گیفت کارت

راهنمایی در امر خرید موبایل

Alireza717

کاربر سایت
Aug 12, 2016
798
یک سوال گوشی هایی که IPS و LCD هم هستن هم این مشکل رو دارند؟!

بنظرتون مسخره اور نیست یک قطعه گرونی همچین مشکلی براش پیش بیاد؟؟؟
اون زمون 3 میلیون پولش دادم با دلار 3800 خیلی چیز های بهتری میتونستم بخرم، دیگه من پول گوشی زیر 1 میلیون نمیدم یا اگر دادم شیائومی یا بقیه گوشی های چینی میخرم، این برندها بیشتر ریدن و با وجود گرون بودن و قیمت بالا...

یک احتمال دیگه هم اینه این مشکل رو از قصد گذاشتن تا سریع خراب بشند و کاربر یا صفحه نمایش رو که که جز گرون ترین قطعه های موبایله تعویض کنه، یا خود موبایل رو تعویض کنه....

یک سوال دیگه هم اینه این قطعه رو اگر تو ایران تعویض کنند، خود موبایل رو به کل داغون نمیکنند؟؟؟ اخه اینجا تعمیر کار حرفه ای ندارم....

بعدش من این مشکل رو تو تلوزیون های ال ای دی دیدم، ولی اگر تلویزیون نیم ساعت خاموش بشه درست میشه، ولی تو موبایل اصلا درست بشو نیست... الان مانتیور LED سامسونگ دارم بعد از 8 سال روشن بودن 24 ساعته همچین مشکلی براش پیش نیومده، این موبایل هم نهایتا روزی نیم ساعت روشن بود و چون تایم اسکرین صفحه رو 30 ثانیه بود تا 10 سال دیگه اصلا نباید همچین مشکلی داشت.....!!!!

خدایی خیلی ناراحت شدم :-( همین که 2 ماه بعد از سال سوم رد کرد این مشکل براش پیش اومد...
بعضی از ips ها هم این مشکل رو دارن
مثلا توی lg g5 شایع بود یا اخیرا چند مورد redmi note 8 دیده شده بود
ولی دلیلشون کاملا با oled فرق داره
بالاخره هر تکنولوژی مشکلات خودش رو داره burn in هم یکی از مشکلات oled هست البته بازم میگم پنل های جدید خیلی توی این زمینه بهتر شدن
به نظر من اگه سوختگی زیاد نیست بهتره از همون پنل اصلی استفاده کنی و ارزش تعویض نداره
چون هم کلی هزینه داره هم کل گوشی رو باید باز کنن و یا ممکنه پنل بی کیفیت روی گوشی بزارن
LED هم کاملا با OLED متفاوته
دوستان نظرشون راجب گوشی های one plus چیه
من این ۸ پرو رو دیدم عاشقش شدم حیف پولشو ندارم
نسبت به قیمتش عالیه (البته تو ایران هم قیمت S20 شده :|)
ولی به طور کلی مشکلی که برند وانپلاس تو ایران داره اینه که خیالت راحت نیست :D (خودم وانپلاس داشتم)

che-jaleb

کاربر سایت
Jan 16, 2018
1,237

اون زمون 3 میلیون پولش دادم با دلار 3800 خیلی چیز های بهتری میتونستم بخرم، دیگه من پول گوشی زیر 1 میلیون نمیدم یا اگر دادم شیائومی یا بقیه گوشی های چینی میخرم، این برندها بیشتر ریدن و با وجود گرون بودن و قیمت بالا...

یک احتمال دیگه هم اینه این مشکل رو از قصد گذاشتن تا سریع خراب بشند و کاربر یا صفحه نمایش رو که که جز گرون ترین قطعه های موبایله تعویض کنه، یا خود موبایل رو تعویض کنه....

یک سوال دیگه هم اینه این قطعه رو اگر تو ایران تعویض کنند، خود موبایل رو به کل داغون نمیکنند؟؟؟ اخه اینجا تعمیر کار حرفه ای ندارم....

بعدش من این مشکل رو تو تلوزیون های ال ای دی دیدم، ولی اگر تلویزیون نیم ساعت خاموش بشه درست میشه، ولی تو موبایل اصلا درست بشو نیست... الان مانتیور LED سامسونگ دارم بعد از 8 سال روشن بودن 24 ساعته همچین مشکلی براش پیش نیومده، این موبایل هم نهایتا روزی نیم ساعت روشن بود و چون تایم اسکرین صفحه رو 30 ثانیه بود تا 10 سال دیگه اصلا نباید همچین مشکلی داشت.....!!!!

خدایی خیلی ناراحت شدم :-( همین که 2 ماه بعد از سال سوم رد کرد این مشکل براش پیش اومد...
بستگی داره من lcd تازه اومده بود tv سامسونگ ۲۶ اینچ خریدم بی دلیل یه خط نازک رو وسط صفحه افتاد
از اینور تا اونور ، بعد کم کم زیاد شد تا کل صفحه ترکید

الان led سونی دارم براویا از نسل ها اول که فقط usb میخوره و هوشمند نیست
سالم کار می‌کنه این همه سال . هیچ مشکلی نداره
جز کیفیت صفحه اش بنظرم پایینه

درباره گوشی هم پرچمدار سامسونگ خریدم پیکسل سوختگی پیدا کرد ۳ تا نقطه بعد یه مدت و کل صفحه گرفت ، در صورتی که گوشی imate jam صفحه نمایش لمسی من که تازگی فروختمش ۱۶ سال کار کرد یه آخ نگفت و خراب نشد یا گوشی نوکیام مثل ساعت کار می‌کنه همین الانش

بعد خرابی سامسونگم رفتم یه گوشی هندی به اسم lava خریدم ارزون ، ازش خیلی راضیم بیشتر از سامسونگ

• Like
Reactions: Bloodborne11

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,639
نام
مهدی
سلام دوستان
بنظرتون ارزش داره ردمی نوت 8 رو بفروشم و ردمی نوت 9S بخرم؟
و اینکه کلا بین 3 تا 3.5 چی پیشنهاد میکنید؟ احتمال زیاد کارکرده میخرم!!

AMIN-SCORPION

پشت سیاهی های دنیامان سیاهی بود ...
ناظم انجمن
Oct 29, 2011
2,835
نام
امین
  • Like
Reactions: M ξ λ δ ζ

AMIN-SCORPION

پشت سیاهی های دنیامان سیاهی بود ...
ناظم انجمن
Oct 29, 2011
2,835
نام
امین
و اینکه 4G+میشه؟ یا مثل 8 نمیشه؟
الان قیمت رجیستر شده چنده؟ ممنون
با کد و میدن حدوده 3.900 مدل 64 گیگ.
4g+ تو مناطق مختلف فرق میکنه.
الان من وسط تهرونم ولی همراه اول h+ میده!
ولی کیفیت خطم از رفیقم که 4g میزنه بهتره!! چه تو دانلود چه بازی.

• Like

jijabig23

کاربر سایت
Sep 25, 2015
321
نام
Ro.s
یه سوال فنی گوشیش گارانتی هماتلکام بوده؟ اگر بله میشه میشه تجربه خریدتون از اون گوشی رو بدید؟ چطور بود پکجینگش و اینها و پشتیبانی خود هماتلکام؟ ممنونم بازم

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,997
نام
حجت
و اینکه 4G+میشه؟ یا مثل 8 نمیشه؟
الان قیمت رجیستر شده چنده؟ ممنون
منم میخواستم نوت 8 بخرم که صبر کردم 9S بیاد. به نظرم جا داره 64 گیگش تا 3500 اینام بیاد پایین.
فعلا چند روزه داره شیاومی میاد پایین

• Like

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,639
نام
مهدی
منم میخواستم نوت 8 بخرم که صبر کردم 9S بیاد. به نظرم جا داره 64 گیگش تا 3500 اینام بیاد پایین.
فعلا چند روزه داره شیاومی میاد پایین
الان 128 با رام 6 رو میشه 4250 خرید، ارزش داره یا صبر کنم بیاد پایین؟

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,997
نام
حجت
الان 128 با رام 6 رو میشه 4250 خرید، ارزش داره یا صبر کنم بیاد پایین؟
ارزش که کلا 9S نسبت به قیمتش ارزش داره. اما موضوعی که هست این گوشی قیمتش 200-220 دلاره و به نظرم بازم جا داره بیاد پایین. حبابی که چند وقت بود ایجاد شده بود بخاطر همین آموزش مجازی بود و چون ملت دنبال گوشی بودن برادرای بی شرف دلال لطف کردن کشیدن بالا. ولی الان چند روزه روند نزولی گرفته و مثلا همین نوت 8 از 4200 رسیده به 3600
(البته اگه صبر کنیم نوت 10 بیاد قطعا ارزون ترم میشه)

128 رم 4 رو چند میدن؟ قیمت اینترنته یا بازار موبایل/علائدین؟

• Like

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,639
نام
مهدی
ارزش که کلا 9S نسبت به قیمتش ارزش داره. اما موضوعی که هست این گوشی قیمتش 200-220 دلاره و به نظرم بازم جا داره بیاد پایین. حبابی که چند وقت بود ایجاد شده بود بخاطر همین آموزش مجازی بود و چون ملت دنبال گوشی بودن برادرای بی شرف دلال لطف کردن کشیدن بالا. ولی الان چند روزه روند نزولی گرفته و مثلا همین نوت 8 از 4200 رسیده به 3600
(البته اگه صبر کنیم نوت 10 بیاد قطعا ارزون ترم میشه)

128 رم 4 رو چند میدن؟ قیمت اینترنته یا بازار موبایل/علائدین؟
رم 4 رو قیمت ندارم
بازار که گرونتره، باز اینترنتی ارزونتر میشه پیدا کرد

saeed_sg

کاربر فعال بخش شبیه‌ سازها
کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,319
نام
محمدسـعید

بعضی از ips ها هم این مشکل رو دارن
مثلا توی lg g5 شایع بود یا اخیرا چند مورد redmi note 8 دیده شده بود
ولی دلیلشون کاملا با oled فرق داره
بالاخره هر تکنولوژی مشکلات خودش رو داره burn in هم یکی از مشکلات oled هست البته بازم میگم پنل های جدید خیلی توی این زمینه بهتر شدن
به نظر من اگه سوختگی زیاد نیست بهتره از همون پنل اصلی استفاده کنی و ارزش تعویض نداره
چون هم کلی هزینه داره هم کل گوشی رو باید باز کنن و یا ممکنه پنل بی کیفیت روی گوشی بزارن
LED هم کاملا با OLED متفاوته
سلام.
من LG G6 دارم ، IPS هست ، موقعی که داغ میشه این حالت burn in تو صفحه اش بوجود میاد (معمولاً جای آبجکت های با رنگ سفید در لبه کناری صفحه میمونه) باید صفحه رو خاموش بذارم تا از بین میره.

• Like
Reactions: Alireza717

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 0, مهمان: 1)

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟