راهنمایی در امر خرید موبایل

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,087
دوستان الان با این تعرفه های جدید گمرکی باز ارزش داره گوشی از چین بخریم؟
نوت ۸ مدل ۶۴ رو با ۱۹۵۰ میشه خرید
یعنی هیچ رقمه بدون گذرنامه نمیشه ؟
گذرنامه داشته باشی ولی سفر نرفته باشی چی ؟
البته دوتا از دوستان نزدیکم طی دوهفته اخیر از مرز رد شدن ، یکیشون که از کربلا اومده ، یکی هم از باکو برگشته
میشه با گذرنامه اونا رجیستری کرد؟
راسته باید طی یک ماهه اخیر باید گذرنامه مهر خورده باشه ؟
من میخواستم نوت ۷ بخرم ، دیدم نوت ۸ تقریبا اومده ، گفتم صبر کنم ۸ بخرم
واقعا عجب بدبختی داریما، یه گوشی هم نمیتونیم بخریم !
من اطلاع زیادی درمورد گوشیا ندارم اینجام چون دیدم زیاد کسی پاسخ نمیده گفتم تا جایی که میتونم راهنمایی کنم من فقط در همین حد میدونم که چند روز پیش رفتم بیرون برا ۱۱ پرو همه قیمت بدون رجیستر میدادن ولی خب ظاهرا رجیستر کردنشم مشکلی نداشت چون همه میگفتن با رجیستر یه تومن اضافه میشه به قیمتش
درمورد گذرنامه هم من تا جایی که اخبارو دنبال کردم حتما باید به تازگی مسافرت رفته باشه و مهر خورده باشه
درمورد اون قیمتم قیمتیه که از سایت خارجی دیدید یا وارد کننده داده؟ من تا حالا گوشی سفارش ندادم ولی چیزای دیگه ای که از خارج سفارش دادم معمولا اندازه هزینه خود کالا وارد کننده پول گرفته جدا از این مالیاتم روش حساب کنید
و اینکه شنیده بودم گمرک یه مدت بسته بود و خیلی از کسایی که گوشی از خارج سفارش دادن به همین دلیل به دستشون نرسیده حالا نمیدونم تا چه حد درست بوده این حرف ولی قبلش با یکی از سایتا صحبت کنید هزینه هارو بر برآورد کنید اگه زیر ۵ تومن براتون دربیاد که خیلی خوبه من الان گوشیو عوض کردم نوت ۸ رو خواستم بفروشم مغازه دار گفت ۵۱۰۰ ازم برمیداره

• Like
Reactions: M ξ λ δ ζ

Caliban

کاربر سایت
Aug 22, 2019
64
این سایتایی که از چین و جاهای دیگه گوشی میارن دو نوعن.بعضیاشون مدل مسافرتی میارن که یعنی باید گذرنامه داشته باشین که توی یک یا سه ماه اخیر ( عددش رو یادم نیست) مهر ورود خورده باشن و بعد با شماره تلفن و مشخصات گذرنامه و پرداخت هزینه گمرک( که به قیمت گوشی ربط داره) رجیستر بشن.یه سری هم پستی وارد میکنن، به این صورت که دیگه گذرنامه نمیخواد،هنگام ورود کارهاش انجام میشه و شما موقعی که گوشی رو از پست تحویل میگیرین، پول گمرکی رو پرداخت میکنید.این مدل دوم فکر کنم برای هر نفر محدودیت یک گوشی در سال رو هم داره.

• Like

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,215
نام
مهدی
من اطلاع زیادی درمورد گوشیا ندارم اینجام چون دیدم زیاد کسی پاسخ نمیده گفتم تا جایی که میتونم راهنمایی کنم من فقط در همین حد میدونم که چند روز پیش رفتم بیرون برا ۱۱ پرو همه قیمت بدون رجیستر میدادن ولی خب ظاهرا رجیستر کردنشم مشکلی نداشت چون همه میگفتن با رجیستر یه تومن اضافه میشه به قیمتش
درمورد گذرنامه هم من تا جایی که اخبارو دنبال کردم حتما باید به تازگی مسافرت رفته باشه و مهر خورده باشه
درمورد اون قیمتم قیمتیه که از سایت خارجی دیدید یا وارد کننده داده؟ من تا حالا گوشی سفارش ندادم ولی چیزای دیگه ای که از خارج سفارش دادم معمولا اندازه هزینه خود کالا وارد کننده پول گرفته جدا از این مالیاتم روش حساب کنید
و اینکه شنیده بودم گمرک یه مدت بسته بود و خیلی از کسایی که گوشی از خارج سفارش دادن به همین دلیل به دستشون نرسیده حالا نمیدونم تا چه حد درست بوده این حرف ولی قبلش با یکی از سایتا صحبت کنید هزینه هارو بر برآورد کنید اگه زیر ۵ تومن براتون دربیاد که خیلی خوبه من الان گوشیو عوض کردم نوت ۸ رو خواستم بفروشم مغازه دار گفت ۵۱۰۰ ازم برمیداره
ممنون بابت پاسخ
البته من منظورم ردمی نوت ۸ شیاومی بود !
یکی از کانال ها به قیمت ۱۹۵۰ میفروشه
سایت های مورد اعتماد هم ۲۲۵۰ دیگه کمتر نبود
من هر جور حساب میکنم اگه همون ۲۲۵۰-۲۳۰۰ در نظر بگیریم با پول پست و هزینه گمرک ، کمش ۲۵۰۰-۲۶۰۰ در میاد
بنظرم صبر کنم از همینجا پک گلوبال و رجیستر شده بخرم بهتره
به استرسش هم نمیارزه یک ماه منتظر بمونی حالا گوشی بدستت برسه یا نه !

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,215
نام
مهدی
این سایتایی که از چین و جاهای دیگه گوشی میارن دو نوعن.بعضیاشون مدل مسافرتی میارن که یعنی باید گذرنامه داشته باشین که توی یک یا سه ماه اخیر ( عددش رو یادم نیست) مهر ورود خورده باشن و بعد با شماره تلفن و مشخصات گذرنامه و پرداخت هزینه گمرک( که به قیمت گوشی ربط داره) رجیستر بشن.یه سری هم پستی وارد میکنن، به این صورت که دیگه گذرنامه نمیخواد،هنگام ورود کارهاش انجام میشه و شما موقعی که گوشی رو از پست تحویل میگیرین، پول گمرکی رو پرداخت میکنید.این مدل دوم فکر کنم برای هر نفر محدودیت یک گوشی در سال رو هم داره.
من شنیدم مدل دومی مشکلش اینه که احتمال داره چند وقت حتی چند ماه، گمرک گوشی رو ترخیص نکنه درسته ؟
یکی دو تا سایت معرفی میکنی ؟

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,087
ممنون بابت پاسخ
البته من منظورم ردمی نوت ۸ شیاومی بود !
یکی از کانال ها به قیمت ۱۹۵۰ میفروشه
سایت های مورد اعتماد هم ۲۲۵۰ دیگه کمتر نبود
من هر جور حساب میکنم اگه همون ۲۲۵۰-۲۳۰۰ در نظر بگیریم با پول پست و هزینه گمرک ، کمش ۲۵۰۰-۲۶۰۰ در میاد
بنظرم صبر کنم از همینجا پک گلوبال و رجیستر شده بخرم بهتره
به استرسش هم نمیارزه یک ماه منتظر بمونی حالا گوشی بدستت برسه یا نه !
اها من اشتباه متوجه شدم
بهرحال با سایتای وارد کننده صحبت کنید ببینید هزینه نهاییش برای شما چند درمیاد اگه تفاوت خاصی نداره از داخل بگیرید دردسرش کمتره
درمورد گمرکم ازشون بپرسید اگه باز باشه فکر کنم نهایت دو هفته ای برسونن اگه نباشه میره بالا یک ماه من فقط قبلا از یکی دو نفر شنیده بودم گوشی بعد سه چهار هفته دستشون نرسیده دلیلش این بوده دیگه بیشتر از این مطلع نیستم

• Like

Caliban

کاربر سایت
Aug 22, 2019
64
من شنیدم مدل دومی مشکلش اینه که احتمال داره چند وقت حتی چند ماه، گمرک گوشی رو ترخیص نکنه درسته ؟
یکی دو تا سایت معرفی میکنی ؟
گمرک فرودگاه امام فکر کنم چند وقت پیش یه چیزیش شده بود که بار یه سری ترخیص نمیشد،الان ولی فکر کنم اوکی باشه.
من خودم تجربه خرید از این سایتا رو ندارم ولی مثلا بست چاینا مدل کارش اینطوریه.

• Like

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,215
نام
مهدی
گمرک فرودگاه امام فکر کنم چند وقت پیش یه چیزیش شده بود که بار یه سری ترخیص نمیشد،الان ولی فکر کنم اوکی باشه.
من خودم تجربه خرید از این سایتا رو ندارم ولی مثلا بست چاینا مدل کارش اینطوریه.
با پشتیبانی بست چاینا حرف زدم مثل اینکه اونم بصورت مسافری میاره و خودمون باید بریم دنبال کارای رجیستری
گذر نامه میخواد ، البته اون مشکلی نیست دارم من
منتهی هر روز قانون عوض میشه ، اومدیم و گوشی یه ماهه رسید دستمون
تا اونموقع هم تعرفه و اینارو عوض نکنن تازه و

Caliban

کاربر سایت
Aug 22, 2019
64
با پشتیبانی بست چاینا حرف زدم مثل اینکه اونم بصورت مسافری میاره و خودمون باید بریم دنبال کارای رجیستری
گذر نامه میخواد ، البته اون مشکلی نیست دارم من
منتهی هر روز قانون عوض میشه ، اومدیم و گوشی یه ماهه رسید دستمون
تا اونموقع هم تعرفه و اینارو عوض نکنن تازه و
پس قانونشو عوض کردن چون قبلا اینطوری نبود.شاید چون سر ترخیص به مشکل بر خوردن اینطوری کردن.هنوز هم تو سایتشون همون روش قبلی رو نوشتن.
آره دیگه.این که هر روز یه اتفاق جدیدی میوفته از ویژگی های این جغرافیاست:Dاین خریدا یه روحیه خاصی میخواد که من شخصا ندارم.به خصوص اینکه اگه دقت کنی خود این سایتا هم مسئولیت خیلی از اتفاقاتی که ممکنه تو مسیر سفارش تا دریافت کالا بیوفته رو به عهده نمیگیرن.
نکته ای که برای شما هم هست اینه که تو اون بازه قیمتی که میخوای گوشی بگیری،اختلاف قیمت معناداری بین بازار و این جور سایتا نیست.به خصوص واسه گوشی ها و برندایی که تو بازار ایران هم حضور رسمی و فعالی دارن.یعنی تهش در بهترین حالت مثلا قراره صد یا دویست تومن به نفعت شه که به نظرم با توجه به فرآیندی که باید طی بشه تا گوشی به دستت برسه،ارزش نداره.

• Like

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,215
نام
مهدی
دقیق
پس قانونشو عوض کردن چون قبلا اینطوری نبود.شاید چون سر ترخیص به مشکل بر خوردن اینطوری کردن.هنوز هم تو سایتشون همون روش قبلی رو نوشتن.
آره دیگه.این که هر روز یه اتفاق جدیدی میوفته از ویژگی های این جغرافیاست:Dاین خریدا یه روحیه خاصی میخواد که من شخصا ندارم.به خصوص اینکه اگه دقت کنی خود این سایتا هم مسئولیت خیلی از اتفاقاتی که ممکنه تو مسیر سفارش تا دریافت کالا بیوفته رو به عهده نمیگیرن.
نکته ای که برای شما هم هست اینه که تو اون بازه قیمتی که میخوای گوشی بگیری،اختلاف قیمت معناداری بین بازار و این جور سایتا نیست.به خصوص واسه گوشی ها و برندایی که تو بازار ایران هم حضور رسمی و فعالی دارن.یعنی تهش در بهترین حالت مثلا قراره صد یا دویست تومن به نفعت شه که به نظرم با توجه به فرآیندی که باید طی بشه تا گوشی به دستت برسه،ارزش نداره.
دقیقا درسته !
پس همون منتظر میمونم از اینجا میخرم
فعلا که تو بازار نیست درسته ؟

H.K.Z05

کاربر سایت
Sep 7, 2018
579
نام
Curtis Jackson
دوستان فعلا گوشی خریدن یه چیز سخت شده...انگار گوشی شده طلا...میخوان معافیت 80 دلاری واردات گوشی رو بردارن...سود خودشونو بکنن 26 درصد

H.K.Z05

کاربر سایت
Sep 7, 2018
579
نام
Curtis Jackson
شاهین 2 هم دارن تبلیغ میکنن...وقتی تو آریا اینهمه باگ گذارش کردن این چی بشه! من خودم glx آریا رو دیدم وقتی زنگ میخوره انگار جرثقیل داره تخریب میکنه!!!

• Smile
Reactions: voldmort

H.K.Z05

کاربر سایت
Sep 7, 2018
579
نام
Curtis Jackson
فعلا بهترین ها:
تا 1.5 : ردمی 8
1.5 تا 2 :Lenovo Z5s
2 تا 3 : Realme X2 , Vivo Z1 Pro
3 تا 4 : A50-mi9 lite
4 تا 6 : Mi 9t Pro-Honor 20 series-Lenovo Z6 PRO-Nova 5 Pro-Honor Magic 2
6 تا 9 : Nubia Z20(OnePlus 7t (or 7t pro,7 pro-
9 تا 11 : P30 Pro
11 تا 20 : میت 30 پرو
دوستان کامل کنن

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: soltanmasoud

..Preacher..

کاربر سایت
May 20, 2013
162
نام
ori
سلام دوستان..من سر در نمیارم از بعضی چیزا؟:-?
سایت گوشی شاپ زده رجیستری نامشخص برای بعضی گوشیا..بعد توی قسمت نظراتش نوشته بود اصلا به هیچ طریقی رجیستر نمیشه فعلا(دو سه ماه پیش)(note 10 plus):-?
یعنی من ممکنه یه گوشی بخرم و کلا به خاطر چرندیاتی که اسمشو میزارن قوانین جدید یه مدتی رجیستر نشه؟:-<
بعد چجوری میشه فهمید که این گوشی الان از نظر دوستانمون!!!! در طبقات بالایی قدرت رجیستر میشه یا نه؟:-?
ممنون
شد 14 تومن..دو تومن گرون شد..در کمتر از یک روز..زیبا نیست؟ :-<

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر