راهنمایی در امر خرید موبایل

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
اونطوری که دوستان برداشت میکنن نیست . نه الان نه موقع حذف جک 3.5 آسمون به زمین نمیاد.:) حذف شارژر هم مهم باشه یا نباشه اینجا دارن نظرات رو میدن قرار نیست تماماً درست یا غلط باشن.

«۱» دونه شارژر براتون مهمه… ولی انسان‌های امروزی برای مصارف مختلف، جاهای مختلف شارژر دارن. من گوشیم الان S9+ئه و کابل و شارژرش دست نخورده تو جعبه‌شه،
خیلی انسان های امروزی هم همون شارژر تو جعبه اش کارشون رو راه میندازه. من هنوز هم کابلم مال خود گوشیمه، هم آداپتورش! کابلش هم ممکنه خراب شه ولی احتمال آداپتور عموماً پایینه. الان هم اگه هزینه کنم جدا چیزی بخرم با آداپتور خودش میشه «دوتا»!
بحث محیط زیستی هم حداقل تو نصف موارد رده، چونکه باید هزینه ها و بسته بندی اون آداپتور جداگانه رو لحاظ کنیم.
به یک شرکت مولتی بیلیون دلاری می‌گید که حرکتش غلطه.
اپل حتماً محاسبه و برآورد کرده و شرایط کاربراش رو سنجیده که این تصمیم رو گرفته. این تصمیمش هم یحتمل صدمه خاصی به کسی نخواهد زد.
ولی جالبه اشاره کنیم و گوشه چشمی داشته باشیم، شرکت های مولتی بیلیون دلاری قرار نیست همیشه درست بگن! نمونه اش تو دنیای موبایل Nokia یا مثلاً Sony و HTC هستن. توی کنسول ها اشتباهات فاحش Xbox توی نسل فعلی رو کسی فراموش نمیکنه!

Justiciar

کاربر سایت
Jul 13, 2012
1,472
اونطوری که دوستان برداشت میکنن نیست . نه الان نه موقع حذف جک 3.5 آسمون به زمین نمیاد.:) حذف شارژر هم مهم باشه یا نباشه اینجا دارن نظرات رو میدن قرار نیست تماماً درست یا غلط باشن.

خیلی انسان های امروزی هم همون شارژر تو جعبه اش کارشون رو راه میندازه. من هنوز هم کابلم مال خود گوشیمه، هم آداپتورش! کابلش هم ممکنه خراب شه ولی احتمال آداپتور عموماً پایینه. الان هم اگه هزینه کنم جدا چیزی بخرم با آداپتور خودش میشه «دوتا»!
بحث محیط زیستی هم حداقل تو نصف موارد رده، چونکه باید هزینه ها و بسته بندی اون آداپتور جداگانه رو لحاظ کنیم.

اپل حتماً محاسبه و برآورد کرده و شرایط کاربراش رو سنجیده که این تصمیم رو گرفته. این تصمیمش هم یحتمل صدمه خاصی به کسی نخواهد زد.
ولی جالبه اشاره کنیم و گوشه چشمی داشته باشیم، شرکت های مولتی بیلیون دلاری قرار نیست همیشه درست بگن! نمونه اش تو دنیای موبایل Nokia یا مثلاً Sony و HTC هستن. توی کنسول ها اشتباهات فاحش Xbox توی نسل فعلی رو کسی فراموش نمیکنه!
بالاخره یه جواب منطقی

خب اولا که کابل‌ها رو هم تکی می‌فروشن و بله خرابی آداپتور به مراتب نادرتر از پارگی/کشیدگی/کج شدن سیم و پین‌های کابله.

شما آداپتور رو ایشالا تا iPhone 15 نگه می‌داری و یدونه کابل تک می‌خری، کابلی که اگر جنس مرغوب باشه نیازی به تعویض مداومش نیست.

از طرف مثبت قضیه هم، کوچیک کردن جعبه و حتی حذف کردن پکیجینگ به این سبکی که برای همه محصولات جاافتاده، باعث میشه هزینه و تعداد ماشین‌ها/کشتی‌ها/هواپیماهای مورد نیاز برای انتقالشون تو این حجم معاملات یکدفعه به‌طور چشم‌گیری کمتر بشه. کسی که سمت ارشد داره تو اپل نمیتونه از سر شکم آمار بده، حذف آلودگی معادل ۴۵۰هزار ماشین در سال چیز کمی نیست.

خلاصه که یا می‌تونید کنار بیاید و خوبی قضیه رو ببینید، یا که بست بشینید و پتیشن بذارید و به اپل فحش بدید

• Like
Reactions: dargon9090

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
خب اولا که کابل‌ها رو هم تکی می‌فروشن و بله خرابی آداپتور به مراتب نادرتر از پارگی/کشیدگی/کج شدن سیم و پین‌های کابله.
شما آداپتور رو ایشالا تا iPhone 15 نگه می‌داری و یدونه کابل تک می‌خری، کابلی که اگر جنس مرغوب باشه نیازی به تعویض مداومش نیست.
از طرف مثبت قضیه هم، کوچیک کردن جعبه و حتی حذف کردن پکیجینگ به این سبکی که برای همه محصولات جاافتاده، باعث میشه هزینه و تعداد ماشین‌ها/کشتی‌ها/هواپیماهای مورد نیاز برای انتقالشون تو این حجم معاملات یکدفعه به‌طور چشم‌گیری کمتر بشه. کسی که سمت ارشد داره تو اپل نمیتونه از سر شکم آمار بده، حذف آلودگی معادل ۴۵۰هزار ماشین در سال چیز کمی نیست.
خلاصه که یا می‌تونید کنار بیاید و خوبی قضیه رو ببینید، یا که بست بشینید و پتیشن بذارید و به اپل فحش بدید
من البته جایی نگفتم که کابل رو جدا میفروشن یا نه. منکه گوشیم اندرویدی هست، LG G6، ولی خواستم بگم شرایط ها باهم فرق داره. همچنین منطق و هزینه کرد آدم ها هم فرق داره. نمیشه تند بری.
نظر من اینه که حالا باید ببینی چقدر نگران محیط زیست بوده چقدر به فکر هزینه های خودش و شرکا، این چیزیه که پشت این عددای محیط زیستی قایم شده نمیتونی هم دقیق بگی، اگر هم بگیم حدس زدیم. عددها ممکنه درست باشن ولی این ادعاهای ژورنالیستی یا کنش گرها همیشه دقیق نیستن. صفحه پیش هم گفتم البته، من خودم به شخصه با شرایط و اطلاعات فعلی نپسندیدم کارش رو.

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,824
نام
مهراد
نشستیم تو یک کشور بسته‌ی رو به فروپاشی که هیچیش منطقی نداره، هر کی هر قیمتی میخواد می‌فروشه، نمایندگی واقعی وجود نداره و به یک شرکت مولتی بیلیون دلاری می‌گید که حرکتش غلطه. باز هم آره بهتر بود قیمت نهایی کم بشه ولی ۲۰ دلار در برابر ۱۱۰۰ دلار جوک هم نیست.

و در آخر اینکه این هم مثل حذف کردن جک ۳.۵mm که قرار بود آخر دنیا باشه و اگر شرکت‌ها این کار رو بکنن تحریم می‌کنیم و به خاک سیاه می‌شینن، میاد و جامیافته و شاهد پیشرفت تو زمینه شارژ وایرلس واقعی میشیم.

دوست من، اینکه یک شرکت مولتی بیلیون دلاری یک حرکتی رو ترند میکنه مثل ناچ، حذف جک 3.5 میلی متری، حذف شارژر، کابل و هنذفری، دلیل نمیشه که اون شرکت کارش درست باشه، مایکروسافت هم یک شرکت مولتی بیلیون دلاری هست اشتباهات خودش رو در زمینه موبایل داشت، سامسونگ هم با نوت 7 آبرو ریزی درست کرد، خیلی ها ناچ رو مثل اپل بهش روی اوردن در صورتی که قبلش گوشی اندرو رابین خالق اندروید توش ناچ داشت، بعد این ناچ به تکامل رسید و نقطه ای شد و تبدیل شد به دوربین سلفی پاپ آپ و الان داخل صفحه نمایش ولی اپل روی حرکت خودش پافشاری کرد. جک 3.5 میلی متری صدا حذف شد ولی الان یک آپشن خوب حساب میشه که منتقدین ها ازش تقدیر میکنن چون همه شرکت ها خوب میدونن که صدای درست و باکیفیت بدون تاخیر و با پشتیبانی از Dolby و DSEE و... تنها به وسیله این جک 3.5 میلی متری بدست میاد نمونه ش سونی، شیائومی، هواوی، سامسونگ و ...

تعجب میکنم به نحوی صحبت می کنید که انگار بدون اپل، تکنولوژی موبایل پیش نمیره درصورتی که اصلا اینطوری نیست و اگر شرکت های چینی نبودن الان خیلی از امکانات امروزی موبایل بدین شکل وجود نداشت. دیشب وان پلاس گوشی 8T معرفی کرد با شارژر 65 واتی 12 تا سنسور کنترل حرارت که گوشی رو تو 39 دقیقه شارژ میکنه، به این میگن تکنولوژی یا شارژر 120 وات شیائومی و اوپو و ویوو یا شارژر های بی سیم همین شرکت ها که باز هم میتونه گوشی در 40 دقیقه شارژ کنه.

خیلی ها فکر میکنن چون اپل خوب میفروشه پس حتما دست بالا رو داره در صورتی که اینجوری نیست و اپل تو خیلی از زمینه ها از بقیه عقب تره، فقط چون فن بیس عظیمی داره، باعث میشه کاری که میکنه بیشتر به چشم بیاد و چیزی که پایه این شرکت رو تشکیل میده، عدم حرکت کردن با جو سایر شرکت ها هست تا نشون بده که یک پشیرو هست و دوست نداره مثل بقیه عمل کنه، برای همین 5G یک سال دیرتر به گوشی هاش میرسه یا 120 هرتز بودن صفحه نمایش یا خیلی از امکاناتی که سال هاست در اندروید هست وگرنه سامسونگ هم از S21 قراره شارژر رو حذف کنه، ولی در کنارش چیزی رو توسعه میده در باتری و صفحه نمایش و سرعت شارژ که خریدار با پرداخت مبلغ کمی بتونه به امکانات بیشتری دسترسی پیدا کنه.

در نهایت، فناوری ها رو شرکت های بزرگ باهم تکمیل میکنن. تا زمانی که سونی سنسور دوربین جدید نسازه، رتبه اول به هواوی نمیرسه، تا زمانی که سامسونگ پنل Super AMOLED با کیفیت نزنه، رتبه +A به بقیه تعلق نمیگیره، تا زمانی که کوالکام پردازنده اسنپدراگون قدرتمند تولید نکنه، گوشی ها نمیتونن رکورد سرعت رو بزنن، تا زمانی که سامسونگ رم گوشی نزنه و خیلی چیزای دیگه که همگی به دست شرکت های مختلف ساخته میشه، روی یک گوشی قرار میگیره و به دست من و شما میرسه تا ازشون استفاده کنیم.

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,362
نام
Majid
واقعا از اپل یاد بگیرید چقد به فکر زمین و آلودگیه یک درصد فک نکنید بحث پول این وسط هست 8->
ایشالا برا آیفون 16 پرو پولو میریزین حساب اپل یک پی دی اف آموزشی "ساخت برد در خانه" ارسال میشه و دیسپلی رو هم که از رو گوشی قبلیتون میکَنین میچسبونین رو جدیده و تمام، یک کشتی هم جابجا نمیشه :x

MAG1991

کاربر سایت
Feb 3, 2018
440
جدیدا جوری شده هر چی بیشتر پول بدی فیچر کمتری بهت می دن تو ی دنیای موبایل :))
آخریشم که این
فلان هزار دلار پول گوشی میدی نه هندفری داره نه هد فون جک داره
شارژرم که وردارن از توش
پس فردا میری گوشی بگیری بهت میگن داداش دوربین سلفی رو حدف کردیم ناچش زشت میکرد گوشیتو میخوای بیا700 دلار اضافه بده بذاریم برات
یا عزیزم اسپیکر رو ورداشتیم سوراخاش زیاد بود آب میرفت تو دیوایست
کلا جوری شده که محصولات قیمت بالا بیشتر برا تیغ زدن ملت تو دنیای موبایل :))
درباب مشتری مداری شرکت های مولتی بیلیون دلاری هم همین بس ( فری شیپینگ B-) )
173779

آخرین ویرایش:

Justiciar

کاربر سایت
Jul 13, 2012
1,472
دوست من، اینکه یک شرکت مولتی بیلیون دلاری یک حرکتی رو ترند میکنه مثل ناچ، حذف جک 3.5 میلی متری، حذف شارژر، کابل و هنذفری، دلیل نمیشه که اون شرکت کارش درست باشه، مایکروسافت هم یک شرکت مولتی بیلیون دلاری هست اشتباهات خودش رو در زمینه موبایل داشت، سامسونگ هم با نوت 7 آبرو ریزی درست کرد، خیلی ها ناچ رو مثل اپل بهش روی اوردن در صورتی که قبلش گوشی اندرو رابین خالق اندروید توش ناچ داشت، بعد این ناچ به تکامل رسید و نقطه ای شد و تبدیل شد به دوربین سلفی پاپ آپ و الان داخل صفحه نمایش ولی اپل روی حرکت خودش پافشاری کرد. جک 3.5 میلی متری صدا حذف شد ولی الان یک آپشن خوب حساب میشه که منتقدین ها ازش تقدیر میکنن چون همه شرکت ها خوب میدونن که صدای درست و باکیفیت بدون تاخیر و با پشتیبانی از Dolby و DSEE و... تنها به وسیله این جک 3.5 میلی متری بدست میاد نمونه ش سونی، شیائومی، هواوی، سامسونگ و ...

تعجب میکنم به نحوی صحبت می کنید که انگار بدون اپل، تکنولوژی موبایل پیش نمیره درصورتی که اصلا اینطوری نیست و اگر شرکت های چینی نبودن الان خیلی از امکانات امروزی موبایل بدین شکل وجود نداشت. دیشب وان پلاس گوشی 8T معرفی کرد با شارژر 65 واتی 12 تا سنسور کنترل حرارت که گوشی رو تو 39 دقیقه شارژ میکنه، به این میگن تکنولوژی یا شارژر 120 وات شیائومی و اوپو و ویوو یا شارژر های بی سیم همین شرکت ها که باز هم میتونه گوشی در 40 دقیقه شارژ کنه.

خیلی ها فکر میکنن چون اپل خوب میفروشه پس حتما دست بالا رو داره در صورتی که اینجوری نیست و اپل تو خیلی از زمینه ها از بقیه عقب تره، فقط چون فن بیس عظیمی داره، باعث میشه کاری که میکنه بیشتر به چشم بیاد و چیزی که پایه این شرکت رو تشکیل میده، عدم حرکت کردن با جو سایر شرکت ها هست تا نشون بده که یک پشیرو هست و دوست نداره مثل بقیه عمل کنه، برای همین 5G یک سال دیرتر به گوشی هاش میرسه یا 120 هرتز بودن صفحه نمایش یا خیلی از امکاناتی که سال هاست در اندروید هست وگرنه سامسونگ هم از S21 قراره شارژر رو حذف کنه، ولی در کنارش چیزی رو توسعه میده در باتری و صفحه نمایش و سرعت شارژ که خریدار با پرداخت مبلغ کمی بتونه به امکانات بیشتری دسترسی پیدا کنه.

در نهایت، فناوری ها رو شرکت های بزرگ باهم تکمیل میکنن. تا زمانی که سونی سنسور دوربین جدید نسازه، رتبه اول به هواوی نمیرسه، تا زمانی که سامسونگ پنل Super AMOLED با کیفیت نزنه، رتبه +A به بقیه تعلق نمیگیره، تا زمانی که کوالکام پردازنده اسنپدراگون قدرتمند تولید نکنه، گوشی ها نمیتونن رکورد سرعت رو بزنن، تا زمانی که سامسونگ رم گوشی نزنه و خیلی چیزای دیگه که همگی به دست شرکت های مختلف ساخته میشه، روی یک گوشی قرار میگیره و به دست من و شما میرسه تا ازشون استفاده کنیم.

اولا من هیچ مخالفتی با هیچکدوم از حرف‌هاتون ندارم. خودم هم کاملا طرفدار اندرویدم چون از اکوسیستم بسته اپل گرفته و حتی زبان و اکسنت طراحی UI و مشکلات ریز و درشت دیگه، با iOS، iPad OS و… حال نمی‌کنم.

فقط می‌خوام روی یک بخش حرفتون تمرکز کنم، که من فکر می‌کنم «انگار بدون اپل، تکنولوژی موبایل پیش نمیره»

اپل بدون «هیچ» رقیب «هم‌اندازه» خودش، بزرگترین وزنه صنعت موبایله.

طبق حرف خودتون، الان یک سال و خورده‌ایه 5G روی گوشی‌های اندروید هست. چقدر فراگیر شده 5G؟ یچیزی نزدیک به هیچ. اپل میاد و مدیر عامل Verizon رو می‌کشونه پای صحنه که بگه ما از همکاری با اپل خوشحالیم. دلیل؟ اپل رقابت نمیکنه که بمونه، اپل زمین بازی رو کنترل می‌کنه.

درست یا غلط، سیاست مشتری‌مدار یا ضدمشتری، اپل به جایگاهی رسیده که trend و مد مشخص می‌کنه توی این صنعت و از هر ۱۰تا، ۹تاش می‌گیره.

من هم می‌دونم که پنل امولد سامسونگ، شارژ سریع، سنسور دوربین سونی، اسپیکرهای front facing اچ‌تی‌سی مرحوم، اون دوربین مادون قرمز بدردنخور ولی جالب OnePlus و… همه نوآوری محسوب میشن. ولی نهایتا اون سمتی که بازار به سمتش میره، تجربه‌ای که مشتری موقع خرید و آنباکسینگ جعبه بدست میاره و حسی که از کار کردن با محصول دریافت می‌کنه (به حق یا ناحق بازم) دو قبضه دست اپله.

تو تجربه مشابه با همین کاری که اپل کرد، سامسونگ دوره S4/Note 3 اگر اشتباه نکنم جعبه‌هاش رو از زیباییش کم کرد و از مواد تجزیه‌پذیر استفاده می‌کرد ولی مورد استقبال واقع نشد چرا؟ چون حرف و سیاست سامسونگ برش اپل رو نداره.

دقیقا باز هم تو بحث هدست بلوتوث، بجز سونی و الجی که بخش گوشی‌هاشون کاملا شکست خورده محسوب میشه کمتر شرکتی هست که پافشاری کنه و اتفاقا همه جذب این شدن که هدست‌های خودشون رو درست کنند چون نمی‌خوان از ترندی که اپل پایه‌گذاری می‌کنه عقب بیافتن.

تو این مورد هم که من نمیتونم شما رو قانع کنم نگهداری از محیط زیست باید الویت هر شرکتی باشه ولی حداقلش اینه که با این سیاست‌گذاری جدید اپل، پیشرفت 5G، پیشرفت شارژ وایرلس و True Wireless سرعت بیشتری می‌گیره. صرفا حرف من هم نیست، نظر techtuberهایی مثل MKBHD و Mrwhosetheboss هم همینه.

آخرین ویرایش:

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,541
از پارسال محیط زیست مهم نبود امسال به دفعه ای شد؟
فنای اپل از اینم دیگه طرفداری کنن نوبره

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
یادش بخیر یه سامسونگ F480 داشتم
جعبشو میدیدی انگار جعبه VERTU بود اینقدر با کلاس بود اندازه یه دفتر بود
الان جعبه اندازه خوده گوشیه
این مسخره بازیارو فکر کنم اول HTC و سامسونگ دروردن برای کاهش هزینه تو مواد و هزینه پایین حملو محیط زیستو..

• Like
Reactions: che-jaleb

qwerty2

کاربر سایت
Mar 26, 2014
1,330
یعنی پستهای اینجارو میخونم قشنگ میفهمم چرا وضعمون همینه
همش تعصب و نداشتن اطلاعات و صحبت راجع به همه چی
دیگه اخه ادم چی بگه وقتی این همه شرکت رو میبرید زیر سوال

• Like
Reactions: Justiciar

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
مسائل محیط زیستی آخرین دلیلی هست که اپل بخواد شارژر و هندزفری رو حذف کنه
فکر کن یه شرکت آمریکایی بخواد به مسائل محیط زیستی اهمیت بده:))
laughing at leonardo dicaprio
البته ساختمان جدیدی که اپل ساخت کلا از منابع تجدیدپذیر انرژی را تامین میکند

• Like
Reactions: saeed_sg

Alireza717

کاربر سایت
Aug 12, 2016
1,519
دقیقا باز هم تو بحث هدست بلوتوث، بجز سونی و الجی که بخش گوشی‌هاشون کاملا شکست خورده محسوب میشه کمتر شرکتی هست که پافشاری کنه و اتفاقا همه جذب این شدن که هدست‌های خودشون رو درست کنند چون نمی‌خوان از ترندی که اپل پایه‌گذاری می‌کنه عقب بیافتن.
سودی که اپل از فروش airpods ها میکنه خیلی زیاده
شرکت ها اول مقاومت کردن ولی وقتی دیدن اپل چه سودی میکنه اونا هم شروع کردن هدفون رو حذف کنن
هم حذف جک هدفون سود داره
هم فروش tws هاشون

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,357
نام
بابک
.
048bdbd5aeecead0d126554c5d8566b0.jpg

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,824
نام
مهراد
سه شرکت شیائومی، وان پلاس و سامسونگ حرکت اپل رو به مسخره گرفتن و از این قضیه برای تبلیغ گوشی های خودشون استفاده کردن :))

مثلا شیائومی اسپانیا توییت کرده که : صبح بخیر طرفداران شیائومی، امروز خواب دیدیم که گوشی های ما بدون شارژر داخل جعبه عرضه شده، خوشبختانه فقط یه کابوس بود =))

وان پلاس توی رویداد گوشی جدیدش یه تصویر متحرک درست کرده بود که شارژر از توی جعبه میاد اونم چه شارژری 65 وات!

سامسونگ هم توییت کرده بود و پست فیسبوک زده بود که شارژر جزوی از جعبه گوشی هاش خواهد بود.

به هر حال گفتم در جریان باشید این حرکت اپل بهش نقد زیادی وارد شده و جالبه که در فرانسه هر گوشی که به فروش میرسه باید حتما هنذفری داشته باشه وگرنه جریمه میشه و کاربرا گفتن بیایم گوشی های اپل رو از فرانسه سفارش بدیم :))

از طرفی ترامپ چندان به محیط زیست اهمیت نمیده و کنگره این اواخر اپل و گوگل و کلا شرکت های فناوری رو تحت فشار زیادی گذاشته که نباید انحصار توی کار باشه و بعید نیست بزودی یک حرکتی در این باره بزنن و اپل رو مجبور کنن دوباره شارژر رو برگردونه به جعبه، چرا که الان گفته این شارژر از کارتن آیفون 11 و SE های بعدی هم حذف خواهد شد!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر