تهدید به خودکشی کارگران Xbox 360 plant

T@ntaL 73

کاربر سایت
Apr 10, 2008
952
نام
امید
به گزارش WantChina Times ، و به نقل از Kotaku، تمام این مسائل از تصمیم مدیریت Foxconn، مبنی بر عدم پذیرش درخواست کارکنان مبنی بر افزایش حقوق آنها ناشی شده است.

foxconn-120724_copy1.jpg

نزدیک به 300 تن از کارگران شاغل در کارخانه Foxconn، واقع در Wuhan ِ چین، ابتدای این ماه، در جریان مشکلات مالی پیش آمده، تهدید کردند که خود را از پشت بام ساختمان به پایین پرتاب می کنند. گزینه های پیشنهادی برای آنها، کار با شرایط قبلی و یا استعفا و دریافت سنوات بود که بیشتر آنها گزینه دوم را انتخاب کردند ولی پس از عدم پرداخت پولی مبتی بر سنوات و ... در یک حرکت اعتراضی به پشت بام کارخانه رفتند.در انتها، ظاهرا تنها با میانجی گری شهردار Wuhan کارگران از خودکشی منصرف شدند. جالب است که این اتفاق اولین اتفاق اینچنینی در این شرکت نیست و در ابتدای سال 2010 چهارده تن از افراد این شرکت برای بالا بودن ساعت کار و ... خودکشی کرده بودند.

پس از این جریان فل اسپنسر (Phil Spencer) طی بیانیه ای چنین گفت:

«Foxconn از همکاران مهم ما بوده و هست. من به عنوان یک کمپانی مسئولیت پذیر و ادامه روابط کاری به آنها اعتماد دارم.
امنیت و رفتار اخلاقی و انسانی با افرادی که محصولات ما را میسازند از مهمترین کارهایست که در دستور کار داشتیم و داریم و این موضوع از ارزش های اساسی کمپانی ماست.»

مایکروسافت همچنان در پی رسیدگی به این موضوع است.

Foxconn، به جز Xbox360 تولید کننده بسیاری از محصولات الکترونیکی بزرگ از قبیل PS3 ،Wii و آیفون و ... است.

GOOD-LUCK

آخرین ویرایش:

619

مدیر انجمن
Nov 23, 2007
6,178
نام
كسري
به علت تورم چند درصی فاکس کان کلی از مزایا کارمندانش حذف کرده چون در غیر این صورت نمی تونه به عنوان بزرگترین شرکت مونتاژ دنیا محسوب بشه.

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,009
نام
محمد امین
مگر اینها فقط برای ماکروسافت کار میکنن که خبرش رو ربط دادین به این بدبختها ..؟ فکر کنم Foxconn یک شرکت مستقل هست

T@ntaL 73

کاربر سایت
Apr 10, 2008
952
نام
امید
مگر اینها فقط برای ماکروسافت کار میکنن که خبرش رو ربط دادین به این بدبختها ..؟ فکر کنم Foxconn یک شرکت مستقل هست

کسی چیزی رو به کسی ربط نداده، کارگرای خط تولید Xbox 360 می خواستن خودکشی کنن، مایکروسافت هم داره این موضوع رو بررسی میکنه.

اگر چیز دیگه ای توی خبر وجود داره که من نمی بینم بگید !

Haruna

کاربر سایت
Dec 16, 2011
47
نام
سروش
کسی چیزی رو به کسی ربط نداده، کارگرای خط تولید Xbox 360 می خواستن خودکشی کنن، مایکروسافت هم داره این موضوع رو بررسی میکنه.

اگر چیز دیگه ای توی خبر وجود داره که من نمی بینم بگید !

بله یک چیز وجود داره! :d
ترول کُشه :d

shefer

کاربر سایت
Aug 27, 2009
2,365
نام
mazyar
یادشون رفته مثل اپل از کارگرای بیچاره امضا بگیرن که حق خودکشی ندارن... .

خب مایکرو و امثال این شرکتا فقط به فکر اخذ یه قرارداد با بهترین بهره وری ممکن هستن.مشکل از اون چینه که داره مردمشو خفه میکنه...

se7en123456

کاربر سایت
Dec 22, 2009
451
نام
محمد رضا
خب مایکرو و امثال این شرکتا فقط به فکر اخذ یه قرارداد با بهترین بهره وری ممکن هستن.مشکل از اون چینه که داره مردمشو خفه میکنه...
عزیز همه شرکت های دنیا همین طوری هستند حتی تو ایران بد تر از اینها را دارند می کننید

ibrahimovich

کاربر سایت
Dec 31, 2011
184
نام
میلاد
بابا اینا دیگه کی هستن باید صبوری رو از ایرانیا یاد بگیرن از اون کارگر بیچاره تو کارخونه که موقت تا شش ماه استخدامش میکنن بعد با یه لگد میندازنش بیرون وپولشو بعد دو سال میدن.واقعا ما ایرانیا عجب ادمای صبوری هستیم به به:(

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,753
نام
مراد حلیمی
مردم این جور کشورا کلا سوسولن:d

تورمشون میشه 8 درصد یا 2 ماه حقوق نمی گیرن میریزن خیابون و خود کشی و خود سوزی و فلان می کنن......... .ولی در کشور "صبورستان " مردم با تورم 25 درصد و حقوق معوقه 6 ماهه و بیکاری فلان درصد هم جیکشون در نمیاد:d.... .

زیاد جدی نگیرینشون:d

619

مدیر انجمن
Nov 23, 2007
6,178
نام
كسري
مردم این جور کشورا کلا سوسولن:d

تورمشون میشه 8 درصد یا 2 ماه حقوق نمی گیرن میریزن خیابون و خود کشی و خود سوزی و فلان می کنن......... .ولی در کشور "صبورستان " مردم با تورم 25 درصد و حقوق معوقه 6 ماهه و بیکاری فلان درصد هم جیکشون در نمیاد:d.... .

زیاد جدی نگیرینشون:d

برادر من همون تورم کم می دونی چه تاثیری توی روند ساخت می ذاره ؟ اولا تورم 6.5 درصد بوده و این تورم باعث میشه سوددهی فاکس کان که بیشتر لوازم الکترونیکی را تولید می کنه پایین بیاد. با عرض معذرت مردم چین نه تنها سوسول نیستند بلکه بدبختند. روزی 16 ساعت کار بدون وقت ناهار میشه سوسول بازی از نظر شما اما از نظر من یعنی نداشتن تفاوت انسان با سگ !

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر