دشوارترین باس فایت های دنیای گیم از نگاه کاربران بازی سنتر

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
20201126_232005.jpg

درود
از زمان کودکی که شروع به بازی کردن کردیم و سپس در دوره نوجوانی که در کلوپ ها بازی می کردیم با کلمه ی "غول آخر" بارها مواجه شدیم و با آن آشنا هستیم
حال میخواست شائوکان در مرحله آخر مورتال کامبت باشد یا باس های مرگبار شینوبی و یا باس های اواخر هر مراحله ی شورش در شهر!
به همین ترتیب این موضوع در ذهنمان جا افتاد که در آخر مراحل و بخش های خاصی از بازی، دشمنی می آید که خیلی قوی تر از دشمنان معمولی بازی است که در تعداد بالا آن ها را کشته ایم.
دشمنی که ما را به چالش می کشد و البته پاداش بهتری نیز برای شکست دادنش می گیریم و تا او را شکست ندهیم مرحله بازی را پشت سر نخواهیم گذاشت.
آن زمان کلمه ای به نام باس و باس فایت مطرح نبود و کلا همه فقط می گفتند غول آخر:D
در طول سال های سال انواع و اقسام بازی های مختلف و انواع و اقسام غول ها چه در طی مراحل چه پایان، با آنها روبه رو شدیم و با پیشرفت کردن رسانه های پوشش دهنده حوزه گیم و آشنا شدن بیشتر با مفاهیم و اخبار و تحلیل ها و مقالات صنعت و هنر گیم، کم کم برایمان جا افتاد که باید به این غول آخرها بگوییم “باس” یا Boss !

حالا با این توضیح کوتاه به سراغ مبحث اصلی این مطلب برویم...
در طول تاریخ بازی های رایانه ای همواره بازی های بوده و هستند که از نظر باس فایت ها در وضعیت بسیار بهتر و با کیفیت تری نسبت به دیگر عناوین قرار دارند
در واقع از نظر تعداد باس های باکیفیتی که دارای طراحی عالی و تنوع بالا هستند، برتری محسوسی را در آن ها می بینیم.
به هر حال، هنوز هم هستند بازی‌سازانی که نمی‌گذارند این المان مهم به دست فراموشی سپرده شود و همیشه در تلاشند تا یادمان بیندازند چقدر رویارویی با دشمنانی که یک سر و گردن از ما قدرتمند بودند، حس جذابی داشت
این موضوعی است که قراره در این تاپیک در موردش بحث کنیم و از سرشاخ شدن با اینگونه باس ها که یک عذاب تمام عیار بود به بحث و گفتگو بپردازیم

20201126_234644.jpg

پ.ن:مشابهه تاپیک های گذشت، اینجا هم قانون خاصی نداریم به غیر از اینکه به همدیگه توهین نفرماییددی

توجه:
لطفا باس های مورد نظرتون رو با قرار دادن عدد در کنار نامش معرفی کنید (درواقع جدا از توضیحاتتون راجب این انتخاب ها)
تا در زمان جمع اوری آرا اشتباهی پیش نیاد و کمکی به تسریع روند شمارش کرده باشین

ویرایش:
در ضمن این مطلب رو اضافه کنم که اگر مشارکت قوت گرفت یک نظرسنجی جهت انتخاب دشوارترین هم بعد از شمارش ارا صورت میگیره
و اینکه 5 شماره ی اول لیستتون به عنوان انتخاب های شما محسوب شده و مابقی در نظرسنجی تاثیری نخواهند داشت
گاد بلس آس:D[-o<

آخرین ویرایش:

Pyramid Head

کاربر سایت
Jun 15, 2011
2,763
نام
محمد
دوتا باس و هر دو هم از سکیرو (خدا نکشتت میازاکی :|)

Isshin the Sword Saint
قشنگ دست درد می‌گرفتم از مبارزه باهاش :|

vwv_sekiro-isshin-the-sword-saint-1212x682.jpg

یادمه چند روز طول کشید تونستم فاز دومش رو شکست بدم و دسته رو با شادی کوبیدم زمین.انگشت هام درد میکرد انقد دکمه ها رو با ریتم باید میزدم که دیدم بعله، هنوز نصف قضیه بوده این :))
برای شکستش قشنگ باهاش باید رقصید ، تو تک موقعیت ها بهش ضربه زد و حق سوتی هم نداری وسطش، چون مبارزه خیلی طولانیه و با یکی دو ضربه کارت تمومه
اما باس بالایی در مقابل سخت ترین باس فایت من The Demon of Hatred یه جوکه :D
درسته، ممکنه هرکدوم از دوستان در حد آپگرید کرکترشون و توان خودشون با باس های دیگه ای رو به رو شده باشن که چالش خیلی ناجوری داشته براشون ، اما مطمعن باشید در بهترین حالتتون هم جلوی ایشون پشه اید و سخت تر ازش نداریم به نظرم :D

ec2g_k2vazv85scc2l6mtvubxz7.jpg
سکیرو برعکس سولزبورن ها شدیدا اسکیل محور بود یعنی اگه لم بازی دستت میومد به طرز عجیبی بازی ساده میشد مثلا سنت اشین برای من خیلی سخت نبود و دیمن اف هیترد هم فقط مبارزه باهاش طولانی بود وگرنه اصلا سخت نبود
ولی مثلا سیستر فریدا تو دارک سولز 3 نمونه یه باس شدیدا تو مخی بود این لعنتی تو فاز سوم به حدی باهوش و سریع میشه که کوچکترین اشتباه مقابلش مرگ بود
در مورد اورفن هم بگم مبارزه رو بکشونید داخل آب سختی باس نصف میشه ریم تو دارک سولز 2 هم که فقط باید داج داد اگه سپر بگیری جلوش نابودت می کنه یا مثلا میدیر اگه ازش نترسی و درست داج بزنی به شدت باس ساده ای میشه
به طور کلی به نظر من سخت ترین باس تو دیمنز سولز فالز کینگ آلانت بود
تو دارک سولز 1 اورنستین و اسمو
دارک 2 بلو اسملتر دیمن (این لعنتی راه رسیدن بهش سرطان محض بود)
دارک سولز 3 سیستر فریدا
بلادبورن یتیم kos
سکیرو هم جغد(پدر) بود
جا داره اینجا یادی کنم از یه معما که خوب ربطی به باس فایت نداره ولی پوستمو کند و وحشتناک سخت بود
معمای شکسپیر سایلنت هیل 3 روی درجه سختی هارد که بازی رسما شما رو مفسر زبان انگلیسی فرض کرده بود واقعا سخت بود این معما

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
ممنون‌از همگی بابت به اشتراک گذاشتن نظراتشون:D
دمتون گرم‌ و اینکه به نکات خوبی هم اشاره کردین
یکیش اینکه بسته به خود شخص ممکنه یک باسی رو خیلی راحت دیفیت کنه در صورتی که از دید سایرین ممکنه دشوارترین باس نامبرده بشه
نکته ی بعدی اینکه توی بازی های استاد یه سری باس فایت هارو ممکنه از دست بدیم چون اکثرا مخفی هستن، الخصوص یه سری از خفن ترین هاش
ولی در کل اینکه ما امروز تبدیل شدیم به گیمر، درواقع یه مسیر طولانی رو طی کردیم و همینطور که تو پست اول گفتم غول اخرهای زیادی رو دیفیت کردیم:D
از خود اون‌ یارو گولاخ های اخرمرحله ی قارچ خور که باید از روشون یه جوری میپریدیم که بپریم بغل شاهزاده بگیر تا باس های بعضی از بازی های سگا مثل یه سری هاش توی سونیک که حسابی رو مخ بودن و حتی باس های گاد اف وار و یا باس های درون اویل هایی که طی چند نسل عرضه شده و حتی باس های درون nioh!

میگذرم که برم سراغ اصل مطلب:D
درواقع میخوام‌ زووم کنم روی باس هایی که استاد خلق کردن
اصلا توفکر ایشون بودم که یهو دیدم وسط نوشتن متن این یکی تاپیکم:D
به هر حال 5 باس فایت اشک اورش از دید خودم اینا هستن

Kalameet
از دارک سولز 1
چه عظمتی ، چه هیبتی و چه داستان غم انگیزی!
اژدهایی که از عصر کهن زنده موند و ما نزدیک های اولاسیل اگر دقت کنیم میتونیم راه رسیدن بهش رو پیدا کنیم و از اونجایی که اولاسیل توسط ابیس تبدیل شده به یه محیط نفرین شده، پس کلامیت هم به دست تاریکی مانوس آلوده شد...
مبارزه با این اژدهای یک چشم که برخلاف اژدهایانی که تا الان باهاش مواجه شدین، تنها یک چشم داره (سرخ رنگ و روی پیشونیش) و نفس اتشینش به رنگ شعله های اتش نیست!
از اونجایی که جزو باس اصلی نیست و درواقع روی مسیر اصلیتون برای رسیدن به مانوس قرار نگرفته، خیلیا ها اونو زیارت نمیکنن
مبارزه باهاش واقعا عذاب اور بود واسم:D
تمام انورلاندو از برانگیخته شدن خشمش ترس و واهمه داشتن!

3rvJ5k6E.jpg

〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰

Manus, Father of the Abyss
مانوس از دارک‌سولز۱
نفرین و لعن خداوندگار بر تو!
یعنی شخصی که در عهد باستان و با پدیدار اومدن اتش اولیه ، دارک سولش رو از ان خود کرد و بعد از یه سری داستان ها که در ادامه پیش اومد زد اولاسیلو ترکوند و درادامه نفرین ابیس (تاریکی محض) رو به وجود اورد
این تاریکی شروع به گسترش میکنه و سر راهش هر چیزی که وجود داره رو به قولی می بلعه
مردمان اولاسیل هم در برابر این تاریکی، به صورت موجوداتی میان و برده‌ی تاریکی مشن و وقتی سر راه رسیدن به مانوس هستیم کار بسیار سختی رو در پیش داریم
علی رغم میل باطنیم از گفتن ماجراهای سلطان عشق، خفن ترین مبارز تاریخ لردران؛ ارتوریاس د ابیس واکر که گرفتار همین نفرین لعنتی شد صرفه نظر میکنم :(
خلاصه اینکه علاوه بر لوکیشن خوفناک رسیدن بهش ، خود لعنتیش هم یکی از چالش برانگیزترین باس فایت های تاریخه واسم، بسیار مقتدر ، سریع و وحشیه:D

HP9uYLpB.jpg

〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰

The Demon of Hatred
از سکیرو
جای تعجب نیست که قبل تر بچه ها اکثرا بهش اشاره کردن، درواقع میشه گفت 90 درصد رفقایی که سکیرو زدن با دوتا باس حسابی به مشکل خوردن:D
یکی از چالش برانگیز ترین باس های خلق شده توسط استاد!
میشه گفت یک اشتباه=مرگ
واقعا جای هیچگونه اشتباهی وجود نداشت!
گمانم یکی دو روز رسما پشتش گیر کردم و هزار بار به عظما رفتم تا حرکاتشو توی فازهای مختلف حفظ کنم:))
اون فاز اخرش که رسما خود جهنم رو وسط بازی تداعی میکرد!
عجب حیووونی خلق کرد!
بی نهایت بی رحم و ترسناک

Raffu on Twitter(1).png

〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰

Isshin, the Sword Saint
باس اخر سکیرو
بازی واقعا پر از باس های سرسخته ولی این یکی خیلی منو اذیت کرد تا دستم اومد چه سبکی باید باهاش مبارزه کنم
یعنی هرچی در توصیفش بگم کم گفتم ، چقدر بی رحم بود این بشر
فوق العاده تیز و بز و تاکتیکی اتک میزد
به یه جایی رسیدم که داشتم قید دیفیت کردنشو هم میزدم!
واقعا اذیتم کرد تا موتجه شدم به کل باید تاکتیکمو عوض کنم، کنسولو روشن میکردم یه 10 بار به چام میرفتم میزدم اف میکردم یه ساعت بعد مجدد..:))
درواقع نهایتا به کل شیوه ی مبارزه امو عوض کردم مقابلش تا اینکه بلاخره دیفیت شد:D

Took some time to draw my favorite boss, hope you guys like it!(3).png

〰〰〰〰〰〰〰〰

حضرت لودویگ از بلادبورن
یعنی مرده هامو جلو چشام اورد=))
اصلا نمیشد حرکاتشو حفظ کرد چون هیچ نظمی توی اتک هاش وجود نداره لعنتی
جالب اینکه با مریدان استاد که معمولا صحبت میکردیم اکثرا با دیفیت کردن اورفان فرزند خدای kos (از اون‌زمان میدونستن چیو پرستش کنن:))) مشکل داشتن ، ولی من گیر این لودویگ بودم:|
یعنی هر بار (مثلا اگر ده بار dlc رو رفته باشم) پشت لودویگ گیر میکردم و درواقع گیر همچنان گیر میکنم!
اصلا باگه واسم:D
نمیتونم راحت بزنمش، باید حتما اشکمو در بیاره،درازه بی قواره>:P
ولی خب عجب گیفتی گیرمون میومد با دیفیت کردنش!
اون محیط رعب امیز قبل باس و اون کوه اجساد و بدن های پوسیده و موسیقی وحشتناکش رو به یاد بیارید و بعد مواجه شدن با لودویگی که تبدیل شده به یه حیوان وحشی و بی اعصاب که دریای خون راه انداخته در مقابلتونه!
فاز دومش که به کل استایل جدیدی داره اتک هاش و دیوانه وار و بی وقفه فقط اتک میزنه لعنتی~X(
از نظر فنی و تکنیکی طراحی این باس فایت یه جوری که به هیچ وجه نمشه حرکاتش را حفظ کرد و هر بار که میری واسه دیفیت کردنش به یه ترتیب دیگه بهتون حمله ور میشه!
واقعا باس مریضیه!:D

Ludwig, the Holy Blade by GorkeChaos on DeviantArt.jpg

???
پ.ن:به هر حال این ۵ تا تو ذهنم به عنوان بدقلق ترین ها باقی موندن:D
حالا هم که منتظر دستپخت جدید استادیم ببینیم چه آشی واسمون داره میپزه:D

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,151
نام
ماکان
برای من سخت ترین غول آخر بازی ها Sephiroth بود! مدت ها درگیرش بودم تا اینکه تونستم بزنمش. در این حد که مجبور شدم خیلی برگردم عقب، دوباره بازی کنم و پارتی رو درست آپگرید کنم تا بتونم بزنمش. کلا مرحله آخر و رسیدن به سفیروث سرطان محض بود.

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,643
نام
سهيل
کلا باس فایت تقریبا داشت توی اکثر بازی ها محو میشد که میازاکی اومد بهش معنا داد.هرچند به صورت کلی سخت ترین بازی های الان در مقابل یک سری بازی های دوره 8Bit-16Bit رسما جوک هستند ولی خب بازم باس فایت های سخت کم نداشتیم این چند سال. تعجب میکنم کسی به Cuphead و باس فایت هاش اشاره نکرده تا الان.

به نظرم OP باید یک راهنمایی از باس فایت های خفن بذاره که یادمون بیفته. کلی باس فایت خوب بوده زدیم اصلا یادمون نیست.

در مورد سری سولبورن من بیشترین سختی را با DS1 داشتم. چون هم اون زمان اولین بازی از سری بود که بازی میکردم و هم اینکه من همیشه میگم لامصب یک سختی پلتفرم هم داشت باس هاش. یعنی با یک باس سگ جون مبارزه میکردی و امکان داشت از لبه پرت بشی پرتگاه. تازه مثل سکیرو نزدیک هم نبود بون فایرها شکست میخوردی باید باز دوساعت پیاده روی میکردی.

در مورد Ishin فقط یک چیزی بگم منم یکی دوساعت بدجور باهاش درگیر بودم بعد یک راهی پیدا کردم به آسون ترین شیوه زدم. تبدیل شد به یکی از باس های راحت سری

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,392
نام
مهدی یوسفی اصیل
دووووشواری ؟؟؟؟ دووشواری نداریم که :D

من همیشه رو اعصابم بود بقیه اش رو با لذت تموم میکردم :D
اینو فقط با همین تفنگ توی تصویر میشد بکشیش والا بی پدرو هر چی میزدی مگر میمرد ~X(

183248

gameforever

کاربر سایت
Nov 14, 2020
12
دووووشواری ؟؟؟؟ دووشواری نداریم که :D

من همیشه رو اعصابم بود بقیه اش رو با لذت تموم میکردم :D
اینو فقط با همین تفنگ توی تصویر میشد بکشیش والا بی پدرو هر چی میزدی مگر میمرد ~X(

View attachment 183248
اتفاقا مرحله این بازی نسبت به باسش سخت تر بود من اینو راحت میزدم ولی خوده رسیدن به این غول اخر سخت تر بود
چقدر دره مخفی داشت و باز رندوم اسلحه هایی که روی زمین میذاشت

• Like
Reactions: ortegoli

The Pale King

The old King of Hallownest
کاربر سایت
Jul 5, 2008
990
نام
امیر حسین
خوب. الان که خاطراتمو مرور کردم, دیدم از هیچ بازی بیشتر از ایشون خاطره ی بد ندارم.
God Tamer از بازی hollow knight.
کسایی که این شاهکارو بازی کردن شاید سری به
colosseum of the fool زده باشن. خود باس سخت نیست. اما چلنجی که باید پشت سر بذاری و نزدیک ۱۷ wave از دشمن رو تحمل کنی که شدید ترین پلتفرمینگ تاریخ در کسری از ثانیه میاد جلو روت و باید سعی کنی طی این ۱۷ موج, نمیری تا در نهایت این باس بیاد و بتونی بزنیش.
این باس رو هیچ وقت نتونستم بزنم. ینی اصا به باس نرسیدم. اونقدری که خود trial of the fool وحشتناک و سخته که هنوز حسرتش به دلم موند که چرا نتونستم این باس رو بزنم...
سختی این قسمت چززی فراتر از حد تصوره. فقط کسایی میتونن برن که هماهنگی فکر و اعصاب عظیمی دادن که خوب از توان منی که که وقتی ۱۰ بار پشت هم بمیرم, دسته رو میکوبم تو تلویزیون خارجه :D
B_God_Tamer.png

Holy Diver

کاربر سایت
Jun 2, 2010
1,705
نام
عرفان
ninja gaiden / black
Alma
Awakened Alma
این خانم آلما در دو حالتش اشک منو در آورد.:D
نینجا گایدن روی درجه سختی بالا برین تا متوجه بشید بقیه بازیها زنگ تفریحی بیش نیست.:D
View attachment 183242
اگه دارک سولز به این معروف که سختیش کاملا عادلانست این ninja gaiden black به طرز نامعقولی غیر عادلانست :D یعنی مثلا بعد اینکه با هزار بدبختی یه مینی باس میزدی یهو بعدش باید باس اصلی میزدی! بدون سیو! اصلا هیچ منطقی نداشت لعنتی. یادم سر spirit doku من بدون اغراق دو هفته هر روز سعی میکردم بزنمش. بعد که تونستم از فرط خوشحالی دسته رو گذاشتم زمین. دقیقا بعد باس یه سری ماهی بودن تو هوا ریختن سرم کشتنم:| بعد این قضیه یه دو ماهی بازی گذاشتم کنار.

ShahryR

کاربر سایت
Sep 7, 2012
657
نام
شهریار
اگه دارک سولز به این معروف که سختیش کاملا عادلانست این ninja gaiden black به طرز نامعقولی غیر عادلانست :D یعنی مثلا بعد اینکه با هزار بدبختی یه مینی باس میزدی یهو بعدش باید باس اصلی میزدی! بدون سیو! اصلا هیچ منطقی نداشت لعنتی. یادم سر spirit doku من بدون اغراق دو هفته هر روز سعی میکردم بزنمش. بعد که تونستم از فرط خوشحالی دسته رو گذاشتم زمین. دقیقا بعد باس یه سری ماهی بودن تو هوا ریختن سرم کشتنم:| بعد این قضیه یه دو ماهی بازی گذاشتم کنار.
آخ آخ بحث نینجا گایدن شد. این آرمادیلوی بی‌شرف رو یادتونه؟ :D
یعنی فرض کنین بعد از ساعت‌ها درگیری، همچین هیولایی رو بکشی،‌ از موفقیت و خفن بودنت توی پوست خودت نگنجی و ناگهان...بوم! :| انفجار جسد این گنده‌بک همانا و به درک واصل شدن ریو هایابوسا هم همانا. :D ایتاکاگی لعنتی :|

Attachments

• maxresdefault.jpg
    maxresdefault.jpg
    112.1 KB · مشاهده: 11

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,940
نام
احمد
سخت ترین باس فایت های که تو بازی های اشک منو خدایی در اوردن :/

1-Sister Friede این بانو، تا کشتمش تنهایی فکر کنم 7 ماهی درگیرش بودم، خدایی کسی بوده برای یک باس فایت اینقدر زجر کشیده باشه؟ فاز اولش که هیچی نیست، فاز دومش که خیلی خیلی سخت میشه، فاز سومش ضرباتش اینقدر سخت و زخمگین میشه که با هر ضربه هر چی HP رو هم لول اپ کرده باشید میکشتتون، مهمترین نکته هم اینه وقتی که به فاز سوم میرسیدم تموم estus shard تموم میشدن خلاصه این سخت ترین باس فایتی بود که تو عمرم دیدم.

2-Darkeater midir مقام دوم سخت ترین باس فایتی که باهاش مواجه شدم، این بابا ، هیچی توش کارکرد نداره، یک خط HP طولانی داره، که هر چی میزنی بهش میلی متری ازش تموم میشه، هر چی خود باس ضربه میزنه با یک حرکت به خاک خون میشکشونه :/

3-Orphan of kos این باس فایت هم یک روانی تمام عیار هست، که وقتی میبینش میگی الان میزنمش و کارش تموم ولی دقیقه 90 یک حرکت سخت میزنه تو فاز دومش که هر جوره کنارش باشید به خاک سیاه میشونه ادم رو، فکر کنم 10/20 باری ی; سانتی متر از جونش مونده بود ولی بازم منو زده !

4-Laurence, the First Vicar این باس هم خدایی برای من خیلی اذیت کرد، استراتژی خیلی راحتی داره، بدبختیش اینه فاز دوم اتیش پرت میکنه ، و ضرباتش هم خیلی خطرناک میشن، دور ور خودش هم اتیش بازی راه میندازه نزدیک بهش بشید هیج جوره دوم نمیارید، دور با ایستی بازم اتیش پرت میکنه xD

5-Nameless King این باس هم سختی خاص خودش رو داشت و نزدیک 2 ماه تمرین کردم تا تنهای زدمش، اره من زیادی لول اپ اینا نکردم ولی وقتی با لول 300 هم رفتم براش بعدا واقعا باس فایت بشدت سختی بود و فهمیدم رنج یک ساله رو یک شبه رفته بودم قبلا:D

6-Ludwig, the Holy Blade این باس هم واقعا اوج حماسی بودن بود، هم صدای خیلی خوفی داشت، ( همین کافی بود زهر ادم بترکه xD و استرس زیادی بگیری) هم خیافه خیلی خوفی داشت، هم استراتژی حملاتش بشدت سخت و مهار نشدنی بود، مخصوصا وقتی میپرید هوا میزد رو پلیر بخت برگشته 2 سوم HP رو با خودش میبرد xD

7-Soul Of Cinder

8-زئوس تو گاد 3 رو درجه سختی هارد

9-اون سگ اتشی تو دانجن های بلادبورن، اون دانجنی که خون نصف میشد و قدرت ضربات دریافتی بیشتر میشد

10 -Gwyn, Lord Of Cinder

11-Artorias در دارک سولز 1

12-Smough در دارک سولز 1

13- بازی مکس پین 3 رو درجه سختی هارد ثانیه با ثانیه اش باس فایت هست:D

14-بازی لست اف اس 1 رو درجه سختی اخر، میلی متر به میلیمترش خودش باس فایت هست.

15-و ایشین اشین، باس فایت اخری بازی سیکرو هم بشدت سخت بود...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر