جدید ترین اخبار سخت افزار و نرم افزار بازار PC

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,917
نام
محمد حسین
قیمت رسمی 3070 باید نصف این مبلغ بشه.
قیمت اتریوم تاثیر گذاره ولی کمبود چیپ هم هست.
کمبود چیپ تا 6 ماه دیگه تموم میشه
البته 17-18 برا کارت 500 دلاری با گارانتی با دلار 25 تومنی معقوله. چون هزینه گمرک و مالیات و حمل و نقل و گارانتی و سود طرفم باید روش حسالب بشه.

• Like
Reactions: amir_amd

Sterben

Shinu made
کاربر سایت
Dec 14, 2007
2,092
نام
هومن
چیزی که الا همه باید دقت کنند تو خرید کارت های ماین نشده است!!با این وضع افزایش تولید انویدیا(یا هرچیزه دیگه که باعث کاهش قیمت شده)و کاهش قیمت کوین ... ماینرها با این وضع شروع به فرستادن کارت هاشون با بازار اونم با برچسب اکبند ولی بدون گارانتی می کنند!برای همین حداکثر دقت کنید تو خرید کارت و به نظرم بازم باید یه 2 ماه دیگه هم صبر کرد!
خلاصه خرید یه کارت ماین شده که تقریبا چندین ماه بی وقفه شب و روز با حداکثر قدرت کار کرده ریسکه....

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,357
چیزی که الا همه باید دقت کنند تو خرید کارت های ماین نشده است!!با این وضع افزایش تولید انویدیا(یا هرچیزه دیگه که باعث کاهش قیمت شده)و کاهش قیمت کوین ... ماینرها با این وضع شروع به فرستادن کارت هاشون با بازار اونم با برچسب اکبند ولی بدون گارانتی می کنند!برای همین حداکثر دقت کنید تو خرید کارت و به نظرم بازم باید یه 2 ماه دیگه هم صبر کرد!
خلاصه خرید یه کارت ماین شده که تقریبا چندین ماه بی وقفه شب و روز با حداکثر قدرت کار کرده ریسکه....
یه سوال . خب الان چطور میشه فهمید گرافیک دست دوم برای ماین استفاده شده یا درحالت عادی گیم زده؟

• Like
Reactions: Sega_genesis

Sterben

Shinu made
کاربر سایت
Dec 14, 2007
2,092
نام
هومن
یه سوال . خب الان چطور میشه فهمید گرافیک دست دوم برای ماین استفاده شده یا درحالت عادی گیم زده؟
منم الا در به در دنبال جوابش هستم :D چند روزه دارم کلی تو یوتیوب اینا دنبال فهمیدن تفاوت یه کارت ماین شده با یه کارت اکبند می گردم چیزی که هست تو گیم اینا زیاد افت اینا مشاهده نمیشه ولی افزایش دمای غیر معمول کارت یکی از دلایل ماین بودن کارت نشون میده...

• Like
Reactions: hitman68

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,357
منم الا در به در دنبال جوابش هستم :D چند روزه دارم کلی تو یوتیوب اینا دنبال فهمیدن تفاوت یه کارت ماین شده با یه کارت اکبند می گردم چیزی که هست تو گیم اینا زیاد افت اینا مشاهده نمیشه ولی افزایش دمای غیر معمول کارت یکی از دلایل ماین بودن کارت نشون میده...
موضوع اینه وقتی خریدی بعدش بفهمی دیگه فایده نداره. ولی از طرفی فکر نکنم فهمیدنش کار آسونی باشه ولی باز کسی اگه میدونه من و این دوستمون رو راهنمایی کنه

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,364
نام
Majid
این Linus Tech واقعا تعطیله
من موندم این چجوری 13.6M ساب گرفته

الان ویدئو از پرازنده EPYC که برای سرور ها هست گزاشته بعد داره از اورکلاکش حرف می زنه و به برد Tyan ایراد می گیره به خاطر این موضوع.
یا مثلا N بار شده که سیستم می خواد ببنده فن سی پی یو می گیره تو کیس اه جا نمی شه.
عشق اینتل هم هست ماشالله. خود مدیر عامل اینتل هم سیستم خونش AMD اه الان این هنوز رو اینتل داره می چرخه.
فان ترین چنل تک هست بنظرم، کلا به تکنولوژی و اینا هم یکی علاقه نداشته باشه بازم شاید بخاطر فان بودنش ببینه (الان یکی میاد میگه دلقک بازیه:D) کسی بخواد خیلی عمیق بره تو بنچمارک و عملکرد میره Hardware unboxed میبینه مثلا. گرچه لاینس ویدئوهایی که دست انتونی هست بنظرم خیلی حرفه ای خوبه معلوم میشه سوادش بالاس و خیلی واسه ویدئوهاش تحقیق میکنه.
ناموسا ولی عشق اینتلو از کجا آوردی :D من میخواستم بگم شاید از AMD پولی چیزی میگیره اینقد هایپش میکنه و اینتلو اینقد میکوبه، در این حد که AMD رو صفحه اصلیش برا رایزن نسل 1 ویدئو لاینسو گذاشته بود، اونم زمانی بود که از نظر گیمینگ AMD جلو اینتل حرفی واسه گفتن نداشت، الان که چپ و راست به اینتل تو ویدئوهاش تیکه میندازه نمیدونم کدوم ویدئوهاشو دیدی :D

آخرین ویرایش:

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
باید قبول کرد فان ترین چنل تک هست، کلا به تکنولوژی و اینا هم یکی علاقه نداشته باشه بازم شاید بخاطر فان بودنش ببینه (الان یکی میاد میگه دلقک بازیه:D) کسی بخواد خیلی عمیق بره تو بنچمارک و عملکرد میره Hardware unboxed میبینه مثلا. گرچه لاینس ویدئوهایی که دست انتونی هست بنظرم خیلی حرفه ای خوبه معلوم میشه سوادش بالاس و خیلی واسه ویدئوهاش تحقیق میکنه.
ناموسا ولی عشق اینتلو از کجا آوردی :D من میخواستم بگم شاید از AMD پولی چیزی میگیره اینقد هایپش میکنه و اینتلو اینقد میکوبه، در این حد که AMD رو صفحه اصلیش برا رایزن نسل 1 ویدئو لاینسو گذاشته بود، اونم زمانی بود که از نظر گیمینگ AMD جلو اینتل حرفی واسه گفتن نداشت، الان که چپ و راست به اینتل تو ویدئوهاش تیکه میندازه نمیدونم کدوم ویدئوهاشو دیدی :D
من کلا یوتوبر ها رو دنبال نمی کنم. همینجوری زدم چند تا رو دیدم یکیش Linus بود. فقط Gamers Nexus رو قبلا چند تا ویدئو و استریم اش رو دیده بودم.
Linus رو جدیداش رو که چک می کنم می بینم اکثرا رفته روی AMD ولی یکم قدیمی تر هاش کلا اینتل بود. حتی اینتل اسپانسرشم بود.

آخرین ویرایش:

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,917
نام
محمد حسین
تشخیص این تقریبا غیر ممکنه. مگه اینکه بد ماین شده باشه که کارت تو تست سنگین، ارتیفکت میده یا فنهاش صدا میدند یا دمای کارت بالاست.
کارت دسته دو گرفتی. باید بزاری تو تست، میشه استرس بهش داد با نرم افزارا، ولی همونا هم برا کارت سالم هم خوب نیستن، حداکثر 5 دقیقه بزار زیر تست استرس.
یا مهلت چند روزه بگیر، کارت رو بزار زیر بازی سنگین، ببین ارتیفکتی چیزی دیدی، اگه ندیدی بخر . بوده کارتی که بعد از 10-15 ساعت ارتیفکت داده.
ارتیفکت میتونه هر چی باشه. یدفعه نورپردازی بهم میریزه، خط میوفته وسط تصویر. یکسری چیز عجیب غریب میبینی .مشخصه تصویر با تصویری که باید ارائه بشه فرق میکنه.
کارت ماین هم اگه درست استفاده شده باشه و اذیت نشده باشه، تو بازی اذیت نمیکنه.من خودمم کارت ماین استفاده میکنم
برا بعضیا هم خریدم ولی کارت ماین باید تست بشه و دسته دو رو از افراد معتبر و آشنا بخرید. سعی کنید از دیوار و اینا نخرید یا حداقل پولو ندید . حتی بیعانه.
الان یکسری جاها مثل ایسام هست که البته معمولا قیمتاشون پرته. ولی تا تست نشده و تایید نکردی پولو نمیدن.
یا لیون سیستم واسط داره.میتونی بگیری تست کنی بعد بگی اوکیه پولشو بدید.

آخرین ویرایش:

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,364
نام
Majid
کارتای ماین شده این دوره بنظرم خیلی باید کم مشکل تر از دفعه پیش باشه (زمان 1060 و rx580) چون خیلی وقت از اوج گرفتن ماینینگ نمیگذره + سری 3000 انویدیا تازه چند ماه پیش لانچ شد در نتیجه این کارتای جدید خیلی ماین نشدن و اگه قیمت خوب بشه پیدا کرد بنظرم ارزش داره.
کافیه دو سه روز مهلت تست داشته باشی تا فیها خالدون کارتو استرس تست بگیری اگه مشکل دما نداشته باشه اوکی هست، پرفورمنس گیمینگشم فرق خاصی نداره.

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
https://gamegpu.com/action-/-fps-/-tps/doom-eternal-test-rtx

سایت معروف GAMEGPU تست دوم جدید انجام داده و توی 4K همه ی کارت های زیر 10 گیگ اوت شدن حتی با DLSS یعنی چارت 8 گیگ به پایینی ها سفید هست
کارت 3060 نسخه 12 گیگی هم با 4K DLSS تونسته از 36 فریم به حداقل 54 برسه که عالیه برای 2K 60 DLSS هم یک عدد 2060S کاملا کافیه

اینجاست که من می گفتم انویدیا واقعا خساست در رم گرافیکی به خرج داده و 8 گیگ کمه چون برخی اعتقاد داشتن که تا 2 3 سال اینده 8 گیگ کافیه حداقل برای رزولوشن 4K که کافی نیست بازی RE8 هم حتی برای 2K بالای 10 گیگ استفاده می کرد تازه اینا میان نسلی ها هستن

amir_amd

Loyal Member
Oct 5, 2005
1,522
نام
امیر
بهترین کارت برای ماین سری 3000 اول 3060ti هست و بعد 3080
هر دو کارت حدود 3 تا 4 ماه ماین شدند و مخصوصا 3060ti که کارت خنکی هست نباید توی این 3 ماه مشکلی براش پیش بیاد
اگر با قیمت معقول بفروشند شاید خرید مناسبی باشه.

مثلا اگر 3060ti قیمت روزش بشه 14 میلیون یک کارت ماین شده با قیمت حدود 10-11 میلیون انتخاب خوبی میتونه باشه
یا کارت 3080 اگر قیمتش حدود 25 باشه یک کارت ماین شده بدون ایراد با قیمت 19-20 میتونه جذاب باشه.

البته این قیمتها فکر نمی کنم توی سال 2021 بدست بیاد و شاید اواخر سال شمسی این قیمتها را شاهد باشیم

• Like
Reactions: rahyarpaul

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد
پس دوستان با این تفاسیر امکان هست کارت ماین شده رو به جا کارت نو بدن؟؟؟؟
مثلا این سایتای وارداتی؟
بله امکانش هست و باید حواستون به داشتن مهلت تست باشه و تست کنین تا مطمئن بشین.

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
مثلا این سایتای وارداتی؟
شما سوابق درخشان رو نگاه کنی می بینی که یک سری کارت RX580 خیلی خوش قیمت برای مدت زیادی توی بازار ایران به فروش می رفت (شایدم هنوز بره). همشون کارت های ماین شده بودن میومدن پکشون می کردن به قیمت خیلی خوب می فروختن.

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,917
نام
محمد حسین
مثلا این سایتای وارداتی؟
یه بار مقداد آی تی اینکارو کرده بود.حالا از این معروفا بود و طرف وارد بود.
فهمیدنش سخته.

صفحه آبی معروف ویندوز، تو 11 سیاه شده

2021-07-02_20-41-07.jpg

پا شده ویندوز 11 رو برده رو لومیا. این پروژه رو از 5 سال پیش برا آوردن ویندوز کامبل رو لومیا استارت زده که الان موفق شده
مصاحبه با طرف اینجا
Student gets Windows 11 running on a Windows Phone

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر