راهنمایی در امر خرید موبایل

qwerty2

کاربر سایت
Mar 26, 2014
1,330
امروز قیمت وان پلاس 8 توی چین مشخص شد (وان 8 4000 یوان و 8 پرو 5400 یوان) که قیمت مناسبتری نسبت به ورژن گلوبال داره
از اونجایی که گلوبال کردن وانپلاس خیلی راحت تره از شیا و از نظر باند های مخابراتی هم مشکلی نداره معمولا نسخه های چین وانپلاس وارد ایران میشه
درباره ی ufs 3.1 هم فکرکنم فعلا فقط k30 pro استفاده میکنه البته سامسونگ یک ماه پیش تولیدش رو شروع کرده و احتمالا توی Note 20 استفاده میکنه
سیانوژن هم شد lineage os :D
وان پلاس 8 پرو نسبت به قیمتش واقعا امکانات بالایی داره (مخصوصا صفحه 120 هرتزی فوق العاده) ولی توی بررسی ها چند تا نکته مشخص بود:
میکروفون ضعیف تر از S20 و ایفون
دوربین سلفی متوسط
کاربردی نبودن دوربین چهارم (color filter)
کیفیت خوب و نه عالی دوربین
ولی با این قیمت (مخصوصا نسخه چین) میارزه اگه دوربین متوسط و نبود پشتیبانی توی ایران رو فاکتور بگیریم
خب الان نسخه چین به دلار چقد میشه ؟ولی تجربه نشون داده این کارا ممکنه باعث دردسر بشه و نمیشه گفت حتما بدون مشکل کار میکنه
خب میدونم فقط سری k شیا استفاده کرده ولی منظورم این بود این حافظه تو بازار هستش و میتونست استفاده بکنه ولی نکرده تفاوتش زیاده اگه بری ببینی تو وب
سیانوژن میدونستم اسمش عوض شده ولی ایا هنوز نسخه جدیدش منتشر میشه ؟و رو چ گوشی هایی میشه ریختش ؟یادمه قرار بود خودشون برن گوشی بزنن :D
در کل من میگم اگه یکی میخواد اینقد هزینه کنه شاید ایفون 11 و نسخه پرو انتخاب بهتری باشه با توجه به شناختی که داریم البته خب بعضیا هم شاید برن سمت برندهای دیگه مثل همین وان پلاس ولی برا اول از همه قیمتش مهم بود با توجه به اینکه گوشی خوبی هستش
ویرایش :الان دیدم قیمت گوشی حدود 760-70 دلار میشه که میشه همون قیمت 11 البته اگه رسمی باشه و وارد کشور بشه و کشلات گلوبال کردن نداشته باشه
بعد اونوقت چرا تو چین باید این قیمت بدن ولی نسخه جهانیش قیمت بیشتری داشته باش؟

Alireza717

کاربر سایت
Aug 12, 2016
1,519
خب الان نسخه چین به دلار چقد میشه ؟ولی تجربه نشون داده این کارا ممکنه باعث دردسر بشه و نمیشه گفت حتما بدون مشکل کار میکنه
خب میدونم فقط سری k شیا استفاده کرده ولی منظورم این بود این حافظه تو بازار هستش و میتونست استفاده بکنه ولی نکرده تفاوتش زیاده اگه بری ببینی تو وب
سیانوژن میدونستم اسمش عوض شده ولی ایا هنوز نسخه جدیدش منتشر میشه ؟و رو چ گوشی هایی میشه ریختش ؟یادمه قرار بود خودشون برن گوشی بزنن :D
در کل من میگم اگه یکی میخواد اینقد هزینه کنه شاید ایفون 11 و نسخه پرو انتخاب بهتری باشه با توجه به شناختی که داریم البته خب بعضیا هم شاید برن سمت برندهای دیگه مثل همین وان پلاس ولی برا اول از همه قیمتش مهم بود با توجه به اینکه گوشی خوبی هستش
ویرایش :الان دیدم قیمت گوشی حدود 760-70 دلار میشه که میشه همون قیمت 11 البته اگه رسمی باشه و وارد کشور بشه و کشلات گلوبال کردن نداشته باشه
بعد اونوقت چرا تو چین باید این قیمت بدن ولی نسخه جهانیش قیمت بیشتری داشته باش؟
90% وانپلاس هایی که وارد میشه نسخه چین هستن
مشکلی هم ندارن :D
گلوبال کردنشون هم خیلی خیلی سادست
توی چین لازم نیست مالیات واردات به اروپا و امریکا رو پرداخت کنن
شیائومی هم همین مشکلو داره نسخه گلوبال می 10 خیلی نسبت به نسخه چین گرونتره
Lineage روی خیلی از گوشیا به صورت رسمی (از طرف خود تیم lineage) یا غیر رسمی ساپورت میشه مثل دوران سیانوژن قوی نیستن ولی هنوز اپدیت میشه

yasu

کاربر سایت
Aug 27, 2017
170
نام
محمد
من چند ماه پیش همین انتخابای شمارو داشتم البته اصلا به 8 آک فکر هم نکردم بین ایکس و ایکس آر بودم که سریع ایکس رو انتخاب کردم بنظرم ایکس بگیرید خرید 8 اشتباهه اول اینکه آک بگیرید افت قیمت زیادتری میکنه موقع فروش دوم آیفون تقریبا همه چیزش قابل چک شدن هست 11 باز نشده و سالم بگیرید دیگه مشکلی نداره
دوتا تفاوت خیلی مهم ایکس و 8 هم طراحی به شدت بروز تر ایکس و فیس آی دی هست یه مدت از فیس آی دی استفاده کنید دیگه واقعا نمیتونید بدون اون از گوشیا استفاده کنید
اگه نظر من رو میخواید بدون شک ایکس کارکرده خیلی گزینه بهتریه
مرسی ممنونم واقعا . افت قیمت زیاد برام مهم نیست چون مصرف کننده هستم یه چیز خریدم تا خراب نشه با منه. من ایفون یوزر جدیدم از کجا چک کنم این باز نشدگی و فلان رو؟
توی خرید به باتری زیاد اهمیت بدم؟ یدوه کیس هست x64 باتری 97 / قیمت 11 تومن میگه سیاه

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,086
مرسی ممنونم واقعا . افت قیمت زیاد برام مهم نیست چون مصرف کننده هستم یه چیز خریدم تا خراب نشه با منه. من ایفون یوزر جدیدم از کجا چک کنم این باز نشدگی و فلان رو؟
توی خرید به باتری زیاد اهمیت بدم؟ یدوه کیس هست x64 باتری 97 / قیمت 11 تومن میگه سیاه
اگه اینجوری هستید که تا خراب نشه استفاده میکنید بنظرم ایکس بگیرید چون 8 همین الانش طراحیش منسوخ شده هم حاشیه زیاد داره هم فیس آی دی نداره اگه بگیرید شاید بنظرتون خیلی قدیمی بیاد الانم اینطور نباشه یکی دوسال دیگه همینطوره (حالا نمیدونم شاید شما طراحی خیلی براتون مهم نباشه ولی برای من مهم بود چون 6 هم قبلا از زمان عرضه داشتم طراحی 8 خیلی برام خسته کننده بود طراحی هم در نظر نگیریم فیس آی دی ایکس ارزش خیلی بالایی داره) باز نشدگی و اینجور چیزارو بدید به یه مغازه دار براتون چک میکنه خودتون هم فکر کنم بتونید چک کنید ولی از روشش اطلاعی ندارم من گوشیو گرفتم بردم پیش یکی از آشناها اول نگاه کرد گفت باز شدس بعد با دستگاه چک کرد گفت نه باز نشده قطعاتش هم میشه زد چک کرد اصل هست یا تعویض شده کلا نسبت به اندروید خیلی شفاف و واضح همه چیزش مشخص میشه من یه نوت 8 داشتم دوبار از دستم افتاد پایین چسبا پشتش از یه سمت یکم زد بیرون هرجا بردم میگفتن باز شدس مثل آیفون هم نمیشد قطعات و باز شدگی یا نشدگی رو کامل چک کرد
باتری بالاتر بگیرید طبیعتا تو استفاده طولانی مدت بهتره ولی 3-4 درصد تفاوت خیلی مهمم نیست بین همون 93~97 گیر بیارید درمورد قیمتش اطلاعی ندارم که خوبه یا نه چون الان قمیتا بالاتر رفته ولی پیشنهاد میکنم انجمن پرشین تولز رو چک کنید من ایکس خودمو از پرشین تولز گرفتم چند ماه پیش 9100 خریدم مفازه دار اینجا گوشیو 9500 برمیداشت همون موقع اگه تهران هستید از دیوار هم میتونید خرید کنید ولی اگه مثل من شهرستان هستید سخت میشه اعتماد کرد از دیوار خرید
درکل اگه عجله ندارید با صبر و حوصله بگردید قیمت مناسب گیرتون میاد محصولات اپل تا دلتون بخواد برای فروش ریخته و خیلیا چون به فکر سود نیستن یا پولشو لازم دارن زیر قیمت میزنن قیمت مناسب میتونید پیدا کنید

• Like
Reactions: yasu

yasu

کاربر سایت
Aug 27, 2017
170
نام
محمد
اگه اینجوری هستید که تا خراب نشه استفاده میکنید بنظرم ایکس بگیرید چون 8 همین الانش طراحیش منسوخ شده هم حاشیه زیاد داره هم فیس آی دی نداره اگه بگیرید شاید بنظرتون خیلی قدیمی بیاد الانم اینطور نباشه یکی دوسال دیگه همینطوره (حالا نمیدونم شاید شما طراحی خیلی براتون مهم نباشه ولی برای من مهم بود چون 6 هم قبلا از زمان عرضه داشتم طراحی 8 خیلی برام خسته کننده بود طراحی هم در نظر نگیریم فیس آی دی ایکس ارزش خیلی بالایی داره) باز نشدگی و اینجور چیزارو بدید به یه مغازه دار براتون چک میکنه خودتون هم فکر کنم بتونید چک کنید ولی از روشش اطلاعی ندارم من گوشیو گرفتم بردم پیش یکی از آشناها اول نگاه کرد گفت باز شدس بعد با دستگاه چک کرد گفت نه باز نشده قطعاتش هم میشه زد چک کرد اصل هست یا تعویض شده کلا نسبت به اندروید خیلی شفاف و واضح همه چیزش مشخص میشه من یه نوت 8 داشتم دوبار از دستم افتاد پایین چسبا پشتش از یه سمت یکم زد بیرون هرجا بردم میگفتن باز شدس مثل آیفون هم نمیشد قطعات و باز شدگی یا نشدگی رو کامل چک کرد
باتری بالاتر بگیرید طبیعتا تو استفاده طولانی مدت بهتره ولی 3-4 درصد تفاوت خیلی مهمم نیست بین همون 93~97 گیر بیارید درمورد قیمتش اطلاعی ندارم که خوبه یا نه چون الان قمیتا بالاتر رفته ولی پیشنهاد میکنم انجمن پرشین تولز رو چک کنید من ایکس خودمو از پرشین تولز گرفتم چند ماه پیش 9100 خریدم مفازه دار اینجا گوشیو 9500 برمیداشت همون موقع اگه تهران هستید از دیوار هم میتونید خرید کنید ولی اگه مثل من شهرستان هستید سخت میشه اعتماد کرد از دیوار خرید
درکل اگه عجله ندارید با صبر و حوصله بگردید قیمت مناسب گیرتون میاد محصولات اپل تا دلتون بخواد برای فروش ریخته و خیلیا چون به فکر سود نیستن یا پولشو لازم دارن زیر قیمت میزنن قیمت مناسب میتونید پیدا کنید
با تشکر دوست عزیز واقعا ممنونم

Pejmania

عضو جدید
Apr 9, 2020
2
با سلام چند وقت پیش یک گوشی آیفون ۷ خریدم وقتی خواستم توی آپ استور ثبت نام کنم اعظم شماره و مشخصات ویزا کارت خواست و در لیست کشورها هم ایران وجود نداره آیا کسی میدونه چه جوری میشه فعالش کرد؟

qwerty2

کاربر سایت
Mar 26, 2014
1,330
بچها این گوشی هایی که صفحشون cruve هست یا edge فایدش چیه ؟گوشه های خمیده به چه دردی میخوره ؟فقط جنبه ظاهری داره یا امکاناتی با خودش میاره ؟
چجوری رو اینا میشه گلس انداخت ؟

samiradin

کاربر سایت
Jan 26, 2012
1,990
نام
sami
بچها این گوشی هایی که صفحشون cruve هست یا edge فایدش چیه ؟گوشه های خمیده به چه دردی میخوره ؟فقط جنبه ظاهری داره یا امکاناتی با خودش میاره ؟
یک سری کاربردهای کوچیکی داره که زیاد کاربردی نیست و بیشتر همون جنبه زیبایی داره
نانو میتونی بندازی یا گلس uv
در کل محافظ صفحه خور اینطور گوشی ها ملس نیست و اذیت میکنه :D

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
سلام
Apple iPhone SE (2020) review
اپل لعنتی یکم این باتری SE رو بالاتر میزد عالی میشد.چیه این اخه:| گوشی دوربینش عالیه،پردازندش عالیه،همه چیش عالیه فقط باتریش داغونه.

با سلام چند وقت پیش یک گوشی آیفون ۷ خریدم وقتی خواستم توی آپ استور ثبت نام کنم اعظم شماره و مشخصات ویزا کارت خواست و در لیست کشورها هم ایران وجود نداره آیا کسی میدونه چه جوری میشه فعالش کرد؟
میخوای از تو اپ استور خرید کنی؟یا فقط اپل ایدی لازم داری؟ در هر صورت یه آدرس فیک میتونی بزنی بعد با گیفت کارت ها شارژش کنی و خرید کنی. آموزش ساختش تو گوگل بزن میاره

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: mobile1199

VENOMEM

کاربر سایت
May 4, 2020
488
کاربرد خیلی کمی داره بیشتر زیبایی که بنظم زشتتر میشه
گلس انداختنش هم یه مقدار مشکل داره نمیشه از این معمولیا انداخت زود کنده میشه

VENOMEM

کاربر سایت
May 4, 2020
488
اونایی که خوره گوشی هستن به نظرتون k30pro بخرم یا وانپلاس 7t ؟ اولی پردازندش بهتره دومی صفحش. نظر خودم رو دومیه ولی ناچ اصلا خوشم نمیاد
فقط الکی نگین8-|

آخرین ویرایش:

jijabig23

کاربر سایت
Sep 25, 2015
648
نام
Ro.s
من بین K30 Pro و SE 2020 موندم. گوشی حال حاضرم LG K10 2017 عه.
بزرگترین مسئله برای من صفحه نمایش(جاهایی که میشه لمس کرد و قابل استفاده است) و تجربه بازی هست(البته برای بازی قرار نیست خیلی استفاده کنم ولی خب....)
همینطور چیزی که نمی دونم تفاوت اکوسیستم اپل با اندرویده و تفاوت حجم برنامه های اپ استور با پلی استور.
غیر از این خب کلا کیفیت ساختشم برام مهمه و عمری که قراره برام بکنه.
من یه استفاده نسبتا غیرمعمول هم از هات اسپات دارم(چون مودم اینا نداریم و اینا و معمولا حداقل 2 ساعت در روز روشنه هات اسپات).
عمده استفاده منم وبگردی هست عموما و اوجش یوتیوبه دیگه.
خلاصه ممنون میشم بگید با توجه به همه موارد بالا کدوم برام بهتره+اگه گوشی بهتر و مناسب تری هست بهم اطلاع بدید.
پ.ن:این SE تو چند فروشگاه با قیمت 11 میلیون موجود شده:)):)):)):)):)) چه خبره مگه؟ کم کم کم دارن 3 میلیون گرون تر می فروشن! کی به قیمت واقعیش میرسه؟

mobile1199

_-[ BE THE BATMAN ]-_
Gold User
Jun 21, 2015
1,942
نام
MR.1199
خب جا داره تبریک بگم، گوشی 400 دلاری اپل که در بیشترین حالت با رجیستر و ... باید 8 تومن بشه رو 11 تومن برای فروش گذاشتن. نیست به شدت نایاب ـه، نیست قدیم گوشی های اپل وارد کننده رسمی داشت و یک دونش هم مسافری وارد نمیشد، الان این طوری میکشن روش :D نیست جزو کالاهای لاکچری در دنیا محسوب میشه و اون ور دست هیچ کدوم از نوجوون هاشون نمیبینی، اصلا درستش هم همینه قیمت بالاتر باشه!

حالا یه چیز رو هم با سند میذارم اشکتون دربیاد، کمتر از 5 سال پیش، من گلکسی نوت 5 رو فردای روزی که وارد ایران شد گرفتم به قیمت 2600... کمتر از 5 سال پیش!! ببین، 20 سال پیش نه ها! همین 2015 خودمون! لینک تاپیک آنباکس گوشی رو هم میذارم که خودتون ببینید قیمت رو چند نوشتم اون زمان (پست 9 اون تاپیک):

ورود به تاپیک

و یک چیز جالب تر، حدود دو ماه و خرده ای بعدش هم درست روز ورود آیفون 6s به ایران گوشی رو گرفتم سرجمع با گلس و کیس ـش 3200... آیفون ها! پرچمدار اپل تو اون سال!

خدایی چرا :D چرا به هم رحم نمیکنید آخه! :D زبون همین فلان شده ها هم همیشه یه متر درازه که مملکت فلانه و ... باو خودتونید لامصبا! :D
گوشی از این بی شرفا نخرید آقا! شده بدید براتون از اون ور بیارن، پولی که با زحمت به دست میاد رو تو جیب این جماعت نریزید!

Skuul

کاربر سایت
Mar 18, 2007
3,000
نام
Milad
من بین K30 Pro و SE 2020 موندم. گوشی حال حاضرم LG K10 2017 عه.
بزرگترین مسئله برای من صفحه نمایش(جاهایی که میشه لمس کرد و قابل استفاده است) و تجربه بازی هست(البته برای بازی قرار نیست خیلی استفاده کنم ولی خب....)
همینطور چیزی که نمی دونم تفاوت اکوسیستم اپل با اندرویده و تفاوت حجم برنامه های اپ استور با پلی استور.
غیر از این خب کلا کیفیت ساختشم برام مهمه و عمری که قراره برام بکنه.
من یه استفاده نسبتا غیرمعمول هم از هات اسپات دارم(چون مودم اینا نداریم و اینا و معمولا حداقل 2 ساعت در روز روشنه هات اسپات).
عمده استفاده منم وبگردی هست عموما و اوجش یوتیوبه دیگه.
خلاصه ممنون میشم بگید با توجه به همه موارد بالا کدوم برام بهتره+اگه گوشی بهتر و مناسب تری هست بهم اطلاع بدید.
پ.ن:این SE تو چند فروشگاه با قیمت 11 میلیون موجود شده:)):)):)):)):)) چه خبره مگه؟ کم کم کم دارن 3 میلیون گرون تر می فروشن! کی به قیمت واقعیش میرسه؟
خیلی فرق میکنه آخه... کلا تو ایران برای گیم آندروید بهتره بخاطر مجانی بازی کردن و داستانای دیگه...کلا یه سذی بازیام هستن که رو اپل پولین اینور فری با تبلیغات! بین این 2تا K30 Pro بهتره برای شما بخاطر اینکه باطری Se2020 واقعا ضعیفتره.. ممکنه برای تک گوشی اذیت کنه..من خودم الان S10 دارم میخوام یه گوشی 3تومنی اندروید (بخاظر کار و مشکلات دیگه تو ایران) و یه SE2020 بگیرم

• Like
Reactions: mobile1199

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر