تبدیل wii های کره ای یا j به US

dani8gb

کاربر سایت
Jan 15, 2009
2,142
نام
دانیال
سلام
دوستان خیلی وقت پیش دوستمون یه بر نامه معرفی کردن که برای تغییر ریجن بود اما هیچ کس یا جرعتشو نداشت ویا بلد نبود به همین دلیل استفاده نمی کردن
من امروز یه سور پرایز برای دارندگان WII های کره ای وJ دارم که بدون هیچ مشکلی WII خود را به US تبدیل کنند
این اموزش 2 روش افلاین و انلاین داره که من 2 روششو میگم
با این اموزش HOMEBREW CHANNEL رو نصب کنید
قبل از هر کاری با این اموزش از WII خودتون یه بکاپ بگیرید
1.روش آنلاین
موارد مورد نیاز:
1.یک WII کانکت به اینترنت
2.برنامه ANY REGION CHANGER

خوب حالا برنامه ی ANY REGION CHENGER رو درون SD ریخته و از HBC وارد ان شود.توجه داشته باشید که WII شما باید کانکت باشه
بعد از وارد شدن از شما میخواهد که دکمه 1 را بزنید
در این برنامه این تنظیمات را قرار دهید
LANGUAGE SETTING : ENGLISH
CONSOLE ARENA SETTING : USA
GAME REGION SETTING : JAPAN OR USA*
CONSOLE VIDEO MODE : NTSC
COUNTRY CODE : 49

خوب حالا از قسمت SAVE SETTING گزینه ی SAVE را بزنید تا تنظیمات SAVE شود
حالا از اون قسمت پایین یعنی SYSTEM MENU 3.2 INSTALLER این تنظیمات رو قرار دهید
SYSTEM MENU REGION : USA
حالا بعد از قرار دادن تنظیم بالا و مطمن شدن از این که تنظیمات بالا تر را خوب انجام داده اید و SAVE کرده اید روی GO زده
بعد از چند دقیقه کار برنامه تمام میشود و شما میتوانید از WII خود که UC شده است لذت ببرید
2.روش آفلاین:
این روش 3 راه دارد که من هر 3 راه رو برای شما میگویم

1. روش ANY REGION CHENGER LOCAL
موارد مورد نیاز
1. ANY REGION CHANGER LOCAL با حجم 40 مگابایت

شما بعد از دانلود این فایل 40 مگابایتی و انزیپ کردن ان 2 تا فلدر دارید یکی APPS , IOS شما این دو فلدر را در روت SD کپی کرده
و حالا از HBC وارد برنامه شوید
تمام کار هایی که من در قسمت روش انلاین گفتم رو انجام دهید
در واقیع این برنامه فایل های مورد نیازی که برنامه ی ANY REION CHENGER از سرور خود دانلود میکند رو دارد و دیگر نیازی به اینترنت از WII نیست
2. روش استفاده از دیسک حامل اپدیت

دوستان در این روش نیاز به یک دیسک حاوی اپدیت USA هست اما از اونجایی که اکثر اپدیت های درون دیسک اشکالاتی دارن من پیشنهاد میکنم با این اموزش یک دیسک حاوی اپدیت درست کنید که خیلی راحت هست فقط توجه داشته باشید که اپدیت USA رو دانلود کنید
موارد مورد نیاز:
1.یک دیسک حاوی اپدیت USA
2.برنامه ANY RAGION CHENGER

در این روش از HBC وارد ANY REGION CHANGER شده و این تنظیمات رو قرار دهید(همون تنظیمات اول قسمت آنلاین)

حالا REBOOT را بزنید تا کنسول ری استارت شود
دیسک حاوی اپدیت را درون WII بگذارید و اپدیت کنید
به شما تبریک میگم WII شما USA شده است
3. روش استفاده از اپدیت WAD
دوستان شما این فایل اپدیت WAD رو میتونید با این اموزش تهیه کرده اما فقط USA
موارد مورد نیاز
1. فایل اپدیت WAD که USA باشد
2. برنامه ی ANY REGION CHANGER
3. برنامه ی FILE MANAGER (یا هر برنامه ای برای نصب WAD ها)

توجه: همه ی اپدیت های WAD یک IOS هم به همراه خو دارند که شما باید هر دو را درون پوشه WAD درون SD که خودتون درست میکنید بریزید

از HBC وارد برنامه شوید و این تنظیمات را قرار دهید (همان تنظیمات روش پیش و روش انلاین)

حالا با استفاده از گزینه ی EXIT در برنامه ی ANY REGION CHENGER وارد
HBC شوید و از ان جا هم وارد برنامه FILE MANAGER شوید و بعد از وارد شدن یک بار دکمه ی A را بزنید سپس با زدن دوباره ی A در صفحه ی بعدی گزینه ی WII SD SOLT را انتخاب کنید و سپس دو باره A
حالا فایل های WAD ی که در SD درون پوشه WAD ریخته اید را میبیند
حالا اول فایل IOS و بعد فایل اپدیت را نصب کنید
برای نصب هم باید از دکمه+ کمک بگیرید و بعد از شما میخواد که دکمه A را فشار دهید و بعد از اون مراحل نصب تمام میشود
حالا با زدن دکمه HOME کنسول شما یک بار RESET میشود
ازWII USA خود لذت ببرید

*: این علا مت که من در تنظیمات ANY REGION CHANGER جلوی قسمت GAME REGION زدم به این دلیل بود که WII ها در ایران با مدچیپ های قدیمی که D2CKEY نام دارند کپی خور میشوند و این چیپ ها فقط با ریجن J سازگارند برای همین اگر مدچیپ دارید این گزینه را در حالت JAPAN قرار دهید تا بتوانید بازی ها را از دیسک چنل اجرا کنید(البته بازی هایی که گیر دارند باید با SOFTCHIP , GECKO OS اجرا شوند)
و اگر مد چیپ شما D2CKEY نیست مثلا یه مدچیپ که با همه ی ریجن ها سازگارس داره مثل WIIKEYیاDRIVE MAN هست این گزینه را رو USA قرار دهید

اما اونایی که اصلا مدچیپ ندارن و نرم افزاری کپی خور شدن و بازی هیشان را از دیسک چنل اجرا نمی کنند فرقی برایشان نمی کنه و رو هرچی حال میکنن بزارند(اصلا رو همون USA بزارید)

امید وارم به هیچ مشکلی بر نخورید و به اسانی بتوانید WII خود را به WII USA تبدیل کنید
هر سوالی هم که داشتید در همین جا مطرح کنید

امید وارم فروشندگان از این اموزش سواستفاده نکنند و سر مردم ما رو کلاه نگزارند

موفق باشید

آخرین ویرایش:

dani8gb

کاربر سایت
Jan 15, 2009
2,142
نام
دانیال
فایل wad اپدیت 3.2

در قسمت سوم روش افلاین شاید بعضی از دوستان نخواهند که به ورژن 4 که wad ان موجود است اپدیت کنند من اینجا اپدیت ورژن 3.2 و ios ان را میزارم

موارد مورد نیاز

1. این فایل را دانلود و انزیپ کنید
2 .برنامه ی WIIScrubberv که من به همراه فایل های مورد نیازش برایتان اپلود کردم

خوب ابتدا WIIScrubberv را انزیپ کنید و فایل wiikeyset را اجرا کنید و yes و بعد هم ok را بزنید
حالا برنامه WIIScrubber رو اجرا کنید و از قسمت load iso فایلی را که ابتدا دانلود و انزیپ کرده بودید را انتخواب کنید
وارد partition1 شوید واز اونجا هم بهsys
حالا 2 فایل موجود در sys یعنی IOS30-64-v1040.wadوsystemMenu-v289.wad را خواهید دید
روی یکی از ان ها کلیک راست کرده و save رابزنید و برای زخیره یه ادرسی بدبد(مثلا desktop)
همین کار رو با فایل یعدی انجام بدید
حالا از این دو فایل میتونید در قسمت سوم روش افلاین استفاده کنید

موفق باشید

آخرین ویرایش:

dani8gb

کاربر سایت
Jan 15, 2009
2,142
نام
دانیال
اين روش تست شده؟؟
يكي كه مود چيپ داره تست كنه ببينه بازي ها بعد از تغيير ريجن ميان يا نه.
اره بابا
من 2 ماه پیش کردم
اما امروز چون یکی پرسید گفتم تنبلی رو بزارم کنار
اصلا هیچی نمی تونه موجب بریک شه
BOOTMII هم که داری
این کارو بکن بعد دوباره همون S-MENU4 , IOS60 که خودت تو اپدیت ورژن 4 کذاشتی رو نصب کن اما USA رو
در مورد بازی ها هم اینو بگم همهی اونایی که تو J اجرا میشد تو اینم میشه چون گیم ریجن مود رو JAPON هست اونایی هم که مشکل کانتری داره مثل SMG رو باید با SOFTCHIP اجرا کرد
تازه خوشتم نیومد میتونی تو انی ریجن چنجر همه چیزو رو حالت J قرار بدی و بعد با همون S-MENU4 ,ISO60 ورژن J اپدیتش کنی
علی اگه خواستی انجام بدی چون الان 4J داری از اون 3.2 استفاده نکن
اون بیشتر بدرد اونایی میخوده که 3.2 J دارن

باز میل خودت هست

آخرین ویرایش:

nemessis

کاربر سایت
Dec 20, 2005
1,183
من یه چند تا سوال داشتم.
1- من قبلاً وقتی کارت SD میذاشتم تو دستگاه، نمیخوند. یه نوشته ی ژاپنی مینویسه و هیچی نشون نمیده. مشکل از کجاس؟
2- ورژن من 4.1J هست. از چه روشی باید این کارو بکنم؟
3- این HBC که میگی چیه؟:blushing:

alimami

کاربر سایت
Feb 13, 2008
3,028
نام
علی
1
- من قبلاً وقتی کارت SD میذاشتم تو دستگاه، نمیخوند. یه نوشته ی ژاپنی مینویسه و هیچی نشون نمیده. مشکل از کجاس؟
3- این HBC که میگی چیه؟
1-چون اون SD نبود MMC كارت بود.
2-اول بايد HBC‌داشته باشي تا بتوني ريجنت روعوض كني.
3-يه چنل هست كه از اون برنامه ها رو اجرا مي كنيم.

dani8gb

کاربر سایت
Jan 15, 2009
2,142
نام
دانیال
من یه چند تا سوال داشتم.
1- من قبلاً وقتی کارت SD میذاشتم تو دستگاه، نمیخوند. یه نوشته ی ژاپنی مینویسه و هیچی نشون نمیده. مشکل از کجاس؟
3- این HBC که میگی چیه؟:blushing:
1. فرمتش کن به fat16 ,fat32
2و3-hbc همون homebrew channel هست که با اون لینکی که دادم باید نصبش کنی خیلی راحت
شما با any region chenger تنظیماتی که من دادم رو بزار بعد سیو کن بعد از هون تایپک که علی زده برای ورژن 4 برو ورژن usa رو دانلود کن و بعدش نصب کن

باز میل و ریسکش با خودته
اما اگه خاستی انجام بدی از اون 3.2 استفتده نکن چون الان 4.1 داری.حتما از wii بکاپ بگیر

آخرین ویرایش:

nemessis

کاربر سایت
Dec 20, 2005
1,183
این چرا save نمیکنه؟ من همون تنظیماتی که گفتی میزنم ولی موقع save کردن ارور میده ( البته اون بالا وارنینگ هم داده که ممکنه دستگاه سمی بریک شه )

dani8gb

کاربر سایت
Jan 15, 2009
2,142
نام
دانیال
ین چرا save نمیکنه؟ من همون تنظیماتی که گفتی میزنم ولی موقع save کردن ارور میده ( البته اون بالا وارنینگ هم داده که ممکنه دستگاه سمی بریک شه )
اون وارنینگ که اشکالی نداره (به دلیل تغیر کنسول ارینا هست که مهم ترین گزینه است
چه اروری میده؟

arena

کاربر سایت
Jan 30, 2008
196
سلام
اقا یه سوال اساسی اونم اینکه بعد از تغییر ریجن کنسول و کات همه چیزش ایا اطلاعاتی که بر روی کنسول بوده و مربوط می شه به فایل های ریجن هم باقی میمونن و اصلا همچین فایل هایی هست ؟
و دوم اینکه بعد از تغیر با وی شاپ که مشکلی پیش نمی یاد اصلا شاپ چنل رو باید روی چه عددی بزاریم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر