جهانی پر از غوغا | نقد و بررسی بازی Planet side 2

pxc33

کاربر سایت
Dec 4, 2011
2,292
نام
علی
In The Name of God
planetside-2-19-618x384.jpeg


PlanetSide 2 یک عنوان مجانی MMOبرگرفته شده از (Massively multiplayer Online )ساخته شده توسط شرکت سونی است.

نسخه ی اول این عنوان در سال ۲۰۰۳ منتشر شده بود که عنوانی نسبتا خوبی از آب در آمد. در July 7, 2011 بود که سونی خبر امیدوار کنندهای را اعلام کرد و ان چیزی نبود جز این که عنوان PlanetSide 2 با انجین جدید و قدرتمندی در حال ساخت است و این موتور قدرتمند توانایی بازی کردن بازیکنان بی نهایتی را در یک مپ عظیم و پرجزییات می دهد. این بازی دارای سه جناح مختلف است که هر کدام برای تصرف این سیاره دست به جنگ های بسیار بزرگی می زنند.


Planetside-2.jpg

وقایع داستانی این بازی ما را به ۳۰۰ سال بعد از کشف سیاره Auraxis می برد، در آن وهله که زمین بر اثر جنگ های بین ابر قدرت ها در مسیر نابودی قرار گرفته است. جایی که تمام قدرت ها و سرزمین ها وایالت های جهان به زیر یک پرچم به نام Terran Republic امده اند.

planetside2image2.jpgحال به معرفی و بررسی قدرت های مختلف در این بازی می پردازیم :

[h=4]Terran Republic[/h]یک حکومت استبدادی است است که خشونت را سر لوحه کار خود قرار داده و از قدرت نظامی برای کنترل مردم و شهروندان خود استفاده می کند. این دولت یک حکومت منظم و محتاط است و در اجرای قوانین است و با سرکوبگری های شورشیان و دیکتاتوری های خود جلب توجه می کند. اما این حکومت به عنوان تنها امید برای برقراری نظم در Auraxis است.

[h=4]
PlanetSide-2-Terran-Republic-Design-Trailer_2.jpg
[/h] [h=4]New Conglomerate[/h]این دولت به عنوان گروهی آزاد طلب و سازماندهی شده است که سربازان خود را با نام رزمندگان راه آزادی یاد می کند. این دولت به شدت محالف سرسخت جمهوری Terran ها در Auraxis هستند. رهبری این گروه توسط تعدادی از رانه شده گان و دزدان فضایی هستند که اماده رسیدن به آزادی به هر قیمتی هستند.

[h=4]
planetside-2-new-conglomerate.png
[/h] [h=4]Vanu Sovereignty[/h]
Vanu ها بر این عقیده اهستند که بشر تنها به وسیله قدرت مرموز و توانایی های باستانی است که می تواند به پیشرفت و تکامل حقیقی برسد. آنها جناح حیله گرو موزی و دارای تجهیزات بیگانه و قدرتمند در میدان نبرد هستند. هدف آنها کشف اثار مخفی باستانی در سطح سیاره Auraxis است و آنها هر کسی را که در این راه برایشات مزاحمت ایجاد کند از سر راه بر میدارند.
PlanetSide-2-Vanu-Sovereignty-Design-Trailer_2.jpg

سال ها قبل از این بود یک کرم چاله ای عجیبی به وجود می امد که دانشمندان توانایی به توضیح این موضوع نیستند. در این زمان شخصی به نام Tom Connery که رییس جمهور سابق Terran Republic است بر این عقیده است که این پدیده نشانی از وجود موجودات فرازمینی است و تعدادی از کاوشگران را برای تحقیق های بیشتر اعزام به نقاطی می کند. اولین کاوشگر در اطراف ماه نشانه هایی از اجساد موجودات ناشناخته را میابد و این دلیلی برای ارسال کاوشگر های بیشتری می شود و کاوشگر دومی نیز برای تحقیقات به فضای بی کران فرستاده می شود. سفینه های فراوانی از جمهوری های مختلف از طریق این کرم چاله عبور کردند و متوجه شدند که این راه طولانی و گیج کننده ای است که در هر لحظه از زمان در حال رشد و بزرگتر شدن است.پس از این اتفاقات و ارسال سفینه های زیادی به کرم چاله منع رفت وامد سختی اعمال شد. در همین زمان رای گیری برای لزوم اقداماتی برای این کرم چاله برگزارشد. رای مثبت پیروز شد اما به سختی و با وجود رای های منفی بسیاری.پس از رای گیری یک بمب تروریستی باعث نابودی یک سفینه می شود و هر کس که در داخل ان بود از جمله Tom Connery کشته می شوند. از ان پس حکومت نظامی اعلام می شود و منع رفت و امد افراد عادی.

پس از آن که گروهی سیاره Auraxis را کشف کردند و دقیقا ۱۷۵ سال بعد جنگ میان Terran Republicو New Conglomerate به اتمام رسید به دنبال این گروهی جنگجو که خود را Vanu Sovereignty می نامیدند وارد این غوغا شدند.

planetside2image1.jpg


PlanetSide 2 نیز حول همان دوره های زمانی قسمت اول این سری رخ می دهد. همانطور که در نسخه 1بازی در این سری نیز شاهد بودیم این بازی در جنگ هایی برای کنترل قلمرو در محیطی Open world بود و دارای جنگ های برجسته و بزرگ تا سقف ۲۰۰۰ بازیکن پیاده نظام و یا در وسایل نقلیه ی هوایی و زمینی. اما قسمت دوم این بازی شامل سرزمین های بزرگتر و سیستمی به مراتب پیچیده تر از قسمت اول این بازیست.Matthew Higby مدیر خلاقیت های این شرکت اعلام کرده است که در این نسخه از بازی. بازیکنان می توانند در سرور های کم جمعیت و شخصی به بازی کردن با دوستان خود بپردازند ولی سرور های اصلی این بازی سرور هایی پر جمعیت و دارای هزاران نفر از بازیکنان خوهد بود.

این بازی دارای المان های یک بازی شوتر اول شخص مانند :راه رفتن با دو سرعت و زره قابل تجدید خواهد بود.از نکات مهم قابل توجه در این بازی این است که از بین بردن دشمنان در این بازی به مهارت خود بازیکن بستگی دارد و اپگرید ها و مهارت های باز شدنی در این بازی فقط باعث تفاوت قدرت اندکی در حد ۱۵ تا ۲۰ در صد خواهد بود.این بازی همچنین دارای چرخه ی شب و روز می باشد و این قابلیت به این معنی است که جنگ هادزمان های مختلف شبانه روز رخ می دهند که این ویژگی نیز تاثیر هایی در روش های عمومی جنگ خواهد داشت.

PlanetSide-2-Preview-2-570x315.jpg


در قستمت به انواع مختلف سربازان در بازی می پردازیم که دارای 6 گروه و قابلیت های متفاوت هستند:


Light Assault ها:

این گروه سپاهی تشکیل شده از افرادی است که همگی آن ها مجهز به JetPack هستند و با انواع مواد منفجره و نارنجک و اسلحه های سبک و کوچک به مبارزه با دشمنان خود می پردازند.
20120229_4f4ecb8e3a780.jpg
[h=3]Heavy Assault ها:[/h] این گروه پیاده نظام هایی که همانطور که از اسمشان معلوم است تجهیز شده به سلاح های سنگین هستند که بیشتر برای نابودی ماشین ها و وسایل جنگی دیگر استفاده می شوند.


ncmax2_2.jpg
Medic ها:

این گروه برای تجدید سلامت بازیکنان و احیای انها هستند این گروه مسلح به سلاح های سبک هستند.
20120313_4f5f864ea2d2a.jpg


Engineer ها:


این گروه برای تعمیر ماشین های جنگی مورد استفاده قرار می گیرند و همچنین قادر به گذاشتن سلاح هایی به نام turret نیز هستند این گروه نیز مجهز به یک سلاح های سبک هستند.
20120328_4f7354c672c95.jpg

Infiltrator ها:


این گروه خرابکار ها و یا تک تیر اندازانی هستند که توانایی به پنهان شدن از چشم دشمنان خود هستند و به خرابکاری و هک کردن تجهیزات دشمنان می پردازند.
20120321_4f6a14fc5c629.jpg


Mechanized Assault Exo-Suit

این گروه مجهز به زره های رباتیک بسیار قدرتمندی هستند و قادر به وارد کردن خسارت های سنگین به دشمن هستند انها فقط توسط گروه Engineer قابل باز سازی هستند. این گروه قابلیت تجهیز به انواع سلاح های ضد پیاده نظام و ضد هوا (وسایل جنگی هوایی) و آتش افکن هستند.


کلاس ها در این بازی همیشه قابل تغییر است و شما می توانید در هر زمانی نوع کارکتر خود را تغییر دهید.


ps2-launch.jpg

معرفی وسایل Combat vehicles :

این بازی دارای ۱۱ وسیله نقلیه جنگی است.Nanite Systems یک وسیله نقلیه است که توسط همه ی کلاس های سربازان در این بازی استفاده می شود.وسیله نقلیه دیگری که قابل ذکر است ES (Empire Specific که وسلیه نقلیه هوایی و زرهی است و Scythe (Vanu Sovereignty و Reaver (New Conglomerate و Mosquito (Terran Republic و (Vanu Sovereignty) وVanguard (New Conglomerate و Prowler (Terran Republic تعدادی دیگر از وسایل نقلیه و جنگی در این بازی هستند.

این عنوان بدون شک یکی از بهترین عناوین MMO و Free To Play سال جاری خواهد بود. شما می توانید این بازی را از سایت رسمی این عنوان دریافت کنید و ساعت ها از آن لذت ببرید و خلاصه ختم کلام باش حسابی حال کنید.


نمــره در کـــل
:8
 

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

Top
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر