راهنمایی در امر خرید موبایل

u_2

کاربر سایت
Aug 20, 2011
2,718
من دوستم هفته پیش از مغازه mia3 128gرو 2550خرید همه جا300تومن گرونتر بود.الان خریدار تو باز نیست راحت قیمت و پایین میارن.ولی نزدیک عید خیلی بالا میره.
البته گوشی کم شده الان چون واردکننده های اصلی که همه وابسته به دولت هستن دارن احتکار میکنن یا برا عید یا برا سال بعد که شاید تعرفه رو بالا ببرن

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,458
نام
امین
من دوستم هفته پیش از مغازه mia3 128gرو 2550خرید همه جا300تومن گرونتر بود.الان خریدار تو باز نیست راحت قیمت و پایین میارن.ولی نزدیک عید خیلی بالا میره.
البته گوشی کم شده الان چون واردکننده های اصلی که همه وابسته به دولت هستن دارن احتکار میکنن یا برا عید یا برا سال بعد که شاید تعرفه رو بالا ببرن

متاسفانه فروشنده ها از هر فرصتی واسه بالا بردن قیمت استفاده میکنن.
الانم بهونه شون شده کرونا!

150 روگوشی ردمی 8 گذاشتن و میفروشن!

.Maximum.

کاربر سایت
Oct 1, 2010
298
درود
بنده جدیدا یه honor view 20 خریدم تجربم رو در موردش مینویسم شاید برای کسی مفید و راه گشا باشه

اول اینکه گوشی فوق العاده زیباست چیزیه که هر کسی تو دستتون ببینه مجذوبش میشه به خاطر چیدمان افقی دوربینهای پشتش و اون حالت الگوی v شکلی که تو نور داره و سلفی پانچیش به طور کلی خودشو رو از گوشیهای معمول بازار جدا میکنه(البته این موارد سلیقه ایی هست ولی طراحی گوشی چیزی نیست که هر روز تو گوشیهای دست اینو اون ببینید) سلفی پانچی به نظرم نه مثل ناچ زشته و نه خطرات احتمالی سلفیهای بیرون جهنده رو داره

در مورد صفحه نمایش تا قبل از خرید یکم دو دل بودم اما بعد که از نزدیک دیدم میتونم بگم یکی از با کیفیت ترین صفحه نمایشهای ips که تا الان دیدم رو داره مطلقا صفحه نمایش ادمو ناامید و دل زده نمی کنه وقتی گوشی رو میدین دست کسی اولین چیزی که بعد از روشن شدن صفحه نمایش میگه اینه که عجب کیفیتی داره! رنگها عالی، روشنایی مطلوب البته زیر نور مستقیم خورشید شاید یکمی ادمو به زحمت بندازه .به خاطر اون سلفی پانچی هم والپیپیر های جالبی براش درست کردند که دوربین سلفی تو عکس پس زمینه محو میشه
مثلا یکی از والپیپیرها عکس یه طوطیه که به طرز ماهرانه ایی دوربین سلفی میشه چشم طوطی یعنی گوشی تمام صفحه به نظر میرسه !تو این حالت وقتی گوشی رو میدین دست کسی و ازش می پرسین دوربین سلفی گوشی کجاست نمیتونه پیداش کنه!!

سخت افزار :
kirin 980 با 8 گیگ رم و 256 گیگ حافظه داخلی
امتیاز انتوتوش حدودا 402 هزار شد تو اندرویید 9 تو 10 امتحان نکردم
باتری 4000 خیلی عالی نگه میداره با استفاده من 2 روز رو جوابگوعه (دیتا روشن یکم عکاسی مقداری موسیقی در حد عرف صحبت کردن و خواندن پیامهایی که در پیام رسانهای مختلف برام مییاد مثلا حدودا یه ساعت در روز

دوربین:
شاید یکی از نکات ضعف گوشی نداشتن دوربین الترا واید باشه به شخصه اصلا برام این موضوع اهمیتی نداشت چون نود درصد گوشیهایی که این دوربین رو تو این رنج قیمتی دارند کیفیت مطلوبی نداره اونم با دریچه f2.4 که رسما تو شب غیر قابل استفادش میکنه
دوربین 48 مگاپیکسلی گوشی در نور روز خارق العادس در فضاهای داخلی با نور خوب عالی عمل میکنه و در نور کم کارکردش خیلی خوبه من شخصا ازش راضی هستم
دوربین سلفی هم 25 مگاپیکسلی کاملا راضی کنندس
از نظر نرم افزاری مطلقا هیچ ایراد خاصی نداره کاملا نرم ،روان ، بدون خطا و مشکلات نرم افزاری
وقتی به نت وصل میشید حدود 11 گیگ اپدیت میگیره ،اپدیتهای امنیتی، بالا بردن کیفیت دوربین theme ها و والپیپرهای جدید و ....و تا اندوریید 9.1 گوشی رو ارتقا میده فعلا اندرویید 10 برای منطقه ما نیومده اما با تغییر ip و از داخل hicare با انتخاب کشور دیگه اندرویید 10 رو هم میتونید بگیرید

چراغ نوتیفیکیشن هم داره
تو این گوشی اثر انگشت زیر صفحه خبری نیست و سنسور اثر انگشت پشت دستگاه قرار گرفته اما با توجه به تجربه a70 دوستم که برای باز کردن صفحه با اثر انگشت رسما جلوی گوشی حرکات ژانگولر اجرا میکرد!!!و با تلاش سعی زیاد بالاخره گوشی رضایت میداد باز بشه!! در اخر کلا قید اثر انگشتو زد!!پس به نظرم سنسوراثر انگشت این گوشی یه نکته مثبته براش تا منفی چون در کسری از ثانیه بدون کوچکترین خطایی صفحه رو باز میکنه
تشخیص چهره هم داره که من در موقعیتهای مختلفی با ادمهای مختلف امتحان کردم دقیقو سریعه
اینفرارد و جک 3.5 میلی‌متری هم از گزینه های دیگه موجود در این دستگاه هستند

من اول قصد داشتم mi9t 128 بگیرم اما با توجه به نظرات سایت موبایل که انواع اقسام باگهای نرم افزاری رو گزارش کرده بودند و همینطور مشکل دوربین پاپ اپش که یه نفر داشت منصرف شدم و اومدم سر وقت این

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: fifa13

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,764
دوستان بین این چهار تا میان رده که اکثرا بین 2 تا 3 تومنن کدوم بهتره؟ واقعا هر کدوم یه مزیتی داره و نمیتونم انتخاب کنم :|
واسه بازی نمیخوام و در حد وبگردی و کارای معمولی + دوربینش تو اولویته واسم.
اینم میدونم الان گرون شده و منتظر فرصت میمونم ارزون شد بخرم ولی جدی تو انتخابشون گیر کردم :D

P30 Lite
Redmi Note 8
Y9 Prime 2019
MI A3 (این واقع رزولوشن صفحه نمایشش رو مخه!)

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,458
نام
امین
دوستان بین این چهار تا میان رده که اکثرا بین 2 تا 3 تومنن کدوم بهتره؟ واقعا هر کدوم یه مزیتی داره و نمیتونم انتخاب کنم :|
اینم میدونم الان گرون شده و منتظر فرصت میمونم ارزون شد بخرم ولی جدی تو انتخابشون گیر کردم :D

P30 Lite
Redmi Note 8
Y9 Prime 2019

من انتخابم note 8
بررسی دقیق و اینجا بخون.

Huawei P30 Lite VS. Huawei Y9 Prime 2019 VS. Xiaomi Mi A3 VS. Redmi Note 8: Comparison

موقع خرید نوت 8 یا ردمی 8 دقت کنید مدلی که اخرش t داره بهتره چون nfc داره.

SAEED_TAJ

کاربر سایت
Sep 30, 2011
759
نوت ۸

P30 Lite
Redmi Note 8
Y9 Prime 2019

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

• Like
Reactions: Albis

SAEED_TAJ

کاربر سایت
Sep 30, 2011
759
تا قبل عید میاد تو بازار ولی اوایل حباب قیمت داره قطعا..قیمتش برای نسخه ۶/۱۲۸ با رج باید زیر ۴ باشه..
دوستان من مدتیه منتظر poco x2 هستم که قیمتش حدود 230 دلاره
بنظرتون کی و با چه قیمتی میاد ایران؟

• Like
Reactions: Grand Theft

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,458
نام
امین
کلا nfc ایران به چه دردی میخوره؟

خبرایی هست که بزودی برای پرداخت پول تو بعضی مراکز خرید میشه ازش استفاده کرد و به کارت بانکی وصل میشه.
دوستان من مدتیه منتظر poco x2 هستم که قیمتش حدود 230 دلاره
بنظرتون کی و با چه قیمتی میاد ایران؟
پوکو بی نظیره.
الان دارم نسخه F1 و خیلی خیلی ازش راضی ام.
نسخه دو که بیاد ممکنه تا 4.500 هم بفروشن ولی به مرور میاد تا حدود 3.800
البته اگه دلار همین قیمت بمونه.
دیده شده گوشی ها تا دو هفته زودتر وارد ایران شدن و تو بعضی موارد 8 ماه بعدش!
اصلن معلوم نمیکنه کی یه مدل انبوه وارد شه.

SAEED_TAJ

کاربر سایت
Sep 30, 2011
759
درسته پوکو ایکس دو حرف نداره.دوربین و صفحه و باطری و... همه عالی..پردازنده میان رده خیلی خوبم داره..من الان نوت ۸ شیا دارم..انشالا پوکو ایکس دو بیاد و قیمتش منطقی بشه صد در صد نوت رو میفروشم و میخرمش..ارزش خریدش خیلی بالاس
خبرایی هست که بزودی برای پرداخت پول تو بعضی مراکز خرید میشه ازش استفاده کرد و به کارت بانکی وصل میشه.

پوکو بی نظیره.
الان دارم نسخه F1 و خیلی خیلی ازش راضی ام.
نسخه دو که بیاد ممکنه تا 4.500 هم بفروشن ولی به مرور میاد تا حدود 3.800
البته اگه دلار همین قیمت بمونه.
دیده شده گوشی ها تا دو هفته زودتر وارد ایران شدن و تو بعضی موارد 8 ماه بعدش!
اصلن معلوم نمیکنه کی یه مدل انبوه وارد شه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر