تبادل نظري كاملا دوستانه نسبت به انتخاب كنسولها يا كامپيوتر

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

SUPERMHR

کاربر سایت
Nov 1, 2005
1,942
مهم:قبل از جواب دادن حتما بخوانيد....

اول اينكه سلام.

تاپيك طبق جستجوهاي من تكراري نيست.تاپيكهاي مشابه در بخش كنسول وجود دارند اما مضامين آن متفاوت است.

استفاده از بخش گفتگوي آزاد به اين علت بود كه انتخابها تنها به كنسول منتهي نميشود و همينطور وجود مخاطب بيشتر.

شرايط پست دادن:

من در اينجا انتظار تنها تبادل نظر و نه جنگ و جدل دارم.چگونه؟؟

اين تاپيك، تاپيك كدام يك؟نيست.من خودم از اين تاپيك ها زياد خوشم نمياد.گرچه خودم قبلا زدم.اين تاپيك تنها به نقاط قوت ميپردازد و سعي در خراب كردن كنسولهاي ديگر ندارد.

قصد نداريم كه نظر اعضا را بفهميم.به همين دليل از نظرسنجي استفاده نكردم.

شما بايد كنسولي كه در آينده انتخاب ميكنيد نام ببريد و به مشخصات و فقط و فقط مشخصات آن كه باعث اين نظر شماست اشاره ميكنيد.مثلا:چون گرافيكش خوبه بازيهاش جالبه!!! و....

اما نه نظر هايي في البداهه كه دليل خاصي ندارند.مانند:از ريختش خوشم مياد!!!با حاله!!!زده رو دست بقيه!!!

نظر هاي شما نبايد بر ضد ديگر كنسولها باشد و به اصطلاح نبايد آنها را خراب كند.مانند:از اين خوشم مياد چون از اون يكي بدم مياد!!!از اين خوشم مياد چون بازياي اون يكي بچه گونه است!!!

اگر با نظر كسي مخالفيد مستقيما بيان نكنيد.يكي صريحا نگين:من با اين مخالفم چون.... بلكه سعي كنيد با برشمردن خوبيها نسبت به ديگري نظر او را عوض كنيد.

حداقل كم پاسخ يكديگر را بدهيد.اينكار خودش مبدا نزاع كنسولي!!!ميشود.به قول حافظ: زان كه ز گفتگوي ما گرد و غبار ميرسد......خوب بيد؟!

اصليترين هدف تاپيك كمك به كساني است كه هنوز ترديد در انتخاب دارند.

به عنوان نمونه من خودم اولين نظر رو ميدم.ولي لازم نيست شما هم اينقدر مقدمه چيني كنيد.اما براي جذابيت بيشتر مفيد است.

من خودم به شخصه از تمامي كنسولها به نوعي فراري بودم.هيچوقت نخواستم كه كنسول تهيه كنم.چون اونو به نوعي وقت تلف كني كامل ميدونستم.البته ميدونستم.

اما از وقتي بحث نسل بعد به ميدان اومد ديگه تفكر قبلي رو كنار گذاشتم و فقط به فكر اين بودم كه چه كنسولي وقعا بهتره.از همون اول به پي اس 3 فكر ميكردم.چون ميخواستم بازيهاي پي اس 2 رو هم كه دوست داشتم روش بازي كنم.وقتي فهميدم كه چيپ گرافيكي آن كار شركتي مثل انويديا است ديگر از خريد آن مطمئن شدم.اما موقعي كه مشخصات ايكس 360 رو ديدم باز هم به نوعي ترديد دچار شدم.قابليتهاي فوق العاده 360 منو مجذوب كرده بود.از طرفي هم پي اس 3 كم كم داشت رنگ ميباخت.چون برتري گرافيكي را در برابر 360 نشان نداده بود.

تا وقتي كه رسيديم به تي جي اس.پي اس 3 با نمايش دموهايي همچون متال 4 قدرت گرافيكي خود را نشان داد و 360 با استفاده مستقيم اين شريطه رو محيا كرد.

پس بالا خره كدوم يكي؟360 يا پي اس 3؟؟؟؟

اين يوال همواره ادامه يافت تا اينكه پنجشنبه هفته پيش آخرين نسخه بازيرايانه رو خريدم و نظرم كاملا مشخص شد.

بخش كنسول روولوشن revolution رو مطالعه كرديد؟بخش سخنراني ايواتا....

با خوندن مجله پي به ايدئولوژي ناب نينتندو بردم.وا قعا گرافيك همه چيز نيست....

آيا همه بازي هاي زمان ما بالاترين گرافيك را دارند؟؟چرا كنسول پي اس 2 با قدرت گرافيكي قابل قبول داراي بازي هاي با گرافيك كاملا ساده هست؟آيا گرافيك بازي metal slug از زمان پي اس 1 تغيير خاصي كرده؟چرا با وجود اين قدرت بازي عجيبي همچون narc توليد ميشه؟چرا هم اكنون يكي از جذابترين بازيها مثل the warriors گرافيكي بعضا غير طبيعي دارد؟؟؟

اگر كنسولهاي نسل بعد بيايند مطمئن هستيم كه همه بازيها با سطح گرافيكي عالي توليد ميشن؟؟؟

پس من راه خودم رو مشخص كردم.ميخواستم از بازي لذت ببرم.نه از گرافيك آن.

پس انتخاب من چيز ديگري است.

انتخاب من انقلاب بي حد و حصر نينتندو.revolution

قيمتي بهتر.بازي هايي مطمئنا فوق العاده.تجر به اي نو....

همه و همه باعث شده من اين كنسول رو انتخاب كنم.به دور از قطبي بازي هاي كنسولها.

اميدوارم با نحوه پست در اين تاپيك آشنا شده باشيد.اميدوارم تاپيك پيشرفت كند.اميدوارم....

با تشكر....

Elvish Hero

Channeling La Masia
کاربر سایت
Sep 23, 2005
4,143
ایول.میبینم که سومین نینتندویی هم اومد!!خوب منم انتخاب اولم روولوشنه.چرا؟از اینجا که قبلا وقتی تو یه فروم دیگه یه سری داشتن بحث نسل بعد میکردن و همه داشتن سرو دست میشکوندن واسه 360 و پی اس3.دو نفر اومدن تو چش من!یکیش طرفدار نینتندو بود دومیشم گفت که زلدا ویند ویکر بهترین بازی بوده که بازی کرده!من که تا قبل اون موقع از گیم کیوب و نینتندو به عنوان شوخی استفاده میکردم رفتم یه سری تحقیق کردم!بعد از اینکه دیدم نینتندو فقط به خاطر اینکه کپی خور نشده بود اون موقع تو ایران نبود فهمیدم نه بابا این خبرا هم نیست.همینطوری ادامه دادم تا الان طرفدار خفن نینتندو ام و بهترین سریه بازی به نظرم زلدا و متالگیره.هر چند که زلدا فقط یه نسخه شو بازی کردم فعلا.همین علاقه ی من باعث شد تا ضپی اس2 رو بدم کیوب بگیرم!فعلا هم که میبینم نینتندو به هیچ عنوان خبر نا امید کننده ای یست در موردش مث اون دو تا کنسول دیگه که هر لحظه یه خبر ضد و نقیض میاد بیرون ازشون!و فکرم میکنم که نینتندو این دفه مشکلی با کپی نداشته باشه تا بتونیم یه حالی ببریم.

arash_13

کاربر سایت
Sep 28, 2005
250
اقا ایول طرفدارای نینتندو دارن زیاد میشن!!
من الان حدود شش ماهه که انتخابمو کردم . روولوشن!
بیشترین تاثیر رو هم روی من همین مجله بازیرایانه گذاشت و اقای کیانوش کنی بخصوص با تاریخچه ماریو ! ماریو معروفترین لوله کش جهان! البته من از بچگی نینتندو رو دوست داشتم . میکرو داشتم . سوپر نینتندو رو هم داشتم. نینتندو 64 رو هم با این که نداشتم ولی باهاش بازی کردم حدود 7-8 سال پیش.(البته فقط سوپر ماریو 64 ! بهترین بازی عمرم!!) گیم کیوب رو هم تصمیم دارم که بخرم با این که خیلی دیر شده.
راستش مدتی بود بازیهای کامپیوتری دیگه برام جذابیت گذشته رو نداشت . خیلی خسته کننده شده بود همش بازیهای بکش بکش ! بدون دو زار خلاقیت! این بود که با اون مقاله اقای کنی باز یاد بچگی هام افتادم و طرفدار روو شدم! فقط امیدوارم کپی خور بشه و تو ایران هم بیاد با این که بعید میدونم

SUPERMHR

کاربر سایت
Nov 1, 2005
1,942
ببیینین.نشد دیگه!!قرار شد به مزایای کنسول اشاره کنیم.نظرهای همینطوری ندین.مثلا من که از متال خوشم میاد نمیرم به خاطرش پی اس بگیرم.
فقط به دلایل فنی کار اشاره کنین.
با تشکر....

alprh

کاربر سایت
Sep 28, 2005
690
نام
Alprh The Drawranger
من حالا که نیگا میکنم میبینم هر 4 تا خوب هستن
اگه کسی خواست کنسول و کامپیوتر بده بمون من با جان فشانی کامل حاضرم هر 4 تا رو بگیرم .
راستی رولیس هم به نظرم بد نیست ولی همیشه سوم میمونه

mt3691

کاربر سایت
Dec 10, 2005
740
نام
محمد
با اينكه به نظر من اين تاپيك تكراري هست ولي يك چيزش جالبه و اون اينه كه اينجا هر كي حرف خودشو ميزنه و دعوا نداريم البته اگه بچه ها مراعات كنن.چيزهايي كه مي خواهم بگم نظر منه و اميدوارم به كسي بر نخوره .

از نظر من كامپيوتر براي همه يك چيز واجب است چون كارهاي زيادي انجام مي دهد ولي اگر منظور صرفا بازي باشد بايد به تمام دوستان بگويم كه سخت افزار اصلا در بازي ها براي ما مصرف كننده ها مهم نيست چون ما اين وسايل را براي بازي مي خريم نه كار ديگر و همانطوري كه همه مي دانند گيمها حرف اخر را ميزنند و با توجه به اينكه سليقه افراد مختلف است هر كس به سمت دستگاهي مي رود كه بازي هاي مورد علاقه او بيشتر باشد.

البته سازندگان كنسولها سعي مي كنند كه انواع بازي را داشته باشند تا فروش بيشتري بكنند و در اين بين كسي پيروز مي شود كه مخاطبان بيشتري را ارضاع بكند.

و حالا اگر نظر من را بخواهيد بايد بگويم كه قيمت كنسول ها اصلا مهم نيست براي ما زيرا بازي ها براي ما تقريبا مجاني است و براي من در بازي ها جدي بودن ان و واقعيت گرايي و صد البته گرافيك مهم است (به قول دوستمون احسان خان حتي هود هم در بازي نباشد)پس با اين حساب براي افراد هم سليقه من نينتندو كنار ميرود و ميماند .ps3 و xbox360 كه هر دو بازيهاي واقع گرايانه زيادي دارند.همانطور كه گفتم با توجه به ارزاني بازي ها در ايران بهترين كار خريدن هر دو اينها است ولي اگر كسي نتواند بايد خيلي دقت كند و صبر زيادي داشته باشد و در ضمن از خيلي چيزها هم بايد بگذرد وبين gow . hallo و غيره و mgs.devil وغيره يكي را انتخاب بكند و اين واقعا براي يك بازي باز سخت است .و اما من صبر ميكنم وقتي كه xbox كپي خور شد يكي مي خرم و از بازي هاي امريكايي كه خيلي جدي هم هستند استفاده مي كنم وسال 2007 اگه ps3 كپي خور شد(با توجه به اينكه سوني خيلي رو اين موضوع كار كرده و دشمنان كمتري هم دارد كپي خور شدن ان خيلي طول مي كشد)حتما يكي مي خرم با توجه به اينكه واقعيت گرايانه ترين بازي كه من كردم mgs است.(در اين بازي ما حتي خودمان را مداوا مي كنيم با وسايل كمك اوليه و ديگر از جون خوردن خبري نيست )

و به دوستمون بگم كه اكثر افراد در دنيا به خاطر يك بازي كنسول مي خرند بعضي ها براي MGS4 وبعضي ها براي zelda و بعضي براي GOW و حتي من شنيدم كه در جاپن به خاطر DOA فروش xbox360 دو برابر و حتي بيشتر شده .در كنسولها حرف اول و اخر را بازي ها مي زنندو اين به مرور زمان معلوم ميشو د كه كدام كنسول بازي بيشتري دارد .و قدرت دستگاه اصلا مهم نيست.همانطور كه ps2 جنگ قبلي شد (و البته اين دليل نمي شود كه باز هم برنده باشد)

Metal Gear Solid

کاربر سایت
Sep 30, 2005
1,147
نوشته شده توسط arash_13:
اقا ایول طرفدارای نینتندو دارن زیاد میشن!!
من الان حدود شش ماهه که انتخابمو کردم . روولوشن!
بیشترین تاثیر رو هم روی من همین مجله بازیرایانه گذاشت و اقای کیانوش کنی بخصوص با تاریخچه ماریو ! ماریو معروفترین لوله کش جهان! البته من از بچگی نینتندو رو دوست داشتم . میکرو داشتم . سوپر نینتندو رو هم داشتم. نینتندو 64 رو هم با این که نداشتم ولی باهاش بازی کردم حدود 7-8 سال پیش.(البته فقط سوپر ماریو 64 ! بهترین بازی عمرم!!) گیم کیوب رو هم تصمیم دارم که بخرم با این که خیلی دیر شده.
راستش مدتی بود بازیهای کامپیوتری دیگه برام جذابیت گذشته رو نداشت . خیلی خسته کننده شده بود همش بازیهای بکش بکش ! بدون دو زار خلاقیت! این بود که با اون مقاله اقای کنی باز یاد بچگی هام افتادم و طرفدار روو شدم! فقط امیدوارم کپی خور بشه و تو ایران هم بیاد با این که بعید میدونم
سلام آرش جان...
ما مخلصیم.دوران تحول بازیخوری ات مثل من است.من هم مانند تو میکرو ( نینتندو مگا درایو ) داشتم.فکر کنم یادت باشد که میکرو فقط با Super Mario Bros و Ninja Turtles و یک مشت بازی دم دستی ولی جذاب زندگی می کرد.مثلا بازی پک من مخصوصش یا اون زنبوره که مگش کش دستش می گرفت و می رفت سراغ گوریل.... :hug: فکر کنم مانند من کلیه ی راههای و غولهای مخفی لاکپشتهای نینجا و لوبیاهای سحر آمیز و جان های مخفی ماریو را پیدا کرده باشد :peace: اتفاقا من هم با مقاله ی آقای کنی در مورد ماریو حال کردم. :hug:

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,176
نام
ehsan
من حاظر نیستم هیچ عنوانی را با Gears Of War عوض کنم چون من تمام Game Play هاش را دیدم وا قعا دیدن دموی اون هم برای من باور نکردنید و لذت بخش
شاید باورتون نشه من در روز 1 تا 2 ساعت دمو های این بازی را مرور میکنم
تالا هیچ زمانی تا این حد منتظر یک بازی نبودم، هر چی که از گرافیک یک بازی در نسل بعد انتظار داشتم توی این بازی هست
در ضمن هیجان ، ترس ،تاکتیک ،کارگردانیه عالی (امریکایی) ،فراموش نشه
من همیشه در مورد تعریف از یک بازی دیده بودم که در پیش نمایش ها ش پر از اغراق بوده
مثلا زمانی که Half Life 2 قرار بود بیاد همه جا گفته میشد که این بازی دیگه آخرشه
ولی به نظر من تنها یک سری امکانات گرافیکی جدید مثل انعکاس نور ،اصلحه ی جاذبه و حالت پذیریه جسد ها ... بود خلاصه نمیشد گفت یک جهش بزرگ
ولی چیزی که در این بازی میبینم یک جهش بزرگ هستش
تمام تصاویری که از این بازی پخش شده هیچ گونه افکتهای سینمایی ی گول زننده نداره مثل دموی تبلیغاتیه بعضی بازی ها(اسم نمیبرم) خلاصه یک نمایش خالص از یک Game Play عالی بودنا فقط یک Real-time

هر روز که میگذره از انتخاب خودم مطمین تر میشم و هر روز مشتاق تر
باور کنید من این صحبت ها را برای تحریک دیگران نمیگم ،دوست داشتم فقط بگم که چه احساسی نسبت به این دستگاه دارم

البته Ps3 هم برای من جالبه و Xbox 360 فقط با یک پله اختلاف با Ps3 مهم تره
کلا من با ماشین ، نرم افزار ،فیلم، لهجه و زبان ... امریکایی حال میکنم ،اگر شد زن آینده ایم هم از Ms پیشخرید کنم !!!

خلاصه این بازی را من به دوستان به طور جدی پیشنهاد میکنم که از دستش ندید !!!!!!
یه کمی روی این بازی دقیق تر بشید ، تموم دمو هاش را Download کنید مخصوصا کیفیت Hd را وقتی گرفتید رو نرم افزار Jet Audio روی حالت 100 % بزارید
البته کیفیت Hd حجمش حدودا 100 Mb هست دوستانی که اصفهان هستند اگر خواستند میتونند بیاند از من بگیرند
روز 2 شنبه هم گوشه شیطون کر !!! دارم میرم Xbox 360 بخرم با 6 تا بازی
البته مدل Core ، تصمیم عوض شد چون با پولش میتونم بازی بخرم

ASHKAN_FISHER

کاربر سایت
Dec 16, 2005
194
سلام من یه سوال دارم و آن اینه که این نینتندو دی اس اصلا گرافیکی نداره و ابن همه کنسول جدید با کیفیت

امده چرا بازم بعضی از مردم آنها را خریداری میکنند؟

آخرین ویرایش:

Elvish Hero

Channeling La Masia
کاربر سایت
Sep 23, 2005
4,143
:dدمت گرم دوست عزیز!واقعا چرا؟14 میلیون فکر کنم اشتباه کردن.نینتنداگز هم که فقط یه نسخش 5 میلیون فروشو زده!واقعا چرا؟شما هم شاید اگه این کنسول رو با 5 تا بازیش دستت بگیری دیگه نتونی بذاریش زمین!پیشنهاد میکنم شماره آخر مجله بازیرایانه صحبتای ساتورو ایواتا رو حتما بخونید!شما که کلا هدف نینتندو رو له کردی!در ضمن من به هیچ وجه طرفدار نینتندو فقط به خاطر زلدا نیستم.شاید بشه گفت من طرفدار زلدا ام چون طرفدار نینتندو ام.

Metal Gear Solid

کاربر سایت
Sep 30, 2005
1,147
نوشته شده توسط Elvish Hero:
:dدمت گرم دوست عزیز!واقعا چرا؟14 میلیون فکر کنم اشتباه کردن.نینتنداگز هم که فقط یه نسخش 5 میلیون فروشو زده!واقعا چرا؟شما هم شاید اگه این کنسول رو با 5 تا بازیش دستت بگیری دیگه نتونی بذاریش زمین!پیشنهاد میکنم شماره آخر مجله بازی رایانه صحبتای ساتورو ایواتا رو حتما بخونید!شما که کلا هدف نینتندو رو له کردی!در ضمن من به هیچ وجه طرفدار نینتندو فقط به خاطر زلدا نیستم.شاید بشه گفت من طرفدار زلدا ام چون طرفدار نینتندو ام.
من هم با شما موافقم عماد جان... :hug:
من هم ابتدا که میکرو ( نینتندو مگا درایو ) خریده بودم فکر می کردم کنسول مسخره ای است.
اما تا با بازیهایش سرگرم شدم نظرم کلا تغییر کرد. :peace:
اگر الان دسته هایش خراب نبود هم باز هم به سراغ سوپر ماریو بروس می رفتم. :peace:

Esikhafan

کاربر سایت
Jul 5, 2006
1,353
نام
احسان
من تصمیم گرفتم چند تا از تایپک های قدیمی رو زنده کنم!
چه قدر خوبه ادم یه کمی هم به گزشته بره و ببینه اون زمان چی فکر میشده و الان چه خبره :D
یعنی مچ گیری های جالبی میشه کرد
من راستش رو بخواهید با اینکه در کنسول های قدیمی از سوپر نینتندو خیلی خوشم میومد و یدونه داشتم اما این داغ دل جنسیس به دل من موند!!
واقعا شورش در شهر به ده تا از این آشغال هایی مثل Gta میرزن(اشتباه نکنید دقیقا به این بازی توهین کردم!!)
بازیهای عالی داشت که :cool:
واقعا کاش اون روزهای طلایی رو میشد الان هم تجربه کرد
ادامه دهنده این راه بعد از شکست دریم کست به شکل مفتضحانه فقط بر دوش نینتندو موند که n64 بد نبود اما GC چندان موفقیتی به دست نیاورد
الان میرسیم به بخش حال حاضر کار که میبینیم نینتندو تمام تلاش خودش رو به کار گرفته و یک دسته جادویی اختراع کرده که باعث میشه هر کسی به این کنسول جلب بشه
بازی هایی که هر کسی میتونه باهاشون بازی کنه(نه مثل بازی هایی مثل Fall of man یا GoW که یک بازه سنی خاصی میتونن ازش لذت ببرن) و دقیقا وضعیتی که الان در Ds شاهد هستیم
درس تاریخ من خوبه
نیست؟

ovis

کاربر سایت
Sep 8, 2006
140
احسنت اقاي ehsan_62 . واقعا من دارم كسي را ميبينم كه مثل خودم داره فكر ميكنه . باور كن تمام پست هايي كه تا حالا در مورد كنسولها دادي مانند نظر خودم بوده و كاملا زحمت من را كم كردي . در همين جا من از شما تشكر ميكنم .:p

ولي من يه پيشنهاد ميكنم تا كريسمس امثال وايسي بعد xbox360 بخري . چون اگه خبر دار باشي به نظر مياد xbox360 جديد در راه هست با امكانات بيشتر .
حتي اگه 2 ماه وايسي ميتوني xbox360 را همراه با درايو HDDVD بخري كه فقط 425 دلار قيمت داره يعني همش 30 دلار برات گرانتر در مياد در عوض بهتر از اينه كه بعد دوباره 199 دلار پول بدي تا يك درايو بخري . اين طور كه شايعه هست black xbox360 در راه هست . خدا ميدونه باز چه فكري تو كله ms هست.:-"

ولي يك سوال دارم از طرفداران wii .
اگه قيمت xbox360 و ps3 با wii يكي بود باز wii را انتخاب ميكردين ؟

Esikhafan

کاربر سایت
Jul 5, 2006
1,353
نام
احسان
آخه این دو حالت داره
یکی اینه که wii گرون بشه که امکان نداره
یکی هم اینه که ps3, 360 ارزون بشه که این هم ممکن نیست :D
در هر حالتی طرفدار این کنسول هستیم....

action

کاربر سایت
Aug 4, 2006
290
نام
حامد

صد در صد :love: :love: :love: :love: !!!یه دونه وی با اون دسته هاش می ارزه به هزار تا پی اس3 یا ایکس باکس 360:-" !!!!!!!(توهین نبودا:-" !!)

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر