بيش از 70% از بازي ها در TGS 2012 براي موبايل ها و تبلت ها بود.

Dark War

کاربر سایت
Jan 9, 2011
2,522
نام
امير حسين
درود

TGS2012.jpg

با نزديك شدن به اواخر نمايشگاه TGS 2012 همچنان اخبار زيادي از بازي ها به گوش نميرسد اما مطلبي جالب تر از اخبار يك بازي وجود دارد.به نظر ميايد كه بازي هاي معرفي شده براي PC و كنسول ها در اين نمايشگاه بسيار كمتر از ديگر دستگاه ها و سيستم عامل ها بوده است.

با توجه به ارقام آمارگيري از سوي سايت IGN بيش از 70% از بازي هاي به نمايش در آمده در اين نمايشگاه براي موبايل ها و تبلت ها بوده اند.شايد اين براي كنسول هاي حال حاضر كمي نگران كننده باشد ولي بيشتر از همه اين مورد باعث تعجب است كه چگونه اين صنعت (موبايل و تبلت) در اين مدت 3 سال با وجود اين فراز و نشيب ها اين چنين رشد پيدا كرده است.

معرفي 507 بازي از 715 بازي موجود در TGS 2012 براي اين دستگاه ها توانست محبوبيت فراواني را براي اين فرمت ها به وجود بياورد و نشان دهد كه موبايل و تبلت محبوب ترين فرمت در حال حاضر در ژاپن هستند كه اين مورد كمي باعث تعجب است و ديگر دستگاه ها (PC و كنسول ها) تنها 208 بازي را به نمايش درآوردند.

در اينجا مي توانيد آمار رسمي را مشاهده كنيد:

OS/Android Phones & Tablets: 365
Other smartphones: 142
PlayStation 3: 57
Nintendo 3DS: 34
PC: 32
PSP: 30
PlayStation Vita: 24
Xbox 360: 24
Wii: 5
Wii U: 2

اما اين مورد نيز باعث تعجب است كه بيشترين آمار در اين بين به بازي هاي RPGs مربوط مي شود كه امروزه توانسته جايگاه خاصي در بين گيمران ژاپني پيدا كند.البته ديگر ژانرها نيز دست كمي از اين مورد نداشتند و طبق آمار زير توانستند محبوبيت بسياري پيدا كنند.

Role-playing: 148
Action: 118
Others: 116
Simulation: 96
Online Card Game: 48
Sports: 31
Tactical Role-playing: 24
Card game: 23
Online role-playing: 21
Shooting: 21
Adventure: 14
Puzzle: 11
Racing: 11
Action adventure: 8

منبع

موفق باشيد.

Muse

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,273
نام
عارف
به اینم دقت کنین که 99% بازیای موبایل چیپن ! کشیدن دستمال توالت :| بازی با میمونهای باغ وحش اسرار آمیز که توش بابت دیدن هر میمون 20 تا سکه میده و میتونی میمونای اونر باغ وحشم باز کنی , Yep they call it RPG :| 20 تا بازی درست و حسابی اسم ببرین از موبایل خدایی . Angry Birds ?! باو دیگه این بازی هیچ رنگ و لعابی نداره گندشو در آوردن اینقد پرنده انداختن . Fruit Ninja ؟! خودم عاشقشم اما بیشتر 10 دیقه میشه بازی کرد ؟! Dead Space ؟! آخه اونو کی بازی میکنه خدایی ؟! کلا بازیای موبایل قابل قیاس با کنسول و PC نیستن دوست عزیز چون فقط برای سرگرمی هستن و هیچکس به عنوان پلتفرم اصلی به Android یا IOS نگاه نمیکنه ! اینا رو گفتم که یه موقع بحثای قدیمی و مضحکی مثل اینکه مردم موبایل رو به کنسول ترجیح میدن و ... شروع نشه ! حتی اگه 99% از بازیای معرفی شده هم موبایلی بودن بازم 99% از اون 99% چیپ بودن ...

Nevan

کاربر سایت
Feb 25, 2011
3,027
نام
morteza
OS/Android Phones & Tablets: 365
Other smartphones: 142
PlayStation 3: 57
Nintendo 3DS: 34
PC: 32
PSP: 30
PlayStation Vita: 24
Xbox 360: 24
Wii: 5
Wii U: 2

Role-playing: 148

Action: 118
Others: 116
Simulation: 96
Online Card Game: 48
Sports: 31
Tactical Role-playing: 24
Card game: 23
Online role-playing: 21
Shooting: 21
Adventure: 14
Puzzle: 11
Racing: 11
Action adventure: 8

Bayonetta 2 = 0

یعنی کامیا میومد روی سن (حالا هاشیموتو هم قبول بود! :D) چارتا آرت ورک نشون میداد از بازی من راضی بودم !

TGS امسال هم (مثل دو- سه سال اخیر) کلا بی رمق بود! همین که بیش از 70% بازی ها برای موبایل بودن شاهدی بر این مدعاست! :D

paxa

کاربر سایت
Jan 4, 2011
949
نام
پارسا
ببخشید شاید جاش اینجا نباشه و دارم می پرسم

بازی های RPG چیه ؟ :d

RPG :

مخفف
Role Playing game

در این نوع بازی ها میتوانید خودتان سرنوشتتان را تعیین کنید و پایان بازی و سرنوشت یه جورایی دست خودتونه..اما این آزادی عمل در بعضی بازی ها کم و دربعضی بازی ها زیاد است..نمونه بزرگ این نوع :
skyrim

Doom IV

کاربر سایت
Oct 20, 2011
170
به اینم دقت کنین که 99% بازیای موبایل چیپن ! کشیدن دستمال توالت :| بازی با میمونهای باغ وحش اسرار آمیز که توش بابت دیدن هر میمون 20 تا سکه میده و میتونی میمونای اونر باغ وحشم باز کنی , Yep they call it RPG :| 20 تا بازی درست و حسابی اسم ببرین از موبایل خدایی . Angry Birds ?! باو دیگه این بازی هیچ رنگ و لعابی نداره گندشو در آوردن اینقد پرنده انداختن . Fruit Ninja ؟! خودم عاشقشم اما بیشتر 10 دیقه میشه بازی کرد ؟! Dead Space ؟! آخه اونو کی بازی میکنه خدایی ؟! کلا بازیای موبایل قابل قیاس با کنسول و PC نیستن دوست عزیز چون فقط برای سرگرمی هستن و هیچکس به عنوان پلتفرم اصلی به Android یا IOS نگاه نمیکنه ! اینا رو گفتم که یه موقع بحثای قدیمی و مضحکی مثل اینکه مردم موبایل رو به کنسول ترجیح میدن و ... شروع نشه ! حتی اگه 99% از بازیای معرفی شده هم موبایلی بودن بازم 99% از اون 99% چیپ بودن ...
حالا شما چرا عصبانی میشی؟
بازیهای موبایل را که برای هاردکور گیمرهایی مثل شما نمیسازن فقط واسه سرگرمی همه با هر سن وسالی ساخته میشه این امار فقط نشون میده که این سبک بازیها مارکت بسیار خوبی دارند و شرکت ها با یه هزینه کم و بدون ریسک میتونن سود زیادی ببرن

Dark War

کاربر سایت
Jan 9, 2011
2,522
نام
امير حسين
عزیز دلم من که چیزی نگفتم فقط خبر رو ترجمه کردم:d

Bayonetta 2 = 0

یعنی کامیا میومد روی سن (حالا هاشیموتو هم قبول بود! :biggrin1:) چارتا آرت ورک نشون میداد از بازی من راضی بودم !

TGS امسال هم (مثل دو- سه سال اخیر) کلا بی رمق بود! همین که بیش از 70% بازی ها برای موبایل بودن شاهدی بر این مدعاست! :biggrin1:
مرتضی اونو ول کن فعلا با metal gear rising حال کن تا از اون یه خبری بشه:d

shahriyar_pc

کاربر سایت
Oct 18, 2010
993
خوب موبایل دسته همه هست هر کس اهل گیم نباشه یا اصلا کنسول یا پی سی باز نباشه یه موبایل تو جیبش هست یه بازی روش نصب کنه تو مترو حوصلش سر نره یا حداقل ساخت یه بازی موبایل برای سازنده خرجی نداره نیاز به یه تیم خبره هم نداره فله ای میسازن میدن بیرون.:d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر