راهنمایی در امر خرید موبایل

blak

کاربر سایت
Dec 31, 2010
1,317
سلام دوستان . نمیدونم تو تاپیک درستی دارم سوال میکنم یا نه ؟ من یه موبایل هوآوی مدل g7-L01 دارم , حدود 4 , 5 ساله که کار کرده , سی پی یوش چهار هسته ای 1.2 گیگاهرتز هست , اخرین نسخه اندریدی هم که بهش آپدیت شده 4.4.4 هست و دیگه براش آپدیت نمیاد , چندوقتیه یه سری جاها تیک تیک میکنه , مثلا تو بازی plant vs zombies 2 وقتی خیلی شلوغ میشه , یا تو clash موقعی که جمعیت زیاد میشه تو اتک , جدیدا تو اینستاگرام بعضی مواقع تو پخش کردن ویدیو ها تیک تیک میکنه , شارژش هم شدیدا سریع تموم میشه و داغ میکنه . میخواستم بدونم خرید باتری جدید میتونه موبایل رو درست کنه ؟ یا خرج الکیه ؟
شما اگه میتونی یه بار ریستار فکتوری کن
اگه تونستی فلش هم بزنی بهتره
تا اونجای که من میدونم به باطری ربطی نداره
بعد کلا گوشی یه عمر مفید داره دیگه بعد چند سال استفاده ضعیف میشه مخصوصا گوشیای اندرویدی

• Like
Reactions: gr.s

Alkazar

کاربر سایت
Mar 1, 2012
3,136
نام
پویان
دوستان من 4 ساله که یک Galaxy A5 2016 دارم و الان میخوام عوضش کنم و گوشی جدید بخرم.
ظفلک دیگه خیلی کند شده! وقتی هم به اینترنت وصل میشم هنگ میکنه تا چند دقیقه! :(
بین دو گوشی Galaxy A51 و Xiaomi Mi 9 SE کدوم بهتره؟ کدوم رو توصیه میکنید؟
من برام حافظه 128 گیگ، حسگر اثر انگشت رو صفحه و دوربین خوب مهمه؛ بازی سنگین هم اصلا رو گوشی نصب نمیکنم؛ وقت بازی ندارم اصلا. سخت افزارش در حد این باشه که گوشی تا 3 - 4 سال هنگ نکنه و روون اجرا شه و کند نشه، کافیه برام.

AMIR-R

کاربر سایت
Mar 15, 2020
834
دوستان من 4 ساله که یک Galaxy A5 2016 دارم و الان میخوام عوضش کنم و گوشی جدید بخرم.
من برام حافظه 128 گیگ، حسگر اثر انگشت رو صفحه و دوربین خوب مهمه؛ بازی سنگین هم اصلا رو گوشی نصب نمیکنم؛ وقت بازی ندارم اصلا. سخت افزارش در حد این باشه که گوشی تا 3 - 4 سال هنگ نکنه و روون اجرا شه و کند نشه، کافیه برام.
mi 9 se باتریش خیلی از a51 ضعیفتره و صفحه اش هم حدود نیم اینچ کوچیکتره

اگه بین mi 9 lite و a51 مقایسه کنیم :
باتری برابر - اندازه صفحه تقریبا برابر
قدرت mi 9 lite بیشتره و sd710 هست که نسبت به اگزینوس 9611 سامسونگ برتری داره
دوربین a51 بهتره و لنز ماکرو هم داره
سنسور اثر انگشت mi 9 lite خیلی بهتر از سامسونگ هست
قیمت شیاومی هم کمتره

من دقیقا بین این دو مدل مونده بودم و انتخابم mi 9 lite بود

• Like
Reactions: Alkazar and blak

SAEED_TAJ

کاربر سایت
Sep 30, 2011
759
تو این رنج قیمتی فقط mi 9t ارزش خرید داره..۹ اس ای باطری جالبی نداره و صفحه اش کوچیکه..آ۵۱ هم که فقط صفحه ی خوبی داره..بقیه چیزاش خیلی ضعیفتره

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

• Like
Reactions: Alkazar and blak

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,764
بچه ها به نظرتون الان گوشی خریدن به صلاحه؟ (با اینکه از قبل عید گرون شده کلی)
یا صبر کنم گوشیای SA/NSA 5G بیان بعد اونارو بخرم؟
البته بعید میدونم 5G SA تا 2 سال دیگه هم وارد ایران شه اما احتمال اومدن NSA زیاد هست.

Refill

کاربر سایت
Jul 11, 2008
4,244
نام
سروش
بچه ها به نظرتون الان گوشی خریدن به صلاحه؟ (با اینکه از قبل عید گرون شده کلی)
یا صبر کنم گوشیای SA/NSA 5G بیان بعد اونارو بخرم؟
البته بعید میدونم 5G SA تا 2 سال دیگه هم وارد ایران شه اما احتمال اومدن NSA زیاد هست.

منم قصد داشتم گوشی رو عوض کنم ولی صبر میکنم 5g بیاد
البته من تو فاز گوشی اینا نیستم 4-3 یبار گوشی عوض میکنم :D

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,764
تصمیم گرفتم همین ردمی نوت 8و بگیرم. صبر کردن واسه 5G و استرس بالا رفتن قیمت ارزششو نداره.
فقط الان همه پاساژا بستن تا 20م. اینترنتی هم سایت درست حسابی نمیتونم اعتماد کنم و حتی اگه 1% داستان داشته باشه بعدش تو وضعیت الان نمیشه کاری کرد :D

الان 20م قراره مجتمع تجاریا باز شن یا بازم بسته میمونن؟ بعد به نظرتون باز شن قیمتا فرقی میکنه؟

Alkazar

کاربر سایت
Mar 1, 2012
3,136
نام
پویان
رفقا گوشی تا رنج 4 تومن، کدوم بهتره و توصیه میکنید؟
سامسونگ گلکسی A50
شیائومی Mi A3
هوآوی P30 Lite
هوآوی Y9s
گوشی دیگه ای هم مدنظر هم هست، معرفی کنید.
این هوآوی Y9s همه چیزایی که میخوام داره.
سریY خوب هست؟
هوآوی کار میکنه تا 3-4 سال؟ گوشی سرعتش کم نشه؛ کند نشه و لگ نزنه.
من کار سنگین با گوشی نمیکنم.
حافظه 128 گیگ، حسگر اثر انگشت رو صفحه (که Y9s اون کناره و مهم نیست) و دوربین خوب مهمه برام.
ممنون میشم کمک کنید.

آخرین ویرایش:

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,356
نام
بابک
رفقا گوشی تا رنج 4 تومن، کدوم بهتره و توصیه میکنید؟
سامسونگ گلکسی A50
شیائومی Mi A3
هوآوی P30 Lite
هوآوی Y9s
گوشی دیگه ای هم مدنظر هم هست، معرفی کنید.
این هوآوی Y9s همه چیزایی که میخوام داره.
سریY خوب هست؟
هوآوی کار میکنه تا 3-4 سال؟ گوشی سرعتش کم نشه؛ کند نشه و لگ نزنه.
من کار سنگین با گوشی نمیکنم.
حافظه 128 گیگ، حسگر اثر انگشت رو صفحه (که Y9s اون کناره و مهم نیست) و دوربین خوب مهمه برام.
ممنون میشم کمک کنید.
رابط کاربری هوآوی حتی رو پرچمدار هاشم گاهی اوقات لگ داره پس از نظر سرعت و لگ دور هوآوی خط بکش
اگه چیزی میخوای که بعد چندسال افت سرعت نداشته باشه شیائومی پیشنهاد میکنم

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

• Like
Reactions: Alkazar

qwerty2

کاربر سایت
Mar 26, 2014
1,330
میگم این گوشی های وان پلاس معرفی شدن من خودم این برند رو خیلی دوس و تو اندروید خیلی گوشی های خوبی میزنه (الان ایفون دارم ولی خیلی فک میکنم اگه بخوام اندروید بگیرم برم سراغش ) و اونایی که گوشی باز هستن میشناسن الان سری 8 و 8 پرو رو معرفی کرده ولی چیزی که برام خیلی خیلی عجیبه قیمت گزاری محصولات هستش و 8پرو 900 و 1000 دلار هستش که واقعا قیمت بالایی محسوب میشه نمیدونم چرا اینکارو کردن و چه فکری کردن ولی این قیمت خیلی بالاس اونم برای کسی لقب flag ship killer رو داره قیمت بالایی داره
الان با این اوضاع خرید اپل خیلی به صرفه تر هستش جدا از اون سامسونگ هم وقتی سری 20 رو معرفی کرد و من گفتم اوه چقد گرون توجیه بهتری پیدا میکنه فک نکنم این قضیه کمکی به وان پلاس بکنه ولی در عوضش برندی مثل اوپو که مشخصات سخت افزاری یکسان داره با کلی چیزای دیگه با قیمت عالی بهتر میتونه بفروشه و کمک میشه به اون

yasu

کاربر سایت
Aug 27, 2017
170
نام
محمد
دوستان حدود 11 تومن بودجه دارم بین 8 اکبند و یا x دست دوم موندم نظر شما چیه؟ البته این se2 هم دیروز معرفی شد اونم مد نظرم هست

Skuul

کاربر سایت
Mar 18, 2007
2,997
نام
Milad
میگم این گوشی های وان پلاس معرفی شدن من خودم این برند رو خیلی دوس و تو اندروید خیلی گوشی های خوبی میزنه (الان ایفون دارم ولی خیلی فک میکنم اگه بخوام اندروید بگیرم برم سراغش ) و اونایی که گوشی باز هستن میشناسن الان سری 8 و 8 پرو رو معرفی کرده ولی چیزی که برام خیلی خیلی عجیبه قیمت گزاری محصولات هستش و 8پرو 900 و 1000 دلار هستش که واقعا قیمت بالایی محسوب میشه نمیدونم چرا اینکارو کردن و چه فکری کردن ولی این قیمت خیلی بالاس اونم برای کسی لقب flag ship killer رو داره قیمت بالایی داره
الان با این اوضاع خرید اپل خیلی به صرفه تر هستش جدا از اون سامسونگ هم وقتی سری 20 رو معرفی کرد و من گفتم اوه چقد گرون توجیه بهتری پیدا میکنه فک نکنم این قضیه کمکی به وان پلاس بکنه ولی در عوضش برندی مثل اوپو که مشخصات سخت افزاری یکسان داره با کلی چیزای دیگه با قیمت عالی بهتر میتونه بفروشه و کمک میشه به اون
من بهترین گوشی عمرم oneplus1 بود اصلا عالی یادش بخیر هرچقدر میخواستی میتونستی مود بریزی
اما مشکل اینجاست که هی بمرور زمان امکاناتشو بهتر و بهتر کردن مثلا تا 7 و 7t دوربین این سری کلا معمولی حتی رو به پایین بود و یا جنس بدنه یا قابلیت ضدآب و صفحه ...تنها چیزی که از اول قوی بود و روش مانور میدادن پردازنده بود الان 8PRO بهترین صفحه نمایش گوشیارو داره بهتر از سامسونگ و اپل...سریعترین نوع حافظه و رم...اولین سنسور فیلتر رنگی و 4تا دوربین و سنسور عالی...بدنه ضدآب و....تمام این ریزه کاریا هزینرو میبره بالا
هرچند غیر از سری پیکسل بهترین رابط کاربری واسه اکسیژن همین وانپلاسه

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,086
دوستان حدود 11 تومن بودجه دارم بین 8 اکبند و یا x دست دوم موندم نظر شما چیه؟ البته این se2 هم دیروز معرفی شد اونم مد نظرم هست
من چند ماه پیش همین انتخابای شمارو داشتم البته اصلا به 8 آک فکر هم نکردم بین ایکس و ایکس آر بودم که سریع ایکس رو انتخاب کردم بنظرم ایکس بگیرید خرید 8 اشتباهه اول اینکه آک بگیرید افت قیمت زیادتری میکنه موقع فروش دوم آیفون تقریبا همه چیزش قابل چک شدن هست 11 باز نشده و سالم بگیرید دیگه مشکلی نداره
دوتا تفاوت خیلی مهم ایکس و 8 هم طراحی به شدت بروز تر ایکس و فیس آی دی هست یه مدت از فیس آی دی استفاده کنید دیگه واقعا نمیتونید بدون اون از گوشیا استفاده کنید
اگه نظر من رو میخواید بدون شک ایکس کارکرده خیلی گزینه بهتریه

• Like
Reactions: yasu

qwerty2

کاربر سایت
Mar 26, 2014
1,330
من بهترین گوشی عمرم oneplus1 بود اصلا عالی یادش بخیر هرچقدر میخواستی میتونستی مود بریزی
اما مشکل اینجاست که هی بمرور زمان امکاناتشو بهتر و بهتر کردن مثلا تا 7 و 7t دوربین این سری کلا معمولی حتی رو به پایین بود و یا جنس بدنه یا قابلیت ضدآب و صفحه ...تنها چیزی که از اول قوی بود و روش مانور میدادن پردازنده بود الان 8PRO بهترین صفحه نمایش گوشیارو داره بهتر از سامسونگ و اپل...سریعترین نوع حافظه و رم...اولین سنسور فیلتر رنگی و 4تا دوربین و سنسور عالی...بدنه ضدآب و....تمام این ریزه کاریا هزینرو میبره بالا
هرچند غیر از سری پیکسل بهترین رابط کاربری واسه اکسیژن همین وانپلاسه
اره میتونم درک کنم با اینکه نداشتم ولی میدونم چقد گوشی های خوبی هستش
ولی گفتم تو سری 8 واقعا قیمتش رفته بالا و برای خودش رقابت سخت میشه اینجوری
پردازنده که خب خیلی از رقبا از اخرین نسخه کوالکام استفاده میکنن تو این مورد که با بقیه فرقی نداره
راجع به صفحه نمایش حرفتو قبول دارم ولی خب همون سام که اسم بردی و من ازش خوشم نمیاد ولی انصافا صفحه نمایش اونم خوبه و اختلافی فاحشی ندارن و با قطعیت نمیتونی بگی وان پلاس بهتره اگه اشتباه نکنم پنل lcdـیش برا سامسونگه و ایفونم تو سری پرو صفحه نمایش خیلی خوبی داره فقط رفرش ریتش پایینتره که احتمالا تو این سری جدیدش اونم میشه 120
باز راجع به حافظه و رم که میگی خب الان همه دارن از رم های اخرین نسخه استفاده میکنن نمونش شیائومی
ولی حافظه ufs3.1 اومده ولی استفاده نکرده درحالیکه شیائومی گزاشته تو گوشیاش تو سری k
راجع به رام هم اولا که سیانوژن بود ولی بعدش رام اختصاصی دادن نمیدونم چه بلایی سره سیانوژن اومد ولی فک کنم دیگه کار نمیکنه کلا دوران رام و اینا هم به سر اومده
راجع به پیکسل هم اره یجورایی بهترین گوشی اندروید هستش با قیمت بالا ولی خب گوشی خیلی خوبی هستش منم دوسش دارم و این سری اخرش خیلی نقد خوبی ازش ندیدم به دوربینش خیلی گیر دادن
در کل خودم الان ایفون دارم ولی دارم فک میکنم شاید بخوام گوشیمو عوض کنم بیام سمت اندروید و این وان پلاس رو خیلی دوس داشتم ولی خب قیمت بالاش یکم ادمو مردد میکنه الان از این برند اوپو خیلی خوشم اومده سری x که زده گوشی خوبی به نظر میاد

Alireza717

کاربر سایت
Aug 12, 2016
1,519
اره میتونم درک کنم با اینکه نداشتم ولی میدونم چقد گوشی های خوبی هستش
ولی گفتم تو سری 8 واقعا قیمتش رفته بالا و برای خودش رقابت سخت میشه اینجوری
پردازنده که خب خیلی از رقبا از اخرین نسخه کوالکام استفاده میکنن تو این مورد که با بقیه فرقی نداره
راجع به صفحه نمایش حرفتو قبول دارم ولی خب همون سام که اسم بردی و من ازش خوشم نمیاد ولی انصافا صفحه نمایش اونم خوبه و اختلافی فاحشی ندارن و با قطعیت نمیتونی بگی وان پلاس بهتره اگه اشتباه نکنم پنل lcdـیش برا سامسونگه و ایفونم تو سری پرو صفحه نمایش خیلی خوبی داره فقط رفرش ریتش پایینتره که احتمالا تو این سری جدیدش اونم میشه 120
باز راجع به حافظه و رم که میگی خب الان همه دارن از رم های اخرین نسخه استفاده میکنن نمونش شیائومی
ولی حافظه ufs3.1 اومده ولی استفاده نکرده درحالیکه شیائومی گزاشته تو گوشیاش تو سری k
راجع به رام هم اولا که سیانوژن بود ولی بعدش رام اختصاصی دادن نمیدونم چه بلایی سره سیانوژن اومد ولی فک کنم دیگه کار نمیکنه کلا دوران رام و اینا هم به سر اومده
راجع به پیکسل هم اره یجورایی بهترین گوشی اندروید هستش با قیمت بالا ولی خب گوشی خیلی خوبی هستش منم دوسش دارم و این سری اخرش خیلی نقد خوبی ازش ندیدم به دوربینش خیلی گیر دادن
در کل خودم الان ایفون دارم ولی دارم فک میکنم شاید بخوام گوشیمو عوض کنم بیام سمت اندروید و این وان پلاس رو خیلی دوس داشتم ولی خب قیمت بالاش یکم ادمو مردد میکنه الان از این برند اوپو خیلی خوشم اومده سری x که زده گوشی خوبی به نظر میاد
امروز قیمت وان پلاس 8 توی چین مشخص شد (وان 8 4000 یوان و 8 پرو 5400 یوان) که قیمت مناسبتری نسبت به ورژن گلوبال داره
از اونجایی که گلوبال کردن وانپلاس خیلی راحت تره از شیا و از نظر باند های مخابراتی هم مشکلی نداره معمولا نسخه های چین وانپلاس وارد ایران میشه
درباره ی ufs 3.1 هم فکرکنم فعلا فقط k30 pro استفاده میکنه البته سامسونگ یک ماه پیش تولیدش رو شروع کرده و احتمالا توی Note 20 استفاده میکنه
سیانوژن هم شد lineage os :D
وان پلاس 8 پرو نسبت به قیمتش واقعا امکانات بالایی داره (مخصوصا صفحه 120 هرتزی فوق العاده) ولی توی بررسی ها چند تا نکته مشخص بود:
میکروفون ضعیف تر از S20 و ایفون
دوربین سلفی متوسط
کاربردی نبودن دوربین چهارم (color filter)
کیفیت خوب و نه عالی دوربین
ولی با این قیمت (مخصوصا نسخه چین) میارزه اگه دوربین متوسط و نبود پشتیبانی توی ایران رو فاکتور بگیریم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر