تبادل نظري كاملا دوستانه نسبت به انتخاب كنسولها يا كامپيوتر

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
کدام کنسول نسل جدید و چرا

دوستان سلام
این حرفهای رو که میخوام بگم خطاب به طرفداران هر سه کنسول { Xbox360.PS3.Wii } هست.البته یک چیزی همین اول بگم PC بازها بعد خرده نگیرن .چون ما داریم وارد نسل بعد بازی ها میشیم اگه قرار باشه با PC بازی کنیم اون رو باید ارتقاع بدیم که در اجرا کردن بازی های نسل جدید به مشکلی بر نخریم و این کار مساوی ست با حداقل 1 میلیون تومن هزینه که به مراتب از خریدن یک کنسول نسل بعد کمر شکن تر خواهد بود.پس هر رقم که فکر کنیم کنسول برای خریدن و بازی کردن و تعداد بازی ها به صرفه تر از یک PC درجه یک به نظر میرسه. خوب این از PC. میریم سر کنسول ها . اقا این یک واقعیت هست که کمتر کسی از ما قدرت خریدن بازی اورجینال رو داره { تازه بر این حساب که فروشنده پول خون باباش رو هم میکشه رو بازی }. بدین معنی که کنسولی که هک نشده باشه یا نشه هر چقدر که خوب باشه مفت نمی ارزه. {البته تو ایران و شرایط اقتصادی بحران زده ملت }.بعدش در این سه کنسول یک کنسولی که از هر لحاظ کامل باشه وجود نداره . مثلا:

Wii انقلاب گیم پلی هست ولی با سخت افزار ارتقاع یافته Gamecube .

یا PS3 که قدرت CPU اون مثلا زدنی هست ولی پهنای باند در جابجای اطلاعات اون بسیار کمتر از حد نیاز هست.

و Xbox360 که از CPU سه هسته ای 3.2استفاده میکنه ولی دارای 256 گیگ پهنای باند هست .

میبیند که هر سه کنسول با کمی تفاوت معایب و امتیازات خواص خودشون رو دارن. پس هیچ کدوم از کنسول ها کامل نیستن. این رو بگم که میشه خیلی از این سه دستگاه ایراد گرفت ولی این 3 مورد رو که من خدمت دوستان عرض کردم بصورت کلی و معایب روشن ماجرای نسل بعد به شمار می ایند.
بعد یک موضوعی پیش میاد. بحث بازی . از لحاظ بازی هر کنسول دارای چند عنوان اختصاصی { که یواش یواش از تعداد اونها داره کم میشه } و یک سری بازی مشترک هستند. خوب شما بهتر میدونید که بازی ساختن برای نسل جدید به خودی خود کلی هزینه در بر داره و اگه شرکتی که بازی رو میسازه اگه بخواد اون بازی رو به صورت انحصاری برای یک کنسول بزنه یک ریسک بزرگ رو در پیش رو داره.حالا بیاد و اون بازی فروش درست و حسابی نکنه . شرکت بدبخت.... پس از این نظر شرکت ها بازی ها رو به صورت مشترک میان چند کنسول میزنن که خیالشون از بابت فروش راحت بشه. بیبن ماجرا تا چه حد جدیه که CAPCOM بازی محبوب و عزیز دور دونه Sony رو یعنی Devil May Cry 4 رو برای xbox360 هم در دستور کار قرار داده که از شکست احتمالی جلو گیری کنه . {CAPCOM سر قسمت دوم این بازی که فروش خوبی نداشت که خرج بالای هم براش کرده بود تا مرز ورشکستگی پیش رفت . خلاصه از این بابت طعم ضرر رو چشیده و با فکر میره جلو }.بعدش میمونه بازی های انحصاری که من به تمام دوستان قول میدم بازی که فروش نکنه بلا فاصله بر روی یک سیستم دیگه Port میشه.{ دقیقا همون کاری که Konami سر Metal Gear Solid 2 کرد. چون بازی فروش نکرده بود برای Xbox روانه بازار کرد ولی قسمت سوم که رو PS2 فروش چشم گیری داشت این عمل رو انجام نداد }.این حرفی رو که میخوام بگم کاملا بدون قرض هست خواهشان کسی به دل نگیره. این وسط Xbox 360 و Wii چند امتیاز نسبت به PS3 دارن که با اجازه شما اون ها رو میگم :

1. Wii چون از ساختار سخت افزاری Gamecube استفاده میکنه بدون شک در مدت زمان کوتاهی هک مشه
2. به علت استفاده کردن هر دو کنسول { Xbox360 & Wii } از فرمت DVD و وجود داشتن DVD خام و رایتر این فرمت در بازار ما بازی ها این دو کنسول با قیمتی بسیار
مناسب و فراوان در دسترس دوستان خواهد بود.

خوب همه چیز رو فکر کنم برسی کردیم . حالا علی می مونه با حوضش . از اینجا به بعد شما هستید که تصمیم میگیرید که کدام کنسول رو انتخاب کنید.دل میگه این رو بخرم عقل میگه اون . دل یا عقل و منطق .به حرف کدوم گوش میدید؟

imnotaretardlikeu

کاربر سایت
Oct 20, 2006
139
دوستان سلام
این حرفهای رو که میخوام بگم خطاب به طرفداران هر سه کنسول { Xbox360.PS3.Wii } هست.البته یک چیزی همین اول بگم PC بازها بعد خرده نگیرن .چون ما داریم وارد نسل بعد بازی ها میشیم اگه قرار باشه با PC بازی کنیم اون رو باید ارتقاع بدیم که در اجرا کردن بازی های نسل جدید به مشکلی بر نخریم و این کار مساوی ست با حداقل 1 میلیون تومن هزینه که به مراتب از خریدن یک کنسول نسل بعد کمر شکن تر خواهد بود.پس هر رقم که فکر کنیم کنسول برای خریدن و بازی کردن و تعداد بازی ها به صرفه تر از یک PC درجه یک به نظر میرسه. خوب این از PC. میریم سر کنسول ها . اقا این یک واقعیت هست که کمتر کسی از ما قدرت خریدن بازی اورجینال رو داره { تازه بر این حساب که فروشنده پول خون باباش رو هم میکشه رو بازی }. بدین معنی که کنسولی که هک نشده باشه یا نشه هر چقدر که خوب باشه مفت نمی ارزه. {البته تو ایران و شرایط اقتصادی بحران زده ملت }.بعدش در این سه کنسول یک کنسولی که از هر لحاظ کامل باشه وجود نداره . مثلا:

یا PS3 که قدرت CPU اون مثلا زدنی هست ولی پهنای باند در جابجای اطلاعات اون بسیار کمتر از حد نیاز هست.

و Xbox360 که از CPU سه هسته ای 3.2استفاده میکنه ولی دارای 256 گیگ پهنای باند هست .

میبیند که هر سه کنسول با کمی تفاوت معایب و امتیازات خواص خودشون رو دارن. پس هیچ کدوم از کنسول ها کامل نیستن. این رو بگم که میشه خیلی از این سه دستگاه ایراد گرفت ولی این 3 مورد رو که من خدمت دوستان عرض کردم بصورت کلی و معایب روشن ماجرای نسل بعد به شمار می ایند.
بعد یک موضوعی پیش میاد. بحث بازی . از لحاظ بازی هر کنسول دارای چند عنوان اختصاصی { که یواش یواش از تعداد اونها داره کم میشه } و یک سری بازی مشترک هستند. خوب شما بهتر میدونید که بازی ساختن برای نسل جدید به خودی خود کلی هزینه در بر داره و اگه شرکتی که بازی رو میسازه اگه بخواد اون بازی رو به صورت انحصاری برای یک کنسول بزنه یک ریسک بزرگ رو در پیش رو داره.حالا بیاد و اون بازی فروش درست و حسابی نکنه . شرکت بدبخت.... پس از این نظر شرکت ها بازی ها رو به صورت مشترک میان چند کنسول میزنن که خیالشون از بابت فروش راحت بشه. بیبن ماجرا تا چه حد جدیه که CAPCOM بازی محبوب و عزیز دور دونه Sony رو یعنی Devil May Cry 4 رو برای xbox360 هم در دستور کار قرار داده که از شکست احتمالی جلو گیری کنه . {CAPCOM سر قسمت دوم این بازی که فروش خوبی نداشت که خرج بالای هم براش کرده بود تا مرز ورشکستگی پیش رفت . خلاصه از این بابت طعم ضرر رو چشیده و با فکر میره جلو }.بعدش میمونه بازی های انحصاری که من به تمام دوستان قول میدم بازی که فروش نکنه بلا فاصله بر روی یک سیستم دیگه Port میشه.{ دقیقا همون کاری که Konami سر Metal Gear Solid 2 کرد. چون بازی فروش نکرده بود برای Xbox روانه بازار کرد ولی قسمت سوم که رو PS2 فروش چشم گیری داشت این عمل رو انجام نداد }.این حرفی رو که میخوام بگم کاملا بدون قرض هست خواهشان کسی به دل نگیره. این وسط Xbox 360 و Wii چند امتیاز نسبت به PS3 دارن که با اجازه شما اون ها رو میگم :

1. Wii چون از ساختار سخت افزاری Gamecube استفاده میکنه بدون شک در مدت زمان کوتاهی هک مشه
2. به علت استفاده کردن هر دو کنسول { Xbox360 & Wii } از فرمت DVD و وجود داشتن DVD خام و رایتر این فرمت در بازار ما بازی ها این دو کنسول با قیمتی بسیار
مناسب و فراوان در دسترس دوستان خواهد بود.

خوب همه چیز رو فکر کنم برسی کردیم . حالا علی می مونه با حوضش . از اینجا به بعد شما هستید که تصمیم میگیرید که کدام کنسول رو انتخاب کنید.دل میگه این رو بخرم عقل میگه اون . دل یا عقل و منطق .به حرف کدوم گوش میدید؟

1. MGS2 خیلی بیشتر از MGS3 فروش کرده.
2. کپکام روی بازی DMC2 ضرر که نکرده هیچ، کلی هم سود عایدش شده. بعدشم هیچ وقت یه شرکت با یه بازی ورشکست نمیشه
3. 256 گیگ بر ثانیه پهنای باند برای 360 از کجا اومده؟ این عدد اصلا و ابدا درست نیست.

ovis

کاربر سایت
Sep 8, 2006
140
1. MGS2 خیلی بیشتر از MGS3 فروش کرده.
2. کپکام روی بازی DMC2 ضرر که نکرده هیچ، کلی هم سود عایدش شده. بعدشم هیچ وقت یه شرکت با یه بازی ورشکست نمیشه
3. 256 گیگ بر ثانیه پهنای باند برای 360 از کجا اومده؟ این عدد اصلا و ابدا درست نیست.

ميدوني از كجا اومده از 10 مگابايت حافظه درون ساخت پردازنده ي گرافيكي xbox360
اين پهناي باند بيش از حد هست و حتي ميشه فيلم هاي hd را بوسيله ان براحتي رندر كرد .
و اين باعث ميشه حتي در صحنه هاي بسيار شلوغ بازي مقدار فريم بازي اصلا كاسته نشه .
بيخود نيست مايكروسافت به خاطر اين پردازنده ي گرافيكي به خود ميباله چون اين پهناي باند تا به امروز در هيچ كارت گرافيكي استفاده نشده .

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
MGS2 خیلی بیشتر از MGS3 فروش کرده.
امروز 12:08
دوست عزیز من سلام
شما با این حرفهات به همه ثابت کردی که طرف دار 2 اتیشه Sony هستی . در مورد نکته های که اشاره کردی باید بگم که :

جواب 1و2. شما یا تو ماجرا نبودی و یا اینکه سنت در اون حد نبوده که دنبال این جور مسائل باشی.هر کسی یکم از MGS یا DMC سر در بیاره یا تاریخ این بازی ها رو بدونه گفته های من رو تائید میکنه.چرا دوست من. با یک بازی نسل حال هم شرکت ها تا مرز ور شکستگی و فروش سهام پیش میرند چه برسه به بازی های نسل بعد { نمونش ATARI که سر Driver و چند عنوان دیگه داره کمپانیش رو حراج میکنه تا درش تخته نشه }

3.اصلا و عبدا قست بدی ندارم ولی شما قبل از اینکه چیزی رو مطرح کنی یکم در باره اون فکر و تحقیق کن .

ما در این سایت جمع نشدیم که به هم دروغ بگیم یا اینکه مچ هم دیگه رو باز کنیم عزیز جان .در ضمن اسم این تاپیک رو توجه نکردی {تبادل نظر کاملا دوستانه } یعنی اینکه اگه نظری داری مثل Ovis عزیز بیای بگی بدون کدورت.راستی تعریف از خود نباشه اما فکر نکنم تعداد کسانی که { کاربران این سایت } مثل بنده MGS و DMC رو از قسمت اول تا حالا و در همان دوران شکوه و یکه تازی خودشون این بازی ها رو تموم کرده باشن از 10 نفر بیشتر باشن . و در آخر لطف کن در باره صحبتهای هر کسی که خواستی بحث کنی نقل قول به اون بزرگی نزنی که صفحه با دوتا پست پر شه:blushing: .

imnotaretardlikeu

کاربر سایت
Oct 20, 2006
139
دوست عزیز من سلام
شما با این حرفهات به همه ثابت کردی که طرف دار 2 اتیشه Sony هستی . در مورد نکته های که اشاره کردی باید بگم که :

جواب 1و2. شما یا تو ماجرا نبودی و یا اینکه سنت در اون حد نبوده که دنبال این جور مسائل باشی.هر کسی یکم از MGS یا DMC سر در بیاره یا تاریخ این بازی ها رو بدونه گفته های من رو تائید میکنه.چرا دوست من. با یک بازی نسل حال هم شرکت ها تا مرز ور شکستگی و فروش سهام پیش میرند چه برسه به بازی های نسل بعد { نمونش ATARI که سر Driver و چند عنوان دیگه داره کمپانیش رو حراج میکنه تا درش تخته نشه }

3.اصلا و عبدا قست بدی ندارم ولی شما قبل از اینکه چیزی رو مطرح کنی یکم در باره اون فکر و تحقیق کن .

ما در این سایت جمع نشدیم که به هم دروغ بگیم یا اینکه مچ هم دیگه رو باز کنیم عزیز جان .در ضمن اسم این تاپیک رو توجه نکردی {تبادل نظر کاملا دوستانه } یعنی اینکه اگه نظری داری مثل Ovis عزیز بیای بگی بدون کدورت.راستی تعریف از خود نباشه اما فکر نکنم تعداد کسانی که { کاربران این سایت } مثل بنده MGS و DMC رو از قسمت اول تا حالا و در همان دوران شکوه و یکه تازی خودشون این بازی ها رو تموم کرده باشن از 10 نفر بیشتر باشن . و در آخر لطف کن در باره صحبتهای هر کسی که خواستی بحث کنی نقل قول به اون بزرگی نزنی که صفحه با دوتا پست پر شه:blushing: .

اولا اینجا به اندازه کافی مدیر داره که نیاز نداره افراد دیگه ای بخواهن مدیریت کنن و به بقیه بگن چجوری نقل قول کنن. Mind ur biz
ثانیا اینکه من طرفدار چی هستم به خودم مربوط میشه. هر عضو دیگه سایت هم همینطور، فقط به خودش مربوطه که طرفدار چی هست، اما حرفهایی که زده میشه به همه مربوطه چون همه میخونن. پس بهتره رو هوا و بدون داشتن اطلاعات حرف زدن رو کنار بگذاری. من اصلا و ابدا دوست ندارم با یه xbot بحث کنم. به نتیجه گیریت و اینکه دوست داری کدوم کنسول رو بخری یا به بقیه پیشنهاد کنی هم کاری نداشتم که چی هست، فقط حرفهایی که اشتباه بود رو تصحیح کردم.
http://the-magicbox.com/Chart-USPlatinum.shtml
MGS2 فقط توی آمریکا بیشتر از 2 میلیون نسخه فروش کرده، MGS3 فروشش توی آمریکا به بک میلیون نرسیده هنوز. میتونی توی اون لینکی که دادم ببینی (بازیهایی که بالای یک میلیون نسخه فروختن توی آمریکا رو زده، توی قسمت مربوط به konami رو نگاه کن)
DMC2 نزدیک یک و نیم میلیون نسخه توی دنیا فروش کرده، یعنی سود سرشاری برای کپکام داشته (البته فروشش کمتر از پیش بینی های کپکام بود. یعنی کپکام پیش بینی سود بیشتری می کرد)
در ضمن شرکتهای بزرگ بازیسازی هیچ وقت با شکست یه عنوان بازی ورشکست نمیشن. یه بازی نسل قبل توی بالاترین حدش بین 10 تا 20 میلیون دلار هزینه ساختش میشده، اگه کپکام حتی با فرض اینکه DMC2 یه نسخه هم نفروخته باشه و 10 - 20 میلیون دلار ضرر داده باشه بخواهد ورشکست بشه دیگه ...
بهرحال قبل از اینکه به دیگران بگی سنشون قد نمیده و اطلاعات ندارن و برن تحقیق کنن و ... بهتره که حرفهایی که خودت داری میزنی رو درست کنی که پر از اشتباهه.

imnotaretardlikeu

کاربر سایت
Oct 20, 2006
139
ميدوني از كجا اومده از 10 مگابايت حافظه درون ساخت پردازنده ي گرافيكي xbox360
اين پهناي باند بيش از حد هست و حتي ميشه فيلم هاي hd را بوسيله ان براحتي رندر كرد .
و اين باعث ميشه حتي در صحنه هاي بسيار شلوغ بازي مقدار فريم بازي اصلا كاسته نشه .
بيخود نيست مايكروسافت به خاطر اين پردازنده ي گرافيكي به خود ميباله چون اين پهناي باند تا به امروز در هيچ كارت گرافيكي استفاده نشده .
ببین دوست عزیز من دوست ندارم زیاد وارد جزئیات بشم و بحث های فنی بکنم اما چند تا نکته رو به صورت ساده میگم.
اون پهنای باند فقط و فقط بین eDRAM و ROPs هستش. اینجوری نیست که بگی 360 چنین پهنای باندی داره (اصلا نمیشه پهنای باند رو بصورت کلی گفت، باید مشخص باشه پهنای باند بین کدوم قسمتها مورد نظر هستش)
اجرا کردن فیلم های HD هیچ ارتباطی به اون 10 مگابایت و پهنای باند 256 گیگابایت بر ثانیه نداره
در مورد فریم ریت تو بازیها هم که اگه دوست داشته باشی برات به اندازه کافی مثال از بازیهایی که افت فریم دارن میزنم.

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
دوستان لطف کنن جواب سخنان گوهر بار این دوستمون رو ندن و بگذارن تاپیک مسیر خودش رو طی کنه .

Esikhafan

کاربر سایت
Jul 5, 2006
1,353
نام
احسان
خوبه میبینم که باز هم اینجا راه افتاده
74.gif

اما دوباره دارید میکشونیدش به همون حالت کدام کنسول ....
81.gif

خوب از این دو تا حرف میشه نتیجه گرفت که در ps3 در صحنه های شلوغ فریم ریت بازی کاهش پیدا میکنه
78.gif

اصولا یه نگاهی به تعداد هواپیما هایی که در بازی warhawk در یک لحضه هستن بد نیست
76.gif
گرچه اصلا ربطی نداره
55.gif

1.JPG

اگه در یه همچین صحنه ای فریم ریت بازی افت کرد سونی باید خودش رو دار بزنه
59.gif

همچنین به انجین هم بستگی داره
مثلاre4 با استفاده از سخت افزار ps2 یه چیزی رو خلق کرد که کسی یادش نمیره

وی سخت افزارش دقیقا مثل گیم کیوب هست و فقط یه 20% بهتر شده

.بعدش در این سه کنسول یک کنسولی که از هر لحاظ کامل باشه وجود نداره . مثلا:
جسارت نباشه بدی های وی و ps3 رو گفتی به 360 رسیدی شده خوبیش

. 256 گیگ بر ثانیه پهنای باند برای 360 از کجا اومده؟ این عدد اصلا و ابدا درست نیست.

من از Cpu خیلی سر در نمیارم اما این یه مطلب از در پیت پدیا:

Xenon
90 nm process, 165 million transistors
Three symmetrical cores, each two way SMT-capable and clocked at 3.2 GHz
One VMX128 (similar to AltiVec) SIMD Dual threaded.
2× (128×128 bit) register file for each VMX unit, 6 in total.
1 MB L2 cache (lockable by the GPU) running at half-speed (1.6 GHz) with a 256-bit bus
51 gigabytes per second of L4 memory bandwidth (256 bit × 1600 MHz)
DOT products performance: 9.6 billion per second
116 GFLOPS theoretical peak performance
ROM storing Microsoft's random encryption key generating software
Big endian architecture.
5.4 GHz Front-Side Bus​

تنها عددی که دیده نمیشه 256 گیگ هست و اگه منظورتون L4 memory bandwidth که خوب میبینید که نوشته 51 گیگ
باز هم میگم من سر در نمیارم و اگه اشتباه هست ببخشید

x360

کاربر سایت
Aug 10, 2006
863
نام
khosro
من هيچ كنسولي رو بهتر از ps2 نديدم:cool:

Esikhafan

کاربر سایت
Jul 5, 2006
1,353
نام
احسان
اگه قدیمی بریم که خوب از ps2 خیلی بهتر هم هست
من خودم عاشق جنسیس بودم بعدش سوپر نینتندو هم عالی بود NES که 60 million ازش فروش رفته
راستش رو بخواهید این رو میگم یکی میاد یخه من رو میگیره دعوا میشه
66.gif
اما تو گلوم گیر کرده!!
Dream cast با وجود اینکه نداشتمش اما واقعا کنسول عالی بود حیف که سگا احمق بازی در آورد
54.gif
52.gif
37.gif

ovis

کاربر سایت
Sep 8, 2006
140
اقا عوض اينكه برين از سايتهاي ديگه در مورد پردازنده گرافيكي xbox360 اطلاعات جمع كنين بهتره برين به سايت خود xbox360 تا با چشمان خودتون ببينين كه پهناي باند اون 256 گيگ بر ثانيه هست .

x360

کاربر سایت
Aug 10, 2006
863
نام
khosro
اگه قدیمی بریم که خوب از ps2 خیلی بهتر هم هست
من خودم عاشق جنسیس بودم بعدش سوپر نینتندو هم عالی بود NES که 60 million ازش فروش رفته
راستش رو بخواهید این رو میگم یکی میاد یخه من رو میگیره دعوا میشه
66.gif
اما تو گلوم گیر کرده!!
Dream cast با وجود اینکه نداشتمش اما واقعا کنسول عالی بود حیف که سگا احمق بازی در آورد
54.gif
52.gif
37.gif
نه من حرف قديمي رو نزدم.
ميگم تا حالا بهتر از اون رو نديدم.

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
اسی جان سلام
من که گفتم CPU 360 سه هسته ای هست خوب ایرادش رو گفتم فکر کنم . در ضمن من همی حالاش هم N64 و Super N و Dreamcast رو دارم.بازی های DC بعضی هاش از بهترین بازی های PS2 هم قشنگ تره .

mered_22

کاربر سایت
Mar 14, 2006
78
نام
مهدي
به نظر من كنسول قديمي كه ميكرو خوب بود....ولي الان بهترين وسيله كامپيوتره....البته بدي هايي هم داره مثل به روز رساني كردنش و مثلا دوستم با پلي اسشتيشن1 تا همين الان هم بازي مي كنه....ولي براي كامپيوتر هر بازي اي مياد و بازي انحصاري كه به pc ندن كمه البته بازي هاي محبوب؛مثل god of war كه اول تو ps اومد و قراره براي PC شماره دوشو بزنن.....

با اين خبريكه امروز تو سايت خوندم،علاقم به ps3 زياد شد چون هم مي تونيد با psp بازي كنيد و هم بازي هاي زيباي ps1 رو داره(مثل كسل وانيا)
با وبلاگ اسي جان هم به wii علاقه زيادي پيدا كردم....(مي دونم اسم همه رو اوردم؛خوتون ببخشيد.البته به طرفداراي X Box برنخوره،چون اخبار زيادي ازش نمي شنوم اين طوريه،لطفا خبراي X رو برسونيد.(شايد براتون نظرم مهم نباشه ولي.....)) البته بازم مي گم PC

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر