درَگون تریل: شیشه محافظی سرسخت برای اکسپریا z

win4win6

کاربر سایت
Sep 14, 2012
514
نام
مهدیسونی در حال رقابتی سخت با سایر تولیدکنندگان تلفن های هوشمند است ولی بنا به دلایل مختلف، فعلاً پشت سر شرکتی مثل سامسونگ قرار گرفته. اما آیا سال 2013 سال بازگشت این کمپانی ژاپنی خواهد بود؟

در اولین گام 2013، سونی اکسپریا Z را معرفی کرده تا لااقل برای نیمه اول سال، در معرفی تلفن های 5 اینچی با نمایشگر Full HD که خط اصلی بازار امسال خواهند بود، سریع تر عمل کرده باشد. مدیران سونی هم می گویند که در این سال، تمرکز کمپانی بر تلفن های رده بالا خواهد بود زیرا تلفن های ارزان با کیفیت نازل، "سونی بودن" خود را به خوبی بروز نمی دهند.

در این راه، سونی اکسپریا Z را با طراحی خاصی که قبلا در آیفون 4 و 4S و نکسوس 4 مشابه اش را دیده بودیم معرفی کرد؛ یعنی پوشش شیشه در جلو و عقب. ولی بر خلاف خیلی از کمپانی ها که از محصول شرکت کورنینگ، یعنی شیشه مقاوم گوریلا گلس برای محافظت نمایشگر دستگاه استفاده می کنند، سونی ترجیح داده از محصول کمپانی Asahi ژاپن یعنی شیشه Dragontrail استفاده کند. البته سونی همکاری با آساهی را رسماً تأیید نکرده ولی گزینه دیگری در دنیا وجود ندارد. پس این شیشه، قطعاً درگون تریل است.

Dragontrail اولین رقیب گوریلا گلس در دنیا به حساب می آید و نمونه به کار رفته در اکسپریا Z سونی، 6 برابر مقاوم تر از گوریلا گلس 2 است و باید بیش از 60 کیلوگرم نیرو به آن وارد آید تا در هم بشکند. این را در کنار استفاده از یک لایه فیلم ضد خش بر روی سطح آن بگذارید، و سپس با مشخصات گوریلا گلس 3 مقایسه کنید که کورنینگ آن را در برابر خراش ها، 3 برابر بیش از نسل قبلی مقاوم می داند. در نتیجه به نظر می رسد درگون تریل حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد.

می توان با اطمینان اکسپریا Z را یک تلفن مقاوم و سرسخت در برابر خراشیدگی دانست که پشت و روی آن در مقابل شکستگی و فشار زیاد هم مقاوم است.


منبع
 

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

Top
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر