راهنمایی در امر خرید موبایل

Justiciar

کاربر سایت
Jul 13, 2012
1,472
از پارسال محیط زیست مهم نبود امسال به دفعه ای شد؟
فنای اپل از اینم دیگه طرفداری کنن نوبره

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
دقیقا چون هدف اینه که به مرور انسان‌ها پیشرفت کنن و باشعورتر بشن ?

بعنوان یک اپل هیتر هم بنظرم کار منطقی‌ایه، الان واقعا نادره که کسی رو پیدا کنی که شارژر و هندزفری نداشته باشه. چه دلیلی داره فقط زباله بیشتر تولید بشه؟

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312

بعنوان یک اپل هیتر هم بنظرم کار منطقی‌ایه، الان واقعا نادره که کسی رو پیدا کنی که شارژر و هندزفری نداشته باشه. چه دلیلی داره فقط زباله بیشتر تولید بشه؟
چرا قیمتشونو کم نکرده؟ شارژر و هدفون کلی پولشه

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
حذف آداپتور با توجه به اینکه سالانه تکنولوژی های شارژ بعضاً تغییر میکنند و پیشرفته تر یا سریعتر میشند، خواه ناخواه شما باید یک آداپتور با تکنولوژی روز تهیه کنید (و نمیتونید به قدیمی بسنده کنید) ، بخصوص اگه فواصل تهیه گوشی جدید با قدیمی یه نفر زیاد باشه. صرفاً صحبت آیفون هم نیست البته. حذفش برای منطق منکه اصلاً توجیه نداره.
از اینرو بازار فیک و های کپی ایران هم اضافه کنید نور علی نور میشه! :D

آخرین ویرایش:

che-jaleb

کاربر سایت
Jan 16, 2018
1,226

پس برو ماشین بخر
لاستیک بهت ندن و طرفداری بکن آره لاستیک نداره چون به محیط زیست آسیب می‌رسونه و لاستیک زباله اس

? و چون باهوش و تیزهوشی بعد جدا باید ۴ حلقه لاستیک بخری

شما چند سالته؟
یعنی نمیدونی شارژر و هندزفری حذف بشه باید پول گوشی هم کمتر بشه؟
کم قیمت هم نیست شارژرو هندزفری ها اپل

? مگه گوشی بدون شارژر اصلا میشه به بچه مهدکودکی بگی می‌خنده بهت

⭐ اگر اپل خیلی عاشق محیط زیسته بهتره بجا سوکت خاص و .... با mini usb 2.0 ها عادی که اکثر گوشیا دارن تعویض میکرد که هر شارژی تو خونه داری بهش بخوره
نه اینکه شارژر با پورت انحصاری حذف کنه از گوشی بعد بگه جدا بخر چون تو طرفدار محیط زیستی ?

آخرین ویرایش:
  • Like
  • Smile
Reactions: IMANOKA and A-min

Justiciar

کاربر سایت
Jul 13, 2012
1,472
پس برو ماشین بخر
لاستیک بهت ندن و طرفداری بکن آره لاستیک نداره چون به محیط زیست آسیب می‌رسونه و لاستیک زباله اس

? و چون باهوش و تیزهوشی بعد جدا باید ۴ حلقه لاستیک بخری

شما چند سالته؟
یعنی نمیدونی شارژر و هندزفری حذف بشه باید پول گوشی هم کمتر بشه؟
کم قیمت هم نیست شارژرو هندزفری ها اپل

? مگه گوشی بدون شارژر اصلا میشه به بچه مهدکودکی بگی می‌خنده بهت

⭐ اگر اپل خیلی عاشق محیط زیسته بهتره بجا سوکت خاص و .... با mini usb 2.0 ها عادی که اکثر گوشیا دارن تعویض میکرد که هر شارژی تو خونه داری بهش بخوره
نه اینکه شارژر با پورت انحصاری حذف کنه از گوشی بعد بگه جدا بخر چون تو طرفدار محیط زیستی ?

چون شما تو جهنم روی زمین دارید زندگی می‌کنید بنظرتون خیلی اتفاق عجیبی میاد. کابل شارژ اپل ۲۰ دلار قیمتشه که پول خورد محسوب میشه :) آره میتونست گوشی ۱۰۰۰ دلاری رو ۹۸۰ بده :) فکرتون رو یکم بزرگ‌تر کنید، اونطوری بخواید به قضیه نگاه کنید هیچ دیوایسی بیشتر از ۴۰۰ دلار قیمت نداره.

ضمنا نگفته جدا بخر. منطق اینه که با پیشرفت تکنولوژی، مردم پذیرای تکنولوژی‌های جدید بشن وگرنه که خب شما هم برو همه بازی‌هات رو مثل ۱۵ سال پیش روی ۷تا DVD بخر :) و وقتی شما با تکنولوژی روز جلو میای، شارژر وایرلس و پاوربنک‌های وایرلس و شارژرهای خوبی که این چند سال تولید شده رو منطقا داری. :)

عمر این وسایل جانبی دستگاه‌ها هم معمولا پایینه و نهایتا یکی دو سال عمر میکنن، چون یک مدل after thoughtای تولید میشن؛ بجاش شما اگر یک کابل braided مرغوب و یک qi charger داشته باشی، نه‌تنها آیفون بلکه همه وسایلت رو سالیان سال با همون شارژ می‌کنی. بعلاوه اینکه تو همه جا بجز این سگدونی‌ای که داخلشیم، امکان شارژ تو مکان‌های عمومی یچیز خیلی جاافتاده و مرسومی داره میشه

موفق باشی بزرگوار :)

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,790
نام
حامد
فرضا گوشی جدید اپل رو بخری. گوشی قبلی رو هر کاری بکنی باید شارژرش رو هم همراهش بگذاری. بفروشی و یا اهدا کنی و بدی به کسی و هر کاری. بازم شما به یه شارژر جدید نیاز داری. اگر شارژر رو هم ندی بازم اون شخص مصرف کننده گوشی قدیمی به شارژر نیاز پیدا میکنه.
این ایده احمقانه ترین چیزی بوده که شنیدم. از اون عجیب تر حامیان این ایده هستن.

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,358
نام
بابک
میگم متوجه نمیشی برا همینه
تو متوجه میشی بسه
منم خودم آیفون داشتم ولی متعصب نیستم
اومده گوشی با طراحی وایرال دوسال پیش به خورد ملت میده
با هزار دغل بازی هندزفری و شارژر حذف می‌کنه
تازه خبر اومده قیمتاشون تو کشورهای دیگه افتضاحه
بعد یسری میان روشنفکر بازی درمیارن میگن نه کار مهمی کرده
مثل اینه تلویزیون بخری بهت کنترل نده فروشنده بگه باطری مصرف می‌کنی برای طبیعت ضرر داره

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,825
نام
مهراد
من یک اپل هیتر هستم به معنی واقعی کلمه و دلایل خاص خودم رو هم دارم.

یه شرکت با سیاست های خیلی کثیف که همیشه هم دستش رو میشه و بعدا به دادگاه کشیده میشه کارش و باید با پشیمونی کارشو با پول جبران کنه

مثلا:

سیاست کثیف کند کردن گوشی های قدیمی با نسخه جدید سیستم عامل و عدم دانگرید به نسخه های قبلی که توی دادگاه مشخص شده و غرامت داده.
سیاست کثیف کاهش قدرت باتری تا مردم برن دوباره باتری جدید بخرن یا گوشی رو عوض کنن که الان نفری 25 دلار بهشون پرداخت میشه.
سیاست مسخره عدم استفاده از باتری های حجیم و یا سرعت شارژر بالا که مثلا چی تو سال 2020 پردازنده 5 نانومتری سرعت شارژرش 20 وات یا وایرلسش 15 وات باشه؟ یک گوشی آیفون 12 پرو مکس کلی باید صبر کنی که شارژ بشه تازه همونم چون باتری ظرفیتش کمه به سرعت تموم میشه این شارژ
سیاست مسخره عدم امکان شخصی سازی کامل سیستم عامل مثل عوض کردن آیکون برنامه ها که به واسطه جیلبریک امکان پذیر میشد که اونم از بین رفت و الان فقط شورتکات رو میشه عکسشو عوض کرد و خیلی ها گله دارن.
سیاست مسخره چسبیدن به پورت های لایتنینگ که نمیدونم چه اصراریه هی اینو تغییر نمیده.

ولی مشکل اینجاست که طرفدارانش کورکورانه عاشق همین کجا هستن، مثلا همین SafeMag رو نگاه کنید... تکنولوژی مال زمان MacBook هست و تازه باید بچسبه به پشت دستگاه! با به به و چه چه میره تو پاچه ملت در صورتی که سایر شرکت ها شارژر بی سیم میسازن با سرعت 65 وات.

ادعای امنیت بالای آیفون ها که صحت نداره و هر سال با یک باکس هزار دلاری رمز و همه چی شکسته میشه و گندش در میاد که حفره امنیتی داره.

کلا شرکت مزخرفی هست و اصلا تا ابد سمتش نمیرم. هر کسی هم به شما گفت یک هفته آیفون دستت بگیر دیگه حالت از اندروید بهم میخوره، مطمئن باشید به زندگیش گوشی اندرویدی خوب دستش نگرفته و تجربه ش همون S3 و نهایت S6 سامسونگ و هواوی های Y510 و سونی Z1 بوده...

qwerty2

کاربر سایت
Mar 26, 2014
1,333
طور بدی صحبت نکرده. همین پست شما که گفتارش بد تر بود.
اینکه کسی در مورد یه شرکت و سیاست هاش نظر بدن و یا ایراد بگیرن رو هم فکر میکنم ازاد باشه و نیاز به اجازه گرفتن از کسی نداشته باشه!
اول نقل کرده بد میگه بعدش میاد میگه فنه فلان و اینا ،نمیدونم میکنن تو پاچه و... اینکه یکی بره یه محصلو بخره به کسی ربط نداره ولی خب سیستم ما اینحوریه که میگیم رفت تو پاچش کردن تو پاچش (اغلب این جور ادما توان خرید این اون محصول رو ندارن)
اصلا کسی میدونه من فن اپل هستم ایا دارم از محصولاتش استفاده میکنم یا نه من فقط گفتم دلیل کارشو توضیح داده همین
هر کی میخواد نظرشو بده ولی وقتی یکیو نمیشناسی و هیچی نمیدونی بهتره ریپلای رو کسی نزنی بعدش به هر کی خواستی فحش بده
ولی یه چیزیم که من فهمیدم از وقتی ایفون گرون شده هیتراشم بیشتر شده

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,790
نام
حامد

Justiciar

کاربر سایت
Jul 13, 2012
1,472
فرضا گوشی جدید اپل رو بخری. گوشی قبلی رو هر کاری بکنی باید شارژرش رو هم همراهش بگذاری. بفروشی و یا اهدا کنی و بدی به کسی و هر کاری. بازم شما به یه شارژر جدید نیاز داری. اگر شارژر رو هم ندی بازم اون شخص مصرف کننده گوشی قدیمی به شارژر نیاز پیدا میکنه.
این ایده احمقانه ترین چیزی بوده که شنیدم. از اون عجیب تر حامیان این ایده هستن.
نه دقیقاً! من نمی‌دونم شماها چطوری از گوشی‌هاتون استفاده می‌کنید که «۱» دونه شارژر براتون مهمه… ولی انسان‌های امروزی برای مصارف مختلف، جاهای مختلف شارژر دارن. من گوشیم الان S9+ئه و کابل و شارژرش دست نخورده تو جعبه‌شه، چرا؟ چون می‌دونم اولا اونجایی که می‌خوام ازش استفاده کنم کابل ۹۰ سانتی کوتاهه و دلیل ثانویه و خیلی مهم‌تر اینکه این کابل‌های معمولی که همراه با گوشی فروخته میشه یا به اسم اصلی از نمایندگی می‌خرید جنس بیخودی دارن. بجای اینکه هر دفعه برم به قول دوستمون ۱۰۰-۲۰۰ تومن بدم که ۶ ماه یا یک سال کار کنن، با هزینه «یکم» بیشتر یه کابل ۲ متری بافته Anker با آداپتور Smart Qi گرفتم، یدونه شارژر وایرلس هم خریدم که کنار تختمه؛ هیچوقت لنگ شارژر نمی‌مونم و چند سال هم کار می‌کنن. ضمنا شما وقتی گوشی رو می‌فروشید فقط تو همین جهنمه که از شما ملحقاتش رو کامل می‌خوان وگرنه تو طرح‌های trade in گوشی میدی، گوشی جدیدتر می‌گیری.

نشستیم تو یک کشور بسته‌ی رو به فروپاشی که هیچیش منطقی نداره، هر کی هر قیمتی میخواد می‌فروشه، نمایندگی واقعی وجود نداره و به یک شرکت مولتی بیلیون دلاری می‌گید که حرکتش غلطه. باز هم آره بهتر بود قیمت نهایی کم بشه ولی ۲۰ دلار در برابر ۱۱۰۰ دلار جوک هم نیست.

و در آخر اینکه این هم مثل حذف کردن جک ۳.۵mm که قرار بود آخر دنیا باشه و اگر شرکت‌ها این کار رو بکنن تحریم می‌کنیم و به خاک سیاه می‌شینن، میاد و جامیافته و شاهد پیشرفت تو زمینه شارژ وایرلس واقعی میشیم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر