راهنمائی کم کردن Ping time برای بازی در Xbox Live

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

masoud500

کاربر سایت
May 28, 2011
85
سلام. بعد از مدت ها تلاش بلاخره تونستم به یه سرعت مطلوب تو لایو برسم و COD رو بدون دغدغه بازی کنم.
این کار نیازمند رعایت چند تا نکته هست. گفتم این تاپیک رو بزنم تا هر کس مشکلی داشت مطرح کنه تا حل شه.
میدونم خیلی ها مشکل منو داشتن. خواستم اگه کمکی از دستم بر میاد برای دوستان انجام بدم.

هر سوالی تو این زمینه ها داشتین مطرح کنین من در خدمتم:
  • نوع سرویس اینترنت (تهران - کرج) + کدوم شرکت ارائه دهنده اینترنت ؟؟؟
  • بهترین حالت برای وصل کردن xbox به مودم یا کامپیوتر
  • ترفند برای کم کردن پینگ تایم
  • تست پینگ تایم از کدوم سرور ؟؟؟
  • و ....
* یه نکته مهم:
ما با این کار پینگ تایم اینترنت دریافتی از مخابرات رو کم نمیکنیم.
وقتی شما تو کامپوتر پینگ رو تست میکنی مثلا 300 ms میگیری ، تو xbox و موقع بازی کردن حداقل داری با 400 - 420 ms پینگ بازی میکنی.
این به خاطر اینه که xbox نمیتونه مثل کامپیوتر دیتا رو از مودم یا روتر بگیره. دلیلش هم طولانیه. بماند.
حالا ما میخوایم یه کار کنیم همون 300 ms رو تو xbox داشته باشیم. بیشتر این ترفتد ها واسه اینه.

برای کم کردن پینگ تایم دریافتی از مخابرات باید سرویس adsl رو به Wrieless تغییر بدیم. (باعث بهبود 150 تا 200 ms پینگ تایم)

برای port forwarding اول تو تنظیمات xbox این کارو میکنیم:

settings - system settings - wired network - configure network
manual رو انتخاب میکنیم ip رو وارد میکنیم. مثلا
ip: 192.168.1.20
subnet: 255.255.255.0
gateway: 192.168.1.1

بعد در تنظیمیات مودم adsl به قسمت accesseries یا gaming یا additional setup (بسته به نوع مودم) میریم و تو قسمت port forwarding این پورت ها رو اضافه میکنیم:
  • Port 88 (UDP
  • Port 3074 (UDP and TCP
  • Port 53 (UDP and TCP
  • Port 80 (TCP
و در هر ردیف ip ای که در تنظیمات xbox وارد کرده بودیم (192.168.1.20) رو اضافه میکنیم. بعد save بعد بازی ;)

* نکته: در صورت وجود در تنظیمات مودم گزینه های Upnp - DMZ - NAT رو فعال میکنیم.

راهنمائی برای Port Forward مخصوص بازی Moder Warfare 3:
http://portforward.com/english/rout...r/DGN3500/Call_of_Duty_-_Modern_Warfare_3.htm

آخرین ویرایش:

angel-legend

کاربر سایت
Apr 11, 2011
720
سلام. بعد از مدت ها تلاش بلاخره تونستم به یه سرعت مطلوب تو لایو برسم و COD رو بدون دغدغه بازی کنم.
این کار نیازمند رعایت چند تا نکته هست. گفتم این تاپیک رو بزنم تا هر کس مشکلی داشت مطرح کنه تا حل شه.
میدونم خیلی ها مشکل منو داشتن. خواستم اگه کمکی از دستم بر میاد برای دوستان انجام بدم.

هر سوالی تو این زمینه ها داشتین مطرح کنین من در خدمتم:
  • نوع سرویس اینترنت (تهران - کرج) + کدوم شرکت ارائه دهنده اینترنت ؟؟؟
  • بهترین حالت برای وصل کردن xbox به مودم یا کامپیوتر
  • ترفند برای کم کردن پینگ تایم
  • تست پینگ تایم از کدوم سرور ؟؟؟
  • و ....
چطوری میشه پینگ تایم رو کم کرد!؟؟

masoud500

کاربر سایت
May 28, 2011
85
چطوری میشه پینگ تایم رو کم کرد!؟؟

شما بفرمائید سرویس تون چیه ؟ من میگم. adsl یا وایرلس ؟ مودمت چیه ؟
احتمالا adslی پس فعلا این کارا رو انجام بده:
کنسول رو مستقیم به مودم وصل کن.
1- اول تو کامپیوتر تست بگیر ببین پینگت چنده ؟ اینجوری:
start > run
ping 4.2.2.4 -t

2- تو xbox برو : settings - system settings - wired network - configure network
manual رو انتخاب کن ip رو وارد کن مثلا بزن

3- بعد برو تو تنظیمات مودمت این کارا رو انجام بده:
بگرد گزینه Upnp رو پیدا کن فعال کن بعد همون ip که تو xbox وارد کردی رو بزن (192.168.1.20)
بعد گزینه NAT رو پیدا کن فعال کن.

بعد تو کنسولت امتحان کن ببین اگه بهتر نشده بگو بهت بگم port forward کنی.

آخرین ویرایش:

b3da

کاربر سایت
May 20, 2009
703
نام
عـلیـــــرضــا
عزیز دلم
با توجه به زیر ساختهای مخابراتی در این کشور
شما قادر نیستی پینگت رو به حد مطلوب برسونی
به هیچ عنوان
خودت رو الکی گول نزن
البته باید ببخشید بنده رو
انقدر ناراحتم از این بابت که دیگه اعصاب برام نمونده

masoud500

کاربر سایت
May 28, 2011
85
عزیز دلم
با توجه به زیر ساختهای مخابراتی در این کشور
شما قادر نیستی پینگت رو به حد مطلوب برسونی
به هیچ عنوان
خودت رو الکی گول نزن
البته باید ببخشید بنده رو
انقدر ناراحتم از این بابت که دیگه اعصاب برام نمونده

حرف شما 100% درسته. منم همین مشکل رو داشتم. واسه همینم تاپیک زدم. مخابرات رو هم میشه پیچوند. عااالی نمیشه ولی خیلی پینگ بهتر میشه.
1 مثال خیلی ساده: برای سرویس adsl وقتی دیتا از طریق خط تلفن ارسال میشه، از سرور ها و دستگاه های قدیمی مخابرات ما میگذره که این خودش کلی باعث افت پینگ تایم میشه.
شما اگه سرویس تو به وایرلس تغیر بدی حداقل بین 100 تا 150 ms شایدم 200 ms تو پینگت تاثیر میذاره. حالا با چند تا تنظیم ساده هم میتونی بهترش هم کنی.
adsl هم شرایط خودشو داره اونو هم میشه بهترش کرد. بستگی داره.
ولی بازم به قول شما به اون حد مطلوب نمیرسه. به هر حال ایرانه دیگه کاریش نمیشه کرد.

angel-legend

کاربر سایت
Apr 11, 2011
720
start > run
ping 4.2.2.4 -t

بگرد گزینه Upnp رو پیدا کن فعال کن بعد همون ip که تو xbox وارد کردی رو بزن (192.168.1.20)

ممنون. سرویس من ADSL با سرعت 1مگابایته 5 گیگ حجم! سرعت دانلودم بد نیست اما پینگم بالاست! البته 1هفته ای که بد نیست میشه بازی کرد تو بعضی از ساعات روز اما وسط بازی می بینی یا کانکشن لاست میشی یا کلا از لایو میپری بیرون!
این کارایی که شما میگی رو من انجام دادم. البته تنظیمات مودم من در حالت Bridge هست و NAT در این حالت تا جایی که من دیدم غیر فعاله !! یعنی وقتی روی این حالت میذارم NAT به همراه چند گزینه دیگه حذف میشن! Port Forword که میگین همون برنامه ای ست که تو سایت portforwarding رایگان برای دانلود گذاشته!؟ که IP معرفی میکنه ؟ اگه اونه که اونم دانلود کردم و هیچ فایده ای نداشته! پینگ فقط به پهنای باندی که در اختیارت میذارن بستگی داره! با این چیزا هم درست نمیشه ! من که هر کاری کردم نشد:(
همیشه خدا هم با دلخونی بازی میکنیم:((

Ragnar

کاربر سایت
Nov 15, 2010
661
نام
'Dr.'Salar
من یه روشی بلدم که تو لایو میتونه 70 تا پینگو کم کنه و 100 درصد هم عمل میکه و خیلی سادست .
وقتی که میخواین لایو بازی کنید اگه مودمتون وایرلسه مودمو بزارید توی فریزر و با خیال راحت بازی کنید !!!!!:-bd

زامبی

کاربر سایت
Dec 28, 2011
62
start > run
ping 4.2.2.4 -t

سلام داداش
داداش من اینکارو کردم نشد:((، این port forward چیه؟ لطف میکنی روششو توضیح بدی؟در ضمن من Adsl 512Mb دارم، اسم مودم من D-link .

داداش یه سوال دیگه: این IP:192.168.1.20 رو که در xbox وارد میکنیم، تو تنظیمات مودم در کدوم قسمت باید این کد رو وارد کرد؟

آخرین ویرایش:

masoud500

کاربر سایت
May 28, 2011
85
ممنون. سرویس من ADSL با سرعت 1مگابایته 5 گیگ حجم! سرعت دانلودم بد نیست اما پینگم بالاست! البته 1هفته ای که بد نیست میشه بازی کرد تو بعضی از ساعات روز اما وسط بازی می بینی یا کانکشن لاست میشی یا کلا از لایو میپری بیرون!
این کارایی که شما میگی رو من انجام دادم. البته تنظیمات مودم من در حالت Bridge هست و NAT در این حالت تا جایی که من دیدم غیر فعاله !! یعنی وقتی روی این حالت میذارم NAT به همراه چند گزینه دیگه حذف میشن! Port Forword که میگین همون برنامه ای ست که تو سایت portforwarding رایگان برای دانلود گذاشته!؟ که IP معرفی میکنه ؟ اگه اونه که اونم دانلود کردم و هیچ فایده ای نداشته! پینگ فقط به پهنای باندی که در اختیارت میذارن بستگی داره! با این چیزا هم درست نمیشه ! من که هر کاری کردم نشد:(
همیشه خدا هم با دلخونی بازی میکنیم:((

حرفت درسته.
یه چیز مهم:
وقتی شما تو کامپوتر پینگ رو تست میکنی مثلا 300 ms میگیری ، تو xbox و موقع بازی کردن حداقل داری با 400 - 420 ms پینگ بازی میکنی.
این به خاطر اینه که xbox نمیتونه مثل کامپیوتر دیتا رو از مودم یا روتر بگیره. دلیلش هم طولانیه. بماند.
حالا ما میخوایم یه کار کنیم همون 300 ms رو تو xbox داشته باشیم. بیشتر این ترفتد ها واسه اینه.

تنظیمات bridge خوبه ولی برای adsl چون یه کانکشن دیگه میاد تو کار باعث افت پینگ میشه.
اگه بلدی چه جوری عوض کنی بذاری و PPPoE که هیچی اگه نه مدل مودمت رو بگو بهت بگم چیکار کنی.
port forwarding هم هیچ برنامه اضافی ای نمیخواد همون تو تنظیمات مودمه.

سلام داداش
داداش من اینکارو کردم نشد:((، این port forward چیه؟ لطف میکنی روششو توضیح بدی؟در ضمن من Adsl 512Mb دارم، اسم مودم من D-link .

تنظیمات رو آماده میکنم میذارم تو پست اول.

jondollah

کاربر سایت
Nov 18, 2011
1,237
نام
GeOW COMPETITOR
سلام داداش

داداش یه سوال دیگه: این IP:192.168.1.20 رو که در xbox وارد میکنیم، تو تنظیمات مودم در کدوم قسمت باید این کد رو وارد کرد؟

منظورت 512k بود دیگه!

angel-legend

کاربر سایت
Apr 11, 2011
720
حرفت درسته.
یه چیز مهم:

تنظیمات bridge خوبه ولی برای adsl چون یه کانکشن دیگه میاد تو کار باعث افت پینگ میشه.
اگه بلدی چه جوری عوض کنی بذاری و PPPoE که هیچی اگه نه مدل مودمت رو بگو بهت بگم چیکار کنی.
port forwarding هم هیچ برنامه اضافی ای نمیخواد همون تو تنظیمات مودمه.

تنظیمات رو آماده میکنم میذارم تو پست اول.
خب این port forward که میگی چی هست!؟ چطوری باید انجام بدیم؟

jondollah

کاربر سایت
Nov 18, 2011
1,237
نام
GeOW COMPETITOR
خب این port forward که میگی چی هست!؟ چطوری باید انجام بدیم؟

اوله صفحه رو نگاه کنی یه چیزایی نوشته شده.
یک سوال:از کجا میشه رفت تو تنظیمات مودم ؟ از تو کامپیوتر یا از همون xbox میشه؟

masoud500

کاربر سایت
May 28, 2011
85
اوله صفحه رو نگاه کنی یه چیزایی نوشته شده.
یک سوال:از کجا میشه رفت تو تنظیمات مودم ؟ از تو کامپیوتر یا از همون xbox میشه؟

برای تنظیمات مودم تو ویندوز اینترنت اکسپلورر رو باز کن تو قسما آدرس بزن : 192.168.1.1 ( اکثر مودم ها با این آدرس تنظیم میشن برای d-link 192.168.1.50 هستش)
بعد user name & password میخواد. بزن:
user: admin
pass: admin یا پسورد رو خالی بذار. بقیه قسمت هایی رو که تو پست اول گفتم رو خودت بگردی پیدا میکنی.

GBOX

کاربر سایت
Apr 15, 2011
67
برای تغییر سرویس adsl به wireless باید چقدر هزینه بشه؟

---------- نوشته در 01:56 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 01:41 PM ارسال شده بود ----------

start > run
ping 4.2.2.4 -t

سرویس adsl مودم وایرلس و پینگ از کامپیوتر حدود 270 اما تو لایو به شدت مشکل پینگ دارم .
راستی این subnet , gateway , ip رو که به ایکس باکس باید بدم باید همینا باشه یا بستگی به سرویس اراءه دهنده ی اینترنت داره ؟

jondollah

کاربر سایت
Nov 18, 2011
1,237
نام
GeOW COMPETITOR
دوستان اگه کسی این کارو کرد و جواب داد لطفا بگه.
مرسی:)

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر