راهنمایی در امر خرید موبایل

Lord Stark

کاربر سایت
Aug 17, 2007
16,047
نام
معراج

Red storm

کاربر سایت
Jun 11, 2020
35
نام
Shayan
سلام دوستان ....
خواستم یک گوشی با کیفت خوب دوربین
اطراف 4 تومن یا بیشتر معرفی کنید ...

1_شوامی شنیده ام گوشی خوبیه ولی سنگینه
2_ از گوشی های سامسونگ هم زیاد خوشم نمیاد

درباره این دو تا تاپیک هم توضیح بدین لطفا ...

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
سلام دوستان ....
خواستم یک گوشی با کیفت خوب دوربین
اطراف 4 تومن یا بیشتر معرفی کنید ...

1_شوامی شنیده ام گوشی خوبیه ولی سنگینه
2_ از گوشی های سامسونگ هم زیاد خوشم نمیاد

درباره این دو تا تاپیک هم توضیح بدین لطفا ...
سلام
پیشنهاد من ردمی نوت 9S هست.64 گیگش میدن 4400
دوربین و باتریش عالیه.پردازنده هم خوبه. رو کاغذ گوشی سنگینیه اما وزنش به خوبی در سطح گوشی پخش شده و احساس سنگینی نمیکنید.

• Like
Reactions: Red storm

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,764
خب امروز به هوای Note 9S و Note 8 Pro رفتم بازار موبایل ولی با Note 8 معمولی برگشتم خونه :D
واقعا وسوسه شده بودم 8 پرو بخرم (4300 میدادن) ولی خب دیزاین پشتش + کامنتای فروشنده و موجودی حسابم منصرفم کرد. به نظرم دوربینش تو شرایط نوری خوب اونچنان تفاوت محسوسی با Note 8 معمولی نداره و اگه هدفتون بازی نیست نوت 8 به صرفه تره.
پیشنهادم اینه زودتر بخرین تا گرون نشده.

پ.ن: مقایسه تصاویر دوربین نوت 8 پرو و معمولی:
Redmi Note 8 Smartphone Camera Review: With the Pro, the Note 8 finds its master ....

• Like
Reactions: IMANOKA

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,825
نام
مهراد
خب امروز به هوای Note 9S و Note 8 Pro رفتم بازار موبایل ولی با Note 8 معمولی برگشتم خونه :D
واقعا وسوسه شده بودم 8 پرو بخرم (4300 میدادن) ولی خب دیزاین پشتش + کامنتای فروشنده و موجودی حسابم منصرفم کرد. به نظرم دوربینش تو شرایط نوری خوب اونچنان تفاوت محسوسی با Note 8 معمولی نداره و اگه هدفتون بازی نیست نوت 8 به صرفه تره.

Redmi Note 8 Smartphone Camera Review: With the Pro, the Note 8 finds its master ....

مبارکت باشه
اولین کاری که میکنی نصب کردن google camera هست تازه بعدش میفهمی قدرت دوربین یعنی چی :)) یه کانفیگ مشتی هم میزنی تنگش.

• Like
Reactions: IMANOKA

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,764
مبارکت باشه
اولین کاری که میکنی نصب کردن google camera هست تازه بعدش میفهمی قدرت دوربین یعنی چی :)) یه کانفیگ مشتی هم میزنی تنگش.
مرسی
جدی اینقد اپ دوربین خودش داغونه؟ من چند تا عکس گرفتم به نظر خوب میومد که :D
فردا نصب میکنم گوگل کمرا رو ببینم چطوریاست.
Preset داره کانفیگاش یا از نتی جایی میشه تنظیم کرد؟

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,825
نام
مهراد
مرسی
جدی اینقد اپ دوربین خودش داغونه؟ من چند تا عکس گرفتم به نظر خوب میومد که :D
فردا نصب میکنم گوگل کمرا رو ببینم چطوریاست.
Preset داره کانفیگاش یا از نتی جایی میشه تنظیم کرد؟

کلا کسی که شیا میخره یکی از مزیت هاش نصب گوگل کمرا هست :) میدونی سنسور 48 مال سامسونگه زیاد تعریفی نیست ولی خب الگوریتم گوگل خیلی تغییر ایجاد میکنه توش مخصوصا تو شب. برات کانفیگش رو توی پی وی میفرستم

• Like
Reactions: Albis

u_2

کاربر سایت
Aug 20, 2011
2,718

دیگه از این گرونتر بشه؟چه خبره؟
در عرض1ماه 2تومن کشیدن رو یه گوشی میان رده دیگه از این بیشتر؟
تقاضا داره کم میشه و کم کم مجبور میشن قیمت ها رو پایین بیارن مگر اینکه دلار بکشه بالا باز

• Like
Reactions: Albis and blak

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,764
دیگه از این گرونتر بشه؟چه خبره؟
در عرض1ماه 2تومن کشیدن رو یه گوشی میان رده دیگه از این بیشتر؟
تقاضا داره کم میشه و کم کم مجبور میشن قیمت ها رو پایین بیارن مگر اینکه دلار بکشه بالا باز
ببین از بهمن کلا گوشی روند صعودیو طی کرد. من تو این مدت داشتم رصد میکردم و قصد داشتم بخرم که یادمه اوایل فروردین همین نوت 8 64 3200 اینا بود و الان تازه داره میرسه به 3300.
الانم که دلار ظاهرا داره میره بالا.
کلا بازار ایران هیچیش اصولی نیست و هر لحظه ممکنه یهو شوک وارد شه. ولی تو طولانی مدت اگه خوش شانس باشیم و دلار نره بالا، گوشی میاد پایین.

• Like
Reactions: u_2

u_2

کاربر سایت
Aug 20, 2011
2,718
ببین از بهمن کلا گوشی روند صعودیو طی کرد. من تو این مدت داشتم رصد میکردم و قصد داشتم بخرم که یادمه اوایل فروردین همین نوت 8 64 3200 اینا بود و الان تازه داره میرسه به 3300.
الانم که دلار ظاهرا داره میره بالا.
کلا بازار ایران هیچیش اصولی نیست و هر لحظه ممکنه یهو شوک وارد شه. ولی تو طولانی مدت اگه خوش شانس باشیم و دلار نره بالا، گوشی میاد پایین.
تو ایران شرایط عادی بدون تحریم و کرونا و گرونی دلار و...وقتی تقاضا بالا میرفت گرونی میشد دیگه الان هم کمبود هست هم دلار بالا رفت و..ولی دلیل اصلی همون تقاضا بخاطر برنامه شاد بود
وقتی از بین بره قیمت پایین میاد
مگر اینکه دلار20تومن بشه یا یهو تعرفه واردات رو بالا ببرن
ولی با شرایط الان دیگه از این گرونتر نمیشه
قیمت ها خیلی احمقانست مخصوصا قیمت های که خود ملت میذارن

همین نوت8رو زمستون خریدم2400
الان دیدم ردمی6aیعنی پایین ترین مدل سه سال پیش دست دوم رو گذاشتن2300
یاa3.128رو خریدم2500الان دست دو تو دیوار میذارن4تومن
چه خبره؟یعنی اندازه حقوق یک ماه کارگر کشیدن رو یه گوشی که قیمتش تو خیلی کشورها حقوق چند روز یا یک هفته کارگریه

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,764
تقاضا همچنان بالاست ولی
ملت تحریم نمیکنن. تو همون روز جمعه که بازار موبایل بودم از همون مغازه همزمان 2 تا گوشی خریداری شد (طی نیم ساعت)
به نظرم دلیلی نداره بیاد پایین وقتی فروش دارن ...
شنبه هفته گذشته ردمی نوت 8 پرو رو با گارانتی معتبر به صورت مستقیم از خود سایت شرکت گرفتم 4190.یکشنبه شد چهار و سیصد و خورده ای و امروز و دقیقا یک هفته بعد همون رو 4520 میفروشه.زیبا نیست؟:)این حالا وارد کننده است که قراره روش نظارت باشه.
حالا قبلش من چارسو و بازار موبایل رو زیر و رو کردم واسه 9s و دقیقا واسه یک گوشی با شرایط یکسان بین مغازه ها بیشتر از 500 هزار تومن نوسان داشت. یعنی واسه یک مدل ثابت با گارانتی مشابه از 4400 تا 4950 قیمت دادن و بدون گارانتی رجیستر شده رو از 3950 تا 4450.گرونی یک چیزه، تو پاچه کردن ملت یه چیز دیگه.
تقاضا و کمبود واردات هم دم عید بود ولی الان دیگه وضعیت به یه ثبات نسبی رسیده.

• Like
Reactions: saeed_sg

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد
دوستان کسی تجربه خرید گوشی از سایت خاص باکس یا گوگل کالا داشته ؟قیمتاشون نسبت به شهری ک من هستم(اصفهان) خیلی بهتره اگه قابل اعتمادن که بخرم.

• Smile
Reactions: mehdiek

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,764
دوستان کسی تجربه خرید گوشی از سایت خاص باکس یا گوگل کالا داشته ؟قیمتاشون نسبت به شهری ک من هستم(اصفهان) خیلی بهتره اگه قابل اعتمادن که بخرم.
اگه نماد اعتماد و اونیکی نماد کسب و کار های اینترنتیو دارن بخر بعیده مشکلی پیش بیاد. ولی راجع به ارسال و ایناش مطمئن شو.
در مورد مشکل دار بودن یا فیک بودن گوشیم مثل اینکه جدیدا تصادفیه. جمعه هفته پیش گوشی خریده بودم (تو همین تاپیک گفتم :D) و بعد 2 روز فهمیدم LCDش سایه خیلی جزئی داره بردم گارانتی و ظاهرا گوشیو تعویض کردن و قراره شنبه بهم تحویل بدن. مثل اینکه جدیدا مشکلات OEM این چنینی رایج شده تو همه برند ها و تنها راه مطمئن بودنشم گارانتی درست حسابیه.

• Like
Reactions: U n i t e d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر