راهنمایی در امر خرید موبایل

dark spartan

کاربر سایت
Feb 11, 2017
145
480
نام
احسان
تجربه نوت 10 رو نداشتم ولی نوت 8 رو از زمان لانچ تا همین چند وقت پیش داشتم و برای من اصلا تجربه خوبی نبود
درکل بین گوشیای اندرویدی خوبه خصوصا از نظر طراحی ولی قبل خرید حتما چک کنید ببینید امکاناتش در مقابل رقبا چطور کار میکنه چند جا شنیده بودم سنسور اثر انگشتش خوب کار نمیکنه و اینکه باطریشم نسبت به p30 pro و 11pro max ضعیفتره
چندتا مورد رو اگه قبل خرید نوت 8 کسی بهم میگفت هیچوقت نمیرفتم سمتش اینارو برای شما میگم ولی دلیل بر بد بودن گوشی نیست اما بهتره بدونید و یه سریارو چک کنید مهم ترین مورد اینکه موقع فروش شدیدا ارزشش رو از دست میده و ضرر میکنید خصوصا با گذشت یکی دو سال (البته این موردو برای تمام گوشیای اندرویدی میشه گفت) دوم اینکه امکانات نوت 8 خوب کار نمیکردن سنسور اثر انگشت و خصوصا فیس آنلاکش یه چیزی فراتر از افتضاح بود (درمورد فیس انلاک شنیده بودم تو نسخه های جدید خیلی بهتر شده ولی بازم اینو حتما چک کنید و اگه امکانش بود از کسی که گوشیو داره بپرسید استفاده‌ای که تو زندگی عادی میشه خیلی با تستا فرق داره و فیس آنلاک بنظرم یکی از مهم ترین چیزاییه که باید تو هر شرایطی بدون نقص کار کنه وگرنه شدیدا آزار دهندس) گوشی هم بزور دو سال آپدیت میشه الان نوت 8 اندروید 10 نمیگیره با اینکه دو سال پیش اومده این موردو فکر کنم اکثرا بدونن ولی کسی به من گوشزد نکرد و منم توجهی بهش نداشتم البته در مقابل بقیه گوشیای اندرویدی ضعف نیست و اکثر گوشیای اندرویدی همینن اگه کاربر اندروید هستید فکر نکنم زیاد براتون مهم باشه ولی برای من که قبلش آیفون داشتم و اون پشتیبانی فوق العاده رو دیده بودم اصلا جالب نبود یه پرچمدار جدید به این سرعت پشتیبانیش قطع بشه
و اینکه قبل گرفتن نسخه پلاس درمورد سایزش بیشتر فکر کنید نوت 8 گوشی شدیدا بزرگی بود و از نظر من همون نسخه عادیش به اندازه کافی بزرگ هست پلاسش احتمالا گاهی اوقات اذیتتون میکنه
خیلی ممنون.قبلا خودم نوت داشتم و ازش راضی بودم.مهم ترین چیز برای من تو اسمارت فونها سخت افزار و کیفیت تصویره و تو این مورد تو بنچمارکهای گرافیکی ای که دیدم خیلی خوب بوده.اون قابلیتی هایی که شما میگید برای من تو الویتهای بعدی قرار داره.راستش تو اسمارت فونهای اندرویدی با اینکه رقبا زیاد شدن هیچ وقت دوست ندارم برم سمت اسمارت فونهای شرکتهای چینی(حالا هم مسئله ی برندینگش هم نمیتونم زیاد بهشون اعتماد بکنم).خودمم بین مدل پایه آیفون 11 و این مونده بودم که با بررسی هایی که تو سایتها و بنچمارکهای منابع مختلف کردم تو اون دو موردی که گفتم(کیفیت تصویر و رزولوشون و هم چنین سخت افزار)این خیلی بهتر بود.فقط خواستم از تجربه دوستانی که این رو دارند استفاده کنم

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
2,345
3,495
خیلی ممنون.قبلا خودم نوت داشتم و ازش راضی بودم.مهم ترین چیز برای من تو اسمارت فونها سخت افزار و کیفیت تصویره و تو این مورد تو بنچمارکهای گرافیکی ای که دیدم خیلی خوب بوده.اون قابلیتی هایی که شما میگید برای من تو الویتهای بعدی قرار داره.راستش تو اسمارت فونهای اندرویدی با اینکه رقبا زیاد شدن هیچ وقت دوست ندارم برم سمت اسمارت فونهای شرکتهای چینی(حالا هم مسئله ی برندینگش هم نمیتونم زیاد بهشون اعتماد بکنم).خودمم بین مدل پایه آیفون 11 و این مونده بودم که با بررسی هایی که تو سایتها و بنچمارکهای منابع مختلف کردم تو اون دو موردی که گفتم(کیفیت تصویر و رزولوشون و هم چنین سخت افزار)این خیلی بهتر بود.فقط خواستم از تجربه دوستانی که این رو دارند استفاده کنم
من نمیدونم چه استفاده ای از گوشی میکنید ولی برای یه کاربر عادی درست کار کردن امکانات گوشی و اینجور موارد اهمیت خیلی بیشتری داره که فقط خواستم بهتون گفته باشم ضمن اینکه رقیب نوت 10 پلاس 11پرو مکس هست نه مدل پایه 11

Alireza717

کاربر سایت
Aug 12, 2016
726
1,040
سلام نظرتون راجع به note10 plus چیه؟خودم قبلا نوت داشتم ازش راضی بودم میخوام اینو بخرم.تو نقدهای مختلف هم که میخوندم یکی از معدود گوشی هایی هست که تقریبا تو هر زمینه ای حرف برای گفتن داره و یکی از کامل ترین اسمارت فون هاست.اگه کسی تجربه ی استفاده ازش رو داره ممنون میشم نظرش رو بگه
نوت 10 از همه لحاظ کامله ( غیر از جک هدفون :D) با توجه به قیمتش تو ایران که نسبت به رقیب اصلیش ایفون 11 pro max خیلی کمتره واقعا گزینه مناسبیه
از اونجایی که قبلا نوت داشتی حتما با کاربرد های قلمش هم اشنا هستی ویژگی های حرکتی اضافه شده به قلم هم واقعا جالبن
با اینکه نسبت به نوت 9 صفحه بزرگتری داره ولی اندازش تقریبا همونقدره
سرعت اثرانگشتش نسبت به نمونه های اپتیکال کمتره ولی چون نیازی به نور نداره لازم نیست قسمتی از صفحه رو روشن کنه و از burn in جلوگیری میکنه
دوربین خیلی خوبی داره و لرزشگیرش هم برای فیلم برداری عالیه
ولی اگه پردازنده و اجرای بازی ها به بهترین شکل ممکن رو میخوای میتونی به سری 7t وانپلاس هم نگاهی بندازی صفحه 90hz هم جزو مزیت های وان پلاس هست

• Like
Reactions: dark spartan

dark spartan

کاربر سایت
Feb 11, 2017
145
480
نام
احسان
من نمیدونم چه استفاده ای از گوشی میکنید ولی برای یه کاربر عادی درست کار کردن امکانات گوشی و اینجور موارد اهمیت خیلی بیشتری داره که فقط خواستم بهتون گفته باشم ضمن اینکه رقیب نوت 10 پلاس 11پرو مکس هست نه مدل پایه 11
خیلی ممنون.من حالا به غیر از social media خیلی با اسمارت فون فیلم و سریال و تریلر میبینم به همین خاطر کیفیت و رزولوشن صفحه نمایش خیلی برام مهمه.سخت افزار هم برای گیمینگ خیلی مهمه برام.من از لحاظ پرفورمنس نگفتم از لحاظ محدوده قیمت که برای خرید در نظر دارم مدل پایه آیفون 11 رو با نوت 10 پلاس مقایسه کردم.

dark spartan

کاربر سایت
Feb 11, 2017
145
480
نام
احسان
نوت 10 از همه لحاظ کامله ( غیر از جک هدفون :D) با توجه به قیمتش تو ایران که نسبت به رقیب اصلیش ایفون 11 pro max خیلی کمتره واقعا گزینه مناسبیه
از اونجایی که قبلا نوت داشتی حتما با کاربرد های قلمش هم اشنا هستی ویژگی های حرکتی اضافه شده به قلم هم واقعا جالبن
با اینکه نسبت به نوت 9 صفحه بزرگتری داره ولی اندازش تقریبا همونقدره
سرعت اثرانگشتش نسبت به نمونه های اپتیکال کمتره ولی چون نیازی به نور نداره لازم نیست قسمتی از صفحه رو روشن کنه و از burn in جلوگیری میکنه
دوربین خیلی خوبی داره و لرزشگیرش هم برای فیلم برداری عالیه
ولی اگه پردازنده و اجرای بازی ها به بهترین شکل ممکن رو میخوای میتونی به سری 7t وانپلاس هم نگاهی بندازی صفحه 90hz هم جزو مزیت های وان پلاس هست
خیلی ممنون بابت راهنمایی

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,415
741
نام
مهدی
خب من یه اکانت ‌‌شیاومی ساختم
یک هفته مهلت داد که امروز تموم شد و الان میتونم گوشی ( ردمی نوت 8) رو آنلاک کنم
فقط خواستم بپرسم که ارزش داره آنلاک کنم؟ هنوز هم مطمئن نیستم که رام گلوبال بهش میزنم یا نه
ولی خب برای روت و نصب ریکاوری لازمه ديگه
و اینکه من آخرش هم نفهمیدم این گوشی کلا 4G پلاس ساپورت نمیکنه؟ یا اگه رام گلوبال بزنم میشه 4G+ کرد؟!

AM!R HOS3!N

کاربر سایت
May 18, 2010
2,056
166
نام
Amir Hosein
خب من یه اکانت ‌‌شیاومی ساختم
یک هفته مهلت داد که امروز تموم شد و الان میتونم گوشی ( ردمی نوت 8) رو آنلاک کنم
فقط خواستم بپرسم که ارزش داره آنلاک کنم؟ هنوز هم مطمئن نیستم که رام گلوبال بهش میزنم یا نه
ولی خب برای روت و نصب ریکاوری لازمه ديگه
و اینکه من آخرش هم نفهمیدم این گوشی کلا 4G پلاس ساپورت نمیکنه؟ یا اگه رام گلوبال بزنم میشه 4G+ کرد؟!
رو رام چین فرکانس 4g+ ایران تعریف نشده.
احتمالا با نصب رام گلوبال مشکلتون حل میشه.

• Like
Reactions: M ξ λ δ ζ

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,415
741
نام
مهدی
سلام
برای نصب رام گلوبال، حتما باید ورژن رام بالاتر باشه؟ اگه باهم باشن چی؟
مثلا من رام 10.3.5 چین دارم اگه 10.3.5 گلوبال نصب کنم بریک میشه؟
و اینکه اگه بخوام برگردم به رام چین میشه باز 10.3.5 نسخه چین فلش زد یا باید بالاتر باشه؟!

Maryam kh

کاربر سایت
Sep 8, 2019
25
17
چند روز پیش یه مطلب توی پلازامگ خوندم که بهترین گوشی های 2019 رو معرفی کرده بود. همه شون پرچمدار برندها بودن و قیمتاشون خیلی بالا. کسی در مورد بهترین گوشی های میان رده موجود توی بازار اطلاع داره؟

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
4,868
2,546
نام
مجید
چند روز پیش یه مطلب توی پلازامگ خوندم که بهترین گوشی های 2019 رو معرفی کرده بود. همه شون پرچمدار برندها بودن و قیمتاشون خیلی بالا. کسی در مورد بهترین گوشی های میان رده موجود توی بازار اطلاع داره؟
راهنمای خرید گوشی موبایل نو و دست دوم به انتخاب دیجیاتو - آبان 98

توجه کن که قیمت نو که نوشته همه با گارانتی هست و میشه بدون کد خیلی ارزونتر خرید اگر خودت گذرنامه داشته باشی

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
1,844
1,656
نام
محسن
راهنمای خرید گوشی موبایل نو و دست دوم به انتخاب دیجیاتو - آبان 98

توجه کن که قیمت نو که نوشته همه با گارانتی هست و میشه بدون کد خیلی ارزونتر خرید اگر خودت گذرنامه داشته باشی
همش چرته بدون کد اصلا نخرید که ارزش ندارن با کد راحته می‌خری اونا دنگ و فنگ داره

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
4,868
2,546
نام
مجید
همش چرته بدون کد اصلا نخرید که ارزش ندارن با کد راحته می‌خری اونا دنگ و فنگ داره
شما وقتی یکی از اقوام اخیرا سفر خارج رفته باشه مثل کربلا و میتونی خیلی راحت خودت رجیستر کنی .. میشه چرت و دردسر ؟ تازه خود سایت همتا راهنمای تصویری هم گذاشته چیکار کنی
الان من منتظرم پول دستم بیاد mi 9t pro 128 بخرم 4080 فوقش 400 هم بدم رجیستری .. گذرنامه هم دارم در کل بشه 4500 .. حالا گارانتی دار چند ؟ 5600 .. 1100 تومان به نفعم میشه :|

• Like
Reactions: Sarvior and IMANOKA

Deadmau5

Joel Thomas Zimmerman
کاربر سایت
Mar 12, 2014
613
638
نام
Joel
دوستان هزینه ریجستری موبایل از کجا بدونیم چقدر میشه ؟ راسته میگن 26% قیمت دلاری گوشی:| ؟

• Wow
Reactions: saeed_sg

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
1,844
1,656
نام
محسن
شما وقتی یکی از اقوام اخیرا سفر خارج رفته باشه مثل کربلا و میتونی خیلی راحت خودت رجیستر کنی .. میشه چرت و دردسر ؟ تازه خود سایت همتا راهنمای تصویری هم گذاشته چیکار کنی
الان من منتظرم پول دستم بیاد mi 9t pro 128 بخرم 4080 فوقش 400 هم بدم رجیستری .. گذرنامه هم دارم در کل بشه 4500 .. حالا گارانتی دار چند ؟ 5600 .. 1100 تومان به نفعم میشه :|
آره این قضیه کربلا اینا شنیده بودم به صرفه است برای سامسونگ و.. همه برندها میشه؟

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
4,868
2,546
نام
مجید
آره این قضیه کربلا اینا شنیده بودم به صرفه است برای سامسونگ و.. همه برندها میشه؟
ربطی به برند نداره، هرکس میتونه که مسافرت خارجی رفته باشه یک گوشی در سال را رجیستر کنه

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 2, مهمان: 2)

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟