دشوارترین باس فایت های دنیای گیم از نگاه کاربران بازی سنتر

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
20201126_232005.jpg

درود
از زمان کودکی که شروع به بازی کردن کردیم و سپس در دوره نوجوانی که در کلوپ ها بازی می کردیم با کلمه ی "غول آخر" بارها مواجه شدیم و با آن آشنا هستیم
حال میخواست شائوکان در مرحله آخر مورتال کامبت باشد یا باس های مرگبار شینوبی و یا باس های اواخر هر مراحله ی شورش در شهر!
به همین ترتیب این موضوع در ذهنمان جا افتاد که در آخر مراحل و بخش های خاصی از بازی، دشمنی می آید که خیلی قوی تر از دشمنان معمولی بازی است که در تعداد بالا آن ها را کشته ایم.
دشمنی که ما را به چالش می کشد و البته پاداش بهتری نیز برای شکست دادنش می گیریم و تا او را شکست ندهیم مرحله بازی را پشت سر نخواهیم گذاشت.
آن زمان کلمه ای به نام باس و باس فایت مطرح نبود و کلا همه فقط می گفتند غول آخر:D
در طول سال های سال انواع و اقسام بازی های مختلف و انواع و اقسام غول ها چه در طی مراحل چه پایان، با آنها روبه رو شدیم و با پیشرفت کردن رسانه های پوشش دهنده حوزه گیم و آشنا شدن بیشتر با مفاهیم و اخبار و تحلیل ها و مقالات صنعت و هنر گیم، کم کم برایمان جا افتاد که باید به این غول آخرها بگوییم “باس” یا Boss !

حالا با این توضیح کوتاه به سراغ مبحث اصلی این مطلب برویم...
در طول تاریخ بازی های رایانه ای همواره بازی های بوده و هستند که از نظر باس فایت ها در وضعیت بسیار بهتر و با کیفیت تری نسبت به دیگر عناوین قرار دارند
در واقع از نظر تعداد باس های باکیفیتی که دارای طراحی عالی و تنوع بالا هستند، برتری محسوسی را در آن ها می بینیم.
به هر حال، هنوز هم هستند بازی‌سازانی که نمی‌گذارند این المان مهم به دست فراموشی سپرده شود و همیشه در تلاشند تا یادمان بیندازند چقدر رویارویی با دشمنانی که یک سر و گردن از ما قدرتمند بودند، حس جذابی داشت
این موضوعی است که قراره در این تاپیک در موردش بحث کنیم و از سرشاخ شدن با اینگونه باس ها که یک عذاب تمام عیار بود به بحث و گفتگو بپردازیم

20201126_234644.jpg

پ.ن:مشابهه تاپیک های گذشت، اینجا هم قانون خاصی نداریم به غیر از اینکه به همدیگه توهین نفرماییددی

توجه:
لطفا باس های مورد نظرتون رو با قرار دادن عدد در کنار نامش معرفی کنید (درواقع جدا از توضیحاتتون راجب این انتخاب ها)
تا در زمان جمع اوری آرا اشتباهی پیش نیاد و کمکی به تسریع روند شمارش کرده باشین

ویرایش:
در ضمن این مطلب رو اضافه کنم که اگر مشارکت قوت گرفت یک نظرسنجی جهت انتخاب دشوارترین هم بعد از شمارش ارا صورت میگیره
و اینکه 5 شماره ی اول لیستتون به عنوان انتخاب های شما محسوب شده و مابقی در نظرسنجی تاثیری نخواهند داشت
گاد بلس آس:D[-o<

آخرین ویرایش:

Silent fans

Stay lostdata
کاربر سایت
Jan 6, 2013
476
نام
Sera
بازیهای میازاکی یادآوری بر این است که چیزی
به نام رستگاری ندارد.و همه از دست داده اند،قبل آن که به دست بیاورند.
و شکست پایان نیست،بلکه این پایان است که آغاز شکست است.
وقتی در کابوس هایمان غرق می شویم
نترس از اینکه هیچ چیز به دست آوردی
تو خود را چنین خواهی یافت
روحی سرگردان در میان کابوس و رویا.

برای من شکست در این دنیا کشیدن لذتی عمیق از درد بود.و این با اولین نبرد آغاز شد.

RohFa

کاربر سایت
Jun 11, 2017
261
مسابقه ماشین سواری ( مافیا ۱)
باس آخر gun :))

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
اخ اخ چقدر اون باس عجیب غریب سخت بود یادمه دهن سرویس با شاتگان و کوکتل همه چی داشت هر چی میزدی نمیمیرد اخرش فک کنم رد نکردم =))

• Like
Reactions: armintn and gintoki

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
بازیهای میازاکی یادآوری بر این است که چیزی
به نام رستگاری ندارد.و همه از دست داده اند،قبل آن که به دست بیاورند.
و شکست پایان نیست،بلکه این پایان است که آغاز شکست است.
وقتی در کابوس هایمان غرق می شویم
نترس از اینکه هیچ چیز به دست آوردی
تو خود را چنین خواهی یافت
روحی سرگردان در میان کابوس و رویا.

برای من شکست در این دنیا کشیدن لذتی عمیق از درد بود.و این با اولین نبرد آغاز شد.
"شعله‌ها از میان خواهند رفت و تنها تاریکی است که بر پا خواهد ماند. و اکنون نیز تنها اخگر‌هایی مانده‌اند، و بشر به مثابه نور، شاهد شب‌هایی بی‌پایان است. و درمیان زندگان، این حاملین نشان تاریک نفرین شده هستند که جولان می دهند"

جالب اینجاس که مانوس با علم بر اینکه تاریکی همیشه وجود داره و در مقابل نور مفهومی موقته، جنبه‌ی تاریکی را به عنوان روح خودش برگزید(دارک سول رو)

mohamad_dx

کاربر سایت
Jul 15, 2008
29
Bloodborne :
آمیگدالای تو دانجئون و اون یارو Blood starved beast ـه حروم لقمه :D . یه اژدها هم تو دارک سولز 3 بود باس اختیاری بود یه چیزی میدیر بود اسمش . اونم خیلی بد میزد .
آمیگدالا با یه روش پشم میشد وقتی میپرید وای میستادی سرجات می افتاد پشتت r2 رو نگه میداشتی و تمام .

• Like
Reactions: Scαrface

Musician

کاربر فعال
Dec 16, 2006
1,263
من از اونجایی که شاید به تعداد انگشتای دست این نسل بازی کردم نمیتونم خیلی گسترده نظر بدم.
ولی فکر میکنم سخترین باسی که من باهاش مواجه شدم دکتر (کوئست Doctors order ) داخل بازی divinity original sin 2 بود و ازونجایی که من عادت دارم بازیو مثل خیلی های دیگه رو درجه سختی آخر برم حالت تکتیشن انخاب کردم :D
183375

ماجرا ازین قرار بود که یکی از companion های شما روحش توسط شیطان ربوده شده بود و به شما این آپشن داده میشد که بتونید با انجام یک سری کارها دکتر شیطانی را ضعیف کنید ولی در ازاش پیامدهایی تلخ داشت که من تصمیم گرفتم بدون ضعیف کردنش شکستش بدم ، یه بدی که این باس داشت این بود که علاوه بر اینکه میتونست خیلی راحت وان شات کنه 6 7 تا نوچه دیگه هم دور خودش داشت که یکی از یکی هارتر :D
خلاصه بعد از یک روز کامل فیل شدن و چنگ زدن درو دیوار و تست انواع اقسام مختلف راهها، دکترو تلپورت کردم وسط شهر، بعد جلوی در ورودی خونش آینه شمدوناشو گذاشتم موقع برگشتن راه جلوش بلاک شد و ازونجایی که کلاس من سامونر بود با مجیکو این داستانا از لای در میزدمش تا به اف رفت:D
....

LAMBENT BERSERKER - GEARS OF WAR 3

183380

تا جایی که یادم میاد موقع ریلیز بازی کمپینو 4 نفره CO-OP رفتیم رو دیفیکالتی INSANE و چیزی به نام DOWN وجود نداشت و با یک حرکت باس میتونست هر کیو بخواد وان شات کنه یعنی یک نفر سوتی میداد کار تموم بود برای همین 5 6 ساعت طول کشید.

Vesemir

A WITCHER ON THE PATH
کاربر سایت
May 29, 2014
1,428
نام
کیوان
اکثریت قاطع سخت ترین باس هاشون توی بازیهای میازاکی بود ولی واسه من تو یک بازی Soulsborne بود که ساخته میازاکی نبود.
باس The Witch of the Lake در بازی Salt & Sanctuary تنها باسی بوده که ول کردم و هیچ وقت نتونستم شکستش بدم.
توی دارک سولزها هم سخت ترین باس واسه من Seath The Scaleless بود. سکیرو و بلادبورن هم آنچنان بازی نکردم ولی دیر یا زود باید برم سراغش شد.
در واقع لیست بخوام بدم به این شکل میشه:
1- The Witch of the Lake
2- Seath the Scaleless

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,711
اگه دارک سولز به این معروف که سختیش کاملا عادلانست این ninja gaiden black به طرز نامعقولی غیر عادلانست :D یعنی مثلا بعد اینکه با هزار بدبختی یه مینی باس میزدی یهو بعدش باید باس اصلی میزدی! بدون سیو! اصلا هیچ منطقی نداشت لعنتی. یادم سر spirit doku من بدون اغراق دو هفته هر روز سعی میکردم بزنمش. بعد که تونستم از فرط خوشحالی دسته رو گذاشتم زمین. دقیقا بعد باس یه سری ماهی بودن تو هوا ریختن سرم کشتنم:| بعد این قضیه یه دو ماهی بازی گذاشتم کنار.
دقیقن به نکته خوبی اشاره کردی. توی دارک سولز و بلادبورن بحث سر چندبار ترای کردن بود. توی ninja gaiden Black و یه مقدار هم 2 بحث سر چند ماه گیر کردن بود:D فک کنم اینجا بچه ها زیاد نینجا گایدن بازی نکردن. حس اینکه رسمن اشکشون دربیاد رو هنوز نچشیدن.:D یه کرمی هم داشت که نمیشد کلن بازی رو بزاری کنار. منم بارها یک تا چند روز کلن بیخیال میشدم ولی دوباره میرفتم سرش:D البته بعدن روی نسخه های PS3 (زیگماها) دوباره بازی کردم و خب خیلی راحت تر تمومشون کردم. دیگه مستر شده بودم.:D یه حسی هم داشتم که انگار آسونتره:)) ninja gaiden 3 هم کلن زنگ تفریح بود. من روی هارد بدون هیچ گیر و گوری بازی رو تموم کردم.

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
دقیقن به نکته خوبی اشاره کردی. توی دارک سولز و بلادبورن بحث سر چندبار ترای کردن بود. توی ninja gaiden Black و یه مقدار هم 2 بحث سر چند ماه گیر کردن بود:D فک کنم اینجا بچه ها زیاد نینجا گایدن بازی نکردن. حس اینکه رسمن اشکشون دربیاد رو هنوز نچشیدن.:D یه کرمی هم داشت که نمیشد کلن بازی رو بزاری کنار. منم بارها یک تا چند روز کلن بیخیال میشدم ولی دوباره میرفتم سرش:D البته بعدن روی نسخه های PS3 (زیگماها) دوباره بازی کردم و خب خیلی راحت تر تمومشون کردم. دیگه مستر شده بودم.:D یه حسی هم داشتم که انگار آسونتره:)) ninja gaiden 3 هم کلن زنگ تفریح بود. من روی هارد بدون هیچ گیر و گوری بازی رو تموم کردم.

درست حس کردی نسخه های PS3 PSV بازی راحت تر شده بودن من نسخه های XBOX تموم کردم خوب سخترین بازی زمان خودش بود اگه از بازی های 2 بعدی بگذریم به فرض EARTHWORM JIM 1 یا قورباقه ها تمام ناشدنی بودنی البته دارم روی اونا هم جدیدا کار می کنم:D

اما سخت ترین باسی که تونستم بزنم باس فوق غیر منطقی SONIC UNLEASHED بود جایی که سوپر سونیک می شدی کنترل فاجعه بازی به بی نهایت می رسید و اخر باس هم باید در عرض 10 ثانیه 50 یا 100 بار دکمه X می زدی

NaRiiMaN

Equality is a Utopian Fantasy
ناظم انجمن
Jun 5, 2010
5,779
نام
نریمان
جا داره از ایشون هم یادی بکنیم، یکی از بهترین Final Boss های تاریخ.

wf6_tumblr_miqqhn5pdh1qctrupo6_250.gif

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,228
نام
امیر حسین
جا داره از ایشون هم یادی بکنیم، یکی از بهترین Final Boss های تاریخ.

wf6_tumblr_miqqhn5pdh1qctrupo6_250.gif
از همین بازی Monsoon رو درجه آخر و برای گرفتن درجه S :-" رسما کاری میکنه که یا Parry کردن رو حرفه ای میشی، و یا دیوانه میشی:))

---
اما همه ی دوستان رو به چالش زدن باس های Kingdom Hearts III ReMind دعوت میکنم:-" (و کلا تمام آپشنال باس های سری... شاید غیر از سفیروث KH II ... تنها باسی که زورم رسید بهش:)) )
روی نرمال هم اشکتون رو در میارن اینا! و آخرش به جایی میرسید که دسته رو بزارید زمین و تسلیم بشید:(
موندم ملت چجوری رو درجات بالاتر میرن:|

یک گزینه هم از Nioh هست...فعلا اسمش یادم نیست:)) :-" باس اول DLCش:|

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر