طریقش این ها رو داخل آیفون پخش کرد

خیر چیزی به اسم کش تو آیفون نداریم

معمولا با گارانتی 18 ماهه میفروشن و فقط با اعتبار فروشگاه دقت کنید که گارد و گلس رو قیمت الکی نده یا چیزای اضافی مثل آنتی ویروس به شما نفروشن

Batsy

“Tots Units Fem Força” «Més que un club»
کاربر سایت
Apr 29, 2008
3,238
وان پلاس و تست کن البته اگه قصد خرید پرچمدار داری و رابط سبک مد نظرته.
وان پلاس هم خوبه سیستم عاملش اتفاقا دوستم هم 9R داره فک کنم ولی با قیافه‌اشون زیاد حال نمیکنم .

• Like
Reactions: Arash-S212

blak

کاربر سایت
Dec 31, 2010
1,316
خب شما میتونی رو همون شیا کاستوم رام بزنی هر مدل هر سلیقه ی که خواستی
ریلمی هم تونستی سرچ کن من نداشتم ولی تعریفشو شنیدم
به نظرم ناتینگ فون ارزش خرید نداره هم قیمتش خیلی بالاس هم چیز خیلی خوفی نیست بیشتر ظاهر جذاب به روزی داره
ولییییی یه نکته اگه میتونی قید دنیای اندروید بزنی حتما ios تجربه کن سیستم عاملش دیگه جای هیچ بحثی نداره( هرچند به نظرم ازادی دنیایی اندروید نداره )

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر