تولد دوباره : به مناسبت 10 سالگی پلاتینوم گیمز

بهترین بازی پلاتینوم گیمز از نظر شما کدام است؟

• Infinite Space

رای‌ها: 0 0.0%
  • The Wonderful 101

• Madworld

• Transformers: Devastation

• Anarchy Reigns

• The Legend of Korra

• مجموع رای دهنده‌ها
    32
  • نظرسنجی بسته شده است .

ALBERT WESK3R

THE FATHER OF SURVIVAL HORROR
Gold User
Feb 15, 2016
429
نام
بهزاد
16928221600574979196.jpg

بدون شک کلاور استدیو یکی از بهترین استودیوهای صنعت بازی است.استودیویی که شاهکارهایی چون اوکامی و گادهند را ساخت.متاسفانه در سال 2007 این استدیو توسط

شرکت کپکام بسته شد. هر چند این اقدام کپکام منجبر به بسته شدن یکی از استدیوهای برتر تاریخ بازی شد اما در سویی دیگر منجر به تاسیس یک استدیو فوق العاده دیگر شد. نام این استدیو پلاتینوم گیمز بود!

نوابغ شرکت کپکام ، شینجی میکامی ( خالق رزیدنت اویل و داینوکرایسیس) هیدکی کامیا ( خالق دویل می کرای و اوکامی) و اتسوشی اینابا ( تهیه کننده شاهکارهایی چون اوکامی و گادهند) پس از تعطیل شدن کلاور استودیو به دست کپکام با همکاری هم استدیو پلاتینوم گیمز را تاسیس کردند.

بی شک پلاتینوم گیمز یکی از استودیوهای برتر حال حاضر صنعت بازی است.استودیویی که خلاقیت و نواوری در عناوین ان به وضوح دیده میشود.استدیویی که تا به امروز شاهکارهایی چون BAYONETTA و VANQUISH را خلق کرده است.
استدیو پلاتینوم گیمز پس از تاسیس با شرکت معروف و محبوب سگا قرارداد بست.نخستین اثر این استودیو عنوان MAD WORLD بود. یک اثر ویژه و ساختارشکن برای کنسول WII.

این اثر که به نوعی ادامه دهنده ی بازی زیبای GOD HAND بود، یک BRAWLER (به یاد شورش در خیابان) به تمام معناست. شخصیت بازی علاوه بر اره ای که در دستش قرار دارد و سلاح اولیه ی بازی است.، با مشت دهای سنگین حریفان را مچاه کرده و به اطراف پرتاب میکند. او میتواند ان ها را بلند کرده و به در و دیوار بکوبد.طنز و اغراق در گیم پلی این بازی رخنه کرده و ان را به یک اثر جذاب و هیجان انگیز تبدیل کرد.

یکی دیگر از اثار جذاب این شرکت عنوان INFINITE SPACE بود. یک بازی در سبک نقش افرینی و استراتژی که برای کنسول DS عرضه شد.ترکیب مناسب نقش افرینی و مدیریت شخصی ، شخصی سازی کشتی فضایی ، داستان مناسب و گشت و گذار در هر سیاره از نقاط قوت این عنوان بود.عنوانی بزرگ و خوب با گیم پلی سرگرم کننده و طولانی تبدیل به یکی از برترین عناوین پلاتینوم گیمز و کنسول دستی DS شد .

103.jpg

پس از ان نوبت به یک نابغه رسید. هیدکی کامیا با ساخت BAYONETTA نشان داد که استاد سبک هک اسلش است. عنوان بایونتا اثری سریع ، مفرح و هیجان انگیز ، با مبارزه های بی امان و باس های متنوع و پرتعداد ، کمبوهای پرتعداد و روان ، تنوع مناسب سلاح ها و تکنیک ها تبدیل به یکی از برترین عناوین سبک هک اسلش و نسل هفتم بازی های رایانه ای شد.

پلاتینوم گیمز که با ساخت تعدادی عنوان کم اما با کیفیت پله های ترقی را یکی پس از دیگری طی میکرد با ساخت بازی VANQUISH نشان داد که تبحر ان ها محدود به سبک هک اسلش یا بزن بکش و نقش افرینی نمیشود.

باید پذیرفت که سازندگان ژاپنی و بازیبازان زاپنی علاقه ی چندانی به سبک شوتر ندارند. اما وقتی بازیساز برجسته ژاپن و جهان ، شینجی میکامی رهبر ساخت اثری باشد خیلی از عادی ها و معمولی ها ، غیر عادی و فوق العاده میشوند.

میکامی با ساخت عنوان ونکوییش اکشن را از نو تعریف کرد. عنوانی که تبدیل به یکی از متفاوت ترین و بهترین اثار سبک شوتر سوم شخص شد.گیم پلی کوبنده و بی نظیر ، گرافیک زیبا و افکت های صوتی مناسب ، طراحی مراحل عالی ، طراحی جالب شخصیت ها و وجود چندین مکانیک مبتکرانه و بدیع ، VANQUISH را تبدیل به یک اثر برجسته درنسل هفتم بازی های رایانه ای کرد.

Metal_Gear_Rising_Revengeance_box_artwork1.jpg

پس از این موفقیت ها ، استدیو پلاتینوم گیمز باز هم دست به ساخت اثار قدرتمند و ساختارشکن زد و در طول این چند سال عناوین فوق العاده با کیفیتی همچون

METAL GEAR RISING ، ANARCHY REIGNSو BAYONETTA2 را به بازار عرضه کردند.عناوینی که هر کدام موفقیت های خوبی را برای پلاتینوم گیمز به ارمغان اوردند.

scalebound.jpg

در حال حاضر استدیو پلاتینوم گیمز در حال ساخت چند بازی است که مهم تریم ان عنوان SCALEBOUND است. عنوان اکشن / نقش افرینی که طبق گفته های کامیا با دیگر

اثارش تفاوت های چشمگیری دارد و قرار است تا در سال 2017 به صورت انحصاری برای کنسول XONE منتشر شود.

در پایان باید گفت استدیو پلاتینوم گیمز یکی از استدیوهایی است که نشان میدهد صنعت بازی سازی ژاپن چقدر با استعداد است و تونایی ساخت چه اثار ساختارشکنی را دارند.

باید منتظر عناوین بزرگ دیگری از سوی این استدیو در اینده باشیم.پلاتینوم گینز افتخار صنعت بازی سازی ژاپن است.

نویسنده : بهزاد کریمی

استفاده از این مطلب با ذکر نام نویسنده بلامانع است

موفق باشیم

آخرین ویرایش:

ALBERT WESK3R

Gold User
Feb 15, 2016
429
نام
بهزاد
با توجه به فروش خوب بازی هایی که سگا برای pc عرضه کرده خیلی خیلی عجیبه پلنی برای عرضه VANQUISH و بایونتا نداره)x=((:((.

اقا من انقد میگم تا شماره دوم ونکوییش اعلام شه!

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
بایونتا اصلا یه چیز دیگست:d
این سه تا از بقیه خیلی بهترن.البته اکثرشون رو بازی نکردم:))
Bayonetta
Bayonetta 2
Metal Gear Rising: Revengeance

ALBERT WESK3R

Gold User
Feb 15, 2016
429
نام
بهزاد
بایونتا اصلا یه چیز دیگست:d
این سه تا از بقیه خیلی بهترن.البته اکثرشون رو بازی نکردم:))
Bayonetta
Bayonetta 2
Metal Gear Rising: Revengeance

چی؟! ونکوییش یک سر گردن از همشون بالاتره! ناسلامتی متفاوت ترین شوتر سوم شخص نسل قبل است.:d

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
چی؟! ونکوییش یک سر گردن از همشون بالاتره! ناسلامتی متفاوت ترین شوتر سوم شخص نسل قبل است.:d
:|
اخه با چه معیاری ونکوییش بهتره!؟ معیار تعصب!؟ اره با این معیار پراید از ماکسیما بهتره !!!
ونکوییش یه بازی که بیشترش کپی gears هست چه نو اوری داشته!؟
بیونتا رو خیلی ها بهترین HnS نسل قبل میدونن

ALBERT WESK3R

Gold User
Feb 15, 2016
429
نام
بهزاد
:|
اخه با چه معیاری ونکوییش بهتره!؟ معیار تعصب!؟ اره با این معیار پراید از ماکسیما بهتره !!!
ونکوییش یه بازی که بیشترش کپی gears هست چه نو اوری داشته!؟
بیونتا رو خیلی ها بهترین HnS نسل قبل میدونن

سعی نکن مثلا بر علیه من باشی! من میدونم این صحبت ها تو از کجا ناشی میشه! پس با دقت این مقاله را بخوان

How Vanquish changes the cover-shooter forever | GamesRadar

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
سعی نکن مثلا بر علیه من باشی! من میدونم این صحبت ها تو از کجا ناشی میشه! پس با دقت این مقاله را بخوان

How Vanquish changes the cover-shooter forever | GamesRadar
بر علیهت باشم؟یعنی چی:|
از کجا ناشی میشه بگو ما هم بدونیم:|
واسه من مقاله میاری؟مگه من بازیش نکردم که مقاله بخونم:|
حتی lost planet هم کلی نواوری تو بازیش داشت با یک coop فوق العاده جذاب :D
ونکوییش حتی مولتی هم نداشت.فقط سرعتش زیاد بود که مثلا هیجانش بیشتر بشه:D

ALBERT WESK3R

Gold User
Feb 15, 2016
429
نام
بهزاد
بر علیهت باشم؟یعنی چی:|
از کجا ناشی میشه بگو ما هم بدونیم:|
واسه من مقاله میاری؟مگه من بازیش نکردم که مقاله بخونم:|
حتی lost planet هم کلی نواوری تو بازیش داشت با یک coop فوق العاده جذاب :D
ونکوییش حتی مولتی هم نداشت.فقط سرعتش زیاد بود که مثلا هیجانش بیشتر بشه:D

همین چند وقت پیش یوروگیمر یک مقاله راجع به ده سالگی پلاتینوم گیمز نوشت. یک قسمت راجع به ونکوییش هست. با ترجمه برات قرار میدم(ترجمه از دوست خوبم متین مافیا در وبسایت پردیس گیم)

Vanquish is another Platinum Games title that still stands alone: think about how many third-person shooters we see, and six years after release not a one can touch it

عنوان Vanquish یکی دیگر از عناوین "پلتینوم گیمز" (Platinum Games) است که همچنان به تنهایی در تاریخچه این شرکت می درخشد. طی این 6 سال، صدها بازی با سبک «شوتر سوم شخص» منتشر شده درحالی که هیچ کدام حتی نتوانستند Vanquish را لمس کنند.

اول فکر کن بعد حرف بزن.لاست پلنت هم شد شوتر؟!

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
همین چند وقت پیش یوروگیمر یک مقاله راجع به ده سالگی پلاتینوم گیمز نوشت. یک قسمت راجع به ونکوییش هست. با ترجمه برات قرار میدم(ترجمه از دوست خوبم متین مافیا در وبسایت پردیس گیم)

Vanquish is another Platinum Games title that still stands alone: think about how many third-person shooters we see, and six years after release not a one can touch it

عنوان Vanquish یکی دیگر از عناوین "پلتینوم گیمز" (Platinum Games) است که همچنان به تنهایی در تاریخچه این شرکت می درخشد. طی این 6 سال، صدها بازی با سبک «شوتر سوم شخص» منتشر شده درحالی که هیچ کدام حتی نتوانستند Vanquish را لمس کنند.

اول فکر کن بعد حرف بزن.لاست پلنت هم شد شوتر؟!
تو مقاله نويسنده نظرشو گفته،نظرش براي من مهم نيست ولي قابل احترامه،اوني كه فكر نميكنه تويي كه فقط نقل قول از منتقد مياري خودت كه بازي نكردي:دي
همين لاست پلنت كه با تمسخر ازش ياد ميكني از بهترين coop هاي نسل قبل بود،ونكوويش چي!؟يه شوتر ٧-٦ ساعته كه مولتي پلير هم نداره:))

ALBERT WESK3R

Gold User
Feb 15, 2016
429
نام
بهزاد
تو مقاله نويسنده نظرشو گفته،نظرش براي من مهم نيست ولي قابل احترامه،اوني كه فكر نميكنه تويي كه فقط نقل قول از منتقد مياري خودت كه بازي نكردي:دي
همين لاست پلنت كه با تمسخر ازش ياد ميكني از بهترين coop هاي نسل قبل بود،ونكوويش چي!؟يه شوتر ٧-٦ ساعته كه مولتي پلير هم نداره:))

هزار تا دیگه از این تعریف و تمجیدها میتونم برات بیارم. مولتی پلیر نداره چون بارها سازندگانش گفتند نمیخواهیم یک بخش را به زور داخل بازی بگذاریم. چون شاید به نتیجه نرسه

در ضمن این بخش چند نفره چی هست که مثلا بخواد ارزش بازی را پایین بیاره?! بله همین هفت ساعت متای85 را اورد.

در ضمن من مدت هاست نظر خیلی از منتقدا برام مهم نیست. با توجه به متاهای چند وقت اخیر!

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
هزار تا دیگه از این تعریف و تمجیدها میتونم برات بیارم. مولتی پلیر نداره چون بارها سازندگانش گفتند نمیخواهیم یک بخش را به زور داخل بازی بگذاریم. چون شاید به نتیجه نرسه

در ضمن این بخش چند نفره چی هست که مثلا بخواد ارزش بازی را پایین بیاره?! بله همین هفت ساعت متای85 را اورد.

در ضمن من مدت هاست نظر خیلی از منتقدا برام مهم نیست. با توجه به متاهای چند وقت اخیر!
هزار تا تعریف و تمجید بیار،چه ربطی داره؟از ac هم تعریف و تمجید زیاد میشه از طرف طرفداراش:d
بخش چند نفره مهمترین دلیل خرید یه شوتر هست،هیچکس دیگه واسه 6 ساعت نمیره 60 دلار پول بده.اگه ونکوییش این روزا منتشر میشد سرنوشتی مشابه order 1886 داشت :)

تو که میگی نظر منتقد ها برات مهم نیست چرا نظر منتقد تو مقاله رو میای میذاری واسه من!؟ تازه میخوای هزار تا تعریف و تمجید دیگه هم بیاری:)) این همه تناقض!!!؟؟؟

FOXP2

کاربر سایت
Jun 19, 2010
171
دوستان کسی میدونه این استدیو چقد کارمند داره
و الان چند نفر رو پروژه SCALEBOUND کار میکنند
یه جا شنیدم تعداد نیرو هاشون خیلی محدود هست
میترسم خراب کنند :(

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر