تحلیلی درباره آیفون های 2013: آیفون 5 ارزان و آیفون 5s با سنسور تشخیص اثر انگشت

win4win6

کاربر سایت
Sep 14, 2012
514
نام
مهدی

همان طور که پیش تر در نارنجی خواندید فیل شیلر احتمال عرضه آیفون ارزان بی کیفیت را رد کرده ولی در انتهای همان مطلب هم اشاره کردیم که این به معنای عدم ارائه "آیفونی ارزان تر ولی همچنان با کیفیت" نیست. به عبارت دیگر، اپل قیمت ها را به قصد تصاحب سهم بیشتر از بازار نخواهد شکست ولی می تواند با بازبینی برخی جوانب، تلفنی خوش قیمت تر را عرضه کند.

تحلیلگر KGI Securities آقای «مینگ-چی کو» که سابقه ای طولانی و موفق در پیش بینی آینده محصولات اپل دارد و در سال 2012 به درستی طراحی کشیده تر آیفون 5 و آیپاد تاچ، طراحی باریک تر آیمک، معرفی آیپد مینی و نیز معرفی زودهنگام آیپد چهارم با پورت Lightning را پیش بینی کرده بود، حالا نظرات جالبی درباره آیفون های سال 2013 -و البته سایر محصولات اپل- دارد.

آقای کو انتظار دارد که تصاحب کمپانی authentec توسط اپل در سال گذشته، بالاخره امسال نتیجه بدهد و در آیفون 5S برای اولین بار شاهد حسگر تشخیص اثر انگشت در یک تلفن هوشمند باشیم. او معتقد است که اپل راهی برای گنجاندن سنسور اثر انگشت در زیر دکمه معروف Home خواهد یافت که در عین حال "طراحی مینیمالیست" محصول را نیز دچار خدشه نکند. همچنین می نویسد که آیفون 5S با قطعات و تکنولوژی های داخلی به روز، دوربین بهتر و چیپ مجتمع A7 در حوالی ژوئن یا جولای (خرداد یا تیر) رونمایی خواهد شد.

از نظر آقای کو دکمه Home یک مزیت بزرگ دارد و آن این است که در بیشتر تلفن های اندرویدی و ویندوز فونی شاهد بیش از یک دکمه در زیر نمایشگر هستیم که اکثر آنها لمسی (غیر مکانیکی) هستند و بازخورد فیزیکی دکمه Home آیفون را ندارند. در نتیجه، یکپارچه کردن حسگر اثر انگشت در دستگاه های رقیب چندان محسوس و نوآورانه به نظر نخواهد رسید و این، می تواند اثر گذاری آن بر کاربران را کمی خنثی کند ولی برای آیفون ماجرا بر عکس است.

در کنار آن، آقای کو معتقد به معرفی آیفون 5 جدیدی است که از چند نظر با آیفون 5 سال 2012 فرق دارد! ممکن است از خواندن این جمله دچار سردرگمی شده باشید. هر ساله پس از معرفی آیفون جدید، آیفون های قبلی با کاهش قیمت به فروش می رسیدند ولی امسال علاوه بر کاهش قیمت معمول، احتمالاً شاهد تغییراتی در بدنه آیفون قبلی نیز خواهیم بود.

به این شکل که آیفون 5 سال 2013 با طراحی برگرفته از مدل 2012 آن، ولی با بدنه ای از جنس پلاستیک، کمی ضخیم تر ولی در عوض با کاهش قیمت معرفی خواهد شد و به خاطر جنس پلاستیکی می تواند از رنگ های مختلفی نیز بهرمند شود. اگر به خاطر داشته باشید اولین آیفون اپل نیز دارای بدنه ای ترکیبی از جنس آلومینیوم و پلاستیک بود و ممکن است اپل دوباره از پلاستیک با کیفیت در ساخت آیفون 5 سال 2013 استفاده کند. آقای کو زمان عرضه آیفون 5 جدید را هم در حول و حوش آیفون 5S می داند.

کوتاه از سایر محصولات. آقای کو درباره سایر محصولات اپل در سال 2013 نیز معتقد به این موارد است؛ آیپد 9.7 اینچی نسل پنجم با طراحی عاریت گرفته از آیپد مینی (یعنی حاشیه های کمتر در طرفین) معرفی خواهد شد. آیپد مینی نیز در این سال برخوردار از نمایشگر رتینا با تراکم پیکسل مساوی یا نزدیک به نمایشگر آیفون می شود.

آقای کو معتقد به پایان عمر مک بوک پرو غیر رتینا و جایگزینی آن با مک بوک پرو رتینا همراه با کاهش قیمت است. مک بوک ایر نیز با تغییراتی اندک عرضه خواهد شد ولی فعلاً احتمال ارائه نمایشگر رتینا برای آن بعید است زیرا چالش های مهندسی سختی در این راه وجود دارد.

سری محصولات خانواده آیپاد نیز تغییرات بنیادینی نخواهند داشت ولی احتمال دارد که نسخه ارزان تری از آیپاد تاچ 2012 اینبار بدون دوربین و با حافظه داخلی کمتر عرضه شود تا قیمت 199 دلار را در سال 2013 برای کمپانی پوشش دهد. در مورد تلویزیون اپل یا iTV هم آقای کو معتقد است سال 2014، زمان عرضه آن خواهد بود و نه امسال. در پایین، پیش بینی آقای کو از زمان معرفی محصولات اپل در سال جدید را مشاهده می کنید.

منبع

Justiciar

کاربر سایت
Jul 13, 2012
1,472
عزیز من همین الآن آیپد 3 خودم رو به همه ی تبلتای موجود ترجیح میدم.هم این که زیباست و ضفحه نمایش رتینا فوق العاده است ، رابط شیک و مناسبی داره ( از ظاهر اندروید برای تبلت ها زیاد راضی نیستم مثل کامپیوترهای مخصوص کودکان هست) علاوه بر بهترین سخت افزار ، بهترین نرم افزار ها رو داره و 100 ازش راضیم
ولی آیفون واقعا در حال عقب افتادنه و سیاست های اپل هم هیچ کمکی نمی کنند
آیفون دیگر قویترین سخت افزار رو نداره
رابط کاربری iOS برای آیفون قدیمی شده باید یک تغییر اساسی در آن صورت بگیره (جدا خسته نشدید به همون ردیف ثابت آیکون ها نگاه کردید؟!)
مقاومت بدنه آیفون کم بود اما در آیفون 5 از بدتر به بد رسید
طراحی آیفون واقعا زیباست (این رو همه ی طرفداران اندروید قبول دارند (حتی اگر در ظاهر مخالفت کنند)) اما برای کسی که قبلا با 4 و 4 اس کار کرده کمی یکنواخته
اپل شعار الکی حین معرفی زیاد میده :بهترین پانوراما (اندروید 2 ساله که پانوراما داره و امکان PhotoSphere هم بهش اضافه شده )
باریکترین گوشی جهان !!!!!
بهترین برنامه ی نقشه !!!!
اینها از نظر من باعث شده که آیفون 5 ، آیفون خوبی نباشه و نه این که گوشی خوبی نیست بلکه عنصر تازگی و به اصطلاح wow factor محصولات دیگر اپل را نداره

من نه سهامدار گوگل و سامسونگ و اچ تی سی و.... هستم و نه با ااپل پدرکشتگی داره من فقط به عنوان یک کاربر ساده نظرمو اعلام کردم.با فوت استیو جابز ، خلاقیت از اپل رفت

Blackberry

کاربر سایت
May 28, 2011
113
عزیز من همین الآن آیپد 3 خودم رو به همه ی تبلتای موجود ترجیح میدم.هم این که زیباست و ضفحه نمایش رتینا فوق العاده است ، رابط شیک و مناسبی داره ( از ظاهر اندروید برای تبلت ها زیاد راضی نیستم مثل کامپیوترهای مخصوص کودکان هست) علاوه بر بهترین سخت افزار ، بهترین نرم افزار ها رو داره و 100 ازش راضیم
ولی آیفون واقعا در حال عقب افتادنه و سیاست های اپل هم هیچ کمکی نمی کنند
آیفون دیگر قویترین سخت افزار رو نداره
رابط کاربری iOS برای آیفون قدیمی شده باید یک تغییر اساسی در آن صورت بگیره (جدا خسته نشدید به همون ردیف ثابت آیکون ها نگاه کردید؟!)
مقاومت بدنه آیفون کم بود اما در آیفون 5 از بدتر به بد رسید
طراحی آیفون واقعا زیباست (این رو همه ی طرفداران اندروید قبول دارند (حتی اگر در ظاهر مخالفت کنند)) اما برای کسی که قبلا با 4 و 4 اس کار کرده کمی یکنواخته
اپل شعار الکی حین معرفی زیاد میده :بهترین پانوراما (اندروید 2 ساله که پانوراما داره و امکان PhotoSphere هم بهش اضافه شده )
باریکترین گوشی جهان !!!!!
بهترین برنامه ی نقشه !!!!
اینها از نظر من باعث شده که آیفون 5 ، آیفون خوبی نباشه و نه این که گوشی خوبی نیست بلکه عنصر تازگی و به اصطلاح wow factor محصولات دیگر اپل را نداره

من نه سهامدار گوگل و سامسونگ و اچ تی سی و.... هستم و نه با ااپل پدرکشتگی داره من فقط به عنوان یک کاربر ساده نظرمو اعلام کردم.با فوت استیو جابز ، خلاقیت از اپل رفت

فهميديم ايپد ٣ داري :d

ايفون هيچوقت قوي ترين سخت الزار رو نداشته و نداره و نخواهد داشت

پشتيبانيه اپل به اينجا رسوندتش

Justiciar

کاربر سایت
Jul 13, 2012
1,472
نداشت؟
رزولوشن آیفون 4 در دوره ی خودش تک بود
اصلا لقب آیفون 4 رو به جای Revolutionary گذاشته بودند Resolutionary
طراحیش تک بود
روان بودن سیستم عامل و برنامه هاش هم همین طور