جدیدترین شبیه ساز دریمکست demul 5.6

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,392
نام
مهدی یوسفی اصیل
جدیدترین شبیه ساز دریمکست به همراه آموزش demul 5.6

demul بهترین شبیه ساز دریمکست میباشد که توسط خودم تست شده و میشه گفت امولاتور عالی و خوبی میباشد از این رو برای شما دوستان اینجا گذاشتم تا شما هم از بازی های دریمکست لذت ببرید
DEmul 0.5.6 changelog:
- AWAVE: many fix for controls, rail-shooters playable
- AWAVE: xtrmhunt romset typo
- CHD: reading problems fix
- CHD: updated to 138u4 version
- CORE: ROMs overreading protection
- CORE: SB_SFRES "softreset" emulation (imperfectfor dynarec)
- CORE: arcade roms loading by CRC only, now can load renamed/old/custom romsets with the same files
- CORE: command line support, run selected game/system, list supported games, generate xml dat file (clrmame) for supported romsets with parent/clones info
- CORE: dynarec instruction fix
- CORE: emulation reset fix
- CORE: enable SSE compilator optimization
- CORE: full unicode support
- CORE: interpreter memory translation optimization, MMU speedup
- CORE: invalidation optimized, "Triggerheart Exelica", etc. speedup
- CORE: logging and default output path fixed
- CORE: macw, macl opcodes fix
- CORE: round mode fix
- CORE: savestates fix
- CORE: savestates for VMU
- CORE: timers bugfixes
- CORE: various crashes fix
- CORE: various maple fixes
- CORE: various romset fixes
- CORE: internal time with windows time auto synchronization
- GDI: offset support (may be glitchy)
- GDI: sector cache (test only)
- GDI: various bugfixes
- GPU: "Transform Z" options added (w-buffer to z-buffer transform enable), enabled by default (need restart for ogl if changed)
- GPU: VRAM overreading protection
- GPU: correct vertex intensity alpha
- GPU: correct vertex intensity color clamping
- GPU: ogl disable SSE compilator optimisation due to VC10 compiler bug
- GPU: dx correct window size change
- GPU: render and framebuffer fixes (still imperfect)
- GPU: fullscreen frequency fix
- GPU: polygons blending fix
- GPU: sprites fix
- GPU: stride untwiddled texture fix
- GPU: yuv textures in vq mode supported ("Head Hunter" fix)
- GUI: "15Khz/31Khz" modes selection, "31Khz" default option
- GUI: "LLE MIE"/"HLE MIE" selection option, if "LLE MIE" is unavailable (no "NAOBD.BIN"), "HLE MIE" mode enabled automatically
- GUI: "Time Hack" option, automatic Dreamcast flash time record correction for current time
- GUI: GameBrowser "load decrypted" fix
- GUI: GameBrowser forvard/backward sorting for game year, romset name, full name, developer/publisher and game system
- GUI: GameBrowser keyboard input handling fix
- GUI: GameBrowser gridlines workaround for WinXP
- GUI: PAL/NTSC mode selection
- GUI: custom savestate keys definitions
- GUI: full game name/title display on windows title
- GUI: mahjong controller setup
- GUI: more video cable mode selection
- NAOMI: MAME Naomi CHD-files supported (but not listed in dat), need CHD plugin in plugins directory
- NAOMI: BIOS auto selection
- NAOMI: board malfunction for A-C rev. BIOSes fix
- NAOMI: cart encryption for direct and buffered protection modes supported, most encryption keys added
- NAOMI: cart encryption key automatic detection for NO_KEY games (if any), may take a couple of minutes for complete process
- NAOMI: default system configuration added if no nvram files found, auto selection cabinet orientation and player number for games depending on it
- NAOMI: coin fix
- NAOMI: gunsur2 encryption key added, playable with sound
- NAOMI: club cart protection data
- NAOMI: doa2 crash fix
- NAOMI: ggx crash fix
- NAOMI: hmgeo SHA1 fix
- NAOMI: wldrider crash fix
- NAOMI: initdv2j DES key added, doesn't boot anyway
- NAOMI: full HLE MIE (315-6146 Maple-JVS bridge MCU) support
- NAOMI: full LLE MIE (315-6146 Maple-JVS bridge MCU) support, "NAOBD.BIN" file with MCU fake firmware needed
- NAOMI: JVS interface and IO board(s) emulation
- NAOMI: automatic analog controls mapping
- NAOMI: VMS and Dreamcast gamepads handling for arcade games (if supported)
- NAOMI: keyboard support, select "Keyboard" for "port B" and/or "port C" in "Plugins" configuration dialog
- NAOMI: dybbnao, dygolf, alpilot, sstrkfgt, gunsur2, samba, crzytaxi, zombrvn, wldrider controls support
- NAOMI: mahjong panel support
- NAOMI: nvram load/save fix
- NAOMI: proper 15/31Khz DIP switch handling
- NAOMI: romset updated with MAME 139u2 ROMs
- NET: added netplay support for DC, NAOMI1/2, ATOMISWAVE, only NULL plugin provided (see thrid party plugins)
- PAD: various bugs fix
- PAD: first time configuration crash fix
- PAD: support for xbox360 gamepad (without analogs)
- SPU: ARM7 core fixes
- SPU: better synchronization
- SPU: close fix, thread close fix
- SPU: lp reset fix
- VMU: beeper emulated

لینک دانلود
http://rapidshare.com/files/416566110/EmuCR-demul056.rar

http://free-user.dl.rapidbaz.com/hPSN/EmuCR-demul056.rar

اگر مشکلی در اجرای این امولاتور داشتین در خدمتم

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: a.r.moradi1367

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,392
نام
مهدی یوسفی اصیل
بسم الله الرحمن الرحیم​
امروز در خدمت شما دوستان هستم تا آموزش اجرای امولاتور دریمکست برایتان شرح دهم
ابتدا فایل مورد نظر رو دانلود کرده و سپس از حالت فشرده در آورید
برنامه demul رو اجرا کرده و وارو برنامه میشوید
File :این گزینه برای اجرای بازی یا run کردن بازی ها میباشد
Vms manager : این گزینه برای ایجاد یا تغییر در مموری کارت امولاتور میباشد
Config : این گزنه برای تنظیمات گرافیکی ، انتخاب درایو ، تنظیمات صدا و ... میباشد
About :این گزینه توضیح در مورد ازندگان هست که کار خاصی با آن نداریم

مراحل رو طبق اموزش برید تا مشکلی برای شما پیش نیاد

1.تنظیمات بایوس : برای اجرا امولاتور شما نیاز به بایوس دارید فایل باپوس رو از پایین پست میتونید دانلود کنید.سپس در پوشه امولاتور پوشه ای به نام roms ساخته این بایوس رو درون آن قرار دهید

نکته : بایوس رو از حالت زیپ خارج نکنید ***

در قسمت Config بر روی گزینه ی DC BIOS رفته و گزینه ی سومی رو انتخاب کنید

2.تنظیمات پلاگین : بر روی گزینه ی Config و سپس گزینه ی Plugins رو انتخاب کنید این جا شامل چند بخش است .

2.1 .Video Plugin : در این قسمت شما پلاگین گرافیک رو انتخاب میکنید اگر از سیستم بالایی برخوردارید از پلاگین gpudx3 استفاده کنید اما اگر سیستم شما ضعیف هسا از gpudx legacy استفاده کنید

2.2 Sound Plugin : در این قسمت شما پلاگین صدا رو انتخاب میکنید که یک پلاگین بیشتر ندارد

2.3 GD-ROM Plugin : در این قسمت شما نوع اجرای بازی (منظور منبع اجرای بازی رو انتخاب میکنید ) اگر از بازی ایمیج دارید پلاگین gdr image رو انتخاب کنید اما اگر دیسک بازی رو دارید از gdr demul استفاده کنید (پیشنهاد میشه ابتدا از بازی ایمیج بگیرید)

2.4 Game pad Plugin : در این قسمت شما پلاگین دسته رو انتخاب میکنید چون یک عدد بیشتر نیست توضیحی ندارد

بقیه ی گزینه ها رو هم تغییر ندهید و بگذارید به صورت پبش فرض باقی بماند

3. تنظیمات دسته : بر روی گزینه Config رفته و Game psd را کلیک کنید در قسمت Dream cast دکمه joy 1 رو زده تا کادری باز شود دکمه ها رو طبق زیر تنظیم کنید .
من چون ps3 دارم براتون طبق این دسته شرح میدم

بالا =up
پایین=down
چپ=left
راست=right
ضربدر=A
دایره=B
C=L2
D=R2
مربع=X
مثلث=Y
Z=select
Ltrig=L1
Rtrig=R1
Start=start
S1 و S2 همانند جهت ها بر روی آنالوگ های دسته تنظیم میشود

4.تنظیم درایو:بر روی گزینه Config رفته وسپس GD-ROM را میزنید

اگر از پلاگین gdr image استفاده میکنید کادری باز میشود که با کلیک بر روی گزینه select میتوانید ایمیج بازی را انتخاب کرده و ok را بفشارید اما اگر از روی دیسک بازی را اجرا میکنید کادری باز شده و درایوی را که دیسک بازی درون آن قرار دارد را انتخاب کرده و OK را میزنید

5.تنظیم گرافیک : بر روی گزینه Config رفته و Video را کلیک میکنید در این قسمت رزولوشن اجرای بازی را انتخاب میکنید

در قسمت windowed mode بازی به صورت یک پنجره اجرا خواهد شد و در قسمت Full Screen mode بازی به صورت تمام صفحه اجرا میشود

6. تنظیم مموری کارت :در این قسمت کارت حافظه بازی را تنظیم میکنید بر روی گزینه VMS manager کلیلک کنید تا کادری باز شود در قسمت PORT 1 گزینه Edit را بزنید تا کادری باز شود گزینه Create VMS را زده تا مموری کارت ایجاد شود کادری باز شده وشما محل ذخیره مموری کارت را تعیین میکنید و سپس گزینه Save را انتخاب کنید

نکته: مموری کارت را درون پوشه امولاتور ذخیره کنید تا حتی با عوض کردن ویندوز سیو شما پاک نشود

حال میتوانید بر روی گزینه File رفته و گزینه Run DC را بزنید تا بازی اجرا شود

آخی خسته شدم دوستان اگر بشه یک اعتباری هم بد نیست خیلی ممنون

لینک بایوس
http://rapidshare.com/files/416656172/dc.zip

آخرین ویرایش:

Master

کاربر سایت
Mar 16, 2006
401
نام
حسین

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,392
نام
مهدی یوسفی اصیل

به خدا من همه ی امولاتور های دریمکست رو تست کردم الکی نیومدم که اینو با اموزشش گذاشتم اون اولیه که ماله عهد تیر کمون شاه هست دومی هم تازه شروع کردن به تولید نسخه های جدید تر که آخریش r65 هست تو بازی مقایسه کردم فعلا بهترینش همینی هست که گذاشتم

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
به خدا من همه ی امولاتور های دریمکست رو تست کردم الکی نیومدم که اینو با اموزشش گذاشتم اون اولیه که ماله عهد تیر کمون شاه هست دومی هم تازه شروع کردن به تولید نسخه های جدید تر که آخریش r65 هست تو بازی مقایسه کردم فعلا بهترینش همینی هست که گذاشتم

سلام
اولا تشکر بابت آموزش بسیار مفید. واقعا مرسی.
اما همونطور که می دونید این امولاتور هنوز در هماهنگی صدا و تصویر ایراداتی داره! فعلا گزینه اصلی شبیه سازی دریم کست NullDC هستش که راحت در اکثر سیستمهای قدیم و جدید اجرا میشه و اکثر بازیها رو نرم اجرا میکنه. Chankast هم خوبه ولی یه ایراد داره اونم اینکه در سیستمهای جدید سرعت اجرا خیلی بالاست!!!!
Demull تغییر خاصی نسبت به ورژنهای قبلی پیدا نکرده. بازی شاهزاده فارسی خیلی دنبالشم اجراش کنم که این ورژن جدید Demull هم نتونست اجراش کنه!
یه امولاتور زنده فعلی دیگه هم Makaron هستش که در تلاشه تا قابلیت تطبیق با بازیهای غیر قابل اجرا رو بالا ببره.
به هر حال باز هم بسیار ممنون بابت آموزش و همچنین یاد آوری نام این کنسول عزیز!
یا حق

Master

کاربر سایت
Mar 16, 2006
401
نام
حسین
سلام . من که حرفی نزدم . فقط خواستم شبیه سازهای دیگه رو هم بگم ! وگرنه من اصلا باهاش کار نکردم (یکی بود سه 4 سال پیش اسمش یادم نمیاد . )
کلا دمت گرم .

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,392
نام
مهدی یوسفی اصیل
سلام . من که حرفی نزدم . فقط خواستم شبیه سازهای دیگه رو هم بگم ! وگرنه من اصلا باهاش کار نکردم (یکی بود سه 4 سال پیش اسمش یادم نمیاد . )
کلا دمت گرم .

ببخشید بنده قصد جسارت نداشتم فقط میخواستم تجربه ی خودم رو گفته باشم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر