جدید ترین اخبار سخت افزار و نرم افزار بازار PC

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
توی سری پاسکال هم EVGA یک مشکل داشت رم هاش ...اگر درست خاطرم باشه مدل EVGA GTX 1080 FTW و 1070 مشکل overheating داشتند

هرکدوم از برد ها مشکلات خاص خودشون را دارند
حتی من Asus 1080 STRIX داشتم اول RGB هاش سوختند و اینکه قسمت های مختلف بدنه ی کارت خیلی معلق بودند و وقتی با انگشت یک قسمت خاص را یک مقدار فشار میدادم حرارت کارت یکدفعه از مثلا 68 میرسید به 74 ! (توی فول لود ) :))
ولی عجیب خنک بود کارتش و تا 2150 آورکلاکش کرده بودم .
الانم 3070 گیگابایت گیمینگ دارم ولی حس میکنم خیلی کامپکت تر هستش البته خوب رقیب TUF حساب میشه تا STRIX و حرارتش یکم بالاست (حدوا 72 ).
سری 1000 اه EVGA دقیقا مشکل کولینگ حافظه داشت که چیپ هاش می سوختن
بعد اصلاحش کرد

@majidred2011
ساپورت اندروید هنوز اضافه نشده

Sampler

کاربر سایت
Nov 30, 2008
1,656
نام
محمد
دوستان یه سوال
کارت zotac 1080ti amp مدل دو فنه
توی rdr2 درین فصل سال که دمای هوا 38 هم میرسه
دمای کارت نزدیک 90 و حتی خود 90 هم میرسه
زیاد نیس؟
پنج تا فن داخل کیس هست

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

mobile1199

_-[ BE THE BATMAN ]-_
Gold User
Jun 21, 2015
1,942
نام
MR.1199
خب بیلد 22000.100 ویندوز 11 هم ریلیز شد. کسانی که ویندوز 11 رو نصب دارن میتونن از settings خودِ ویندوز آپدیت رو دریافت کنن. اگر هم نخواستین باز به هر صورت آپدیت رو دانلود میکنه ویندوز، پس شل بنمایید :D

طبق معمول یک سری باگ ها برطرف شده، تغییراتی هم که تا این جا خودم احساس کردم بازگشت گزینه properties به کلیک راست (بدون انتخاب show more options) بوده و UI هم به طور کلی روون تر شده. مشکل drag & drop رو هم به نظر میرسه آروم آروم دارن حل میکنن، تا این جا حداقل move اضافه شده موقع درگ کردن فایل به تسکبار :D

دوستان یه سوال
زیاد نیس؟
پنج تا فن داخل کیس هست

95 ماکسیموم هست، ولی 90 برای کارت شما اصلا معقول نیست. اگر براتون مقدور بود ببرید ترمال پیست ـش رو عوض کنن (یه جای مطمئن البته که کارت رو خدای ناکرده آسیب نزنن).
قبلش هم حتما تست کنید که فقط توی این گیم به این شکله یا خیر، تو usage نزدیک به 100 در بقیه‌ گیم ها هم آیا مطلب مشابه پیش میاد.

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,360
خب بیلد 22000.100 ویندوز 11 هم ریلیز شد. کسانی که ویندوز 11 رو نصب دارن میتونن از settings خودِ ویندوز آپدیت رو دریافت کنن. اگر هم نخواستین باز به هر صورت آپدیت رو دانلود میکنه ویندوز، پس شل بنمایید :D

طبق معمول یک سری باگ ها برطرف شده، تغییراتی هم که تا این جا خودم احساس کردم بازگشت گزینه properties به کلیک راست (بدون انتخاب show more options) بوده و UI هم به طور کلی روون تر شده. مشکل drag & drop رو هم به نظر میرسه آروم آروم دارن حل میکنن، تا این جا حداقل move اضافه شده موقع درگ کردن فایل به تسکبار :D

95 ماکسیموم هست، ولی 90 برای کارت شما اصلا معقول نیست. اگر براتون مقدور بود ببرید ترمال پیست ـش رو عوض کنن (یه جای مطمئن البته که کارت رو خدای ناکرده آسیب نزنن).
قبلش هم حتما تست کنید که فقط توی این گیم به این شکله یا خیر، تو usage نزدیک به 100 در بقیه‌ گیم ها هم آیا مطلب مشابه پیش میاد.
من نسخه لیک شده رو دارم ولی چرا آپدیت نمیشه؟
دستی هم میزنم آپدیت بشه میگه چیزی نیس :-?
فایل جداگانه برای آپدیت نداره؟

• Like
Reactions: Sega_genesis

Annunaki ™

کاربر سایت
Jan 14, 2014
3,730
نام
رضا.آ
دوستان یه سوال
زیاد نیس؟
پنج تا فن داخل کیس هست

دمای کارت در حالت idle روی دسکتاپ چقدره ؟
زوتک برد متوسطیه اما 90 درجه اصلن قابل قبول نیست .
ی عکس از فضای کیس بزارید بهتر میشه راهنمایی کرد .

با چه رزولوشنی و تنظیماتی پلی میدید ؟
روی نرم افزارهای تست و بنچمارک مثلا 3dmark هم دما همین اندازست ؟

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,372
نام
Majid
یک چیزی رو نمیدونم درست فهمیدم یا نه، انگار وین 11 رو هر اپی باشی کل قدرت سیستم رو میندازه رو همون اپ، یک چیزی مثل اینکه Priority ـی رو بزاری روی Realtime برای اون برنامه، چون الان که مثلا یک چیزی روی رندر میزارم موس لگ دار میشه و فقط کافیه سویچ کنی رو یک برنامه دیگه درست میشه، حالا نمیدونم همین چیزیه که فک میکنم یا باگی چیزیه.

این Move که میگی نفهمیدم منظورت؟ من الان آپدیت کردم تنها فرقی که حس کردم انگار رنگ Notification ـا فرق کرد، البته قبلش یادم نیست چه شکلی بود اصلا :p properties قبلشم برام تو همون صفحه اول کلیک راست بود، این Drag/drop ـو درست کنن فقط هیچ مشکل خاص دیگه ای نداره ویندوزش بنظرم.

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
توی سری پاسکال هم EVGA یک مشکل داشت رم هاش ...اگر درست خاطرم باشه مدل EVGA GTX 1080 FTW و 1070 مشکل overheating داشتند

هرکدوم از برد ها مشکلات خاص خودشون را دارند
حتی من Asus 1080 STRIX داشتم اول RGB هاش سوختند و اینکه قسمت های مختلف بدنه ی کارت خیلی معلق بودند و وقتی با انگشت یک قسمت خاص را یک مقدار فشار میدادم حرارت کارت یکدفعه از مثلا 68 میرسید به 74 ! (توی فول لود ) :))
ولی عجیب خنک بود کارتش و تا 2150 آورکلاکش کرده بودم .
الانم 3070 گیگابایت گیمینگ دارم ولی حس میکنم خیلی کامپکت تر هستش البته خوب رقیب TUF حساب میشه تا STRIX و حرارتش یکم بالاست (حدوا 72 ).
اره 1070 استریکس هم داشتم همین بود
ایسوس همیشه کارت هاش با مادربرد هاش عالی بودن بقیه چیزهاشم البته عالیه مودم هاش یا چیزهای دیگه شم عالیه بهترین نباشه جز بهترین هاست

کلا سری گیمینگ گیگا از ائورسش بهتره فقط خیلی زشت تره:D
خود استریکس هم این سری رقیب تاف نشده:D تاف 3090 3080 تنها کارت هایی هستن در جهان که برای چیپ مموریشون با فازها هیت سینک جداگانه دارن برای همینم بردشون 20 30 درجه از بقیه بردها خنک تره فقط خود استریکس با کولینگ غول پیکرش در همین حد ها ظاهر شده اینجور کارها فقط از ایسوس برمیاد به نظرم ضمن اینکه فن نویز هم خیلی مهمه که ایسوس جز بی صدا ترین ها هم هست در عین حال یعنی اینکه کم صداترین در عین حال خنک ترینم باشی بهترین کامپوننت ها هم داشته باشی می تونه از یک برند بهترین رو بسازه

کلا سوتی ها مهندسی که اینا مهندس نیستن اصلا به نظرم جا و بی جا در تکنولوژی های جدید دیده می شه یک کولینگ درست طراحی کنید دیگه درس انتقال حرارت پیچیدگیش از درس الکترونیک خیلی کمتره

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار
screenshot_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B1%DB%B0%DB%B7%DB%B2%DB%B3-%DB%B1%DB%B7%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B6_0rr3.jpg

@Persia Tech
@Arshiixx
@{ehsan}
@HIGH VOLTAGE

آخرین ویرایش:

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
دوستان یه سوال
زیاد نیس؟
پنج تا فن داخل کیس هست

چرا خیلی زیاده احتمالا جز ماین شده هاست خمیرش خشک شده بدید نمایندگی یا کسی که بلده خمیرش با خمیر خوب عوض کنن

باید پد رم هاشم عوض بشه اگر تماس داره من یادم نیست مدلش متصل بوده یا نه

کیس شما تعدا فن هاش باید درست باشه و تازه باید با سرعت فن گرافیک تنظیم بشه تا تاثیر منفی نذاره برای اینکه بهترین کارایی بگیرید باید شما همه فن ها رو خاموش کنید در کیس به جاش باز بذارید اینطوری دمای کارت گرافیک در پایین ترین حالتش قرار می گیره اگه کیس خیلی کوچیکه در کناریشم باز بذارید

• Like
Reactions: Sampler and {ehsan}

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
یکی از مهمترین مسایل کولینگ خود کیس تنظیم خروجی با ورودی هستش
که باید مساوی باشند ( یا حد اقل تمرکز روی هوای خروجی هستش )
برای تست میشه چراغ های اتاق را خاموش کرد و با یک یا چند "اود" روشن جریان هوای ورودی خروجی را چک کرد . ( مشاهده ی قسمت های ورودی آسون تر هستند )
میشه از چراغ قوه موبایل هم در بعضی قسمت های تاریک که فن چراغ نداشته باشه استفاده کرد.
تمرکز اولیه باید روی فن های دمنده باشه تا مکنده چوت در نهایت دمنده ها هستند که هوا را از داخل کیس فراری میدن . (ورود هوای سرد از قسمت های پایین و خروج از قسمت های بالاتر )
اگر هوای خروجی و ورودی تقریبا مساوی باشند دود اود را میشه در حال ورود به کیس مشاهده کرد
ولی اگر مساوی نباشند این روند و رفتار جریان دود ها به اشکال دیگه ای عمل میکنه ( دود وارد فن مکنده نمیشه ) و ممکنه جریان هوا به صورت چرخه داخل کیس معلق بمونه و حبس بشه .
کیس باز هم گزینه ی بدی نیست ( و بهترین حالت حراراتی هستش در صورت داشتند حداقل یک فن دمنده ی بزرگ ) ولی فقط در محیط هایی که کمترین میزان خاک را داشته باشند و باید مرتب کیس خاک گیری بشه !

در نهایت اگر کارت گرافیک یا CPU حرارت غیر عادی بالایی دارند (در حالت لود یا فول لود )
احتمال زیاد مربوط به خود کیس نمیشه و باید موارد دیگه اول بررسی بشه .

Sampler

کاربر سایت
Nov 30, 2008
1,656
نام
محمد
با تشکر از همه دوستان
تعداد فن‌ها 5 عدد هستش و ایرفلو به این صورته با این تفاوت که پنل جلوی کیس دوتا فن داره منتها شیشه داره جلوش و منافذ اطرافش زیاد بزرگ نیستن
از فن‌های rgb گرین استفاده میکنم
زمستون مشکلی نبود و دما از 84 بیشتر نمیشد
کارت هم سال 96 خریداری شده و ماین هم شده روی کیس ولی باشدت کم و دمای مناسب

IMG_20210724_034427.jpg

و اینکه داخل کیس خاک زیاد گرفته فردا باید غبارروبی بشه ببینم فرقی میکنه
خودم میتونم خمیرشو عوض کنم؟
چه خمیری بگیرم و از کجا بگیرم که اصل باشه
کولرمستر یا آکتریک؟

پ.ن : تو بازیای RDR2 و Days gone تنظیمات تقریبا حداکثر و رزلوشن 2k تست کردم
دمای idle هم 50 تا 55 هستش

آخرین ویرایش:

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
با تشکر از همه دوستان
تعداد فن‌ها 5 عدد هستش و ایرفلو به این صورته با این تفاوت که پنل جلوی کیس دوتا فن داره منتها شیشه داره جلوش و منافذ اطرافش زیاد بزرگ نیستن
از فن‌های rgb گرین استفاده میکنم
زمستون مشکلی نبود و دما از 84 بیشتر نمیشد
کارت هم سال 96 خریداری شده و ماین هم شده روی کیس ولی باشدت کم و دمای مناسب

View attachment 218321

و اینکه داخل کیس خاک زیاد گرفته فردا باید غبارروبی بشه ببینم فرقی میکنه
خودم میتونم خمیرشو عوض کنم؟
چه خمیری بگیرم و از کجا بگیرم که اصل باشه
کولرمستر یا آکتریک؟

پ.ن : تو بازیای RDR2 و Days gone تنظیمات تقریبا حداکثر و رزلوشن 2k تست کردم
دمای idle هم 50 تا 55 هستش
خاک گیری بر خلاف باور عموم تاثیری نداره مشابه همون تعداد فن الکی زیاد اگر کیس دیپ کول یا مشابه اونه کلا از جلوش هوا خوب رد نمی شه پنل کناریشم ببینید فاجعه می شه پنل کناری بذارید باز بمونه
من حتی شده گرد گیری کردم 1 2 درجه بیشترم شده دمام خاک مناطق مرطوب خطرناکه چون ممکنه باعث اتصال بشه برای همین گردگیری پیشنهاد می شه
خمیر های جدید کولر مستر خوبن بهترینشم که سخت گیر میاد گریزلی کیروناتز هستش

این بحث خاک یا گرد و غبار هم داستان کلا زیاد داره من ترجیح می دم همچین محیطی راجبش زیاد بحث نکنم حاشیه درست می شه اما در کل اگر محیط زندگی شما کنار دریا یا مناطق خیلی مرطوب نیست نگرانش نباشید 1 سالم توی کیس تمیز نکنید هیچ اتفاقی نمی افته

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Sampler and {ehsan}

Sampler

کاربر سایت
Nov 30, 2008
1,656
نام
محمد
خاک گیری بر خلاف باور عموم تاثیری نداره مشابه همون تعداد فن الکی زیاد اگر کیس دیپ کول یا مشابه اونه کلا از جلوش هوا خوب رد نمی شه پنل کناریشم ببینید فاجعه می شه پنل کناری بذارید باز بمونه
من حتی شده گرد گیری کردم 1 2 درجه بیشترم شده دمام خاک مناطق مرطوب خطرناکه چون ممکنه باعث اتصال بشه برای همین گردگیری پیشنهاد می شه
خمیر های جدید کولر مستر خوبن بهترینشم که سخت گیر میاد گریزلی کیروناتز هستش

نه بابا کیسم مسترتکه ATISـه :D
بدرد نمیخوره کلا
خمیر هم گریزلی کیرونات پیدا کردم چند روز دیگه میرسه دستم
تاثیرش روی دما محسوس خواهد بود؟

• Like
Reactions: Persia Tech

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر