راهنمایی در امر خرید موبایل

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,376
تا خوده گوشی نباشه نمیشه گفت اصله یا نه .
خب میگم عموم برام بگیره بعد که گرفت به مدت یک ماه میتونه پس بفرسته شما چه راهکاری پیشنهاد میکنید که من به عموم بگم انجام بده اصالت گوشی رو متوجه شیم اگه درست بود که هیچ اگه نه پس بده.

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,421
نام
امین

به سایت imei.info یا سایت numberingplans.com مراجعه کنید و کد IMEI دستگاه را در فیلدی که مشخص شده وارد نمایید و بر روی گزینه Check کلیک کنید. در این شرایط اطلاعات دقیق در مورد گوشی نمایش داده می‌شود. این اطلاعات شامل برند سازنده، سال تولید، کیفیت گوشی، محل مونتاژ و غیره می‌شود. اگر گوشی شما فیک یا جعلی باشد، اطلاعات این بخش عجیب و قریب خواهند بود و با گوشی که شما قصد خرید آن را دارید مطابقت نخواهد داشت.

این کار رو انجام بده معلوم میشه گوشی اصله یا نه ولی فقط از گوشی انجام بده نه کد رو جعبه.

• Like
Reactions: saeed_sg

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,376
فقط با عرض معذرت خط اخرتون که گفتید با گوشی انجام بده رو نفهمیدم یعنی برم تو ستینگ گوشی شماره imei که تو خود ستینگ هست رو وارد کنم ؟
من imei گوشیم z1 compact رو زدم اطلاعات نرم افزاری و سخت افزاری گوشی رو اورد ولی سه تا تا سوال ذهنم رو درگیر کرده
1 یه گوشی فیک کد imeiش رو نمیتونن طوری طراحی کنن که وقتی واردش میکنی اطلاعات درست رو بده؟یعنی IMEI یه گوشی اصل در ستینگ گوشی به نمایش دربیاد؟
2 با این روش بشه فهمید اصله یا فیکه ولی ایا برا فهمیدن رفرش و یا دست دوم بودن گوشی هم راهی هست؟
3 منظورتون از این که گفتید گوشی فیک باشه اطلاعات عجیب قریب خواهد بود دقیقا چیه؟ یعنی چطوری مثلا ؟
اون سایت اولیه گوشیم رو اورد ولی خبری از محل مونتاژ و کیفیت ساخت نبود دومیه هم اصلا نیاورد
ولی بازم خیلی ممنون که جواب به من دادید خیلی خیلی سپاسگزارم.:Praying::Praying::Praying::Praying::Praying:

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
فقط با عرض معذرت خط اخرتون که گفتید با گوشی انجام بده رو نفهمیدم یعنی برم تو ستینگ گوشی شماره imei که تو خود ستینگ هست رو وارد کنم ؟
من imei گوشیم z1 compact رو زدم اطلاعات نرم افزاری و سخت افزاری گوشی رو اورد ولی سه تا تا سوال ذهنم رو درگیر کرده
1 یه گوشی فیک کد imeiش رو نمیتونن طوری طراحی کنن که وقتی واردش میکنی اطلاعات درست رو بده؟یعنی IMEI یه گوشی اصل در ستینگ گوشی به نمایش دربیاد؟
2 با این روش بشه فهمید اصله یا فیکه ولی ایا برا فهمیدن رفرش و یا دست دوم بودن گوشی هم راهی هست؟
3 منظورتون از این که گفتید گوشی فیک باشه اطلاعات عجیب قریب خواهد بود دقیقا چیه؟ یعنی چطوری مثلا ؟
اون سایت اولیه گوشیم رو اورد ولی خبری از محل مونتاژ و کیفیت ساخت نبود دومیه هم اصلا نیاورد
ولی بازم خیلی ممنون که جواب به من دادید خیلی خیلی سپاسگزارم.:Praying::Praying::Praying::Praying::Praying:
کد IMEI مثل کد ملی ما میمونه و کاملا منحصر هست حتی گوشی 2 سیم کارت، هر سیم یک IMEI مختلف داره که زمان رجیستری همین موضوع باعث دردسر شده بود تا رفعش کردند

پی اس4

کاربر سایت
Sep 28, 2013
494
نام
مهدی
سلام دوستان،می خواستم نوت 9 بخرم.چند تا سوال داشتم.
1.قیمت ها میاد پایین تر یا نه؟
2.برای گارانتی ارزش داره پول اضافه بدم؟با گارانتی هم پیدا میشه؟
3.از کجا بفهمم رجیستر شده یا نه.
4.نسخه فیک هم تو بازار هست یا نه؟چجوری تشخیص بدم.
5.مایکروتل بهتره یا همراه سرویس خاورمیانه؟کلا کدوم گارانتی رو پیشنهاد می کنید.
اگه نکته خاصی هم برای موقع خرید دارید لطفا بگید.

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
سلام دوستان،می خواستم نوت 9 بخرم.چند تا سوال داشتم.
1.قیمت ها میاد پایین تر یا نه؟
2.برای گارانتی ارزش داره پول اضافه بدم؟با گارانتی هم پیدا میشه؟
3.از کجا بفهمم رجیستر شده یا نه.
4.نسخه فیک هم تو بازار هست یا نه؟چجوری تشخیص بدم.
5.مایکروتل بهتره یا همراه سرویس خاورمیانه؟کلا کدوم گارانتی رو پیشنهاد می کنید.
اگه نکته خاصی هم برای موقع خرید دارید لطفا بگید.
1-خیر
2- در ایران از نظر من معنی ندارهو فقط پول اضافه میدی
3- (# 7777 *) بزنی میاره
4- کد IMEI را با سایت سازنده گوشی چک بکن ولی بعید میدونم چنین گوشیهایی فیکش در بازار باشه
5- هر کدوم ارزونتر بود ! ( نظر شخصی )
اخرین نکته اینکه الکی پولت را خرج گوشی گرون قیمت نکن

only_crysis

کاربر سایت
Apr 21, 2009
1,693
نام
مازیار
دوستان این سایت بست چاینا معتبر هست ازش خرید کنیم؟ جنس از چین میاره بدون رجیستری که خودمون باید رجیستر کنیم. آیا این روش مشکلاتی به همراه نداره؟ به راحتی انجام‌ میشه؟
سوال بعد اینکه تا ۵ تومن به نظرتون شیائومی Mi8 گوشی خوبی هست؟
سوال آخر، لنووو زد۵ پرو چطوره؟ پیشنهاد میشه؟

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,421
نام
امین
دوستان این سایت بست چاینا معتبر هست ازش خرید کنیم؟ جنس از چین میاره بدون رجیستری که خودمون باید رجیستر کنیم. آیا این روش مشکلاتی به همراه نداره؟ به راحتی انجام‌ میشه؟
سوال بعد اینکه تا ۵ تومن به نظرتون شیائومی Mi8 گوشی خوبی هست؟
سوال آخر، لنووو زد۵ پرو چطوره؟ پیشنهاد میشه؟

اره مطمئن سایتش.
چاینا اوردرز هم چک کن.

من از جفتش سفارش زدم.
گوشی ها رسیده و تو گمرک هستن ببینم کی ولش میکنن.
هزینه ریجستری رو بر اساس قیمت گوشی میگیرن.

mi8 گوشیه خوبیه و ارزش خرید داره.
لنوو متاسفانه خرابی زیاد داره و شانسیه!

• Like
Reactions: only_crysis

only_crysis

کاربر سایت
Apr 21, 2009
1,693
نام
مازیار
اره مطمئن سایتش.
چاینا اوردرز هم چک کن.

من از جفتش سفارش زدم.
گوشی ها رسیده و تو گمرک هستن ببینم کی ولش میکنن.
هزینه ریجستری رو بر اساس قیمت گوشی میگیرن.

mi8 گوشیه خوبیه و ارزش خرید داره.
لنوو متاسفانه خرابی زیاد داره و شانسیه!
بسیار ممنون
آخه این لنووو هم چشمم رو گرفته، بیشرف خیلی کانفیگ و قیمت خوبی داره، ظاهرش هم خوبه، بین این و می ایت موندم

• Like
Reactions: AMIN-1399F

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,421
نام
امین
بسیار ممنون
آخه این لنووو هم چشمم رو گرفته، بیشرف خیلی کانفیگ و قیمت خوبی داره، ظاهرش هم خوبه، بین این و می ایت موندم

درسته ولی می8 امتحان شو پس داده و هر کی دیدم گرفته راضی بوده.
لنوو متاسفانه بگیر نگیر زیاده تو گوشی هاش.

• Like
Reactions: Vonarian

Ostad fariborz

کاربر سایت
Aug 22, 2016
774
بسیار ممنون
به نظرم تا ۵ تومن نوت ۸ بگیر .بعد شیایومی تبلیغات زیاد میاد تو گوشیش.اگه نخوای نوت بگیری گوشی هواووی بگیر بهتره به نظرم

Syamak8808

کاربر سایت
Sep 6, 2018
304
سلام اساتید. یه گوشی هواوی هونور 7 x دارم دیروز افتاد تو کمی آب من هم زود درش آوردم برای تمیزی یه کم آب روش ریختم ولی نزاشتم بره تو سوراخها. تا الان داره کار می کنه. به نظرتون مشکلی برای گوشیم پیش میاد؟

Sent from my BND-L21 using Tapatalk

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,487
آقا کسی تاحالا از این فروشگاه های سایت emalls خرید کرده؟
مثلا زده ایفون 7 5700 -5400
بعد میگی ریفر میگن نه ارجیناله و.....
یا مثلا زده s9 از 6 میلیون به بالا
بین 7 و s9 کدوم خوبه
با این دید که من یه عمر ایفون داشتم و راحت بودم
و اندروید نوت 2 داشتم خیلی اذیتم میکرد

• Like
Reactions: SleepyTurtel

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر