تست و مقايسه چند كولينگ بر روي پردازنده i7

LORD5

کاربر سایت
Mar 29, 2009
1,177
نام
عباس
سلام

ww6ama6t540rnr7237gw.jpg

سايت legitreviews.com يك مقايسه بين خنك كننده هاي مطرح انجام داده كه در اين آزمايش پردازنده ي سري Core i7 اينتل كه در حال حاضر به عنوان غولي در دنياي پردازنده ها مطرح شده و البته اين غول همانطور كه قدرت بسيار بالاي دارد به مراتب دماي بيشتر را نيز توليد مي كند و شما را مجبور به خريد حداقل يك اير كولينگ و يا براي افراد حرفه اي وادار به خريد واتر كولينگ مي نمايد تا هم شما با خيال راحت از اين پردازنده استفاده نماييد و تا ميزان بالا اوركلاك كنيد و هم پردازنده ي عزيز شما از خطرات احتمالي مصون بماند.
خنك كننده هايي كه در اين تست مورد آزمايش قرار گرفته اند از سمت راست به چپ به اين شرح است :
Asus Triton 81 -Vigor Monsoon III LT - Cooler Master V8 - Thermalright Ultra-120 eXtreme 1366 RT- Noctua NH-U12P SE1366– و در آخر هم خنك كننده درون باكس پردازنده.

ابتدا اجازه بدهيد يك نگاهي گذارا به خنك كننده ها بندازيم و سپس تست ها را مشاهده نماييم تا شما بنابر اين توضيحات هر چند كوتاه بتوانيد خنك كننده مورد نظر خود را انتخاب نماييد
در ميان اين خنك كننده‌ها، خنك كننده‌ي Thermalright Ultra-120 eXtreme 1366RT سنگين وزن ترين عضو گروه مي باشد كه با وزني معادل يك كيلوگرم ! و بلندترين خنك كننده؛ خنك كننده‌ي كولر مستر V8 مي‌باشد كه ارتفاعي معادل 161.1 ميلي متر و خنك كننده Triton 81 داري دو فن در دو طرف خود مي باشدكه در اين تست حضور دارند .

نتايج اين ‍آمايش صورت گرفته را شما مي توانيد در نموداري كه در تصوير زير رسم شده مشاهده نماييد.

n8h76wbaqau0ixu2q0h9.jpg

در اين نمودار همانطور كه مشاهده مي كنيد دماي پردازنده در حالت Idleبا كولينگ درون باكس جعبه باز هم بالاست و اگر با همين خنك كننده شروع به كار بكنيد و پردازنده در حالت فعال قرار بگيرد دچار مشكل خواهيد شد چه برسد به اينكه بخواهيد پردازنده را اوركلاك كنيد كه واقعاً اين خنك كننده جواب نخواهد داد كما اينكه اين پردازنده را بيشتر افراد حرفه اي خريداري مي كنند و بيشتر اين افراد هم اهل اوركلاك هستند و مطمئناً مجبور خواهند بود كه خنك كننده اي مجزا براي اين پردازنده در نظر بگيرند.
در ميان اين تست خنك كننده Noctua NH-C12P خوب عمل نكرده و ارزش خريدن ندارد ولي در اين ميان برادرش (خنك كننده اي كه غوغا كرده) Noctua NH-U12P SE1366 بوده كه از تمامي رقيبان پيشي گرفته و ركورد خوبي را از خود به جاي گذاشته در حالي كه مي بينيم رقيبان سرسختي همچون خنك كننده ي ترمال رايت Ultra-120 eXtreme هم در برابر اين خنك كننده زانو زده كه من خودم به شخصه اميدوارم بود كه اين خنك كننده پيروز اين ميدان باشد و انتظار بيشتري از اين خنك كننده ي ترمال رايت داشتم خنك كننده Vigor Monsoon III LT هم واقعاً خوب عمل كرده و باور نمي كردم كه اين چنين عمل كند .
البته قيمت خنك كننده
Noctua NH-U12P SE1366 بالاست و قيمت جهاني آن 80دلار مي باشد !

آخرین ویرایش:

LORD5

کاربر سایت
Mar 29, 2009
1,177
نام
عباس
توی ایران موجوده ؟
Noctua NH-U12P SE1366
سلام
از اونجايي كه خنك كننده‌هاي Noctua چندان شناخته شده نيستند كمياب هستن اما اگر بگردين ممكنه كه يافت بشه و همچنين مي شه به بضي فروشنده‌هاي هم سفارش داد كه بيارن.
اما خنك كننده‌هاي ترمالرايت مي توانند انتخاب بهتري براي شما و ساير افراد باشن.

BENCHMARKMAKER

کاربر سایت
Jul 3, 2011
393
نام
Reza
آقا همسن NOCTUA رو بازار ایران داره . قیمت های فضایی . من خیلی کولبینگ امتحان کردم. آخرش هم رفتم ی کولینگ آبی گرفتم راحت شدم . البته این هم دنگ و فنگ های خودشو داره . اما میشه اور کرد و حالش رو برد .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر