خرافات مردم در مورد دستگاههای کامپیوتری در قدیم

ash|ae|ash

کاربر سایت
Jul 22, 2013
94
این یکی خرافات نبود.
یکمی برگردیم به عقب تر کنسول های قدیمی مثل اتاری و نینتند سوپر یادمه که کابل AV رو نداشتن و یا خیلی از تلویزیون های اون زمان AV رو ساپورت نمیکردن و مجبور بودیم یه چزیز انتن مانند که تو خود وسائل کنسول بود رو وصل میکردیم به ته کنسول و از قسمت شبکه یابی VHF توی تلویزیون سیگنال کنسول رو پیدا میکردیم. مثلا رو کانال 11(اون زمان تلویزیون 2 3 تا شبکه بیشتر نداشت) حالا این قضیه یادمه انتن ها رو خراب میکرد و وقتی زیاد بازی میکردیم شبکه های دیگه هم کیفیتش سیگنالش خراب میشد.
نکته جالب تر این بود که همسایه ها هم میتونستن روی تلویزیونشون بازی ما رو ببینن چون آنتنی وصل میشد. خلاصه که زمانی که استریم کردن مد نبود ما استریم میکردیم برای همسایه ها.
این قضیه وجود داشت تا زمانی که رو کنسول سگا جنسیس کابل AV رو کشف کردیم. خودش در حد HDMI 2.1 انقلابی بود
بابابزرگم برام یک فمیلکون خریده بود که شبیه مگادرایو بود ولی بنفش. تابحال فمیکلونی مثل اون ندیدم. این فمیلکون کابل AV میخورد. یک بار بردمش خونه ی مادربزرگم وصلش کنم به تلوزیون ولی تلوزیونشون فقط RF میخورد. واقعا اعصاب خورد کن بود.

• Like
Reactions: mqg1387

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,997
نام
آریا
این (میکرو) یه اشعه ای داره ( :)) ) که تومور مغزی ایجاد میکنه :-??
این قضیه توی دوست و آشناهای ما برای سگا جنسیس کاربرد داشت! :D
یه دوره‌ای خیلی بحثش بود که میکرو (NES) برای بچه‌ها بهتره و سگا باعث میشه مغزشون مشکل پیدا کنه و عصبانی بشن و...! علتش هم که احتمالاً بازی‌هایی مثل Mortal Kombat بوده.
آخرش همین قضیه باعث شد ما میکرو بگیریم به جای سگا جنسیس. یعنی از قبل قرار بود جنسیس بخریم، ولی وقتی رفتیم مغازه طرف شروع کرد به این صحبت‌ها که سگا روی مغز بچه‌ها تأثیر می‌ذاره و بهتره براشون میکرو بخرین و آخرش هم تلاش‌های من و برادرم به جایی نرسید و با میکرو برگشتیم خونه! :|

نکته جالب تر این بود که همسایه ها هم میتونستن روی تلویزیونشون بازی ما رو ببینن چون آنتنی وصل میشد. خلاصه که زمانی که استریم کردن مد نبود ما استریم میکردیم برای همسایه ها.
ما بعضی وقت‌ها توی خونه مادربزرگم با این ماجرا روبرو می‌شدیم! :D
اوایل فکر می‌کردیم به خاطر میکروی خودمون هست (چون خیلی وقت‌ها می‌بردیم اونجا)، ولی یه بار دیدیم حتی وقتی خبری از میکرو نیست هم یکی داره توی یکی از کانال‌ها Super Mario Bros بازی می‌کنه! :| دیگه اوج نتیجه‌گیری‌مون این بود که این یارو بچه بزرگ‌ترین مقام کشور هست و به خاطر همین وقتی با میکرو بازی می‌کنه، ما هم می‌تونیم ببینیم! :))

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,860
نام
malek
ما خودمون بچگی خرافات ساز بودیم
یادمه مامان بزرگم اومده بود خونمون ما هم داشتیم مورتال کومبت بازی میکردیم و کرممون هم گرفته بود همش فینیشر میزدیم.میگفت این وحشی بازیا چیه،ما هم میگفتیم داریم آمریکایی ها رو میکشیم بعد دیگه قانع میشد و از بازیمون لذت میبرد :)

hp3in_pro

کاربر سایت
Mar 16, 2010
310
نام
حسین
یادمه نیم ساعت که بازی میکردیم به بهانه داغ شدن اداپتور و الانه که بسوزه بازیمون رو قطع میکردن همین خودش باعث ایجاد فوبیا داغ شدن در ما شد
یادمه میرفتیم اداپتور رو میزاشتیم تو یخچال تا زود سرد شه دوباره بازی کنیم
وقتاییم که میخاستیم طولانی بازی کنیم چه ابتکار هایی که به خرج نمیدادیم مثلا من بازی میکردم داداشم رو میزاشتم اداپتور رو باد بزنه یا یه کسیه یخ میزاشتیم روش که دیر داغ شه

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,825
نام
مهراد
خرافات دیگه ای ک یادمه:

بعد از نصب بازی از روی دیسک کامپیوتر، دیسک رو از سی دی رام باید در بیاری بزاری خنک بشه بعد بزنی رو آیکن بازی وگرنه اجرا نمیشه?
.
باورتون بشه یا نه، من گیم ک کرایه میکردم و نصب نمیشد، سی دی فروش میگفت مشکل از بازی من نیس، تولز کاربر مشکل داره... اون بنده خدا کلمه تولز انداخت سر زبونم ?

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,633
نام
milad
قبلا ها بازی رو میگرفتیم تو کامپیوتر نصب می کردیم درصورتی که بازی لگ داشت میگفتیم کامپیوتر نمیکشه
درحالی که نمیدونستیم که باید از تظیمات اپشن های مختلف رو انتخاب و کاهش بدیم
بخاطر همین ندونستم کلی بازی رو با لگ تموم کردم یه نمونش بازی sleeping dogs که اگه اشتبه نکنم با فریم 17 18 بازیش میکردم
----
قبلا میگفتن اگه سیستمت بازی رو نمیکشه همون بازی رو تو فلش نصب کن وصل کن پشت کیس بعد از اون اجرا کن بازی باز میشه این یکی دیگه خیلی چرت بود منم باور کرده بودم ولی هیچوقت اجرا نکردم
----
قبلا خیلی هامون فکر میردیم بازی هایی که رو دی وی دی یا سی دی شون عکس چاپ شده اورجینالن اونایی هم که سفید بودن کپی
-----
بازی تو ps1 اجرا نمیشد دیسک رو چند بار میزاشتیم بعد میرفتیم تو یه اتاق دیگه کلی صبر می کردیم فکر میکردیم اینطوری باز میشه و جالبه باز میشد
----
خیلی ها pc داشتن و بازی ps1 یا ps2 میگرفتن و برعکس خیلی ها هم ps1 یا ps2 داشتن بازی pc میگرفتن
----
4 5 نسخه از gta vice city رو واسه pc خریده بودم هیچوقت اجرا نمیشد باز میرفتم میخریدم نگو باید از داخل دیسک crack رو کپی میکردیم
___
کنسول رو که وصل میکردم تلویزیون میگفتن الاناست که بسوزه تی وی اگر هم نمی سوخت میگفتن رنگش پریده بخاطر بازیه

آخرین ویرایش:

ash|ae|ash

کاربر سایت
Jul 22, 2013
94
قبلا ها بازی رو میگرفتیم تو کامپیوتر نصب می کردیم درصورتی که بازی لگ داشت میگفتیم کامپیوتر نمیکشه
درحالی که نمیدونستیم که باید از تظیمات اپشن های مختلف رو انتخاب و کاهش بدیم
بخاطر همین ندونستم کلی بازی رو با لگ تموم کردم یه نمونش بازی sleeping dogs که اگه اشتبه نکنم با فریم 17 18 بازیش میکردم
----
قبلا میگفتن اگه سیستمت بازی رو نمیکشه همون بازی رو تو فلش نصب کن وصل کن پشت کیس بعد از اون اجرا کن بازی باز میشه این یکی دیگه خیلی چرت بود منم باور کرده بودم ولی هیچوقت اجرا نکردم
----
قبلا خیلی هامون فکر میردیم بازی هایی که رو دی وی دی یا سی دی شون عکس چاپ شده اورجینالن اونایی هم که سفید بودن کپی
-----
بازی تو ps1 اجرا نمیشد دیسک رو چند بار میزاشتیم بعد میرفتیم تو یه اتاق دیگه کلی صبر می کردیم فکر میکردیم اینطوری باز میشه و جالبه باز میشد
----
خیلی ها pc داشتن و بازی ps1 یا ps2 میگرفتن و برعکس خیلی ها هم ps1 یا ps2 داشتن بازی pc میگرفتن
----
4 5 نسخه از gta vice city رو واسه pc خریده بودم هیچوقت اجرا نمیشد باز میرفتم میخریدم نگو باید از داخل دیسک crack رو کپی میکردیم
___
کنسول رو که وصل میکردم تلویزیون میگفتن الاناست که بسوزه تی وی اگر هم نمی سوخت میگفتن رنگش پریده بخاطر بازیه
این قضیه ی ی دیسک اریجینال واقعا رو مغزم بود. رفتم یک دی وی دی ویندوز اکس پی اس پی ۲ بخرم طرف گفت ۷ هزار بده. اون زمان من یک وی پی اس خریدم ماهی ۶ هزارتومن الان یک وی پی اس که سرورش توی آلمانه ماهی ۱۰۰ هزار تومنه. خلاصه یادتونه که که سال ۲۰۰۶ هفت هزار تومن پول زیادی بود. گفتم برادر من ۷ هزارتومن برای یک دی وی دی دزدی؟ گفتش «چی میگی آقا اریجیناله!» گفتم دوست من ویندوز اکس پی اس پی ۲ حدودا ۱۰۰ دلار هست چطور دارری به ۷ هزار تومن میدی؟ گفتش تو مشتری نیستی برو بیرون.

همون شب بیدار شدم با اینترنت مجانی صبانت دانلودش کردم... آخرین نرم افزاری که واقعا دی وی دی شو خریدم ویژوال استدیو ۲۰۱۷ بود چونکه ۴۰ گیگ بود که الان اونهم خودم دانلود میکنم. دیگه ازین احشام هیچ نرم افزاری نمیخرم و خداییش هم دیگه مغازه ی نرم افزار فروشی حد اقل توی مشهد نیست. همه دانلود میکنن.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر